Temat: dokąd dobrnie WIG 20

Musisz poszukać jego pasjonatów i ich zapytać :) Oni pewnie znają odpowiedź na Twoje pytanie.
Wyprzedałem się przed dogrywką więc pewnie będę załował :)
Witold W.

Witold W. 27k Security -
Management

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

są jutro chętni na krótką pozycję? :)))
http://stooq.pl/q/?s=s%26p500

i do kompletu 'przewrotka' na parze USD/PLN
http://stooq.pl/q/?s=usdplnWitold W. edytował(a) ten post dnia 12.08.09 o godzinie 21:10

konto usunięte

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

Tak skrajny optymizm możliwy jest tylko w bessie,to co gadają w TV przechodzi wszelkie pojęcie...
Witold W.

Witold W. 27k Security -
Management

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

Tomasz B.:
Tak skrajny optymizm możliwy jest tylko w bessie,to co gadają w TV przechodzi wszelkie pojęcie...

aż żałuję, że nie oglądam TV...

a co mówią? że hossa? :))
Conrad R.

Conrad R. rzeźbię światłem

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

1:0 ;)

konto usunięte

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

A mówią że masa pieniądza poza rynkiem że ten wzrost wszyskich zachęci do wejścia na rynek i dalszych nieustannych wzrostów,że może jakaś niewielka korekta na S&P 500 będzie ale wzrosty są absolutnie pewne a sytuacja w gospodarce poprawia się dramatycznie szybko...Cukrzycy można dostać od tego słodzenia...
Maciej L.

Maciej L. Członek Zarządu
Fusion Invest Polska
S.A., Chief
Administ...

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

Jutro będzie pięknie....jedziemy na wakacje :)

Wall Street mocno w górę, komunikat Fed ucieszył inwestorów (opis)
Wall Street mocno w górę, komunikat Fed ucieszył inwestorów (opis)

12.8.Nowy Jork (PAP/AP, Reuters) - Tylko początek środowej sesji na giełdach w Stanach
Zjednoczonych przyniósł spadki, potem nastroje zdecydowanie się poprawiły, a inwestorzy z
optymizmem czekali na komunikat po posiedzeniu Fed.

Zgodnie z oczekiwaniami analityków podczas środowego posiedzenia amerykański Fed
pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

Jednocześnie Fed poinformował, że wyhamuje program wykupu długoterminowych papierów
skarbowych i spodziewa się, iż pełna kwota na niego przeznaczona (300 mld USD) zostanie
wykorzystana do końca października.

Szef Fed, Ben. S. Bernanke podkreślił, iż widać, że fundusze zapewniane przez Fed
zaczynają przynosić efekty na rynkach i pomagają w stopniowym powrocie ożywienia z
najgorszej recesji od lat 30. XX wieku.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 1,30 proc. do 9.361,23 pkt.

Nasdaq Comp. zwyżkował o 1,47 proc. do 1.998,72 pkt.

S&P 500 wzrósł o 1,15 proc. do 1.005,80 pkt.

Rosły w środę kursy akcji spółek deweloperskich. Firma Toll Brothers poinformowała, że 3
proc. więcej klientów podpisała kontrakty na kupno mieszkań w poprzednim kwartale. To
pierwszy wzrost od czterech lat.

Popyt ze strony klientów okazał się na tyle duży, że Toll Brothers mogło zrezygnować z
różnego rodzaju promocji, by zachęcać do kupowania mieszkań.

W efekcie notowania Toll Brothers zyskiwały w ciągu dnia ponad 13 proc. Mocno drożały też
akcje innych deweloperów, np. blisko 7 proc. wzrosły papiery Hovananian Enterprises.

W górę poszły akcje sieci detalicznej Macy's. Poinformowała ona o zyskach w drugim
kwartale lepszych od oczekiwań analityków, a dodatkowo dzięki wprowadzonej redukcji
kosztów mogła podwyższyć swoje całoroczne prognozy wyników.

Zdaniem Petera Jankovskisa z OakBrook Investments, poprawa widoczna w kwartalnych wynikach
takich firm, jak Toll Brothers i Macy's może sygnalizować, że konsumpcja w Stanach
Zjednoczonych zaczyna rosnąć, a to jest klucz do ożywienia w gospodarce.

Wśród najmocniej zyskujących znalazły się w środę spółki ubezpieczeniowe. Ponad 4 proc.
zyskiwały w ciągu dnia akcje Travelers Cos., po tym jak agencja Standard & Poor's
podniosła perspektywę ratingów tej spółki. Przeszło 7 proc. wzrosły notowania akcji
Allstate Corp.

Dzięki lepszym od oczekiwań wynikom kwartalnym w górę poszły akcje spółki technologicznej
Applied Materials.

Z danych makroekonomicznych na rynek trafiły informacje o deficycie handlowym Stanów
Zjednoczonych oraz o liczbie wniosków o kredyt hipoteczny.

Deficyt handlowy wzrósł w czerwcu 2009 r. do 27 mld USD z 26 mld USD miesiąc wcześniej.
Analitycy spodziewali się deficytu na poziomie 28,7 mld USD.

Import wzrósł o 2,3 proc. do 152,792 mld USD, a eksport o 2 proc. do 125,784 mld USD.

Z kolei indeks wniosków o kredyt hipoteczny MBA spadł w tygodniu zakończonym 7 sierpnia o
3,5 proc. Tydzień wcześniej indeks wzrósł o 4,4 proc. (PAP)

pr/

konto usunięte

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

Maciej L.:

Wall Street mocno w górę, komunikat Fed ucieszył inwestorów


Szef Fed, Ben. S. Bernanke podkreślił, iż widać, że fundusze zapewniane przez Fed
zaczynają przynosić efekty na rynkach i pomagają w stopniowym powrocie ożywienia z
najgorszej recesji od lat 30. XX wieku.

[url=
Obrazek
[/url]

Jeśli spojrzeć na wykresy to ten ,,kryzys'' jest póki co na poziomie kryzysu naftowego najwyżej...żaden wielki kryzys

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

Conrad R.:
1:0 ;)

Dobry mecz zagrali. Jestem z Nich dumny! no i z tego, że jestem Polakiem :)

Ropa ropa... Tomku zobacz co miedź robi. To pewnie rezultat informacji, że produkcja w strefie EURO mdm sparła o 0.6%.

Witold nie załuj...

Wydaje mi się, że jutro i tak niżej nasz rynek się otworzy ( z lekkim minusem ) i potem będziemy maszerować w górę ale zobaczymy rano :)
Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

Tomasz B.:

Jeśli spojrzeć na wykresy to ten ,,kryzys'' jest póki co na poziomie kryzysu naftowego najwyżej...żaden wielki kryzys

Mnie już od jakiegoś czasu chodzi po głowie teoretycznie rozszerzający się trójkąt na DJIA ...

A to zwykle oznacza odwrócenie trendu wzrostowego.... Ale na wykresie, który pokazałeś, to zajmie 10 lat! ;)
Maciej L.

Maciej L. Członek Zarządu
Fusion Invest Polska
S.A., Chief
Administ...

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

hehehehehe

[08:22:04] Uwaga! Z powodu awarii systemu GPW otwarcie sesji zostanie przesunięte. Informacja zostanie podana w następnym komunikacie.
Witold W.

Witold W. 27k Security -
Management

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

Maciej L.:
hehehehehe

[08:22:04] Uwaga! Z powodu awarii systemu GPW otwarcie sesji zostanie przesunięte. Informacja zostanie podana w następnym komunikacie.

i dlaczego mnie to nie dziwi? złodzieje i kombinatorzy czy... przypadek losowy? ;)
Maciej L.

Maciej L. Członek Zarządu
Fusion Invest Polska
S.A., Chief
Administ...

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

Witold W.:
Maciej L.:
hehehehehe

[08:22:04] Uwaga! Z powodu awarii systemu GPW otwarcie sesji zostanie przesunięte. Informacja zostanie podana w następnym komunikacie.

i dlaczego mnie to nie dziwi? złodzieje i kombinatorzy czy... przypadek losowy? ;)

no to zrobię sobie zamiast kawy lepiej melissę....

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

napisalam wczoraj rano znajomemu w ciemno moja ocene rynku m in. 2100-2120...to zamaist notowan a teraz biegnę :) milego grania lub gapienia sie w wykresy.

konto usunięte

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

Ireneusz Adamczyk:

Mnie już od jakiegoś czasu chodzi po głowie teoretycznie rozszerzający się trójkąt na DJIA ...

A to zwykle oznacza odwrócenie trendu wzrostowego.... Ale na wykresie, który pokazałeś, to zajmie 10 lat! ;)

Kto to wie,na tym wykresie to nawet docelowo może być rgr z prawym ramieniem formującym się 3 czy 4 lata ;-).Z całą pewnością natomiast porównania do lat 30 nie mają sensu i oto mi chodziło.

Ps.To już nie tylko zagraniczna TV,dziś ledwo radio włączyłem i dowiedziałem się że mamy niedługo pewne 4000 na wigu 20...

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

Włączcie radio i posłuchajcie tekstów w stylu "to może teraz porozmawiajmy o hossie"

Ja na otwarciu się pakuję - przy takich cenach surowców nie widzę nic innego jak sesja wzrostowa - zobaczcie miedź...

ps. no chyba że w20 będzie przy 2200 to się zastanowię :)Tomasz Parzybok edytował(a) ten post dnia 13.08.09 o godzinie 08:42
Krzysztof Kajetanowicz

Krzysztof Kajetanowicz CFA. Wyceny i
modelowanie
finansowe

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

Po wczorajszych występach piłkarzy i koszykarzy dziś spodziewam się euro po 3 złote!
Maciej L.

Maciej L. Członek Zarządu
Fusion Invest Polska
S.A., Chief
Administ...

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

:D

W związku z awarią systemu notowania na GPW rozpoczną się w czwartek z opóźnieniem

13.8.Warszawa (PAP) - W związku z awarią systemu notowania na GPW rozpoczną się w czwartek
z opóźnieniem - poinformował PAP rzecznik spółki Dariusz Marszałek.

"Notowania na pewno nie rozpoczną się o 9, będzie opóźnienie, ale w tej chwili trudno
powiedzieć, ile ono będzie trwało" - powiedział PAP Marszałek. (PAP)
Witold W.

Witold W. 27k Security -
Management

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

w związku z problemami z zasileniem :))) postawię filozoficzne pytanie -Dlaczego Polska jest taka 'polska'?

konto usunięte

Temat: dokąd dobrnie WIG 20

dwa piętra nad gpw nie ma żadnych problemów :D to raczej nie zasilanie

Następna dyskusja:

dokąd dobrnie S&P 500




Wyślij zaproszenie do