Honorata Denda

Honorata Denda Ziemia niczyja.

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

Spokojnie, laski, kino przecież ma dostarczać emocji i właśnie to, że się wypowiadacie o tym najlepiej świadczy! Pamiętajcie ino, że różnica upodobań nie powinna wpływać negatywnie na osobiste relacje... Ja na przykład bardzo lubię film "Mieczownik", a moja przyjaciółka uważa, że to beznadzieja...
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

Kulturalny Kolektyw Uniwersytetu Gdańskiego, Klub Fanów Kina Rosyjskiego STALKER oraz Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego "Alternator" zapraszają na:

ROSYJSKI ATAK FILMOWY

14-17 grudnia (od piątku do poniedziałku)

Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury, ul. Długa 35 (piątek)

Uniwersytet Gdański, Wydział Filologiczno-Historyczny,
ul. Wita Stwosza 55, sala 039 (sobota, niedziela)

Klub filmowy w Gdyni, Waszyngtona 1 (koło stoczni „Nauta”) (poniedziałek)

Na wszystkie seanse wstęp wolny!

Więcej szczegółów na http://rosja.edu.pl i tutaj


Obrazek
Karina Makarewicz edytował(a) ten post dnia 14.12.07 o godzinie 01:31
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

W ten piątek zapraszam na ostatni pokaz w 2007 roku. Tym razem pokażemy kolejną komedię z cyklu "Osobliwości..." Aleksandra Rogożkina.

OSOBLIWOŚCI NARODOWEGO POLOWANIA W ZIMIE
(ОСОБЕННОСТИ НАЦИОНАЛЬНОЙ ОХОТЫ В ЗИМНИЙ ПЕРИОД)
rok produkcji:
2000
gatunek: komedia
reżyseria: Aleksandr Rogożkin
obsada: Aleksiej Bułdakow, Leonid Jarmolnik, Siergiej Makowieckij
czas trwania: 93 min.

Czwarty film z cyklu komedii „Osobliwości…” Aleksandra Rogożkina. Tym razem akcja rozpoczyna się w leśnej chacie Kuźmicza, którego nachodzi kontrola. Kuźmicza odwiedzają goście z nadzoru łowieckiego oraz ekolodzy. Pierwsi są chętni do wypitki, czego na miejscu im nie zabraknie, oraz do nawiązania przyjaznego dialogu. Natomiast drudzy nie mają zamiaru się asymilować, bo przyjechali do pracy. Ale jednych i drugich łączy to, że nie lubią ani polować, ani chodzić na ryby. W tym samym czasie przyjaciele Kuźmicza – Lowa i generał Iwolgin polują na dzika…


Obrazek


RCNiK w Gdańsku, ul. Długa 35
godz. 18:00


Więcej informacji o pokazach na http://rosja.edu.pl

Pozdrawiam!

K.
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

Mamy już nowy rok, więc pora wracać z piątkowymi pokazami. Już dzisiaj zapraszam na 18:00 do Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku przy ul. Długiej 35 na pokaz filmu "Pierwszy po Bogu". Wstęp wolny

PIERWSZY PO BOGU (ПЕРВЫЙ ПОСЛЕ БОГА)
rok produkcji:
2005
gatunek: dramat wojenny
reżyseria: Wasilij Cziginskij
obsada: Dmitrij Orłow, Michaił Gomiaszwili, Władimir Gostiuchin
czas trwania: 97 min.

Akcja filmu rozgrywa się w 1944 roku. Kapitat Marinin, zwycięzca wielu bitew w historii rosyjskiej floty podwodnej, staje się obiektem obserwacji rodzimych służb specjalnych. „Obserwatorzy” nie mogą wybaczyć Marininowi ani jego „nieproletariackiego” pochodzenia, ani też miłości do Szwedki…
Film oparty na biografii legendarnego rosyjskiego kapitana Aleksandra Mariniesko, którego Hitler nazywał swoim „wrogiem nr 1”.



Obrazek


Więcej informacji o pokazach na http://rosja.edu.pl

Pozdrawiam i zapraszam!

K.
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

Najbliższy pokaz - 18 stycznia (piątek) o godz. 18:00 w RCNiK przy ul. Długiej 35 odbędzie się pokaz filmu "Powrót".

POWRÓT (ВОЗВРАЩЕНИЕ)
rok produkcji:
2003
gatunek: dramat obyczajowy
reżyseria: Andriej Zwiagincew
obsada: Konstantin Ławronienko, Władimir Garin, Iwan Dobronrawow
czas trwania: 105 min.

W życiu dwóch braci nieoczekiwanie i nagle, bo po dwunastoletniej nieobecności,
zjawia się ojciec, którego pamiętają właściwie tylko ze zdjęć. Pojawienie się dziwnej, obcej dla nich osoby wprowadza do ich życia zamieszanie i pewien niepokój. Czy na pewno jest to ich ojciec? I po co wrócił po tylu latach? Te i inne pytania przychodzą chłopcom na myśl, kiedy udają się z ojcem w niełatwą podróż na pewną porzuconą wyspę…
Debiut reżyserski Andrieja Zwiagincewa, porównywanego do innego rosyjskiego reżysera – wybitnego Andrieja Tarkowskiego. Film „Powrót” zdobył główną nagrodę – Złotego Lwa – na 60. Festiwalu Filmowym w Wenecji.



Obrazek


Więcej informacji o pokazach na http://rosja.edu.pl

Zapraszam!

K.
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

25 stycznia (piątek), godz. 18:00
Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku, ul. Długa 35

WYGNANIE (ИЗГНАНИЕ)
rok produkcji:
2007
gatunek: dramat obyczajowy
reżyseria: Andriej Zwiagincew
obsada: Konstantin Ławronienko, Maria Bonnevie, Aleksandr Bałujew
czas trwania: 120 min.

W swoim drugim filmie Andriej Zwiagincew ponownie porusza temat rodziny. Małżeństwo z dwójką dzieci wybiera się na wieś do rodzinnego domu głowy rodziny – ojca i męża. Na miejscu pewne sprawy wychodzą na wierzch i komplikują relacje między mężem a żoną. Relacje, w których pełno niezrozumienia, samotności obojga małżonków, ale też i miłości, która mimo wszystko trzyma ich razem. Jednak tym razem niezrozumienie prowadzi do tragedii…
Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści "The Laughing Matter" Williama Saroyana. Film zdobył główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie w 2007 roku oraz nagrodę publiczności na I Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Warszawą”, natomiast odtwórca głównej roli Konstantin Ławronienko dostał główną nagrodę za rolę męską na 60. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.



Obrazek


http://rosja.edu.pl

Zapraszam!

K.Karina Makarewicz edytował(a) ten post dnia 24.01.08 o godzinie 19:14
Szymon N.

Szymon N. Sieciorozwijacz

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

-> http://tv.wp.pl/opis.html?pr_tele_id=3450371875

Rzadko rosyjskie kino w tv, więc może ktoś jeszcze zdąży.

:]

Szy.
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

1 lutego (piątek), godz. 18:00
Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku, ul. Długa 35

9 KOMPANIA (9 РОТА)
rok produkcji:
2005
gatunek: dramat wojenny
reżyseria: Fiodor Bondarczuk
obsada: Aleksiej Czadow, Artiom Michałkow, Artur Smoljannikow
czas trwania: 130 min.

Oparta na faktach wstrząsająca historia o bezsensie wojny w Afganistanie. Rok przed zakończeniem dziewięcioletnich działań wojennych, do Afganistanu zostaje wysłana nowa
grupa młodych radzieckich żołnierzy – 9 kompania. Mają bronić pozycji numer 3234, odległego wzgórza, na którym, w krytycznych momencie zaatakowania przez wroga i braku możliwości obrony, zostaną zupełnie sami, bez pomocy… Jest to też poruszająca historia o przyjaźni, poświęceniu dla współtowarzyszy oraz oddaniu dla ojczyzny.



Obrazek


http://rosja.edu.pl

Zapraszam!

K.
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

8 lutego (piątek), godz. 18:00
Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku, ul. Długa 35

PUSZKIN. OSTATNI POJEDYNEK (ПУШКИН. ПОСЛЕДНЯЯ ДУЭЛЬ)
rok produkcji:
2006
gatunek: dramat historyczny, biograficzny
reżyseria: Natalia Bondarczuk
obsada: Siergiej Bezrukow, Anna Snatkina, Jewgienij Styczkin
czas trwania: 105 min.

Ostatnie chwile życia wielkiego rosyjskiego poety, oraz pierwsze tygodnie po jego śmierci, widziane oczami jego szkolnego przyjaciela, Konstantina Danzasa. Głównym wątkiem filmu jest proces nad zabójcą Puszkina, francuskim oficerem George'm D'Anthesem, a także próby dotarcia do prawdziwej przyczyny pojedynku, który miał miejsce między nim a Puszkinem. Po Petersburgu krążą bowiem plotki, jakoby poeta padł ofiarą spisku, który miał na celu skłócić go z carem Mikołajem I...

Prelekcję do filmu wygłosi dr Lucyna Kapała z Instytutu Filologii Słowiańskiej UG.


Obrazek


http://rosja.edu.pl

Zapraszam!Karina Makarewicz edytował(a) ten post dnia 07.02.08 o godzinie 18:15
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

15 lutego (piątek), godz. 18:00
Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku, ul. Długa 35

WDECH-WYDECH (ВДОХ-ВЫДОХ)
rok produkcji:
2006
gatunek: melodramat
reżyseria: Iwan Dychowicznyj
obsada: Jekatierina Wolkowa, Igor Mirkurbanow, Aleksandr Rieszetniak
czas trwania: 86 min.

Samotny mężczyzna w średnim wieku zamawia sobie na 10 godzin luksusową prostytutkę. Zamiast przystąpić do uciech cielesnych, zaczynają ze sobą rozmawiać. Oboje po przejściach, oboje zranieni, oboje szukający miłości i bliskości. Z pozoru sytuacja i ludzie, jakich wiele. Jednak tych dwoje łączy coś więcej…
Jest to film o ludziach, którzy myśleli, że poznali kogoś bardzo dobrze, a w rzeczywistości nie poznali do końca siebie samych. Którzy pokochali kogoś tak bardzo, że aż zabrakło tchu. Którzy wkroczyli w taką intymność, której wydawało się nic nie jest w stanie zburzyć. Jednak zamiast jedności, pojawił się ból. Zamiast zrozumienia – samotność. Zamiast harmonii – chaos. Miłość okazała się wiecznie trwającym wdechem, od którego zaczęli się dusić. Ale przychodzi też czas i na wydech.



Obrazek


http://rosja.edu.pl

Zapraszam!
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

22 lutego (piątek), godz. 15:30 i 18:00
Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku, ul. Długa 35

12 (12)
rok produkcji:
2007
gatunek: thriller psychologiczny
reżyseria: Nikita Michałkow
obsada: Nikita Michałkow, Siergiej Makowiecki, Siergiej Garmasz
czas trwania: 140 min.

Remake słynnego amerykańskiego filmu Sidney'a Lumeta „Dwunastu gniewnych ludzi”. „12” Nikity Michałkowa to opowieść o dwunastu przysięgłych, wydających wyrok na osiemnastoletniego Czeczeńca, oskarżonego o zabójstwo przybranego ojca – rosyjskiego oficera. Akcja toczy się praktycznie w jednym pomieszczeniu. Jeden z dwunastu wciąż wątpi w winę Czeczeńca, zmuszając tym samym pozostałych kolegów do rozpatrywania pozornie jasnej sprawy z coraz to innych punktów widzenia. Dyskusje nad winą oskarżonego zamieniają się w filozoficzne rozmyślania o istocie wolności.
W rolach głównych – cała plejada gwiazd rosyjskiej kinematografii. Film otrzymał nagrodę specjalną na 64 Festiwalu Filmowym w Wenecji, a także został nominowany do nagrody Oscara w kategorii "film nieanglojęzyczny".



Obrazek


http://rosja.edu.pl

Zapraszam!
Małgorzata F.

Małgorzata F. Ten kto chce szuka
sposobu, ten kto nie
chce szuka powodu...

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

Karina Makarewicz:
22 lutego (piątek), godz. 15:30 i 18:00
Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku, ul. Długa 35

12 (12)
rok produkcji:
2007
gatunek: thriller psychologiczny
reżyseria: Nikita Michałkow
obsada: Nikita Michałkow, Siergiej Makowiecki, Siergiej Garmasz
czas trwania: 140 min.

Remake słynnego amerykańskiego filmu Sidney'a Lumeta „Dwunastu gniewnych ludzi”. „12” Nikity Michałkowa to opowieść o dwunastu przysięgłych, wydających wyrok na osiemnastoletniego Czeczeńca, oskarżonego o zabójstwo przybranego ojca – rosyjskiego oficera. Akcja toczy się praktycznie w jednym pomieszczeniu. Jeden z dwunastu wciąż wątpi w winę Czeczeńca, zmuszając tym samym pozostałych kolegów do rozpatrywania pozornie jasnej sprawy z coraz to innych punktów widzenia. Dyskusje nad winą oskarżonego zamieniają się w filozoficzne rozmyślania o istocie wolności.
W rolach głównych – cała plejada gwiazd rosyjskiej kinematografii. Film otrzymał nagrodę specjalną na 64 Festiwalu Filmowym w Wenecji, a także został nominowany do nagrody Oscara w kategorii "film nieanglojęzyczny".



Obrazek


http://rosja.edu.pl

Zapraszam!

- Karina, ten film to absolutna rewelacja! Powyższy opis filmu jest średnio zachęcający, ale film jest świetny. Jak już wejdzie do kin to z chęcią jeszcze raz go obejrzę. Super, że go pokazaliście, dzięki!
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

Do polskich kin raczej nie wejdzie. W marcu wchodzą tylko i aż dwa rosyjskie filmy - "Ładunek 200" i "Wygnanie", które też bardzo polecam. Więcej informacji: http://35mm.com.pl

A co do opisów - jeśli nie zachęcają, to zawsze możesz zgłosić się na ochotnika i robić lepsze. Blisko 300 innych osób, które zjawiły się na obu zeszłotygodniowych projekcjach, jakoś zachęcił.

Pozdrawiam!Karina Makarewicz edytował(a) ten post dnia 25.02.08 o godzinie 18:00
Szymon N.

Szymon N. Sieciorozwijacz

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

Karina Makarewicz:
A co do opisów - jeśli nie zachęcają, to zawsze możesz zgłosić się na ochotnika i robić lepsze.

Karina, zły dzień? ;]

Szy.
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

Szy,
wręcz przeciwnie.
Małgorzata F.

Małgorzata F. Ten kto chce szuka
sposobu, ten kto nie
chce szuka powodu...

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

Oj Karina, chyba jednak zły dzień jak Szy. zasugerował. Widzowie przyszli nie z powodu tego opisu, tylko już od pewnego czasu przychodzi sporo ludzi na filmy ros. Byłam już na kilkunastu projekcjach i dla mnie ostatni film "12" to absolutny faworyt.

Pozdrawiam i dzięki za rezerwacje miejsc!
G.
Karina M.

Karina M. Psy i kino - moja
miłość :-)

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

Gosia,

a ja chciałam zasugerować, że opis jak opis. I wiem, z jakiego powodu ludzie przychodzą na filmy. Tak właśnie - na filmy. Ale tak się składa, że na to wszystko, żeby przyszli składa się naprawdę dużo pracy, którą też proszę szanować.

Miłego dnia!
Honorata Denda

Honorata Denda Ziemia niczyja.

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

Szymon N.:
Karina Makarewicz:
A co do opisów - jeśli nie zachęcają, to zawsze możesz zgłosić się na ochotnika i robić lepsze.

Karina, zły dzień? ;]

Szy.
Ten przytyk nie był potrzebny. Zapewne niezbyt dobrze znasz Karinę i nie wiesz, że jest bardzo solidną, dążącą do perfekcji osobą. Stara się, jak tylko może, aby nasi widzowie otrzymywali wszystko najlepszej jakości. A co do opisu - średnio zachęcający, bo ogólna sytuacja, zarysowana w filmie, jest średnio zachęcająca. Przecież nie będę opisywać szczegółów, jak to wszystko się potoczyło, zakończenia, bo tego właśnie widzowie nie lubią. Do tego zresztą są recenzje.
Małgorzata F.

Małgorzata F. Ten kto chce szuka
sposobu, ten kto nie
chce szuka powodu...

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

Karina wyluzuj, skoro przychodzę tak często na filmy to znaczy, że mi się podoba.

EOT
G.
Szymon N.

Szymon N. Sieciorozwijacz

Temat: Klub Fanów Kina Rosyjskiego "STALKER" zaprasza na pokazy...

Monika Honorata Denda:
Ten przytyk nie był potrzebny. Zapewne niezbyt dobrze znasz Karinę i nie wiesz, że jest bardzo solidną, dążącą do perfekcji osobą. Stara się, jak tylko może, aby nasi widzowie otrzymywali wszystko najlepszej jakości.

O czym mowa w ogóle, przepraszam? :] Jaki przytyk? :]

Miałem na myśli to, że Karina nie wyczuła intencji Gosi. Przecież
Gosia się zachwycała filmem, wdzięczna jest Wam za same pokazy,
a Karina do serca wzięła sobie najmniej ważną uwagę Gosi...

A moje krótkie Kariny znanie to same pozytywne wrażenia, także
zawodowe z tego wątku. Proszę więc mnie tu niedoceniania Kariny
nie wciskać! :]

Nie ma o co kopii kruszyć, Kobiety!

:]

Szy.



Wyślij zaproszenie do