konto usunięte

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

czytałem chyba, w którejś Polityce o "szkołach uwodzenia", o ich skuteczności i wykorzystywaniu potem swoich umiejętności przez "absolwentów".

nie było to miłe.

czy to dziennikarska fantazja czy faktycznie NLP może być, aż tak skuteczne, a w niewłaściwych rękach może stac się narzędziem szkodzenia ludziom...?

konto usunięte

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Piotr D.:
czytałem chyba, w którejś Polityce o "szkołach uwodzenia", o ich skuteczności i wykorzystywaniu potem swoich umiejętności przez "absolwentów".

nie było to miłe.

czy to dziennikarska fantazja czy faktycznie NLP może być, aż tak skuteczne, a w niewłaściwych rękach może stac się narzędziem szkodzenia ludziom...?

Też czytałem ten artykuł. Nie znam się zbyt dobrze na NLP ale pachnie mi to grubą przesadą. W niewłaściwych rękach wszystko może stać się narzędziem szkodzenia ludziom, czy to przedmiot, czy technika wywierania wpływu, czy ideologia, czy religia. Jeśli oszust zechce uwieść kobietę metodą "tradycyjną" tj. będzie jej codziennie przynosił kwiaty, klękał przed nią i patrząc w oczy żarliwie zapewniał o swoim szczerym i głębokim uczuciu - to też ma zapewne spore szanse na osiągnięcie celu, a z NLP ma to mało wspólnego.
Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński Analityk i
Projektant Systemów

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Piotr S.:
czy technika wywierania wpływu, czy ideologia, czy religia. Jeśli oszust zechce uwieść kobietę metodą "tradycyjną" tj. będzie jej codziennie przynosił kwiaty, klękał przed nią i patrząc w oczy żarliwie zapewniał o swoim szczerym i głębokim uczuciu - to też ma zapewne spore szanse na osiągnięcie celu, a z NLP ma to mało wspólnego.

Niestety takie "zabawy" jak NLP i inne "metody wpływu i manipulacji" moim zdaniem są "sztuką" pozyskiwania nienależnych wartości. Wielu ludzi mocno pragnie mieć wiele nienaleznym im rzeczy bez liczenia się z otoczenieim. W przypadku uwodzenia (i nie tylko) to kolejny przykład uczenia ludzi osiągania swoich celów w sposób nieetyczny.

Niestety mnie co innego wręcz przeraża w takich artykułach: skoro są i mają (te szkolenia też) aż taką popularność to znaczy, że ludzie generalnie nie szanują się nawzajem i chca sobą manipulować.

Jest taki prosty miernik intencji: im masz więcej tajemnic tym prawdopodobnie mniej etyczne jest Twoje postępowanie. Więc osobiście wolę numer z kwiatami i klękaniem niż żmudne podchody do "opierającego sie przeciwnika".

Po drugie przekonuję się, że rzeczy wywalczone trzeba potem stale bronić, jak coś samo przyjdzie nie trzeba po tem o to stale walczyć.

konto usunięte

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Piotr D.:
czytałem chyba, w którejś Polityce o "szkołach uwodzenia", o ich skuteczności i wykorzystywaniu potem swoich umiejętności przez "absolwentów".

nie było to miłe.

czy to dziennikarska fantazja czy faktycznie NLP może być, aż tak skuteczne, a w niewłaściwych rękach może stac się narzędziem szkodzenia ludziom...?

NLP ma to do siebie, że nie jest to nic innego jak oddziaływanie słowem. Pomyśl teraz przez chwilę, ile słowa potrafiły napsuć na tym świecie. Hitler był genialnym mówcą, niesamowitym... potrafił słowami porywać tłumy.... i Jan Paweł II tak samo.... i zastanów się teraz nad tym, czy nie dysponowali podobnymi narzędziami?

A tzw. NLS... hmm... są takie szkoły, które skupiają się na "ekologii", tj. na tym by w systemie podrywacz - kobieta było tak, że nikt na tym nie cierpi, nigdy.... niestety, domorośli adepci NLS zapominają o tym.

konto usunięte

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Błażej S.:
Piotr D.:
czytałem chyba, w którejś Polityce o "szkołach uwodzenia", o ich skuteczności i wykorzystywaniu potem swoich umiejętności przez "absolwentów".

nie było to miłe.

czy to dziennikarska fantazja czy faktycznie NLP może być, aż tak skuteczne, a w niewłaściwych rękach może stac się narzędziem szkodzenia ludziom...?

NLP ma to do siebie, że nie jest to nic innego jak oddziaływanie słowem. Pomyśl teraz przez chwilę, ile słowa potrafiły napsuć na tym świecie. Hitler był genialnym mówcą, niesamowitym... potrafił słowami porywać tłumy.... i Jan Paweł II tak samo.... i zastanów się teraz nad tym, czy nie dysponowali podobnymi narzędziami?

A tzw. NLS... hmm... są takie szkoły, które skupiają się na "ekologii", tj. na tym by w systemie podrywacz - kobieta było tak, że nikt na tym nie cierpi, nigdy.... niestety, domorośli adepci NLS zapominają o tym.

żeby skutecznie oddziaływać słowem, niekoniecznie trzeba stosować techniki NLP, i to jest jasne.
słynny niemiecki casus oszusta, który wyciął kilkanaście renomowanych banków na sporą sumkę ( jeszcze wtedy milionów marek ) z pewnością nie słyszał nawet o NLP czy NLS, nie miał też pewnie pojęcia, że jego skrzypiące, skórzane buty w jakiś dziwny sposób oddziaływują na rozmówców.

jedno mnie zastanawia czy to media napędzają popyt tym "szkółkom" czy coś w tym jednak jest, bo zgodzicie się jest ich mnóstwo. pod hasłami w stylu "w 3 dni każda bedzie twoja" itp.

w sumie średnio rozumiem po co, bo taka "zdobycz" to jak dmuchana lalka z sexshopu...

konto usunięte

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Piotr D.:

żeby skutecznie oddziaływać słowem, niekoniecznie trzeba stosować techniki NLP, i to jest jasne.

oraz
słynny niemiecki casus oszusta, który wyciął kilkanaście renomowanych banków na sporą sumkę ( jeszcze wtedy milionów marek ) z pewnością nie słyszał nawet o NLP czy NLS, nie miał też pewnie pojęcia, że jego skrzypiące, skórzane buty w jakiś dziwny sposób oddziaływują na rozmówców.

Bo NLP to wszystko co działa :) i NLP to sztuka modelowania zachowań, które działają :)))

konto usunięte

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Błażej S.:
Piotr D.:

żeby skutecznie oddziaływać słowem, niekoniecznie trzeba stosować techniki NLP, i to jest jasne.

oraz
słynny niemiecki casus oszusta, który wyciął kilkanaście renomowanych banków na sporą sumkę ( jeszcze wtedy milionów marek ) z pewnością nie słyszał nawet o NLP czy NLS, nie miał też pewnie pojęcia, że jego skrzypiące, skórzane buty w jakiś dziwny sposób oddziaływują na rozmówców.

Bo NLP to wszystko co działa :) i NLP to sztuka modelowania zachowań, które działają :)))

Błażeju:)
jedno tylko: cel...wątpliwy

konto usunięte

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

:) jak uważasz, szkoda że NLP ma taki PR w Polsce :)
nie przekonam Cię na pewno, że NLP może być sposobem życia opartym przede wszystkim na lepszej komunikacji, budowaniu kontaktów, tworzeniu fajnych relacji? :))
Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński Analityk i
Projektant Systemów

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Błażej S.:
:) jak uważasz, szkoda że NLP ma taki PR w Polsce :)
nie przekonam Cię na pewno, że NLP może być sposobem życia opartym przede wszystkim na lepszej komunikacji, budowaniu kontaktów, tworzeniu fajnych relacji? :))

Moim zdaniem zamiast studiować NLP (modele do nasladowania ale bez zrozumienia) lepiej zająć się filozofią i komunikacją społeczną: zrozumieć i umieć sie komunikować ale nie po to by zmanipulować ale o to by po protu być zrozumianym.

konto usunięte

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

mam wrażenie, że piszemy o tym samym, używając innych słów :)
Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński Analityk i
Projektant Systemów

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Błażej S.:
mam wrażenie, że piszemy o tym samym, używając innych słów :)

Czyli praca przed nami: problemy z komunikacją, to ja idę jeszcze poczytać :D.

A tak na poważnie to przestałem jakiś czas temu używać skrótu NLP bo ludziom (w sumie mnie też) kojarzą z manipulacją i poradnikami jak posiąść szczęście w 21 dni, cena tego podręcznika: 25zł w empiku. Życzył bym sobie i innym by można było kupić szczęscie za 25zł :)

Niestety większość szkoleń z technik sprzedaży i negocjacji to brednie o persfazji i erystyce. Nie ma znaczenia dla mnie co skrót NLP znaczy encyklopedycznie, ważne jest jak rozumie go osoba do której się zwracam. Sztuka komunikacji to :) mówić do ludzi ich językiem by być zrozumianym.

Tak wiec, jeżeli mam coś do powiedzenia w kwestii komunikacji to wole operowac terminem "teoria komunikacji" a wtedy ryzyko nieporozumień jest mniejsze :D

konto usunięte

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Piotr D.:
czytałem chyba, w którejś Polityce o "szkołach uwodzenia", o ich skuteczności i wykorzystywaniu potem swoich umiejętności przez "absolwentów".

nie było to miłe.

czy to dziennikarska fantazja czy faktycznie NLP może być, aż tak skuteczne, a w niewłaściwych rękach może stac się narzędziem szkodzenia ludziom...?

Ta tematyka pojawia się coraz częściej w wielu mediach. Moim zdaniem, jeżeli te szkolenia miałyby pomóc w przałamaniu nieśmiałości, poprawie umiejętności zawierania nowych znajomości i komunikowania się z płcią przeciwną to dlaczego nie :) Nie widzę w tym nic złego. (o ile oczywiście korzystając ze zdobytych umiejętności zachowujemy wspomnianą już wcześniej "ekologię")
Przemysław Pilaszek

Przemysław Pilaszek live your life !

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

z dwojga wybralbym butelke dobrego wina...

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Piotr D.:
czytałem chyba, w którejś Polityce o "szkołach uwodzenia", o ich skuteczności i wykorzystywaniu potem swoich umiejętności przez "absolwentów".

Ciekaw jestem czy przytaczali jakies konkretne "success stories"?
Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński Analityk i
Projektant Systemów

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Andrzej P.:
Ciekaw jestem czy przytaczali jakies konkretne "success stories"?

O ile wiem to jedyne miliony na NLP zarabiają wydawcy ksiażek, potem ale jednak mniej, trenerzy, reszta to już przypadek i indywidualne umiejętności nie mające z NLP nic wspólnego chyba że mowa o "sukcesach" handlowych sprzedawców usług telekomuniakcyjncyh z pewnej firmy przed kilkoma laty czy tych co sprzedawali karty kredytowe pewnego banku. Jest tego cała masa...

Niedawno słyszałem, że kursy NLP to typowy marketing sieciowy.

Osobiście nie znam, żadnego milionera który został nim po przeczytaniu ksiązki "Jednosekundowy milioner". Ciekawe jak to się ma do "podrywu" na neurolingwistykę. Pewnie na zasadzie: "używaj często słowa 'nie' przed oczekiwaną propozycją pierwszego seksu", np. "cześć, pewnie nie interesuje Cie seks po pierwszej randce".

Mózg człowieka nie przetwarza bezpośrednio słowa 'nie', np. proszę sobie samemu odpowiedzieć szybko na pytanie "co by sie nie stało gdybym nie był na liście GoldenLine" ;).

konto usunięte

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Piotr D.:
>
Ależ ludzie lubią być oszukiwani - to mądrość jeszcze ze średniowiecza. Poza tym "ludzie są tak głupi i naiwni, że oszust będzie miał zawsze pełne ręce roboty" - to cytat z "Księcia" N. Machiavellego. Naiwny jest ten, kto się tego uczy, bo najpierw sam temu oszustwu ulega.

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

[author]Jarosław

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Edyta K.:
Ależ ludzie lubią być oszukiwani - to mądrość jeszcze ze średniowiecza.

Moze i lubia ale nie nazywaja tego "oszustwem"...
Dawid C.

Dawid C. In progress... Still
:)

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Piotr D.:
czytałem chyba, w którejś Polityce o "szkołach uwodzenia", o ich skuteczności i wykorzystywaniu potem swoich umiejętności przez "absolwentów".

nie było to miłe.

czy to dziennikarska fantazja czy faktycznie NLP może być, aż tak skuteczne, a w niewłaściwych rękach może stac się narzędziem szkodzenia ludziom...?

Szkodzenia jednym - a robienia dobrze innym.
Podobno kiedyś w ZSRR istniały instytucje, które nazywano "szkołami wróbelków". Były to ośrodki szkolące szpiegów płci żeńskiej (męskiej także), a za zadanie miały wyszkolenie swóich absolwentów w uwodzeniu. Kochanek w łózku mówi często różne ciekawe rzeczy, które wywiadowi mogą sie badzo przydać. Prawda stara jak świat - poseksualne odprężenie sprzyja rozmowie - czasem z użyciem wielu szczegółów, których ujawnienie nie mogłoby mieć miejsca w innych sytuacjach....
Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński Analityk i
Projektant Systemów

Temat: co sądzicie o tzw. szkołach uwodzenia uczących technik NLP ?

Andrzej P.:
[author]Jarosław

Następna dyskusja:

Zaproszenie na szkolenie: "...




Wyślij zaproszenie do