konto usunięte

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Andrzej Pieniazek:
Sławek Drej:
Nie zaprzeczy Pan jednak że funkcjonowali w społeczeństwie charakteryzując się ilością chorobowych zwolnień oraz niezadowoleniem wynikającym z podziału premii. Oni mieli też najwięcej czasu na rozmowy podczas pracy i spożywanie kawy

No ale tutaj chodzi jedynie o stwierdzenie pana Macka, na podstawie opowiadan rodzicow, z ktorym sie absolutnie zgadzam. W PRL-u nie mozna bylo, poza wyjatkami, kupic willi z uczciwej pracy. Mozna bylo, kombinujac nawet "legalnie" ale nie kazdy mial na to ochote. Ja staram sie nie oceniac PRL-u za bardzo, bo tam polowe zycia przezylem..;)

A dlaczego od razu Willi a nie zwykłego mieszkania? Praca była wtedy wartościowana wytworzonym produktem. Na jakich wobec tego walorach opierali swoją chęć posiadania takiego luksusu ludzie nie tworzący żadnego produktu? Zdrady? Za nią najlepiej wtedy płacono

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Sławek Drej:
A dlaczego od razu Willi a nie zwykłego mieszkania? Praca była wtedy wartościowana wytworzonym produktem. Na jakich wobec tego walorach opierali swoją chęć posiadania takiego luksusu ludzie nie tworzący żadnego produktu?

Panei Slawku, na zasadzie porownania czyli wlozonego wysilku..;)

konto usunięte

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Andrzej Pieniazek:
Sławek Drej:
A dlaczego od razu Willi a nie zwykłego mieszkania? Praca była wtedy wartościowana wytworzonym produktem. Na jakich wobec tego walorach opierali swoją chęć posiadania takiego luksusu ludzie nie tworzący żadnego produktu?

Panei Slawku, na zasadzie porownania czyli wlozonego wysilku..;)

Jakiego wysiłku? Literaci pisali książki, konstruktorzy żyli z patentów i jakoś innym udawało się kupować budowlane działki na których stawiali później domy. Czyli co wszystkim po równo ale mnie więcej?
Teraz mogę się zapytać – Za co konkretnie?
Za ujawnianie tajemnic państwowych?
Za wywrotową działalność?
Za chciwość i indolencję wynikającą z mierności posiadanej wiedzy?
Proszę odpowiedzieć za co – jeśli sam Pan postępuje podobnie do cenzorów poprzedniego systemu?
Arkadiusz Piotr Z.

Arkadiusz Piotr Z. sticky business

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

tak, tak.. pisarze do piór, studenci do szkół a papier do d**y! jeśli ktoś uważa, że uczciwym było, że robotnik po podstawówce, a i to niekoniecznie) zarabia więcej niż inżynier ma nieźle "zryty beret":)
odniesienie cen do chleba, to dopiero żart. a może do szynki? czemu nie? albo do wódki lub piwa tudzież samochodów.

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Sławek Drej:
Proszę odpowiedzieć za co – jeśli sam Pan postępuje podobnie do cenzorów poprzedniego systemu?


Zaczyna Pan znowu przedstwiac swoje bzdurne tezy i wyssane z palca insynuacje. Nie mam zamiaru traci czasu na dyskusje z Panem.

konto usunięte

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Arkadiusz Piotr Z.:
tak, tak.. pisarze do piór, studenci do szkół a papier do d**y! jeśli ktoś uważa, że uczciwym było, że robotnik po podstawówce, a i to niekoniecznie) zarabia więcej niż inżynier ma nieźle "zryty beret":)
odniesienie cen do chleba, to dopiero żart. a może do szynki? czemu nie? albo do wódki lub piwa tudzież samochodów.


zadałem pytanie
Jeśli go Pan nie zrozumiał to proszę się jeszcze uczyć
Arkadiusz Piotr Z.:
Sławek Drej:
można je było kupić również w komisie. I tak na wszytko potrzebna była kasa a ona nie stanowiła wtedy problemu wymagała tylko chęci by ją zdobyć

edit:
To co najważniejsze to fakt że wtedy można ją było uczciwie zarobić w kraju a nie za granicą
buahahahahahahahahaha! nieźle mnie Pan rozbawił tym uczciwie zarobić:))) hahaha!! dzięki.

jaki przedział czasu tak rozbawił. Który rok?Sławek Drej edytował(a) ten post dnia 25.03.09 o godzinie 07:58

konto usunięte

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Sławek Drej:

Zaczyna Pan znowu przedstwiac swoje bzdurne tezy i wyssane z palca insynuacje. Nie mam zamiaru traci czasu na dyskusje z Panem.


Rozumiem jak bardzo musi Pana boleć prawda. To może z innej beczki - o jakie sprawy Pana pytali w przejściowym obozie po drugiej stronie granicy?
Inne łatwiejsze dotyczy tzw. lojalki. Ile stron liczy ta obecna?
Jest Pan po prostu bezczelny.

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Sławek Drej:

Rozumiem jak bardzo musi Pana boleć prawda. To może z innej beczki - o jakie sprawy Pana pytali w przejściowym obozie po drugiej stronie granicy?
Inne łatwiejsze dotyczy tzw. lojalki. Ile stron liczy ta obecna?


..sugeruje Pan, że pan Andrzej P. jakiś agent jest?Andreas Andrzej Malecki edytował(a) ten post dnia 25.03.09 o godzinie 07:53

konto usunięte

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Andreas Andrzej Malecki:
Sławek Drej:

Rozumiem jak bardzo musi Pana boleć prawda. To może z innej beczki - o jakie sprawy Pana pytali w przejściowym obozie po drugiej stronie granicy?
Inne łatwiejsze dotyczy tzw. lojalki. Ile stron liczy ta obecna?


..sugeruje Pan, że pan Andrzej P. jakiś agent jest?Andreas Andrzej Malecki edytował(a) ten post dnia 25.03.09 o godzinie 07:53

Czy nie realizujemy zapisów w audytach ISO?

konto usunięte

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Małgorzata B.:
Sławek Drej:

Zaczyna Pan znowu przedstwiac swoje bzdurne tezy i wyssane z palca insynuacje. Nie mam zamiaru traci czasu na dyskusje z Panem.


Rozumiem jak bardzo musi Pana boleć prawda. To może z innej beczki - o jakie sprawy Pana pytali w przejściowym obozie po drugiej stronie granicy?
Inne łatwiejsze dotyczy tzw. lojalki. Ile stron liczy ta obecna?
Jest Pan po prostu bezczelny.

Prawda zawsze boli gdy w podobny sposób wychodzi na jaw. A czy Pani z przeprowadzonych rozmów wyciągnęła już jakąś lekcję dla siebie czy nadal będzie prowokować swoim zachowaniem by później użalać nad sobą jacy to inni są chamscy i niesprawiedliwi. Dyplom to intelektualna wizytówka jego właściciela a to zobowiązuje również Panią do odpowiedniego zachowaniaSławek Drej edytował(a) ten post dnia 25.03.09 o godzinie 08:08

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Sławek Drej:
Andreas Andrzej Malecki:
Sławek Drej:

Rozumiem jak bardzo musi Pana boleć prawda. To może z innej beczki - o jakie sprawy Pana pytali w przejściowym obozie po drugiej stronie granicy?
Inne łatwiejsze dotyczy tzw. lojalki. Ile stron liczy ta obecna?


..sugeruje Pan, że pan Andrzej P. jakiś agent jest?

Czy nie realizujemy zapisów w audytach ISO?


..ale pisał Pan o jakiejś drugiej stronie granicy...

konto usunięte

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Andreas Andrzej Malecki:
Sławek Drej:
Andreas Andrzej Malecki:
Sławek Drej:

Rozumiem jak bardzo musi Pana boleć prawda. To może z innej beczki - o jakie sprawy Pana pytali w przejściowym obozie po drugiej stronie granicy?
Inne łatwiejsze dotyczy tzw. lojalki. Ile stron liczy ta obecna?


..sugeruje Pan, że pan Andrzej P. jakiś agent jest?

Czy nie realizujemy zapisów w audytach ISO?


..ale pisał Pan o jakiejś drugiej stronie granicy...

a słyszał Pan o obozach przejściowych?

edit: Proszę przeczytać "Siedem Trudnych lat" A.CzechowiczaSławek Drej edytował(a) ten post dnia 25.03.09 o godzinie 08:16

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Sławek Drej:

a słyszał Pan o obozach przejściowych?


..owszem... bylem w takim w Unna-Massen... przez prawie 1 miesiąc...

konto usunięte

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Andreas Andrzej Malecki:
Sławek Drej:

a słyszał Pan o obozach przejściowych?


..owszem... bylem w takim w Unna-Massen... przez prawie 1 miesiąc...

i...
tylko karmili i uczyli języka?
Piotr K.

Piotr K. "Żyj i daj żyć
innym"

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

jedni uzywaja okreslen "leserzy" inni mowia ze ich oponenci 'maja zryte berety"(kazdy ma inna wrazliwosc na obraze)-dajcie se ludzie na luz, nie warto sie denerwowac bo i tak na odleglosc nikt nikomu po pysku nie da;-). Szkoda nerwow wypijcie sobie meliske albo wypalcie joincika;-)

konto usunięte

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Sławek Drej:

Prawda zawsze boli gdy w podobny sposób wychodzi na jaw. A czy Pani z przeprowadzonych rozmów wyciągnęła już jakąś lekcję dla siebie czy nadal będzie prowokować swoim zachowaniem by później użalać nad sobą jacy to inni są chamscy i niesprawiedliwi. Dyplom to intelektualna wizytówka jego właściciela a to zobowiązuje również Panią do odpowiedniego zachowania
Nie jest Pan dla mnie żadnym autorytetem.
ŻADNYM.
I nie Pan będzie mnie pouczał.
Koniec.
Zwróciłam uwagę, że Pańskie odzywki są bezczelne i chamskie.
To pomówienia.
Tylko na to Pana stać.
Może melisy niech się Pan napije, czy coś , nie wiem?
A może "kobiety brak"????:))))

konto usunięte

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Małgorzata B.:
Sławek Drej:

Prawda zawsze boli gdy w podobny sposób wychodzi na jaw. A czy Pani z przeprowadzonych rozmów wyciągnęła już jakąś lekcję dla siebie czy nadal będzie prowokować swoim zachowaniem by później użalać nad sobą jacy to inni są chamscy i niesprawiedliwi. Dyplom to intelektualna wizytówka jego właściciela a to zobowiązuje również Panią do odpowiedniego zachowania
Nie jest Pan dla mnie żadnym autorytetem.
ŻADNYM.
I nie Pan będzie mnie pouczał.
Koniec.
Zwróciłam uwagę, że Pańskie odzywki są bezczelne i chamskie.
To pomówienia.
Tylko na to Pana stać.
Może melisy niech się Pan napije, czy coś , nie wiem?
A może "kobiety brak"????:))))

i vice versa

konto usunięte

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Sławek Drej:
i vice versa
No, to super.
Proszę ad rem, a nie tylko jeździć po mnie.
Niech Pan kogoś innego sobie znajdzie na ofiarę.
I komentuje.
Nie mam przyjemności z Panem rozmawiać.
Pa pa pa:))))))))buziaków 1222:)))))))))))))))))

konto usunięte

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Małgorzata B.:
Sławek Drej:
i vice versa
No, to super.
Proszę ad rem, a nie tylko jeździć po mnie.
Niech Pan kogoś innego sobie znajdzie na ofiarę.
I komentuje.
Nie mam przyjemności z Panem rozmawiać.
Pa pa pa:))))))))buziaków 1222:)))))))))))))))))

czy to ja Panią zaczepiaam???
Janusz K.

Janusz K. Ekspert rozwoju i
przyszłości firm,
struktur, systemów
or...

Temat: Jak oceniamy/cie PRL?

Tak trzeba pisać:
Małgorzata B.:
Jest Pan po prostu bezczelny.

Następna dyskusja:

Jak za PRL czyli o przedsie...




Wyślij zaproszenie do