Tadeusz J.

Tadeusz J. inspektor d.s
marketingu, Węglobud
SA

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

Jakie macie prognozy?przewalutowywac kredyty czy czekac na uspokojenie Franka?

konto usunięte

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

Według mnie przewalutowanie Franek->Złotówka nie opłaca się już (Ciekawe czy kiedykolwiek się opłacało ;-)) To że złotówka nisko stoi w stosunku do franka jest czasowe wcześniej czy później umocni się, również w stosunku do innych walut. Też mam kredyt we frankach oczywiście martwi mnie to w jakiej skali ostatnio umacniał się ale przewalutowanie na złotówkę to po prostu kompletna masakra rata w zł to jakieś dodatkowe 1000-1500 zł miesięcznie albo i lepiej także nie mam zamiaru przewalutowywać. Czekam aż spadnie. Czytałem (na forach) że ludzie teraz robią odwrotnie złotówkę na franka, ale z tym mogą mieć problemy bo banki nie mają już tej waluty. Bądź cierpliwym optymistą ;-).

Pozdrawiam
Łukasz O.

Łukasz O. przedstawiciel
medyczny, Krka

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

zrobisz jak uważasz. Dziś już nikt nie jest wstanie określić kursu bo mamy do czynienia z paniką i trudno tu racjonalnie myśleć. Nie wiem przy jakim kursie wypłacałeś kredyt. Chce tylko zwrócić Ci uwage na to ile ewentualnie może Cię to kosztować. A mianowicie w zalęzności od tego ile procent zmienił się kurs od momentu wypłaty o tyle zmieni się twoje zadłuzenie w PLN. I jęsli jesteś na "+" i masz dość wrażeń to zmieniaj. Ciekaw jestem tylko czym się kierowałeś przy decyzji o wyborze kredytu walutowego???. Ja oczywiście wiem że większość kierują się wysokością raty ale zawsze jest coś za coś. W tej chwili właśnie jest to coś na niekorzyść.

konto usunięte

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

"Ciekaw jestem tylko czym się kierowałeś przy decyzji o wyborze kredytu walutowego???"
Tym co wszyscy którzy biorą kredyty w walucie. Jak mam do wyboru 4% a 7% i do tego wyższe raty + co chwilę zmieniają się stopy procentowe to chyba jest to jasne że wybiorę walutę. Jakby oprocentowanie w złotówkach było identyczne jak we frankach to nikt by się nie zastanawiał. Ale że banki się chcą nachapać to jest jak jest. Także nie pisz "czym się kierowałeś" bo sądzę że większość Twoich kolegów z branży jeszcze jakieś 0.5-1 rok temu śpiewali inaczej. Dziwię się jeszcze że kochany nasz prezydent powiedział wczoraj że to jest nauczka dla nas że braliśmy kredyty w obcej walucie. To liczcie zdolność kredytową tak jak to powinno być i dajcie przystępne oprocentowanie to wtedy pogadamy.
Łukasz O.

Łukasz O. przedstawiciel
medyczny, Krka

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

"Także nie pisz "czym się kierowałeś" bo sądzę że większość Twoich kolegów z branży jeszcze jakieś 0.5-1 rok temu śpiewali inaczej. Dziwię się jeszcze że kochany "
to jest włąśnie odpowiedż na moje pytanie i to poprawne z twojej strony. Ja równiez rok temu i pół roku temu i dziś tak uważam. Sam mam kredyt w CHF i wypłącałem patrząc na dzisiejszy kurs dużo niżej. Chciałem zwrócić uwagę na konsekwencje zamiany kredytu dziś. Bo wiem jak ta branża działa i wiem, że nie wszyscy są świadomi tego ruchu (przewalutowania). Nie wiem czy większośc ale pewnie znajdą się tacy "moi koledzy", którzy to będą wykorzystywać. Jest zastuj w kredytach a z czegoś trzeba żyć. Osobiście uważam iż w dłuższej perspektywie róznice stóp procentowych zrekompensuje nawet najbardziej niekorzystne wahnięcia kursowe. Chyba nie zrozumiałeś intencji mojej wypowiedzi.Łukasz Ogrodnik edytował(a) ten post dnia 25.10.08 o godzinie 09:34
Michał Kozarzewski

Michał Kozarzewski Citibank
International plc

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

Marcin Woźniak:
"Ciekaw jestem tylko czym się kierowałeś przy decyzji o wyborze kredytu walutowego???"
Tym co wszyscy którzy biorą kredyty w walucie. Jak mam do wyboru 4% a 7% i do tego wyższe raty + co chwilę zmieniają się stopy procentowe to chyba jest to jasne że wybiorę walutę. Jakby oprocentowanie w złotówkach było identyczne jak we frankach to nikt by się nie zastanawiał. Ale że banki się chcą nachapać to jest jak jest. Także nie pisz "czym się kierowałeś" bo sądzę że większość Twoich kolegów z branży jeszcze jakieś 0.5-1 rok temu śpiewali inaczej. Dziwię się jeszcze że kochany nasz prezydent powiedział wczoraj że to jest nauczka dla nas że braliśmy kredyty w obcej walucie. To liczcie zdolność kredytową tak jak to powinno być i dajcie przystępne oprocentowanie to wtedy pogadamy.


Tak, tak. Bo stopy procentowe kredytow w PLN i CHF to zaleza od zachcianek bankow. Lepiej troche poczytaj o tym czemu w PLN akurat sie wiecej placi.

Niestety wiekszosc ludzi bierze kredyty w CHF i nawet nie mysli o ryzyku. Kredyt na 30 lat ale przeciez nasza waluta jest stabilna i bedzie OK.
A wystarczy spojrzec na wykresy historyczne i wtedy juz widac, ze w ciagu kilku lat nie takie waluty jak nasza podlegaly ogromnym wahaniom.

A tak poza tym to pamietam, ze wakacje duzo sie mowilo o kredytach w jenie. Jestem ciekawy czy znalezli sie chetni. Bo jesli tak to tylko pozostaje wspolczuc. Na JPYPLN bylo nawet 70% wzrostu w ciagu 3 miesiecy.

konto usunięte

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

Marcin Woźniak:
Jak mam do wyboru
4% a 7% i do tego wyższe raty + co chwilę zmieniają się stopy procentowe to chyba jest to jasne że wybiorę walutę.

ciekawe rozumowanie - a to na walutach stopy procentowe się nie zmieniaja?

konto usunięte

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

Zbigniew J.:
Jakie macie prognozy?przewalutowywac kredyty czy czekac na uspokojenie Franka?

chyba na uspokojenie złotego?

konto usunięte

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

Michał Kozarzewski:
Tak, tak. Bo stopy procentowe kredytow w PLN i CHF to zaleza od zachcianek bankow.

Nie wiem gdzie wyczytałeś w moim poście o tym że stopy procentowe zależą od banków. Chodziło mi o oprocentowanie a to, z mojej wiedzy którą posiadam, zależy w większym czy mniejszym stopniu od banków.

>ciekawe rozumowanie - a to na walutach stopy procentowe się nie >zmieniaja?

Ale chyba rzadziej stopy są zmieniane waluty (chodzi głównie o CHF bo o nim rozmawiamy) niż PLN

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

od 3 lat mówię kredytom walutowym nie.
Sytacja wcale nie jest oczywista, że obecnie oslabienie złotego jest tylko spekulacją... Zaskakiwać może jednynie dynamika ruchu.
Czy nie mogło spekulacją być takie umocnienie złotówki jakie miało miejsce w ostatnich latach?

http://www.money.pl/pieniadze/kurs/chf,797.html
Aleksandra Młyńczyk

Aleksandra Młyńczyk Czy chciałbyś być
swoim Klientem?
Pomoc w definicji
wymag...

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

Zbigniew J.:
Jakie macie prognozy?przewalutowywac kredyty czy czekac na uspokojenie Franka?

przewalutowywać to można było, ale 1-2 m-ce temu a teraz, po co?
Piotr C.

Piotr C. spekulant

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

Ola M.:
przewalutowywać to można było, ale 1-2 m-ce temu a teraz, po co?

Po to by za miesiąc nie powtórzyć tego zdania :)
Piotr C.

Piotr C. spekulant

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

Zbigniew J.:
Jakie macie prognozy?przewalutowywac kredyty czy czekac na uspokojenie Franka?

Zaczyna się. Kiedy kursy akcji spadły o 20% padały pytania co zrobić z posiadanymi funduszami. Odpowiedzi były mniej więcej takie same co w tym wątku, że to chwilowe, będzie lepiej, że już za późno, itp.
Mam swoją prognozę, ale nie ma sensu bym Ci ją podawał, bo każdy może mieć swoją, a rację i tak będzie miał rynek.

Jeśli masz wolne środki finansowe to zabezpiecz się przed spadkiem złotówki. Jeśli nie - pojechałeś po bandzie, mam nadzieję, że będąc świadomym ryzyka.

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

Piotr C.:
Zbigniew J.:
Jakie macie prognozy?przewalutowywac kredyty czy czekac na uspokojenie Franka?

Zaczyna się. Kiedy kursy akcji spadły o 20% padały pytania co zrobić z posiadanymi funduszami. Odpowiedzi były mniej więcej takie same co w tym wątku, że to chwilowe, będzie lepiej, że już za późno, itp.
Mam swoją prognozę, ale nie ma sensu bym Ci ją podawał, bo każdy może mieć swoją, a rację i tak będzie miał rynek.

Jeśli masz wolne środki finansowe to zabezpiecz się przed spadkiem złotówki. Jeśli nie - pojechałeś po bandzie, mam nadzieję, że będąc świadomym ryzyka.


Madre slowa Piotr....

Jeszcze kilka takich wypowiedzi i Cie zagadaja znafcy sprzedawcy marzen, ale badz dzielny.

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

Z innej strony. Jest lipiec 2008r. zparafrazowana rozmowa pomiędzy mną a znajomymi:

- kup teraz franki i spłacaj kredyt
- eee...poooo cooo...będą taniej

- taka okazja szybko sie nie powtórzy
- nieee coś ty złotówka mocna; gospodarka też..

- to może choć się zahedżuj kup kontrakt
- co? nie znam się na tym...

- to nie jest "normalna" cena więc okazja na pewno się nie powtórzy szybko
- eee nie wiesz teraz nie mam kasy po wakacjach; spoko, to kredyt na 30 lat .....

w czwartek na kawie: DLACZEGO NIE MÓWIŁAŚ DO MNIE DRUKOWANYMI LIETRAMI?...

Cóż nawet jak była okazja to z niej niewiele osób skorzystało....Marzena D. edytował(a) ten post dnia 25.10.08 o godzinie 21:54
Tomasz Brysiak

Tomasz Brysiak Trader-WYNIKI Z
INWESTYCJI Z LAT
2010-2013. RESULTS
FROM...

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

WARIANT OPTYMISTYCZNY (bardziej realny)
Spadek kursu w okolice 2,42.


Obrazek


Obrazek


WARIANT PESYMISTYCZNY
Maksymalny poziom to 2,88. Po ewentualnym teście oporu gwałtowny spadek w strefę 2,55 - 2,7 i przebywanie w niej przez dłuższy czas. Po dojściu do 2,55 odbicie zgodne z trendem i lekka tendencja wzrostowa.


Obrazek


Obrazek
Tomasz Brysiak edytował(a) ten post dnia 26.10.08 o godzinie 01:31
Zbigniew Barski

Zbigniew Barski wpółwłaściciel,
Perspektive S.C.

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

Piotr C.:
Zbigniew J.:
Jakie macie prognozy?przewalutowywac kredyty czy czekac na uspokojenie Franka?

Zaczyna się. Kiedy kursy akcji spadły o 20% padały pytania co zrobić z posiadanymi funduszami. Odpowiedzi były mniej więcej takie same co w tym wątku, że to chwilowe, będzie lepiej, że już za późno, itp.
Mam swoją prognozę, ale nie ma sensu bym Ci ją podawał, bo każdy może mieć swoją, a rację i tak będzie miał rynek.

Jeśli masz wolne środki finansowe to zabezpiecz się przed spadkiem złotówki. Jeśli nie - pojechałeś po bandzie, mam nadzieję, że będąc świadomym ryzyka.


Dokładnie. Piotr trafił w 10tkę. Ktoś, kto ma kredyt w walutach obcych, powinien od razu nauczyć się zabezpieczenia na wypadek wzrostu kursu. Teraz jest już może być za późno i jeżeli złotówka pójdzie w górę to zabezpieczeni mogą się poczuć, jak teraz eksporterzy z kontraktami na euro w drugą stronę...

konto usunięte

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

ja o malo co nie wzialem leasingu na auto w jenach... ale bym sie wpie.... ;-)

konto usunięte

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

Michał Kaleta:
ja o malo co nie wzialem leasingu na auto w jenach... ale bym sie wpie.... ;-)

:) ja też

konto usunięte

Temat: Franek czy mam cie już niekochać?

widze, ze ten kryzys nauczy troszkęparę osób przezornosci :)) mam taką nadzieję :)))

Następna dyskusja:

Franek, czy mamy cie znow p...




Wyślij zaproszenie do