Arkadiusz G.

Arkadiusz G. Zrezygnować z marzeń
ze strachu przed
porażką to jak
pope...

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Witam,
nie wiem czy jest to odpowiednia grupa do zadania tego pytania ale sprobuje...
Jak Państwo myślą, jak będzie kształtował się kurs franka w stosunku do PLN w najbliższych kilku latach?
Myślicie, że złotówka nadal będzie się umacniała a jeśli nie to do kiedy ??

Pozdrawiam
Łukasz O.

Łukasz O. przedstawiciel
medyczny, Krka

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

myśle że to żalęzy od Polskiej gospodarki i jej rozwoju. Mamy perspektywy. Szwajcaria podobnie jak wiekszość krajów rozwiniętych nie potrzebuje takie rozwoju jak Polska. Osobiście uważam, że jeżeli pokonamy 2 zł to wówczas jest spore prawdobieństwo na dalsze umacninie złotówki. Widać jednak, że obecnie wszystkie waluty uznawane na świecie jako srodek do rozliczeń są w kryzysie.
Zobaczymy.

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Łukasz Ogrodnik:
Widać jednak, że obecnie wszystkie waluty uznawane na świecie jako srodek do rozliczeń są w kryzysie.
:)

Panie doradco od finansów po SGGW i handlowaniu w Geancie oraz w sprzedaży osobistej...

Na każdy rynek maja opinie powtarzane przez maluczkich i oni najczęściej traca wiec bym ostrożnie podchodził to powtarzania takich frazesów.

Powiem tak. Gdyby dla kursu sprzed dwóch i realnych stop procentowych w PLN i CHF lat obliczyć na dzień dzisiejszy to złotówka byłaby bardzo przewartościowana. To jest np argument za osłabianiem PLN, ale czy to sie wydarzy to nie wiem, bo szklanej kuli nie mam:(
Zbigniew Barski

Zbigniew Barski wpółwłaściciel,
Perspektive S.C.

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Stary. Bierz kredyt we frankach i nawet się nie zastanawiaj nad inną walutą. No chyba, że chcesz ponad 500tys. to możesz zaszaleć, pójść do Noble Bank i wziąć w jenachZbigniew Barski edytował(a) ten post dnia 08.08.08 o godzinie 22:09
Łukasz O.

Łukasz O. przedstawiciel
medyczny, Krka

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Skoro już jedziemy po doświadczeniu i ukonczonych uczelniach to pozostaje mi pogratulować 9-cio letniego stażu na Politechnice.
Nie znam cię więc od dalszych komentarzy się powstrzymam ale przemawia przez Ciebie gorycz nie doszłego inwestora - milionera-analityka. A Tobie po prostu wystaje słoma z butów a ja rzeczywiście studiowałem na SGGW i byłem kasjerem w Geancie.
Przemyslaw Zambrzycki:
Łukasz Ogrodnik:
Widać jednak, że obecnie wszystkie waluty uznawane na świecie jako srodek do rozliczeń są w kryzysie.
:)

Panie doradco od finansów po SGGW i handlowaniu w Geancie oraz w sprzedaży osobistej...

Na każdy rynek maja opinie powtarzane przez maluczkich i oni najczęściej traca wiec bym ostrożnie podchodził to powtarzania takich frazesów.

Powiem tak. Gdyby dla kursu sprzed dwóch i realnych stop procentowych w PLN i CHF lat obliczyć na dzień dzisiejszy to złotówka byłaby bardzo przewartościowana. To jest np argument za osłabianiem PLN, ale czy to sie wydarzy to nie wiem, bo szklanej kuli nie mam:(

konto usunięte

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Przemyslaw Zambrzycki:
>
Panie doradco od finansów po SGGW i handlowaniu w Geancie oraz w sprzedaży osobistej...


to było po prostu żałosne, takie małe, co, pewnie lepiej zeby chłopak siedział na dupie i brał zasiłek, nie? Ten komentarz był po prostu na poziomie gimanzjalnym, az przykro patrzeć. Wstyd.Hubert S. edytował(a) ten post dnia 09.08.08 o godzinie 09:46

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Drodzy poprzednicy sytuacja na walutach chf/pln i nie tylko jest następująca:
Złotówka w stosunku do obcych walut uważana jest przez analityków nadal za niedowartościowaną!!!, skąd łatwo stwierdzić że aprecjacja pln w stosunku do walut obcych będzie nadal postępowała, oczywiście z małymi korektami.

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Hubert S.:
to było po prostu żałosne, takie małe, co, pewnie lepiej zeby chłopak siedział na dupie i brał zasiłek, nie? Ten komentarz był po prostu na poziomie gimanzjalnym, az przykro patrzeć. Wstyd.Hubert S. edytował(a) ten post dnia 09.08.08 o godzinie 09:46

Absolutnie nie mialem tego na mysli, ze lepiej siedziac i brac zasilek nic robic cokolwiek i zarabiac pieniadze.

Jednakże doradzanie komuś odnosnie kursu franka w kontekscie akcji kredytowej przez sprzedawce kredytow jest dwuznaczne etycznie.

Przeciez kazdy handlarz widzi klienta w przez pryzmat prowizji, a powiedzonka rasowych handlarzy od kresek i struktur, ktore slyszalem to:

* Moralnosc nie jest moja najmocniejsza cecha
* Trzeba panu to wmasowac - czyli sprzedac strukture na rope za 100k.

To taka druga strona ludzi z posrednictwa finansowego. Oczywiscie nie moze sie to przekladac wprost na opinie o Lukaszu.

Oczywiscie analitycy mowia, a na jakiej podstawie to juz nie wiadomo. Na chwile obecna moim zdaniem jest przewartosciowana, bo przez dwa lata umacniala sie szybciej niz roznica wynikajaca ze stop procentowych, doszlo do tego, ze koszty zycia (z wyjatkiem wynajmu nieruchomosci) sa nominalnie wyzsze niz w Londku :) - to z moich doswiadczen. W sumie to jakby porownac nawet koszt hotelu w londku i warszawie to w londku jest czesto taniej. Takie sa moje obserwacje na podstawie wyciagow z karty.

Wiec albo zlotowka sie oslabi, albo ceny w polandii spadna. Oba przypadki zniechecaja do inwestowania na kredyt w chf.

A odnosnie studiow to dziekuje za znalezienie bledu, bo siedem lat studiowalem :), choc robie to co skonczylem i na czym sie znam. Niestety odnosnie wyksztalcenia to jednak lepszy tandetny handelek niz zlota robota. Taki los po polibudzie.

konto usunięte

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Przemyslaw Zambrzycki:
Przeciez kazdy handlarz widzi klienta w przez pryzmat prowizji,

Psychologia mówi: każdy postrzega innych przez pryzmat tego, jaki sam jest. Szybciej dostrzegamy w innych ludziach takie cechy jak nasze, sądy jakie wydajemy o innych pozwalają innym dostrzec, co mamy w sobie.
W sumie to jakby porownac nawet koszt hotelu w londku i warszawie to w londku jest czesto taniej. Takie sa moje
obserwacje na podstawie wyciagow z karty.

Dużo znasz w Londynie hoteli (nie hosteli) z pokojem 2-osobowym poniżej 200zł/doba? W centrum warszawy w tej cenie da sie nocować w ponad 10 hotelach. W Londynie niewiele znalazłem poniżej 300pln/doba.
Wiec albo zlotowka sie oslabi, albo ceny w polandii spadna.

Z drugiej strony zarobki w polsce porównane z zarobkami za granicą wciąż są niższe. Aby doszło do wyrównania płac w chwili wejścia do strefy euro - albo złotówka jeszcze się umocni, albo inflacja pójdzie w góre.
Oba przypadki zniechecaja do inwestowania na kredyt w chf.

Mimo wszystko porównując odsetki w PLN i CHF - aby kredyty były porównywalne, frank musiałby kosztować 2,80pln. Żeby kredyt w pln był dużo tańszy niż kredyt w chf - frank musiałby stać po 3,20.
Zbigniew Barski

Zbigniew Barski wpółwłaściciel,
Perspektive S.C.

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

No niestety kolega z Londkiem czy ogólnie z krajami europejskimi moooocno przesadził. Owszem, dla kogoś, kto chce tylko jeść (byle co) ubrać się (byle jak) i mieć dach nad głową (byle jaki) to rzeczywiście w UK może wydawać się taniej. Ale jak już chcemy pójść na piwo (w nędznej norze w małej wiosce napijemy sie za 12zł), przejechać sie taksówką, pójść do fryzjera, zamówić elektryka lub kafelkarza ... gdy chcemy mieć i używać auta, odwiedzić teatr, kino, koncert jakiś ... przkimać się właśnie w hotelu to zauważamy, ze już nie jest tak wesoło. I tak:

za 2500mies w Polsce pożyje się tak jak za ok. 3000-3200 w UK
ale za 5000mies w Polsce pożyje się tak jak za ok. 10-12k w IK
oczywiście uśredniam, bo w obu krajach są spore różnice pomiędzy poszcz. miastami

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

No nie wydaje mi sie, zebym przesadzil. Tak jak pomysle i porownam za ostatnie pol roku to przy tej mocy zlotowki to jest drozej np:

Taksowka Minsk - Wawa lotnisko 150pln, a HTW do Hockney L40 - tylko lepsza i obsluga lepsza tzn nie wrzucalem walizek do bagaznika.
Pizza na Kings Cross L5.95 + piwo 3 - szynka parmenska - wczoraj tez cos kolo 35pln zaplacilem.
Stek na stacji Bank L11 - za steka na luzie 50pln w El Popo zaplacisz
Brzoskwinie Angel L1 czyli tyle co u nas w supermarkecie, a tam na ulicy.
Hotel L50 - jedynka przy metrze, sniadanie kontynentalne. W wawie 240 przy Stawki - pokoj taki sam. Tez trzeba taszcyc bagaz do pokoju. W Windsorze L110/doba bez taszczenia, ale spalem w R we wrocku za podobna kase i taszczylem bagaz wiec w Windsorze taniej.

Amsterdam:
Wynajem mieszkania 80m 800E/miesiac + 40E sprzatanie na rachunek czyli z podatkami. Pod warszawa, gdzie mieszkam w piatek za sprzatanie 80m zaplacilem rowno 100+plyny na lewo wiec w amsterdamie bylo taniej.

Marsylia:
60E/doba 3* wiec chyba taniej niz na helu. Co ciekawe w marsyli nowe renault clio full wypas 40E/doba, a w wawie meganne bez rewelacji przy wynajmnie na tydzien z laska 1800pln. Czyli u nas szok.

Wieden:
Studio na miesiac 300E z mediami - calkiem nowe meble TV, etc- przy metrze + sprzatanie - nie pamietam. Oczywiscie rachunek. W wawie nie wynajmiesz za 1300.

Z takich luznych przypomnien:
W londku prasowanie koszuli Ł1 - pani przychodzi, w minsku 4 z wielka łaska, ze trzeba przyjsc, bo do 5 koszul sie slabo oplaca.
Dywanik w Harrods L40 + doplata do biletu - u nas ponoc 200PLN - na dywanikach sie nie znam. Kosmetyki - u nas lekko liczac 20% drozej. Dzinsy, koszule tez. Nie mowiac o modzie dla kobiet.

Z takich bardziej znaczacych rzeczy to za kostke brukowa, gazony + transport z Cottbus placilem taniej niz u nas chcial producent, bez laski. A wozek do rozladunku trzeba wypozyczyc niezaleznie od miejsca zakupu. Swojego czasu na dzwonienie nie licze, ale z 3-5 godzin mi to zajelo.

Odnosnie koncertow i kulktury to zgodze sie z Toba. Pozostaje jeszcze fakt, ze jednak w swoim kraju nie jest sie strangerem.

Generalnie to co chccialem pokazac to to, ze miejsca na umacnianie zlotowki jest coraz mniej, a perspektywy jednak Polska gospodarka ma mniejsze niz zachodnie, bo trudno, zebysmy przez 20 lat kapitalizmu wyrobili sobie takie kontakty handlowo-biznesowe i kapital jak zachod przez 100 lat kapitalizmu
Zbigniew Barski

Zbigniew Barski wpółwłaściciel,
Perspektive S.C.

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

No piękne porównanie. Tylko co z niego tak naprawdę wynika... zestawienie godne podziwu ale tak skonstruowane, żeby postawioną teze udowodnić a nie zweryfikować. Fakty są brutalne. Weźmy sobie choćby z Wikipedii porównajmy PKB nominalne UK i Polski a potem PKB mierzone parytetem siły nabywczej. Pomiar jest wg. (zapewne, nie sprawdzałem jeszcze) kursu sredniego za 2007 rok, skorygujmy o spadek L/PLN i zobaczmy co nam ciekawego wyjdzie... owszem ... możemy powiedzieć dalej np., ze statystyki kłamią lub coś równie spiskowego, ale to już by zakrawało na elektorat PiS

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Wojtek Bojdoł:
Przemyslaw Zambrzycki:
Przeciez kazdy handlarz widzi klienta w przez pryzmat prowizji,

Psychologia mówi: każdy postrzega innych przez pryzmat tego, jaki sam jest.

Spokojnie. Moim zdaniem praca posrednikow kredytowych, regularnego oszczedzania, roznych struktur sprowadza sie do zwyklego naganiania, a nie budowania relacji z klientami. Bo ile jedna osoba moze wziac w zyciu kredytow hipotechnych, kupic programow regularnego oszczedzania czy struktur.

Sorry, ale znam kilku, ktorzy sie przy mnie nie krepuja wypowiadac jak zacytowalem i na tej podstawie wycianalem wniosek o calosci srodowiska. Wiec jedyne do czego sie przyznaje to to, ze zaszufladkowalem ten zawod.

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Zbigniew Barski:
No piękne porównanie. Tylko co z niego tak naprawdę wynika... zestawienie godne podziwu ale tak skonstruowane, żeby postawioną teze udowodnić a nie zweryfikować. Fakty są brutalne. Weźmy sobie choćby z Wikipedii porównajmy PKB nominalne UK i Polski a potem PKB mierzone parytetem siły nabywczej. Pomiar jest wg. (zapewne, nie sprawdzałem jeszcze) kursu sredniego za 2007 rok, skorygujmy o spadek L/PLN i zobaczmy co nam ciekawego wyjdzie... owszem ... możemy powiedzieć dalej np., ze statystyki kłamią lub coś równie spiskowego, ale to już by zakrawało na elektorat PiS
fakt, ze teorii spiskowej lepiej nie wyciagac.

Trudno, zebym udowodnil przeciwna teze do postawionej godzine wczesniej :) tudziez postawil teze bez argumentow na jej poparcie. Tak szybko to zdania nie zmieniam.

Sila nabywcza pensji w uk/strefie Eur pewnie nie wiele sie zmienila, bo to nie chodzi o zarabianie w Ł i wydawanie w Ł tudziez tytulowym chf tylko zajacie dlugiej pozycji na wiele lat w pln wzgledem jednej z innych walut.

Jakie sa twoje argumenty bo lekko czuje, ze jestes za opcja dalsze stabilnego umacniania zlotego?Przemyslaw Zambrzycki edytował(a) ten post dnia 09.08.08 o godzinie 15:00
Zbigniew Barski

Zbigniew Barski wpółwłaściciel,
Perspektive S.C.

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Przemyslaw Zambrzycki:
Zbigniew Barski:
No piękne porównanie. Tylko co z niego tak naprawdę wynika... zestawienie godne podziwu ale tak skonstruowane, żeby postawioną teze udowodnić a nie zweryfikować. Fakty są brutalne. Weźmy sobie choćby z Wikipedii porównajmy PKB nominalne UK i Polski a potem PKB mierzone parytetem siły nabywczej. Pomiar jest wg. (zapewne, nie sprawdzałem jeszcze) kursu sredniego za 2007 rok, skorygujmy o spadek L/PLN i zobaczmy co nam ciekawego wyjdzie... owszem ... możemy powiedzieć dalej np., ze statystyki kłamią lub coś równie spiskowego, ale to już by zakrawało na elektorat PiS
fakt, ze teorii spiskowej lepiej nie wyciagac.

Trudno, zebym udowodnil przeciwna teze do postawionej godzine wczesniej :) tudziez postawil teze bez argumentow na jej poparcie. Tak szybko to zdania nie zmieniam.

Sila nabywcza pensji w uk/strefie Eur pewnie nie wiele sie zmienila, bo to nie chodzi o zarabianie w Ł i wydawanie w Ł tudziez tytulowym chf tylko zajacie dlugiej pozycji na wiele lat w pln wzgledem jednej z innych walut.

Jakie sa twoje argumenty bo lekko czuje, ze jestes za opcja dalsze stabilnego umacniania zlotego?Przemyslaw Zambrzycki edytował(a) ten post dnia 09.08.08 o godzinie 15:00

Jestem wielkim przeciwnikiem aprecjacji złotówki, bo to pcha nasz kraj w bardzo nieciekawym kierunku. Jednocześnie, choć z wielką niechęcią wyrażam pogląd, że to jeszcze nie koniec kiepskiego w mojej opinii trendu dla kursu PLN wg. EUR,CHF czy GBP.

Co do moich argumentów to po kolei:

1) Jesteśmy częścią Jednolitego Rynku Europejskiego. Funkcjonowanie na tym samym rynku w długim okresie powoduje zbliżenie się do siebie parytetów siły nabywczej w krajach tworzących ten rynek. Różnice owszem są i to nawet w jednym kraju czy nawet w jednej gminie, ale średnia dla krajów z czasem zrównuje się.

2) Obawiam się, że podwyżki stóp procentowych w Polsce są nieuniknione a to będzie kolejny powód do wzrostu zainteresowania naszą walutą.

3) Polska na tle innych krajów o dziwo nieźle sobie radzi w tych jakże trudnych gospodarczo dla cywilizowanego świata czasach. My zwalniamy a inni hamują do 0.

4) Lada moment wróci do Polski potężna fala emigrantów, zasilając podaż pracy nad Wisłą. Nierównowaga przetargowa na rynku pracy ulegnie (z mojego kapitalistycznego punktu widzenia) uzdrowieniu, wzrośnie wydajność pracy a kursy równowagi dla eksporterów się poprawią.

5) No i fundusze UE. Znowu kupa kasy zostanie wpompowana w infrastrukturę, gospodarkę, w ludzi. Krainą mlekiem i miodem płynącą się nie staniemy ale na pewno nasza atrakcyjność wzrośnie.

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Ciesze sie z odpowiedzi:
Jestem wielkim przeciwnikiem aprecjacji złotówki, bo to pcha nasz kraj w bardzo nieciekawym kierunku. Jednocześnie, choć z wielką niechęcią wyrażam pogląd, że to jeszcze nie koniec kiepskiego w mojej opinii trendu dla kursu PLN wg. EUR,CHF czy GBP.

Dla mnie te kursy sa ok, ale czuje, ze ryzyko oslabienia pln jest duzo wieksze niz rok temu, bo ceny dobr sa wg mojej konsumpcji wysokie.
Co do moich argumentów to po kolei:
1) Jesteśmy częścią Jednolitego Rynku Europejskiego. Funkcjonowanie na tym samym rynku w długim okresie powoduje zbliżenie się do siebie parytetów siły nabywczej w krajach tworzących ten rynek. Różnice owszem są i to nawet w jednym kraju czy nawet w jednej gminie, ale średnia dla krajów z czasem zrównuje się.
>
2) Obawiam się, że podwyżki stóp procentowych w Polsce są nieuniknione a to będzie kolejny powód do wzrostu zainteresowania naszą walutą.

W ciagu najblizszego roku to tak sie spodziewa rynek. Mozna to obliczyc na podstawie wibor/wibid 3m,6,1y, ale roznica w oprocentowaniu realnym o 1% umacnia TEORETYCZNIE tylko o 1%. Wiec jest to cos, ale malo. Duzo ponizej spreadu na chf przy malych transakcjach przy w kontekcie kredytu w chf.
3) Polska na tle innych krajów o dziwo nieźle sobie radzi w tych jakże trudnych gospodarczo dla cywilizowanego świata czasach. My zwalniamy a inni hamują do 0.

Jestesmy wieksi np niz kraje baltyckie wiec mamy wieksza inercje gospodarki. Jednak kraje baltyckie moga byc ostrzezeniem dla nas, a jednoczesnie wyznaczyc scenariusz, ktory nas w jakims stopniu spotka. Bo mam nadzieje, ze nie porownujesz gospodarki Polski i Niemiec.
4) Lada moment wróci do Polski potężna fala emigrantów, zasilając podaż pracy nad Wisłą. Nierównowaga przetargowa na rynku pracy ulegnie (z mojego kapitalistycznego punktu widzenia) uzdrowieniu, wzrośnie wydajność pracy a kursy równowagi dla eksporterów się poprawią.

Na razie samoloty w obie strony rowno zapelnione :)
5) No i fundusze UE. Znowu kupa kasy zostanie wpompowana w infrastrukturę, gospodarkę, w ludzi. Krainą mlekiem i miodem płynącą się nie staniemy ale na pewno nasza atrakcyjność wzrośnie.


Jasne fundusze normuja jeszcze strukture wydatkow na inwestycje etc. Tylko wprost wiecznie nie moga sie przekladac na umacnianie zlotego, bo jeszcze wizy dla calego swiata bedziemy musieli wprowadzic i tarcze antyrakietowa do okola europy sobie postawic :)

Dzieki za argumenty.

Pozdrawiam
Piotr C.

Piotr C. spekulant

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Cześć Przemek!
Przemyslaw Zambrzycki:
Generalnie to co chccialem pokazac to to, ze miejsca na umacnianie zlotowki jest coraz mniej, a perspektywy jednak Polska gospodarka ma mniejsze niz zachodnie, bo trudno, zebysmy przez 20 lat kapitalizmu wyrobili sobie takie kontakty handlowo-biznesowe i kapital jak zachod przez 100 lat kapitalizmu

Zgodzę się, że jest mniej miejsca na umacnianie się złotówki niż do tej pory, ale argumenty mam inne. Wzrost wartości naszej waluty był spowodowany przepływami pieniężnymi. Strumień pieniędzy z UE nie będzie rósł w dużym tempie, istnieje ryzyko jego zmniejszenia. Niższa opłacalność pracy za granicą zmniejsza ilość płynącej stamtąd gotówki. W krótkim terminie powinniśmy zaobserwować jeszcze wzmocnienie złotówki po podniesieniu stóp procentowych - czyli najprawdopodobniej jesienią. Co będzie za rok, dwa tego nie da się zaprognozować, za dużo niewiadomych.

pozdrawiam

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Bartosz Sarnowski:
Drodzy poprzednicy sytuacja na walutach chf/pln i nie tylko jest następująca:
Złotówka w stosunku do obcych walut uważana jest przez analityków nadal za niedowartościowaną!!!, skąd łatwo stwierdzić że aprecjacja pln w stosunku do walut obcych będzie nadal postępowała, oczywiście z małymi korektami.


Minelo poltora miesiaca...

Panie doradco:
1. Ilu ludzi chetnych na kreske w chf Pan zmanipulowal takimi slowami na gruba kase?
2. Ile ludzi bedzie musialo doplacic do depozytu lub zabezpieczenia LTV przez Pana?
3. Jaka ma Pan linie obrony jesli ktos zlozy pozew przeciwko Panu, a nie przeciwko Pana pracodawcy?

Jesli uzwaza Pan, ze 30% ruch na walucie to korekta to gratuluje poczucia humoru.

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Łukasz Ogrodnik:
myśle że to żalęzy od Polskiej gospodarki i jej rozwoju. Mamy perspektywy. Szwajcaria podobnie jak wiekszość krajów rozwiniętych nie potrzebuje takie rozwoju jak Polska. Osobiście uważam, że jeżeli pokonamy 2 zł to wówczas jest spore prawdobieństwo na dalsze umacninie złotówki. Widać jednak, że obecnie wszystkie waluty uznawane na świecie jako srodek do rozliczeń są w kryzysie.
Zobaczymy.


I co? Dal Pan sie omamic, ze jak fanciszek zamaca 2 zeta to do zera spadnie? Jakby Pan odpowiedzial na pytania z mojego poprzedniego posta to byloby milo.

Temat: Kurs Franka Szwajcarskiego

Zbigniew Barski:
Stary. Bierz kredyt we frankach i nawet się nie zastanawiaj nad inną walutą. No chyba, że chcesz ponad 500tys. to możesz zaszaleć, pójść do Noble Bank i wziąć w jenachZbigniew Barski edytował(a) ten post dnia 08.08.08 o godzinie 22:09

A dla Pana wykresik Jena:

http://stooq.pl/q/?s=jpypln&c=5y&t=c&a=lg&b=1

Milego weekendu wiecznym optymistom zycze
Przemek

Następna dyskusja:

Waluty FX: konflikt militar...




Wyślij zaproszenie do