Ala L.

Ala L. specjalista ds. w s
z y s t k i e g o

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

a co z rudzikiem z rakiem jader?

w sprawie chudziny- moze 'aby pomoc w 48h'?
daj mi znac, jak info o psiaku beda gdzies na stronie, przesle je do magdy, ktora pomaga zwierzetom i umieszcze w naszej psiej grupie pomocowej:)ala L. edytował(a) ten post dnia 03.05.10 o godzinie 23:11
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Ala, Spanek (Rudzik) jest już po operacji usunięcia nowotworu połączoną z kastracją. Dochodzi do siebie w szpitaliku.

Mam już więcej informacji o Pusi-Itusi E.T.
Pusia została zabrana z jakiejś meliny. Możliwe, że jest to zaniedbany york albo grzywacz. Waży zaledwie 2 kg. Nie ma ani jednego zęba, ale za to ma wilczy apetyt. Prawdopodobnie ma zanik mięśni od braku ruchu.

Sunia potrzebuje specjalistycznych badań krwi. Trzeba ją również zabrać na konsultacje okulistyczną i neurologiczną. Jeśli chodzi o karmę, to potrzebne są puszki dla rekonwalescentów (np. Royal Canin Veterinary Convalescence), wskazane przy anoreksji, niedożywieniu i niemożności pobierania pokarmu.

Dostałam filmik i kilka zdjęć. Filmik wgrałam na YouTube. Zdjęcia zaraz uporządkuję i wstawię kilka.

http://www.youtube.com/watch?v=ZP1JNN1VJto

Na sobotę moglibyśmy przyszykować kilka puszek tej karmy, zrobię też specjalną papkę z ryżu, kurczaka i marchewką. Jeśli ktoś ma możliwość wspomóc sunię finansowo albo ma kogoś chętnego, kto zakochałby się w suni, adoptował ją i odpowiednio o nią zadbał, to zapraszam na stronę Fundacji Irasiad-Zagubionym (http://www.irasiad-zagubionym.pl)

Obrazek
Karina M. edytował(a) ten post dnia 04.05.10 o godzinie 01:45
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Izabela G.:
Jakby co, to daj znać na priva, bo nie zawsze tu zaglądam.

Już piszę na priv ;-)
Tomasz B.:
Nie daje mi ten zwierzak o sobie zapomnieć...
Jak coś będziesz wiedziała to sie odezwij tutaj. Ja juz nawet tak przez chwilkę myślałem czy może na kilka dni jej do domu nie zabrać i odkarmić troszeczkę ale muszę mieć więcej danych co z nią jest, żeby jakiejś głupoty nie zrobić..

Tomek, kilka dni w takim przypadku niestety nie rozwiązuje problemu. Tutaj potrzebny jest dłuższy czas. Sunia w takim stanie będzie dochodzić do siebie kilka miesięcy. Zresztą nie wiadomo jeszcze, co wykażą badania. A nie ma sensu przerzucać sunię z rąk do rąk. Kilkudniowe "tymczasy" są dobre w przypadku np. po zabiegu sterylizacji, kiedy zwierzę musi dojść do siebie w sterylnych warunkach.
ala L.:
w sprawie chudziny- moze 'aby pomoc w 48h'?
daj mi znac, jak info o psiaku beda gdzies na stronie, przesle je do magdy, ktora pomaga zwierzetom i umieszcze w naszej psiej grupie pomocowej:)

Zaraz powstawiam info w psich grupach i w "Aby pomóc w 48h". Magdę kojarzę i wiem, jak dużo robi. Ale Magda, z tego co wiem, działa w innej fundacji i sama ma na głowie dużo innych ciężkich przypadków, więc chyba nie ma potrzeby Jej fatygować.
Ala L.

Ala L. specjalista ds. w s
z y s t k i e g o

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

magda ma sporo na glowie, ale w grupie sa ludzie, ktorzy pomogli wyprowadzic ze schroniska barego, etc.
o, moze inaczej! zaprosze cie po prostu do tej grupy.

jedziemy w te sb do schroniska?
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Zaproś, zaproś ;-)
Ja jestem w kilku, ale może w tej mnie akurat nie ma ;-)

W sobotę oczywiście jedziemy ;-)
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Ok, powstawiałam info w kilku grupach. Może tutaj jeszcze wstawię ten post w pigułce, żeby były wszystkie informacje i zdjęcia, i żeby nie trzeba było szukać.

Apel o pomoc dla małej E.T.
E.T. całą sobą przeprasza, że jeszcze żyje. Przeprasza, że nadal chce żyć. Zabrana z meliny. Przebywa obecnie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt "Promyk" w Gdańsku i jest pod opieką Fundacji Irasiad-Zagubionym.

Obrazek

E.T. waży niecałe 2 kg. Nie ma ani jednego zęba, ale za to ma wilczy apetyt. Prawdopodobnie ma zanik mięśni od braku ruchu.

Obrazek

Sunia potrzebuje specjalistycznych badań krwi. Trzeba ją również zabrać na konsultacje okulistyczną i neurologiczną. Potrzebna jest karma dla rekonwalescentów (np. Royal Canin Veterinary Convalescence), wskazana przy anoreksji, niedożywieniu i niemożności pobierania pokarmu. Niestety na to wszystko brakuje finansów, stąd też apel o wsparcie dla małej E.T. Oprócz pomocy finansowej dla E.T., potrzebny jest też kochający dom dla suni.
http://www.youtube.com/watch?v=ZP1JNN1VJto
Fundacja Irasiad-Zagubionym
Bank Millenium S.A.
Gdańsk, ul.Wały Jagielollońskie 14/16
90 1160 2202 0000 0001 2241 2990
KRS 0000315823
Z dopiskiem: dla E.T. z GL
http://irasiad-zagubionym.plKarina M. edytował(a) ten post dnia 04.05.10 o godzinie 15:16
Aga Z.

Aga Z. N I nieruchomości

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Karina M.:
Ruda dzisiaj znowu miała atak padaczki, ale chyba trochę łagodniejszy.
Moja biedna Rudka...:(

Jedziemy w sobotę? Ja już jestem zwarta i gotowa, trenowałam z przecudnym owczarkiem niemieckim zwanym Czesia ;)))
Po zgubieniu smyczy Czesia chodziła na lans na lince holowniczej ;D
Tomasz B.

Tomasz B. Geo-Ekspert Sp. z
o.o. - Prezes
Zarządu

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

A czy ktoś z Was wie, czy kontakt ze zwierzakami ze schroniska może byc niebezpieczny dla kobiety w ciąży? Pytałem ginekologa ale poza jakimiś ogólnikami to się nic nie dowiedziałem....
Aga Z.

Aga Z. N I nieruchomości

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Karina M.:
Jeśli chodzi o karmę, to potrzebne są puszki dla rekonwalescentów (np. Royal Canin Veterinary Convalescence), wskazane przy anoreksji, niedożywieniu i niemożności pobierania pokarmu.
Poszukam tej karmy na sobotę!
Aga Z.

Aga Z. N I nieruchomości

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Tomasz B.:
A czy ktoś z Was wie, czy kontakt ze zwierzakami ze schroniska może byc niebezpieczny dla kobiety w ciąży? Pytałem ginekologa ale poza jakimiś ogólnikami to się nic nie dowiedziałem....
Ja słyszałam, że kontakt z kotami jest niewskazany z powodu toksoplazmozy ale o kontaktach z psami nic nie słyszałam.

Wogóle cześć Tom :]
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Rudka spacerowała z Tomkiem. Jak byli na takiej fajnej zielonej łące, to Rudka położyła się na trawie, potem zaczęła się tarzać, ale tak w zabawie. No a potem dostała ataku, ale trwał krócej, niż ostatnio. I nie było aż tak źle, po prostu leżała. Chyba leki już działają.

W sobotę oczywiście jedziemy ;-)
Tak w ogóle to znaleźliśmy fajną trasę na spacery. No i trawa jest tam lepsza ;-).

Ok, to robimy listę wg kolejności zgłaszania się.

Spacer ze schroniskowymi psiakami vol.4
8 maja (sobota), jak zawsze wstępnie godz. 12:00

1. Karina M.
2. Ala L. (tak?;))
3. Aga Z.

Dopisujcie się... ;-)

PS: godzina wstępnie 12:00, ale może lepiej by było, żeby była to 12:30. Na 10:15 mam umówioną wizytę u ortodonty na Zaspie, więc w domu pewnie będę właśnie dopiero przed 12. Oczywiście wszystko przygotuję wcześniej, ale musiałabym jeszcze mieć chwilę na odsapnięcie i przebranie się.Karina M. edytował(a) ten post dnia 04.05.10 o godzinie 14:09
Aga Z.

Aga Z. N I nieruchomości

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Podoba mi się ta "wstępnie" 12 ;-)))

Tom - brawo za moją rudkę ale w sobotę jest już MOJA! ;D
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Tak, ostatnio też było wstępnie na 12, a wyszło jak zawsze, czyli na 13 ;-)
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Aga Z.:
Poszukam tej karmy na sobotę!

Tę karmę można dostać albo w dobrze wyposażonych sklepach zoologicznych, albo u weterynarza. Ja dzisiaj pójdę do mojego zaprzyjaźnionego na osiedlu i chyba zamówię do soboty. Aga, dla Ciebie też zamówić? Karma jest w puszkach, ale też i w mniejszych pakiecikach, które później jeszcze zalewa się wodą. Myślę, że to drugie byłoby lepsze, bo puszka może być za duża, a papki zawsze można zrobić odpowiednią porcję. Poza tym myślę, że nadawałyby się również zwykłe słoiczki dla dzieci typu Bebiko.
Tomasz B.:
A czy ktoś z Was wie, czy kontakt ze zwierzakami ze schroniska może byc niebezpieczny dla kobiety w ciąży? Pytałem ginekologa ale poza jakimiś ogólnikami to się nic nie dowiedziałem....

Psy w schronisku są zaszczepione, więc jeśli o to chodzi, to schroniskowe psiaki raczej niczym się nie różnią od tych domowych. Raczej bym się obawiała, że pies np skoczy, ale przecież - poza jednym wyjątkiem, kiedy miałam na smyczy prawie cielaka - nie było żadnego takiego przypadku. Zawsze można wziąć na spacer jakiegoś małego bobka.
Aga Z.

Aga Z. N I nieruchomości

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Karina M.:
Aga Z.:
Poszukam tej karmy na sobotę!

Tę karmę można dostać albo w dobrze wyposażonych sklepach zoologicznych, albo u weterynarza. Ja dzisiaj pójdę do mojego zaprzyjaźnionego na osiedlu i chyba zamówię do soboty. Aga, dla Ciebie też zamówić? Karma jest w puszkach, ale też i w mniejszych pakiecikach, które później jeszcze zalewa się wodą. Myślę, że to drugie byłoby lepsze, bo puszka może być za duża, a papki zawsze można zrobić odpowiednią porcję. Poza tym myślę, że nadawałyby się również zwykłe słoiczki dla dzieci typu Bebiko.
Już dowiedziałam się wszystkiego u mojej przyjaciółki weterynarza :)))
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Aaaaa, dobrze mieć takich przyjaciół ;-)
Czyli co, karmę będziesz miała?
Sebastian Napiórkowski

Sebastian Napiórkowski Internista, Centrum
Medicover

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Aga Z.:
Tomasz B.:
A czy ktoś z Was wie, czy kontakt ze zwierzakami ze schroniska może byc niebezpieczny dla kobiety w ciąży? Pytałem ginekologa ale poza jakimiś ogólnikami to się nic nie dowiedziałem....
Ja słyszałam, że kontakt z kotami jest niewskazany z powodu toksoplazmozy ale o kontaktach z psami nic nie słyszałam.

Wogóle cześć Tom :]


Zdrowie kobiety w ciąży jest najistotniejszą kwestią w tym wyjątkowym okresie życia, ale w znacznej większości przypadków naprawdę nie ma potrzeby pozbawiania się kontaktu ze zwierzętami.

Jeżeli zachowa podstawowe zasady higieny osobistej i zadba o właściwą formę kontaktów ze zwierzakami nie musi się obawiać. Należy jednak pamiętać, że pewne czynności, jak sprzątanie po nich powinno być wykonywane przez innych.

Trzeba jedynie zwracać wyjątkową uwagę na higienę, pamiętać o tym, aby myć ręce po głaskaniu, nie ryzykować i przez te kilka miesięcy powstrzymać się od całowania psa czy kota.

Bardzo często przyszłe mamy w obawie o negatywny wpływ obecności kotów na ich zdrowie szukały dla nich nowych właścicieli. Toksoplazmoza sprawia, że kobiety w ciąży boją się kontaktu z kotami.

Tymczasem toksoplazmoza to nie choroba od kotów, równie dobrze możemy się nią zarazić od psa, jedząc niemyte owoce, lub surowe mięso!

Niestety program polskiego NFZ nie obejmuje badań toksoplazmozy dla ciężarnych Polek, choć jest i tak ubogi w jakiekolwiek badania podstawowe, nie wspominając o dwóch darmowych badaniach usg. Na dodatek ciężarne, korzystające jedynie z państwowej opieki ginekologiczno-położniczej, nie są nawet informowane przez lekarzy o konieczności zrobienia badań na obecność toksoplazmozy i jakie ona może nieść ze sobą powikłania. Na szczęście Polki są mądre i odpowiedzialne i w większości korzystają z prywatnych usług ginekologicznych w czasie ciąży i takie badania wykonują!
Jak mówi stare polskie powiedzenie; Na zdrowiu nie można oszczędzać! Tym bardziej kiedy jesteśmy odpowiedzialne za cudze życie, które dajemy!
Aga Z.

Aga Z. N I nieruchomości

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Sebastian Napiórkowski:
Zdrowie kobiety w ciąży jest najistotniejszą kwestią w tym wyjątkowym okresie życia, ale w znacznej większości przypadków naprawdę nie ma potrzeby pozbawiania się kontaktu ze zwierzętami.

Jeżeli zachowa podstawowe zasady higieny osobistej i zadba o właściwą formę kontaktów ze zwierzakami nie musi się obawiać. Należy jednak pamiętać, że pewne czynności, jak sprzątanie po nich powinno być wykonywane przez innych.

Trzeba jedynie zwracać wyjątkową uwagę na higienę, pamiętać o tym, aby myć ręce po głaskaniu, nie ryzykować i przez te kilka miesięcy powstrzymać się od całowania psa czy kota.

Bardzo często przyszłe mamy w obawie o negatywny wpływ obecności kotów na ich zdrowie szukały dla nich nowych właścicieli. Toksoplazmoza sprawia, że kobiety w ciąży boją się kontaktu z kotami.

Tymczasem toksoplazmoza to nie choroba od kotów, równie dobrze możemy się nią zarazić od psa, jedząc niemyte owoce, lub surowe mięso!

Niestety program polskiego NFZ nie obejmuje badań toksoplazmozy dla ciężarnych Polek, choć jest i tak ubogi w jakiekolwiek badania podstawowe, nie wspominając o dwóch darmowych badaniach usg. Na dodatek ciężarne, korzystające jedynie z państwowej opieki ginekologiczno-położniczej, nie są nawet informowane przez lekarzy o konieczności zrobienia badań na obecność toksoplazmozy i jakie ona może nieść ze sobą powikłania. Na szczęście Polki są mądre i odpowiedzialne i w większości korzystają z prywatnych usług ginekologicznych w czasie ciąży i takie badania wykonują!
Jak mówi stare polskie powiedzenie; Na zdrowiu nie można oszczędzać! Tym bardziej kiedy jesteśmy odpowiedzialne za cudze życie, które dajemy!

To że zdrowie kobiety w ciąży jest priorytetem, to wiem na pewno [choć to jeszcze przede mną;]

Dziękujemy za fachową opinię ;)
Aga Z.

Aga Z. N I nieruchomości

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Karina M.:
Aaaaa, dobrze mieć takich przyjaciół ;-)
No, skarbek z niej ;)
Czyli co, karmę będziesz miała?
YES!
Poleciła bardzieją tę do sporządzania papek.
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Aga, a daj namiary na priv. Może akurat znam albo kiedyś skorzystam ;-)
Ja to w ogóle chyba powinnam sobie znaleźć męża weterynarza ;-)



Wyślij zaproszenie do