Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Trading!

Marcin M.:

I to jest wartościowa wypowiedź, z której kilka osób na pewno jest w stanie skorzystać:)

Dzielenie się wiedzą daje satysfakcję, nawet jeśli robimy to non profit. Dzięki temu później możemy liczyć na życzliwość innych, którzy z kolei są w stanie wzbogacić nasze umiejętności. Właśnie to jest celem tego wątku.

Pozdro!

konto usunięte

Temat: Trading!

Tomasz Jegier:
Marcin M.:

I to jest wartościowa wypowiedź, z której kilka osób na pewno jest w stanie skorzystać:)

Dzielenie się wiedzą daje satysfakcję, nawet jeśli robimy to non profit. Dzięki temu później możemy liczyć na życzliwość innych, którzy z kolei są w stanie wzbogacić nasze umiejętności. Właśnie to jest celem tego wątku.

Pozdro!

Ale ja zawsze się staram dzielić wiedzą, tylko, że większość to zlewa bo to nie AT ;)

konto usunięte

Temat: Trading!

Marcin M.:
Ale ja zawsze się staram dzielić wiedzą, tylko, że większość to zlewa bo to nie AT ;)

Marcinie - no to w takim razie zapytam czy jesteś teraz na rynku, jesli tak to jakim i na S czy L? :)

konto usunięte

Temat: Trading!

Marcin M.:
Więc jakiś czas temu napisałem, że spodziewam się wzrostów na indeksach.
Podstawą jest dłuższy okres np. dzienne wykresy. W momencie kiedy na długookresowych wykresach mam sygnał zgodny z moim oglądem rynku, otwieram pozycje. Zazwyczaj, na euro/usd czy na moim ulubionym gbp/usd, SL mam kilkuset pipsowe, nawet do 300-400p
Troche pomieszany cytat,ale zawiera najważniejszy sens wypowiedzi dla mnie przynajmniej- w oczy od początku rzuca się (na tym forum i w każdej prawie wypowiedzi)niezwykle bliskie ustawianie stopów pomimo że większość spodziewa się większych i dłuższych ruchów.
Tak samo dziwienie się w poście Marcina (o systemie na FW)dużemu obsunięciu.Dla mnie ta mniejszość (na razie 2 osoby)jest regułą :)
I to pomimo ze jestem tylko indexowym graczem a ostatnią transakcję na walutach miałem z półtora roku temu to reguły są podobne
Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Trading!

Ja bym bardziej odnosił wielkość SL do wielkości przewidywanego ruchu. Samo bezwzględne określenie, czy jest to 30 czy 300 pips - to IMO trochę za mało.

Jeśli zakładam SL na 30 pips, a spodziewam się ruchu na 150-200 pips, to chyba zdrowa relacja. I podobnie zakładam, że jeśli SL jest na poziomie 300 pips, to chyba przy założeniu, że TP jest na poziomie 1000-1500 pips.

Chyba, że ktoś ma trafność 90%, to wtedy może obstawiać 1:1.

Dlatego ocenę SL wiązałbym z perspektywą transakcji (czasową i cenową) i dopiero wtedy oceniałbym wielkość SL.

Podobnie z DD. W przykładzie Pana Marcina nie chodzi o sam DD, bo on jest wynikiem systemu. Raczej mam wątpliwości co do systemu, który otwiera długie mimo powiększania się straty. Ale skoro zarabia netto, to może nie ma się czego czepiać? ;)

konto usunięte

Temat: Trading!

W którymś tam z wielu wątków o tradingu i forexie była już o tym mowa.. pyta ktoś dlaczego ciągle nie zarabia? twierdzę, że właśnie dlatego, że gra..

jak już mówimy jak.. nie interesuje mnie prawie w ogóle day trading.. to trochę podobna strategia do Marcina i właśnie taka spekulacja przynosi największe zyski.. czekam na punkt zwrotny, nawet niekiedy 2-3 miesiące poza rynkiem i jestem w 100% pewny, że w ten sposób zarobi się o wiele więcej niż na aktywnym handlu..;-)

konto usunięte

Temat: Trading!

Ireneusz Adamczyk:
Ja bym bardziej odnosił wielkość SL do wielkości przewidywanego ruchu. Samo bezwzględne określenie, czy jest to 30 czy 300 pips - to IMO trochę za mało.

O tym właśnie piszę przecież :).Widzę potencjał ruchu na 200 punktów (dajmy na to FW 20)a stop daję w odległości którą aktywuje typowy dla naszego rynku ,,strzał''czyszczący stopy
Jeśli zakładam SL na 30 pips, a spodziewam się ruchu na 150-200 pips, to chyba zdrowa relacja.

Tutaj zalezy jaka jest zmienność danego rynku w zakresie czasu na jaki polujemy,jeśli planujemy ruch na 200 w ciągu kilku dni a zmienność godzinowa to dajmy na to 50 punktów i w takim zakresie rynek lata na prawo i lewo to trzeba to wziąść pod uwagę-a nie samą relację stop w stosunku do poziomu docelowego.
Podobnie z DD. W przykładzie Pana Marcina nie chodzi o sam DD, bo on jest wynikiem systemu. Raczej mam wątpliwości co do systemu, który otwiera długie mimo powiększania się straty.

Statystyka i matematyka jest po jego stronie,kluczem jest tu chyba zarządzanie oparte na MM niż na samym systemie-widać poparte jest to matematyką/statystyką-ale za mało wiem o samym systemie i motywach
Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Trading!

Otóż to Panowie, ustawianie sztywnej proporcji SL/TP np. w stosunku 1:3 czy 1:5 jest absurdalne. SL powinien wynikać z analizy fazy rynku na którym następuje otwarcie pozycji.

Przykładowo jeśli próbujemy złapać dołek/szczyt polując na odbicie rzędu 100 punktów na FW20 to SL należy trzymać blisko rynku, np. 15 punktów zdając sobie sprawę, że jest duże prawdopodobieństwo, że będziemy zmuszeni ponowić trade, bo trafność takiej strategii jest zwykle niska.

konto usunięte

Temat: Trading!

Piotr Szulec:
Marcin M.:
Ale ja zawsze się staram dzielić wiedzą, tylko, że większość to zlewa bo to nie AT ;)

Marcinie - no to w takim razie zapytam czy jesteś teraz na rynku, jesli tak to jakim i na S czy L? :)
Jedyna możliwa odpowiedź to S..;-)
Ireneusz Adamczyk:
Ja bym bardziej odnosił wielkość SL do wielkości przewidywanego ruchu. Samo bezwzględne określenie, czy jest to 30 czy 300 pips - to IMO trochę za mało.

Jeśli zakładam SL na 30 pips, a spodziewam się ruchu na 150-200 pips, to chyba zdrowa relacja. I podobnie zakładam, że jeśli SL jest na poziomie 300 pips, to chyba przy założeniu, że TP jest na poziomie 1000-1500 pips.

Chyba, że ktoś ma trafność 90%, to wtedy może obstawiać 1:1.

Dlatego ocenę SL wiązałbym z perspektywą transakcji (czasową i cenową) i dopiero wtedy oceniałbym wielkość SL.
Taki SL jest jak najbardziej prawidłowy, bo gwarantuje maksymalne wykorzystanie trendu.. Stosując taki SL w odniesieniu np do ostatnich ruchów na eurusd średni zysk wynosie ok 10 centów na każdej fali..
Witold W.

Witold W. 27k Security -
Management

Temat: Trading!

bossa mnie zaskoczyła pozytywnie...zlecenie na otwarciu na EURUSD zrealizowane po 1.3635 pomimo TP ustawionego 10 pips niżej i ostatniego kwotowania z piątku 42 pips niżej od ceny otwarcia :)

zostaję bez pozycji do rana, choć kusi postawienie L-ki na niższym poziomie :)

Lufthansa nie zastrajkuje :)
Niemcy rano do góry :)

konto usunięte

Temat: Trading!

Witold Wyżga-Rybicki:
bossa mnie zaskoczyła pozytywnie...zlecenie na otwarciu na EURUSD zrealizowane po 1.3635 pomimo TP ustawionego 10 pips niżej i ostatniego kwotowania z piątku 42 pips niżej od ceny otwarcia :)

zostaję bez pozycji do rana, choć kusi postawienie L-ki na niższym poziomie :)

Lufthansa nie zastrajkuje :)
Niemcy rano do góry :)

na jakim? bo też się zastanawiam ... :)

konto usunięte

Temat: Trading!

Piotr Szulec:

Marcinie - no to w takim razie zapytam czy jesteś teraz na rynku, jesli tak to jakim i na S czy L? :)

Tak jestem, S na gbp/usd
Jak by się ktoś zastanawiał czemu gbp/usd: Deficyt budżetowy W. Brytanii wynosi 12,6 proc. PKB (Grecja 12,8 proc.)Marcin M. edytował(a) ten post dnia 21.02.10 o godzinie 23:31
Witold W.

Witold W. 27k Security -
Management

Temat: Trading!

u mnie właśnie teraz jest 1.3609, ja bym chętnie chciał na 1.3590, w tym tempie się uda spokojnie, a nawet może być głębsza nocna korekta, nie wiem czy nie próbować niżej :)

u mnie np kabel już zleciał do poziomu otwarcia 30 pipsów :))Witold Wyżga-Rybicki edytował(a) ten post dnia 21.02.10 o godzinie 23:24
Witold W.

Witold W. 27k Security -
Management

Temat: Trading!

Lufthansa jednak strajkuje :(

L: 1.3615 z nocy...
nie było ceny poniżej 1.36, a to dobrze świadczy o rynku
Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Trading!

To co, domkniemy dzisiejszą lukę?:)

O: 2283
TP: 2266
SL: 2288
Witold W.

Witold W. 27k Security -
Management

Temat: Trading!

zamknąłem po 1.3630, nie wygląda dziś raczej na wzrosty póki co...

może nawet dojść do testu obszaru 1.3580-50, ale na S na razie nie gram, może po przebiciu 1.36 w dół...

konto usunięte

Temat: Trading!

Tomasz Jegier:
To co, domkniemy dzisiejszą lukę?:)

O: 2283
TP: 2266
SL: 2288

Gratulacje!
Paweł P.

Paweł P. Operations Director,
Ipsos

Temat: Trading!

Ja ponowiłem S na OIL + dołożyłem GOLD.

OIL S (O:78.48, SL:81.56, TP ?)
GOLD S (O:1124.3, SL:1139, TP ?)

Na obu na H4 wyrysowały się ładne formacje XABCD (AB~=CD) sygnalizujące korektę wzrostów. Dodatkowo na OIL szereg ważnych oporów wynikających ze zniesień fibo. Jak znajdę chwilę wrzucę charty.

OIL

Obrazek

GOLD

Obrazek
Paweł P. edytował(a) ten post dnia 22.02.10 o godzinie 12:38
Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Trading!

Andrzej Sowiński:
Gratulacje!

Luki, luki - Lucky Luki:)


Obrazek
Tomasz Jegier edytował(a) ten post dnia 22.02.10 o godzinie 10:22
Tomasz J.

Tomasz J. Analiza i
zarządzanie

Temat: Trading!

Short na FW20

O: 2263 (jestem niezadowolony z tego wejścia)
SL: 2278 bezpiecznie, 3 punkty powyżej tego co uważam za faktyczny opór.
TP: 2237

Następna dyskusja:

Trading a kwestie podatkowe




Wyślij zaproszenie do