Ala L.

Ala L. specjalista ds. w s
z y s t k i e g o

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

coraz czesciej zdarza sie, ze zwierzaki traca swoj dom- wyjazd wlasciciela, alergia dzieci, etc.

umieszczajmy tu ogloszenia dotyczace adopcji zwieszakow.
informacje o zaginieciu zyjatek i wszystko inne co sie z posiadaniem stwora kojarzy:)

w tym watku umawiamy sie tez na wyjazdy do schroniska dla zwierzat. wyprowadzamy, czeszemy, dokarmiamy bezdomne zwierzaki.ala L. edytował(a) ten post dnia 23.05.10 o godzinie 15:54

konto usunięte

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

a może Al równiez np o znalezieniu zwierzaka i zagubieniu...
bo mi zaginął :'( i chciałabym np umieścić

edit: w takim razie aby nie zajmować miejsca, edytuję

13 lutego zaginął Nam kotek 2-letni w Nowym Porcie , czarny, gdzieniegdzie ma pojedyncze białe włoski np na krawacie, szczupły, wysoki, nieufny, kastrowany, ale reaguje na imię HAURU . Bardzo prosimy wszystkich o pomoc w odnalezieniu ukochanego naszego zwierzaka.

Na informację czekamy pod numerami telefonu: 792 993 406, 509 073 731


Obrazek


Obrazek
magdalena K. edytował(a) ten post dnia 24.02.10 o godzinie 10:16
Ala L.

Ala L. specjalista ds. w s
z y s t k i e g o

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

przygarnij pieknote!
http://www.psianiol.org.pl/adopcje?species=d&sex=m&sta...

Obrazek
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

No to jadziem... ;-)

Pandzioch to młody, półtoraroczny pies w typie owczarka środkowo-azjatyckiego. Po raz kolejny sił nie porównano z zamiarami i Pandzioch szuka domu. W przypadku tego psa rodzina powinna się zapoznać się ze specyfiką wschodnich ras stróżujących (owczarek kaukaski, owczarek środkowo-azjatycki).


Obrazek


Pandzioch przebywa obecnie w Gdańsku i jest się pod opieką Fundacji Irasiad-Zagubionym (http://www.irasiad-zagubionym.pl).

W celu adopcji proszę się kontaktować z Fundacją mailowo lub telefonicznie.

tel. 513 909 909
fundacja@irasiad-zagubionym.pl
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

magdalena K.:
a może Al równiez np o znalezieniu zwierzaka i zagubieniu...
bo mi zaginął :'( i chciałabym np umieścić
magdalena
K. edytował(a) ten post dnia 24.02.10 o godzinie 10:16

Magda, może napisz do Schroniska?
http://www.schroniskopromyk.pl/
Tam jest dział "Właściciele poszukują".

Okolica pewnie już obklejona, zwłaszcza przystanki... Nie wiem jak koty, ale mój pies kiedyś wybrał się sam na wycieczkę autobusem, jak się później okazało. Obkleiłam wszystkie przystanki w okolicy. Zadzwoniła jedna osoba. Po sześciu godzinach psa znalazłam. A koty, tak mi się wydaje, mogą gdzieś albo przy śmietnikach, albo w piwnicach się chować. Trzymam kciuki za odnalezienie.

konto usunięte

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Karina M.:
Magda, może napisz do Schroniska?
http://www.schroniskopromyk.pl/
Tam jest dział "Właściciele poszukują".
dzwoniłam do nich 3 dnia gdy nie wracał :(
maja u siebie wydrukowane ogłoszenie i powieszone..do Sopotu również pisałam, ogłoszenie jest jeszcze na 4 róznych portalach umieszczone..ogłoszenia wywieszone w miejscach gdzie ludzie dokarmiaja koty i najwięcej robią zakupów (prawie codziennie do nas ktos dzwoni, niestety to nadal nie on :-( ), codziennie nawołuje z miejsca zamieszkania z rana i nocą gdy jest cicho, chodzimy i szukamy go jak juz jest ciemno..okoliczne piwnice przejrzane :(
Trzymam kciuki za odnalezienie.
Dziękuję.. :'(
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Następny przystojniak - Oman


Obrazek


OMAN - młody (około 2 letni) pies, który od kilku miesięcy przebywa w gdańskim schronisku. Ktoś go kiedyś uczył podstawowych komend, ktoś z nim kiedyś chodził na spacery... szybko chyba też się nim znudził, bo Oman wyrósł na dużego psa, któremu trzeba poświęcić trochę czasu. Mając kilka miesięcy Oman trafił do schroniska, a tu ciężko nauczyć się dobrych manier, nie jest łatwo, gdy dzieciństwo spędza się za kratami. Oman potrzebuje cierpliwego opiekuna, dużo ruchu, spacerów, potrzebuje człowieka, który nauczy go żyć w świecie ludzi.

W celu adopcji proszę się kontaktować z Fundacją mailowo lub
telefonicznie.

tel. 513 909 909
fundacja@irasiad-zagubionym.pl
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Małe kobietki - Zuzia i Fruzia


Obrazek

(klik na zdjęcie, wtedy się powiększy)

Ktoś przywiązał dwie malutkie, drobniutkie suczki do śmietnika. Ot tak, po prostu, zostały wywalone jak niepotrzebna rzecz. Trafiły do schroniska - każda do osobnego boksu. Wśród schroniskowych psów czuły się bardzo zagubione, przestraszone, zdezorientowane.
Dziewczynki potrafią zachować czystość w mieszkaniu, są grzeczne, nie niszczą. Poważnie zainteresowanym oferuję pomoc w organizacji transportu. Dziewczynki są zaszczepione, wysterylizowane i posiadają chipa. Każda waży po 6 kg.

Kontakt:
Beata
spartankaa@poczta.onet.pl
601 717 398


edit: Zuzia (z białą łatką) już ma domek. FRUZIA nadal czeka...Karina M. edytował(a) ten post dnia 07.03.10 o godzinie 16:49
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Tedy - kolejny psiak, który trafił do schroniska po śmierci właściciela... I tylko tyle wiemy o jego przeszłości. Jest przerażony i kompletnie nie wie, co się teraz z nim dzieje. Stracił dom, ukochaną osobę. Tedy jest w głębokiej depresji. Nikogo nie widzi, niczym się nie interesuje, nie je. Tylko apatia i otępienie. To jest przerażające i nie do opisania.

Obrazek

Tedy przebywa obecnie w Schronisku Promyk w Gdańsku. Niestety w boksach ogólnych, bo w fundacyjnych nie ma w tej chwili wolnych miejsc.

W celu adopcji albo możliwości zapewnienia domu tymczasowego proszę się kontaktować z Fundacją Irasiad-Zagubionym mailowo bądź telefonicznie.

tel. 513 909 909
fundacja@irasiad-zagubionym.plKarina M. edytował(a) ten post dnia 07.03.10 o godzinie 16:44
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

I jeszcze zapraszam do zapoznania się z tym tematem:
http://www.goldenline.pl/forum/pies-moj-przyjaciel/153...
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

http://www.youtube.com/watch?v=qXo3NFqkaRM
:-)
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

http://www.goldenline.pl/161845
Monika S.:
Witam serdecznie,

Szukam domu dla małych szczeniaków, które w ciężkim stanie trafiły do Przytuliska pod Wejherowem. Były wyziębione i wygłodzone. W chwili obecnej przebywają w domu tymczasowym, gdzie dochodzą do siebie.

Pieski nie mogą jeszcze wychodzić na spacery, ze względu na fakt, że nie mają jeszcze kompletnych szczepień i są zbyt słabe. Obecnie są na etapie brudzenia w domu. Za kilka dni wejdą na wyższy poziom zaawansowania i będą sprawdzały swoje ząbki na wszystkim co będą miały w swoim zasięgu. Szczeniaki niewątpliwie będą potrzebowały uwagi, cierpliwości i czasu. Jeżeli znajdzie się ktoś kto zapewni im to wszystko to na pewno pieski odwdzięczą się swoją miłością.

Formalności: piesek zostanie wydany z umowa adopcyjną podpisaną w Przytulisku pod Wejherowem, opłata adopcyjna wynosi 50 zł.

Kilka zdjęć:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Karina M. edytował(a) ten post dnia 14.03.10 o godzinie 22:10
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

magdalena K.:
a może Al równiez np o znalezieniu zwierzaka i zagubieniu...
bo mi zaginął :'( i chciałabym np umieścić

Magda, jak tam kotek?

konto usunięte

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Czy te pieski to jeszcze aktualne?
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

ZBIÓRKA DARÓW NA RZECZ SCHRONISKA PROMYK W GDAŃSKU PODCZAS PROJEKCJI W KLUBIE "HORYZONT"
Data: 19 i 26 marca, godz. 18:00
Miejsce: Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku, ul. Długa 35

APEL KLUBU FILMOWEGO "HORYZONT" ORAZ FUNDACJI IRASIAD-ZAGUBIONYM:

Szanowni Państwo, chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na los pokrzywdzonych i niechcianych zwierząt, przebywających w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt PROMYK w Gdańsku. W schronisku przebywa obecnie ponad 400 psów i 150 kotów. Zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc zwierzętom, a także wsparcie fundacji oraz schroniska. Podczas projekcji 19 i 26 marca odbędzie się zbiórka darów.

Co jest potrzebne:
- karma sucha i w puszkach dla psów, szczeniąt, kotów i kociąt,
- ryż i makaron,
- miski metalowe,
- środki czystości,
- koce i ręczniki.

Każda, nawet najmniejsza pomoc, jest na wagę złota. Mamy również nadzieję, że nie tylko przyłączą się Państwo do naszej akcji, ale też, że chociaż jeden z podopiecznych schroniska znajdzie swój nowy dom.

Obrazek

19 marca - część I (93 min.), piątek, godz. 18:00
26 marca - część II (90 min.), piątek, godz. 18:00
BIAŁY BIM, CZARNE UCHO (БЕЛЫЙ БИМ, ЧЕРНОЕ УХО)
rok produkcji:
1977
gatunek: dramat
reżyseria: Stanisław Rostockij
obsada: Wiaczesław Tichonow, Wasia Worobjow, Giennadij Koczkożarow
czas trwania: 183 min.
Szerokoformatowy film na motywach powieści G. Trojepolskiego. Wzruszająca historia białego setera z czarnym uchem, który znalazł się na ulicy z powodu choroby gospodarza. Niemłody już człowiek, pisarz, interesujący się polowaniami i kochający przyrodę (Tichonow), wziął tego szczeniaka, mimo, że jego umaszczenie było hańbą dla gatunku. Później zachorował na serce i musiał iść do szpitala, a Bim znalazł się na ulicy, przechodził z rąk do rąk...
Już początku film obejrzało ponad 20 milionów widzów. Najlepszy radziecki film roku, Główna nagroda na festiwalu w Karlowych Warach i nominacja do "Oscara" za najlepszy film obcojęzyczny. Według niezależnych badań livejournal.com i liveinternet.ru film znalazł sie wśród "100 najlepszych filmów rosyjskich".


Obrazek

FILM Z POLSKIMI NAPISAMI. WSTĘP WOLNY.
http://www.russcentrum.pl

FUNDACJA IRASIAD-ZAGUBIONYM szczególną troską otacza zwierzęta skrzywdzone przez człowieka, odtrącone ze względu na swój sędziwy wiek, choroby, zaburzenia behawioralne. Finansujemy
leczenie zwierząt, prowadzimy działania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, walczymy o ich godne życie i godne umieranie. http://irasiad-zagubionym.pl


Obrazek
Karina M. edytował(a) ten post dnia 18.03.10 o godzinie 20:05
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Adam S.:
Czy te pieski to jeszcze aktualne?

Adam, które pieski? Te szczeniaczki? Jeśli tak, to skontaktuj się z Moniką (http://www.goldenline.pl/161845), która dała to ogłoszenie w "psiej" grupie, ja tylko przekleiłam, bo ruszyły moje serducho ;-). Jeśli natomiast te pozostałe, to niestety nadal aktualne. Chwilowy zastój w adopcjach. W każdym razie chętnie pomogę w adopcji nowego członka rodziny ;-)Karina M. edytował(a) ten post dnia 18.03.10 o godzinie 20:08

konto usunięte

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Tak :)
Chodzi mi o te szczeniaki :)

Skontaktuję się z Moniką.
Dziękuję.

konto usunięte

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Karina M.:
Magda, jak tam kotek?
Niestety..nadal go nie ma :(
Renata B.

Renata B. "Jeśli szanujesz
dzień dzisiejszy,
możesz go uczynić
leps...

Temat: przygarnij zwierzaka- psa, kota, krolika, rybki.

Przeklejone z innej grupy.

Koty szukają kochających domów – kontakt p.Ania nr tel:697755153

Basia: biało-czarna kotka, ma około 2 lata. Wysterylizowana, odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona przeciwko chorobom kocim i wściekliźnie. Ktoś wyrzucił Basię w obróżce 1,5 roku temu. Była wychudzona i odwodniona. Uwielbia pieszczoty, jest bardzo miła i łagodna. Garnie się do każdego kto chce ją pogłaskać. Kotka chodzi za swoją karmicielką jak piesek na smyczy, reaguje na swoje imię i przybiega na każde zawołanie. Nadaje się do domu z ogrodem, gdzie będzie od swoich nowych właścicieli otrzymywać miłość i czułość a w zamian ta rewelacyjna kotka odwdzięczy się tym samym.

Kropeczka: około 3 – letnia, buro-biała, wysterylizowana koteczka, uwielbia pieszczoty, głaskanie po brzuszku. Typowa kocia indywidualność lubiąca skupiać na sobie uwagę innych, nie lubi przebywać w towarzystwie innych kotów, bo tylko ona ma być „miziana”. Może mieszkać w małym mieszkaniu, pod warunkiem, że otrzyma w nim wiele miłości. Kotka borykała się z przewlekłym kocim katarem, po którym pozostały jej trudności w oddychaniu, jednak nie przeszkadza jej to w prowadzeniu zwykłego kociego życia... życia, które Ty możesz odmienić zapraszając ją pod swój dach.

Słoneczko: ma trochę ponad 2 lata, jest wysterylizowaną biało-czarną kotką. Pomimo mieszkania pod blokiem gdzie jest często przepędzana, rzucana kamieniami oraz kopana pozostała miła i ufna i z niecierpliwością czeka na kogoś kto odmieni jej los.

Chmurka: ośmioletnia ale nadal energiczna, duża czarna kotka z białymi skarpetkami na tylnych nóżkach. Przez całe swoje życie broniła osiedla przed szczurami i myszami, jej praca nigdy jednak nie została doceniona, wręcz przeciwnie, kotka jak i jej cała kocia rodzina jest przepędzana ze swojego domu, do jedzenia mieszkańcy bloku dodają truciznę a jak tylko złapią któregoś z kotów maltretują do nieprzytomności, to niestety przykra, przerażająca rzeczywistość, pomóżmy spełnić marzenie Chmurki o spokojnej emeryturze na kolanach swojego kochającego pana.

Laleczka: umaszczona niby pospolicie, taka niby zwykła biało-bura kotka, jednak jest w niej coś wyjątkowego, ma taki piękny pyszczek, i te ufnie spoglądające na Ciebie oczy. Życie ma jednak szare i ponure, takie samo jak innych bezdomnych kotów. Kotka ma 3 lata, jest wysterylizowana, zaszczepiona przeciwko chorobom kocim i wściekliźnie, odrobaczona i odpchlona. Jest bardzo miła i roztropna. Na grzebiecie ma jeszcze małą rankę, która goi się aż od sierpnia ponieważ jeden z mieszkańców wpadł na pomysł oblania kotów żrącym kwasem, podłość ludzka nie zna granic... Wierzę jednak dalej w ludzkie serce, w to że Laleczka doczeka się swojego kochającego domu!

Mozart : starszy wykastrowany biało-czarny kocurek, ma około 7 lat. Mieszka całe życie na osiedlu, gdzie niestety nie jest mile widziany, przez to że lubił „śpiewać” mieszkańcy pobili go do nieprzytomności, od tamtej pory kot nawet nie miauczy. Kocurek uwielbia być w centrum uwagi, lubi być głaskany i trzymany na kolanach, może zamieszkać w domu z innymi kotami. On bardzo potrzebuje miłości, której nigdy od nikogo nie dostał.

Koty, które są pod opieką Pani Ani mają zniknąć z osiedla decyzją prezesa spółdzielni.



Wyślij zaproszenie do