Anna Stachura

Anna Stachura Przedstawiciel
Medyczny

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Mam pytanie jeśli chodzi o Skandię i jej opłaty. Jeśli chodzi o opłatę liwkidacyjną, jak ona wygląda przy wpłatach regularnych rocznych 2000-3000 tyś. I jak jest z wpłatą na konto dodatkowe i jej wypłatą, jak to jest z podatkiem belki? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Eliza B.

Eliza B. Przedsiębiorca

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Zdecydowanie PM3 i Multinavigator ;-)!!!!!!!
Owocnych inwestycji ;-)
Grzegorz Białas

Grzegorz Białas Menadżer Sprzedaży

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Jeśli ktoś patrzy na opłaty likwidacyjne to lepiej niech nie zakłada żadnego z programów inwestycyjnych. Ani Skandia, ani Aegon, ani AXA nie są dla niego dobrym rozwiązaniem. Najniższe opłaty likwidacyjne i najkrócej trwające są przy programach ze skłądką jednorazową. Przy składkach regularnych najniższe opłaty likwidacyjne ma AXA. Ale na Boga w niebiesiech nie po to te programy zostały stworzone, a opłaty likwidacyjne są po to by tych pieniędzy nie wybierać przed upływem zawartej umowy lub minimalnego okresu. Zresztą sens inwestycyjny tych programów jest wtedy gdy inwestuje się dłużej niż 10-15 lat. Opłaty za zarządzanie i inne koszty są wtedy niższe niż podatki i opłaty przy konwersjach z jednego funduszu na inny. Do 10 lat albo wpłata jednorazowa (i na dodatek nie te najniższe programy tylko te droższe - min. 50 tys.) albo zwykłe fundusze parasolowe. Najlepiej powiedzieć sobie, że te pieniądze przepadną jeśli je ruszę i koniec. A furtka, żeby z nich jednak skoyczy wyjątkowych sytrzystać dotuacji życiowych - ja je nazywam "życia i śmierci" a wtedy nie jest ważna strata tylko ratowanie kogoś kto jest nam najbliższy. W pozostałych przypadkach ZAKAZ ruszania skłądki podstawowej. Jeśli ktoś chce ruszać to od tego jest składka dodatkowa, ale o nią trzeba zadbać i sobie coś na nią od czasu do czasu wpłacić...
Grzegorz Białas

Grzegorz Białas Menadżer Sprzedaży

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Co do PM3 i Multinavigatora(ALM). Świetne rozwiązania dla poczatkujących. Ale ja uczę swoich klientów jak mogą mieć więcej. Najpierw proponuję, żeby zostawili PM3 i/lub ALM 50% a resztą próbowali sami zarządzać i zobaczyli jak na tym wyjdą za rok. Po roku (nawet przy spadkach) okazuje się, że większość osiąga lepsze wyniki gdy robi to samodzielnie. Oczywiście ponoszą wtedy większe ryzyko straty i MUSZĄ to wiedzieć. A po za tym inwestowanie na 15 i więcej lat ma wtedy sens gdy inwestuję najbardziej agresywnie jak to tylko możliwe i nie płaczę gdy chwilowo straciłem. W długim okresie wyjdę na tym i tak najlepiej. Ważniejsze jest wybranie dla siebie odpowiedniego zestawu funduszy, a w Skandii i Aegonie jest w czym wybierać. Axa jest ciut gorsza pod tym względem, ale nie jest powiedziane, że za rok nie będzie najlepsza.
Robert Olczak

Robert Olczak dyrektor, Olczak

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Skandia, w ogóle tego typu produkty są moim zdaniem doskonałym rozwiązaniem do długoterminowych inwestycji, zwłaszcza, że można reagowac w sytuacjach takich jak obecne spadki na giełdzie; oczywiście warto reagowac gdy nasz portfel jest już "dośc opasły". Mała kwota wynika z nienajlepszego wyboru funduszy do tej pory. Polecam ten produkt.
W razie pytań służę pomocą (robert.olczak@profity.com.pl; tel. kom. 604 107 075).

pozdrawiam

Robert Olczak
Robert Olczak

Robert Olczak dyrektor, Olczak

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Anna Urbaniak:
Mam pytanie jeśli chodzi o Skandię i jej opłaty. Jeśli chodzi o opłatę liwkidacyjną, jak ona wygląda przy wpłatach regularnych rocznych 2000-3000 tyś. I jak jest z wpłatą na konto dodatkowe i jej wypłatą, jak to jest z podatkiem belki? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam


Skandia ma sporo mocnych stron, w porównaniu z Axa, opłaty, to słabsza strona Skandii. Opłaty przy 3000 rocznie (2000 nie ma takiej możliwości) to: baza 3,00% środki wolne 1,50% rocznie;
opłata wstępna zależy od długości programu, od 25 lat wynosi 0%, do tego administracyjna ponad 12,- zł miesięcznie i za ubezpieczenie trochę wyższa niż w Axa.
konto dodatkowe wstępna 2%, wybierac można zawsze za 0% i nic nie musi zostac na koncie.
Belkę Skandia traktuje rewelacynie. Nie ma podatku, gdy wypłacamy do kwoty wpłaconej, poza tym nie ma przy przeszeregowaniu z dodatkowej na główny program.
to chyba wszystko.

pozdrawiam

Robert Olczak

konto usunięte

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Robert Olczak:
Anna Urbaniak:
Mam pytanie jeśli chodzi o Skandię i jej opłaty. Jeśli chodzi o opłatę liwkidacyjną, jak ona wygląda przy wpłatach regularnych rocznych 2000-3000 tyś. I jak jest z wpłatą na konto dodatkowe i jej wypłatą, jak to jest z podatkiem belki? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam


Skandia ma sporo mocnych stron, w porównaniu z Axa, opłaty, to słabsza strona Skandii. Opłaty przy 3000 rocznie (2000 nie ma takiej możliwości) to: baza 3,00% środki wolne 1,50% rocznie;
opłata wstępna zależy od długości programu, od 25 lat wynosi 0%, do tego administracyjna ponad 12,- zł miesięcznie i za ubezpieczenie trochę wyższa niż w Axa.
konto dodatkowe wstępna 2%, wybierac można zawsze za 0% i nic nie musi zostac na koncie.
Belkę Skandia traktuje rewelacynie. Nie ma podatku, gdy wypłacamy do kwoty wpłaconej, poza tym nie ma przy przeszeregowaniu z dodatkowej na główny program.
to chyba wszystko.

pozdrawiam

Robert Olczak

2000 zł nie ma, ale jest 2400 zł o czym Pan zapomniał dodać :)
Aleksander Matyja

Aleksander Matyja Controller /
Analityk Finansowy

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Michał Ścioch:
Witam,
Sprawa Skandii - wiadomo, opinie o niej są różne, ale mi by chodziło nie o opinie dla potencjalnych klientów, ale konkretny przypadek aktualnego klienta, czyli mój.

Otóż od ponad roku posiadam długoterminową (na 30 lat) polisę Multiportfel Spektrum z portfelem modelowym PM4. Aktualnie suma wpłaconych składek to 8000 zł, a jako wartość zgromadzonych środków pokazuje się 7600 zł. Wiadomo - prowizje, opłaty, ostatnio podobno spadki na giełdzie...

Skandia jest podobno idealna dla takich osób jak ja - z zerową wiedzą o samodzielnym inwestowaniu, chcących inwestować długoterminowo z myślą o emeryturze (aktualnie mam 33 lata), gotowych wpłacać co miesiąc kwotę rzędu 500 zł, nie mających czasu ani ochoty na wnikanie w szczegóły. No i cóż, jak tak właśnie robię - wpłacam i tylko czasem obserwuję stan konta w Skandii. Pytanie - czy ja się kiedyś nie obudzę z reką w nocniku? Czy taka strategia (a raczej jej brak) nie sprawi, że ja w ten sposób zarobię mniej niż gdybym wkładał pieniądze na zwykłą lokatę w banku? A może popełniam kardynalny błąd rezygnując z samodzielnego inwestowania na rzecz zasady "lepiej zostawić to specjalistom w zamian za ich prowizję, bo sam więcej mogę zepsuć niż poprawić"?

Jestem ciekaw Waszej opinii. I ciekawe czy znajdzie się tu ktoś kto tak jak ja wykupił długoterminowy produkt w Skandii i ma na ten temat jakieś wątpliwości, lub odwrotnie - śpi spokojnie wiedząc że dobrze wybrał.

Pozdrawiam
Michał


Witam serdecznie,

Przeczytałem wszystkie posty i nie znając tematu stwierdziłbym, że Skandia, Aegon czy AXA są najlepszym wyborem do inwestowania pod słońcem.

Otóż muszę państwa rozczarować. Ktoś kto wybierze fundusz z polisą ogranicza swoje zyski! a w przypadku trendu spadkowego mimo że przetransferuje pieniądze do funduszy pieniędzy dalej będzie tracił!
Zaraz to udowodnie:

Inwestor ma składke 300 zł na miesiąc w AEGONIE:
Zysk 7% na rok (teraz to by było super!)

255 zł (składka minus 15% opłaty wstępnej w 1 roku) plus 1,49zł (1/12 rocznego zysku) minus 0,42zł (1/12 opłaty rocznej za ryzyko 1,95%) minus 11,50zł (opłaty administracyjnej) minus 0,12( opłaty za ryzyko) z czego na czysto zostaje do zainwestowania 244,45zł

Oznacza to że na dzień dobry klient musi się pogodzić z -18,52% straty (pierwsza składka)

W ciągu roku klient wpłaci 3600 zł, a jego fundusz przy zysku 7% wynosić będzie 2994,92zł, czyli mimo zysku klient będzie w plecy
-16,80%
Aleksander Matyja

Aleksander Matyja Controller /
Analityk Finansowy

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Jeszcze słówko:

Dla policzonego wcześniej przykładu - mogę podać wyniki jaka będzie różnica w wartości portfelu i różnica zysku tego gostka z 300zł wpłaty na miesiąc jak ulokuje to w funduszu typu Aegon lub w funduszu parasolowym:

Oczekiwana stopa zwrotu (%) 7
Ile lat zamierzasz oszczędzać? 15
Jaką kwotę będziesz odkładał co miesiąc? 300

WYNIKI
=========================fundusz bez opłat=||==========Aegon
Wartość Twoich oszczędności
na koniec okresu================43 415,04zł||==========30 534,69zł
zysk==========================25 415,04zł||==========12843,12zł

30 534,69 zł to o 29,67% mniejsza WARTOŚĆ KAPITAŁU niż oszczędzając w funduszu parasolowym bez opłat manipulacyjnych (43415,04zł)
12843,12zł zysku to o 49,46% mniej niż zysk w funduszu np. parasolowym

W powyższym wyliczeniu NIE BYŁA BRANA jeszcze pod uwagę 15% opłata prowizyjna w pierwszym roku w Aegonie.
Aleksander Matyja

Aleksander Matyja Controller /
Analityk Finansowy

Temat: SKANDIA - prośba o radę

sama opłata administracyjna 11,50zł za składke 200zł na miesiąc "kosztuje" 5,75% !! Oczywiście im większa składka tym mniejsze procentowo koszty. Nie wspomnę jeszcze o dodatkowej 1,95% opłacie za zarządzanie (tutaj odwrotnie im większa składka tym większe kwotowo koszty)
Dlatego nawet przejście do bezpiecznego funduszu w ramach tej polisy nie ustrzeże oszczędzającego przed stratami.
Jest to typowy fundusz hossy
Aleksander Matyja

Aleksander Matyja Controller /
Analityk Finansowy

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Na koniec:

Wcześniej pisałem o tym, że na tym funduszu (AEGON, SKANDIA itp.) można tylko zarabiać podczas hossy.

Teraz pokaże ile osoba straci, jeżeli nie będzie ani spadków ani wzrostów na funduszu, czyli coroczny wynik będzie wynosił 0%.
Przy zerowym wzroście można wykazać ile defakto kosztuje nas uczestnictwo w danym funduszu:

Przy 15 latach oszczędzania po 200 zł na miesiąc łącznie do funduszu wpłacimy 36000zł.

Jeżeli wybierzemy fundusz AEGON, to nasze składki po 15 latach skurczą się do kwoty 29.300,34 zł, czyli nasza strata z tego tytułu wyniesie kwotowo 6699,66zł a procentowo wyniesie -18,61%

Jest to kwota obliczona BEZ wstępnej opłaty 15%. Przy takim wyniku nie dziwie się że przy trendzie spadkowym znoszą tą opłatę, ponieważ klient nie miałby już co do garnka włożyć.

Tak naprawdę, to taki fundusz, skoro ma "ochronę" na życie tylko do kwoty wpłaconych składek, to nie powinien pobierać dodatkowo innych prowizji poza opłatami za ryzyko, która w powyższym przypadku wynosi 118,55zł przez cały okres co wynosi 0,33% wartości wpłaconych składek.

Opłata za zarządzanie powinna być tylko pobierana od portfeli modelowych, które rzeczywiście wybierają zatrudnieni doradcy inwestycyjni a nie od funduszy inwestycyjnych, które wcale nie są przez nich zarządzane

Opłata administracyjna 11,50zł jest najbardziej kosztowną opłatą - do dzisiaj nie wiem za co, pewnie za dostęp do panelu internetowego - taki sam dostenie klient bezpośrednio w funduszu za darmo - przy składce 200zł na miesiąc "waży" 5,75%.

Komu można to polecić?

ktoś w polityce kiedyć powiedział "Ciemny lud wszystko kupi"

- osobie, która wierzy że przez cały okres inwestowania będzie hossa oraz że inwestuje nie dla siebie ale dla potomnych np. dla swojego dziecka.
Przy "gwarancji" wypłaty przynajmniej całości wpłaconych składek powinien inwestować tylko agresywnie - w fundusze akcyjne - i jak napisałem powyżej - modlić się aby cały czas była hossa.
Niestety i tak zarobi o wiele mniej od klienta, który wybrał np. fundusze parasolowe.

Wniosek?

Jeżeli jesteś osobą, która akceptuje mniejsze zyski w zamian za ochronę wpłaconego kapitału to możesz wybrać ten fundusz. W innym wypadku - są lepsze propozycje.

Pozdrawiam
Aleksander Matyja
Piotr R.

Piotr R. Selectum

Temat: SKANDIA - prośba o radę

przepraszam bardzo ale jest to bardzo stronnicze i jednostronne przedstawienie sytuacji.
kwestie in plus takich programów:

- bezpodatkowe pzechodzenie - co w czasie hossy ma znaczenie, teraz akurat mniejsze

- na przeczekanie złych czasów - bezpłatny fundusz w AEGONIE - więc odpada te 1,95% o których Pan mówił.

- możliwość zarabiania na spadkach - wprowadzony niedawno AEGON Bessa

- zebrane w jednym miejscu fundusze, których nie ma w supermarketach np Mbanku - chociażby bardzo dobry Noble czy fundusze zagraniczne

Takie programy jak wiadomo są długoterminowe i zawsze w rozmowie z klientem informuję, że pierwsze kilka lat to jest akumulowanie kapitału/odrabianie kosztów początkowych.

To co Pan napisał, jest prawdą (ukazał Pan koszty programu) ale jednocześnie trzeba to połączyć z przedstawieniem plusów, czego Pan nie zrobił.

Rozumiem, że nie jest to produkt dla Pana, ale to nie znaczy że nie jest dla nikogo. ;)

zapraszam do dalszej dyskusji :)

pozdrawiam!
Aleksander Matyja

Aleksander Matyja Controller /
Analityk Finansowy

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Bezpodatkowe przechodzenie uzyskam także w funduszu parasolowym.

Jeżeli wybiorę bezpłatny fundusz gwarantowany, bo o tym Pan chyba mówi to jego wyniki (2,23% w bieżącym roku) także nie pozwolą wielu z nas na na nie tracenie. Dopiero powyżej składki 500zł na miesiąc nie będziemy tracili na bieżącej składce.

Co do Aegona Bessy (1,02% w bieżącym roku)to poczekajmy i zobaczmy jak da sobie rade z obecną bessą. Sam używam instrumentów pochodnych do obrony mojego kapitału na giełdzie, więc dobrze zdaje sobie sprawę że sama deklaracja w prospekcie emisyjnym o zarabianiu na spadkach nie gwarantuje zysku. Przykładowo wczoraj na Giełdzie na kontraktach terminowych były wahania rzędu ponad 1000zł na jednym kontrakcie, więc równie dobrze można było stracić co zarobić.

Co do "korzyści prawno-podatkowych" to ten argument także odpada. Sprzedawcy Aegona na spotkaniach wpajają klientom że tylko tym funduszem można uciec od postępowania spadkowego. Otóż nie jest to do końca prawdą.
Zgodnie z ustawą z dnia 27 maja 2004 rok o funduszach inwestycyjnych art. 111 (cytowany poniżej) można wskazać osoby uposażone w funduszach otwartych do 20 krotności średniej pensji krajowej (ponad 50tyś zł). Dotyczy to jednego rejestru. Jak wiadomo klient może mieć kilka lub kilkanaście takich rejestrów.
Jak wiadomo argument darowizny w przypadku najbliższej rodziny także odpada.

Art. 111.
1. W razie śmierci uczestnika funduszu inwestycyjnego otwartego, fundusz jest
obowiązany na żądanie:
1) osoby, która przedstawi rachunki stwierdzające wysokość poniesionych
przez nią wydatków związanych z pogrzebem uczestnika � odkupić jednostki
uczestnictwa uczestnika zapisane w rejestrze uczestników funduszu, do
wartości nieprzekraczającej kosztów urządzenia pogrzebu zgodnie ze
zwyczajami przyjętymi w danym środowisku, oraz wypłacić tej osobie kwotę
uzyskaną z tego odkupienia;
2) osoby, którą uczestnik wskazał w umowie z funduszem - odkupić jednostki
uczestnictwa uczestnika zapisane w rejestrze uczestników funduszu do
wartości nie wyższej niż przypadające na ostatni miesiąc przed śmiercią
uczestnika funduszu dwudziestokrotne przeciętne miesięczne wynagrodzenie w
sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, ogłaszane przez
Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, oraz nieprzekraczającej łącznej
wartości jednostek uczestnictwa zapisanych w rejestrze uczestnika, oraz
wypłacić tej osobie kwotę uzyskaną z tego odkupienia.
2. Przepis ust. 1 nie dotyczy jednostek uczestnictwa zapisanych we wspólnym
rejestrze uczestnika i innej osoby.
3. Kwoty oraz jednostki uczestnictwa nie wykupione przez fundusz, odpowiednio
do wartości, o których mowa w ust. 1, nie wchodzą do spadku po uczestniku.

Co do ilości dostępnych funduszy: to wiele funduszy jest przez klientów niewykorzystane, a korzystanie z nich może przynieść więcej strat niż korzyści - przykładowo fundusze rozliczane w dolarach. Przy trendzie spadkowym dolara do złotówki przez używanie takich funduszy tracimy na różnicy kursowej. Używając dodatkowo funduszy akcyjnych w dolarach przy trendach spadkowych giełdy tracimy podwójnie.

Jeżeli to Pana nie przekonuje to już są dostępne fundusze funduszy opakowane w parasol, gdzie mogę nabyć fundusze innych TFI.

Przykładowo fundusz union-investment postanowił założyć fundusz funduszy, który będzie opakowany w parasol np. UniMaxAkcje. Informacje szczegółowe na: http://www.union-investment.pl/klienci_indywidualni/in...

UniMaxAkcje jest subfunduszem funduszy, w którym środki pieniężne są lokowane do 100% wartości przede wszystkim w jednostki uczestnictwa innych funduszy inwestycyjnych otwartych mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, oraz subfunduszy wyodrębnionych w ramach tych funduszy, z kategorii akcyjnych.

Z tego wynika że jak mój wybrany fundusz spadnie z pozycji lidera to bez żadnych dodatkowych kosztów w postaci podatku belki przeniosę się do innego funduszu.
Roman Dyrduła

Roman Dyrduła Przedsiębiorca

Temat: SKANDIA - prośba o radę

co do Panckiej wczesniejszej wypowiedzie Panie Aleksandrze wspomniel pan ze nie chce Pan interesowac sie rachunkiem ... a jednak pan to robi .. jezeli pan to robi to moze pan spokojnie zrobic konwersje ... powiem Panu ja zarobilem na tej bessie sporae pieniadze .. faktem jest ze ludzie placza bo zle sie na gieldzie dzieje na polskiej GPW ale nikt do polskiej gieldy i polskich funduszy mnie nie przywiazal .... jak juz zauwazylem interesuje sie Pan jednak tym co na Panskim rachunku sie dzieje .. niewiem czy Pan wie ale w skandi konwersje sa bezplatne .. i mozna zrobic je w dowolnym czasie .. jezeli panski rachunek stracil na wartosci z powodu zalamania polskiej gieldy .. to ja polecam Panu przeniesc kapital popierwsze czesc w obligacyjne fundusze .. jezeli niechce Pan ryzykowac ..po droogie polecam zrobic tak jak ja .. uciec z kapitalem za granice moze nie inwestooje moze duzo .. ale inwestooje juz dloogo bo od kilku lat i mam troche doswiadczenia ... wczesniej mialem pieniadze w parasolowych funduszach .. i jak narazie nie mam zamiaru przenosic tam pieniedzy zpowrotem ... poniewaz to ile zabrali mi podatku przy wyplacie przeroslo moje oczkiwania .. pozatym zawsze mam portwele funduszy akcyjnych wiec minimalna oplata jaka palce to przy wplacie to 5% i jestem bardziej narazony na zawirowania na gieldzie ... konwersje jak Pan zapewne wie w parasolachwygladaja tak ... wyplacam -> nie place belki (bo to parasol i konwersje sa "bez belkowe"-> wplacam place oplate wstepna5% ... pozatym jakies tam oplatyadministracyjne ... ktoore tez nie sa male .. wiec jako wlasciciel rachunku skandi .. moge powiedziec tyle ...srednio miesiecznie oszczedzam jakies 500 zl na samych konwersjach ... czy to sie oplaca ?? na to pytanie trzeba samemu sobie odpowiedziec ... mysle ze jako niezalezny doradca wie Pan jak stoja teraz fundusze zagraniczne ... ML5 ML6 i im podobne

GORACO POLECAM RACHUNEK SKANDI mysle ze to najlepsza inwestycja dla kazdego kto chce cos zrobic ze swoimi pieniedzmi ... i zapedzic je do pracy ... to sie naprawde oplaca ...
Aleksander Matyja

Aleksander Matyja Controller /
Analityk Finansowy

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Roman Dyrduła:
co do Panckiej wczesniejszej wypowiedzie Panie Aleksandrze wspomniel pan ze nie chce Pan interesowac sie rachunkiem ... a jednak pan to robi .. jezeli pan to robi to moze pan spokojnie zrobic konwersje ... powiem Panu ja zarobilem na tej bessie sporae pieniadze ..

Czy aby na pewno Pan kieruje ten list do mnie? O co chodzi Panu z tym "rachunkiem"? Reszta bez komentarza

Pozdrawiam
Aleksander Matyja

konto usunięte

Temat: SKANDIA - prośba o radę

1. Skandia jest dla osób które chcą oszczędzać długoterminowo, które chcą zapewnić sobie dodatkowy pieniądz do emerytury. Ważny jest tutaj czas. Osoby które chcą oszczędzać krótki okres czasu i uzyskać nie wiadomo jak ogromne zyski... Hmm... nie tędy droga

2. jak dla mnie to, że Skandia jest również ciekawym rozwiązaniem ze względu na KORZYŚCI PODATKOWO-PRAWNE (specjalnie je zaakcentowałam)
-> nie jest pobierany podatek w momencie zmiany funduszy w ramach różnych towarzystw, omijamy podatek Belki do kwoty wkładu
-> rachunek jest chroniony od podatku od spadków i darowizn,
-> no i 3/4 oszczędności jest chronionych przed egzekucjami sądowymi, więc w razie Niemca... komornik może sie dobrać tylko do części, 3/4 jest chronione,
-> w razie śmierci drogi Aleksandrze jest zagwarantowana wyłata 110% z rachunku bazowego i 100% z aktyw wolnych,

Do tego rachunek Skandii jest dostępny on line, o każdej porze dnia i nocy można sobie zerkać na stan funduszy... do wyboru jest 48 ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, 4 portfele modelowe (z opieką Credit Suisse Asset), można sobie wybierać do woli, jak komu sie podoba..,. Konwersje są darmowe... więc zawsze można zmienić zawartość swojego rachunku.

-> opłaty wstępne na rachunku który ja posiadam zależy od okresu, największa jest w momencie 15-19 lat i wynosi 6%, ja mam podpisany rachunek na 30 lat -> opłata wstępna = 0 %.

-> Opłata administracyjna w Skandii wynosi 12 zl natomiast w momencie gdy rachunek nie zarabia -> nie jest pobierana.

Przypominam, że to jest DŁUGOTERMINOWE oszczędzanie.

Panie Aleksandrze uważa Pan, że "Komu można to polecić?

ktoś w polityce kiedyć powiedział "Ciemny lud wszystko kupi"... Cóż... Z "ciemną" siebie nie uważam...

Zgadzam się, że Pana wypowiedź jest stronnicza. Pokazuje Pan tylko wady... No ale jak mogłoby byc inaczej skoro "Przykładowo fundusz union-investment postanowił założyć fundusz funduszy, który będzie opakowany w parasol np. UniMaxAkcje. Informacje szczegółowe na: http://union-investment.pl/klienci_indywidualni/in..." i oczywiście ma same ZALETY,prawda?

jak zakładałam Skandie zostałam poinformowana zarówno o + jak i - tego rachunku... Więc nikt nikomu "ściemy nie wciska".

Pozdrawiam,

Aga S.

konto usunięte

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Chciałam jeszcze zaznaczyć, że nie uważam, iż rozwiązanie Skandii jest NAJLEPSZE na rynku i to dla każdego. Ale wielu osobom mogłabym je polecić jako JEDNE z najlepszych rozwiązań na rynku. Nie twierdze, że rozwiązanie, które Pan proponuje jest złe, gorsze.

Kwestii, że jakieś rozwiązanie jest lepsze, czy gorsze nie można uogólniać. Każdy jest innym człowiekiem, oczekuje czegoś innego, i każdemu co innego odpowiada... również w kwestii finansów i sposobu ich oszczędzania i inwestowania.

Pozdrawiam,

Aga S.
Aleksander Matyja

Aleksander Matyja Controller /
Analityk Finansowy

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Witam serdecznie,
Agnieszka Sobota:
1. Skandia jest dla osób które chcą oszczędzać długoterminowo, które chcą zapewnić sobie dodatkowy pieniądz do emerytury. Ważny jest tutaj czas. Osoby które chcą oszczędzać krótki okres czasu i uzyskać nie wiadomo jak ogromne zyski... Hmm... nie tędy droga

Wykazałem w powyższych moich postach - że także oszczędzając długotermionowo w takich programach człowiek skazany jest na mniejsze zyski w przypadku hossy lub o wiele większe straty w przypadku bessy. Prosze sobie to przeczytać i przeanalizować.

2. jak dla mnie to, że Skandia jest również ciekawym rozwiązaniem ze względu na KORZYŚCI PODATKOWO-PRAWNE (specjalnie je zaakcentowałam)
-> nie jest pobierany podatek w momencie zmiany funduszy w ramach różnych towarzystw, omijamy podatek Belki do kwoty wkładu
-> rachunek jest chroniony od podatku od spadków i darowizn,
-> no i 3/4 oszczędności jest chronionych przed egzekucjami sądowymi, więc w razie Niemca... komornik może sie dobrać tylko do części, 3/4 jest chronione,

Korzyści prawno-podatkowe. Ulubiona formułka ludzi z SEKTY Skandii lub Aegona.
Również na powyższych postach wykazałem że to już jest przeżytek. To jest stary produkt, który w dniu dzisiejszym nie ma już tych atutów. To jest jak pies z wybytymi zębami.
- podatek w funduszach parasolowych także nie jest pobierany przy zmianach
- darowizny w rodzinie obecnie są bez podatku
- spadek do 20-krotności pensji w normalnym funduszu (w jednym rejestrze) jest do odzyskania od zaraz
- kto ma kłopoty z komornikiem z reguły nie ma oszczędności - jeszcze mi sie nie zdarzył taki klient, więc zakładam że jest to sporadyczne, ale bardzo, bardzo mocno akcentowane w SKANDII i Aegonie,
- także fundusze towarzystw są dostępne na internecie i to BEZPŁATNIE
- też możemy sobie zerkać na stan funduszy przez internet 24 godziny na dobę,
- do wyboru jest cała rodzina funduszy TFI, a jeżeli ktoś chce mnieć dużo innych funduszy to ma też taki wytwór jak fundusz funduszy
- portfele modelowe kosztują dodatkowe procenty, więc będzie jeszcze trudniej zarobić
- konwersje w funduszach - jak ktoś pomyśli - to również są bezpłatne, a podatek belki w funduszach parasolowych jest rownież odroczony w czasie
- w zamian za ubezpieczenie na życie do 110% i 100% wpłaconych składek w Aegonie i Skandii mamy bardzo duże koszty opłat likwidacyjnych plus te inne duże koszty, które ograniczają zyski, a takich kosztów nie ma w zwykłym funduszu i funduszach parasolowych
jak zakładałam Skandie zostałam poinformowana zarówno o + jak i - tego rachunku... Więc nikt nikomu "ściemy nie wciska".

Niestety tego co tutaj napisałem teraz i w powyższych postach nie uczą na szkoleniach więc 99% doradców z SEKTY Skandii i Aegona nie informuje ich o tych niuansach z prostego powodu - nie wiedzą tego a poza tym nie znaleźliby klienta.
Pozdrawiam
Aleksander Matyja
Piotr R.

Piotr R. Selectum

Temat: SKANDIA - prośba o radę

proszę o nie używanie określenia sekta, bo mnie osobiście to obraża. W żadnym wypadku nie jestem bezkrytycznie nastawiony do tego co oferuję, wiem jakie są minusy, czy to generalnie jako system inwestowania czy to w porównaniu do konkurencji. I w żadnym wypadku nie jestem ślepo zapatrzony w to co oferuję, mam do tego zdrowy dystans.

Polecałbym Panu to samo, tylko z drugiej, przeciwnej, strony.
Aleksander Matyja

Aleksander Matyja Controller /
Analityk Finansowy

Temat: SKANDIA - prośba o radę

Piotr Rudziński:
proszę o nie używanie określenia sekta, bo mnie osobiście to obraża. W żadnym wypadku nie jestem bezkrytycznie nastawiony do tego co oferuję, wiem jakie są minusy, czy to generalnie jako system inwestowania czy to w porównaniu do konkurencji. I w żadnym wypadku nie jestem ślepo zapatrzony w to co oferuję, mam do tego zdrowy dystans.

Polecałbym Panu to samo, tylko z drugiej, przeciwnej, strony.

Powiem tak,
pisząc "doradców z sekty" miałem na myśli osoby, które zostały podczas szkolenia tak zmanipulowane przez trenerów, że mówiąc bzdury podczas spotkania z klientami wierząc że to co mówią jest prawdą, czy pisząc je na forum nie zdają sobie z tego sprawy, a jak już im udowodni że jest inaczej to twardo powtarzają "korzyści prawno-podatkowe".
Dlatego jeżeli zdaje Pan sobie z tego sprawę tj. jakie ten produkt ma wady to nie powinien się Pan czuć urażony słowami "doradcy z sekty"

Jak już pisałem na tym forum, tylko w innym wątku: na takim szkoleniu dowiedziałem się że np. że w latach 20-tych XX wieku w Stanach była bessa i od tego czasu na świecie była już tylko hossa. Piękne pranie mózgów.
Pozdrawiam
Aleksander Matyja
max-profit.com.pl

Następna dyskusja:

Aegon vs. Skandia + wnioski...




Wyślij zaproszenie do