Magdalena L.

Magdalena L. Managerka.com |
Doradca biznesowy i
marketing manager do
...

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Czy ktos używa? Co sądzicie?

konto usunięte

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Magdalena K.:Czy ktos używa? Co sądzicie?


Ja używam. Jestem zadowolony. Bardzo łatwy dostęp do funduszy, zapowiadają zwiększenie oferty wiec chyba będzie jeszcze lepiej.
No i przede wszystkim brak prowizji!
Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża hm.. a od czego
zacząć?

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Ja uzywam, zadowolony 100%, brak oplat i prowizji, wszystko sprawne, dosc sporo funduszy w ofercie

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

SFI mBanku gut, ale nie zupa (najlepiej pomidorowa, bo lubię :) ) gut.

Cytat ze strony SupermarketuFI:
"opłata za zarządzanie - roczna opłata pobierana za zarządzanie powierzonymi pieniędzmi, liczona jako procent od zainwestowanej kwoty (opłaty z reguły wahają się w przedziale 1%-3% wartości inwestycji). Uwaga! Publikowana codziennie wycena jednostki uczestnictwa zawiera opłatę za zarządzanie."

Mariusz D.:Ja uzywam, zadowolony 100%, brak oplat i prowizji, wszystko sprawne, dosc sporo funduszy w ofercie
M Bielecki

M Bielecki kierownik projektu,
EDC

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

a proposa powyższego: każdy fundusz w Polsce (i pewnie na świecie) ma prowizję potrącanej w wycienie jednostki. Mbank nie ma tu nic do gadania. W mbanku nie ma opłaty dystrybucyjnej.

A ogólen wrażenie? Jestem zadowolony.

Jedyne co mnie dziwi, to że jak kupuje fundusz to, że całkiem często rejestracja zajmuje więcej niż 24 hr. Nie wiem czy to wina mbank, czy może TFI obracaja moimi pieniędzmi przed wyceną. Ciekaw zatem jestem, czy jak przyjdzie krach na giełdzie, to z likwidacja jednostek będę musiał czekać ze 3 dni? Pewnie tak, bo cos czuję, że TFI to się będzie opłacać.
Grzegorz Bąk

Grzegorz Bąk Alcatel-Lucent |
Global Materials
Management
Supervisor

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Witam,

ja również należe do grupy zadowolonych klientów MBanku SFI.


Polecam.

Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża hm.. a od czego
zacząć?

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Rafał G.:SFI mBanku gut, ale nie zupa (najlepiej pomidorowa, bo lubię :) ) gut.

Cytat ze strony SupermarketuFI:
"opłata za zarządzanie - roczna opłata pobierana za zarządzanie powierzonymi pieniędzmi, liczona jako procent od zainwestowanej kwoty (opłaty z reguły wahają się w przedziale 1%-3% wartości inwestycji). Uwaga! Publikowana codziennie wycena jednostki uczestnictwa zawiera opłatę za zarządzanie."


to jest oczywiste ale inne banki dodatkowo pobieraja PROWIZJE... np. 3% naszego zarobku :] a mBank nie robi tego



Mariusz Dzieża edytował(a) ten post dnia 04.02.07 o godzinie 22:40
Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża hm.. a od czego
zacząć?

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

...prowizje te sa zarowno za zakup, sprzedaz jak i konwersje j.u


Mariusz Dzieża edytował(a) ten post dnia 04.02.07 o godzinie 22:41
Łukasz Z.

Łukasz Z. TAO - Trainer And
Owner in Life
Intelligence

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Uzywam jestem w 100% zadowolony. Łatwa obsługa, duży wybór (a ma być jeszcze większy), brak prowizji podczas wplaty/wyplaty. Wszystko ok ale jak już ktoś napisał bardzo długie okresy oczekiwania na wykonanie operacji. Nie mam pojecia z czym to jest zwiazane ale są naprawde długie.
Maciej Samcik

Maciej Samcik właściciel strony
www.subiektywnieofin
ansach.pl, w
latach...

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

To jest chyba związane z faktem, że bank chce sobie zarobić na obracaniu pieniędzmi przez jeden, czy dwa dzionki ekstra. Ostatnio na pieniądze z umorzonych jednostek funduszu ING czekałem tydzień (choć nie w Supermarkecie mBanku).
Co do meritum: znam bliźniaczy produkt - Centrum Oszczędzania Multibanku. I rzeczywiście jest to spora wygoda w porównaniu z niektórymi TFI, w których żeby założyć rejestr i kupić jednostki wciąż trzeba biegać po placówkach.
Jedyny minus - brak w supermarkecieniektórych porządnych grup funduszy: wspomnianego ING, czy Arki.
Agnieszka Joanna Gajewska

Agnieszka Joanna Gajewska branża kosmetyczna;
"...odwiąż liny,
opuść bezpieczną
prz...

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

tez chwale ale niestety ta jedna jedyna wada - dla mnie dosc znaczaca - brak ING i Arki - dwóch atrakcyjnych funduszy (jak do tej pory:)- ale moze to sie wkrotce zmieni

Jedyny minus - brak w supermarkecieniektórych porządnych grup funduszy: wspomnianego ING, czy Arki.

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Fakt fakktem opłata jest. Jeśli chodzi o prowizje, to rzeczywiście duży plus SFI. Tylko, że nie uwolnimy się w SFI od podatku belki (jedyne 19% (!) od zysków) przy każdorazowej zmianie funduszy. W moim programie inwestycyjnym nie ma belki podczas konwersji jednostek jednego funduszu na inny. Już tylko przy 2 zmianach rocznie różnica po kilku, kilkunastu latach może się okazać naprawdę duża.

Mariusz D.:
Rafał G.:SFI mBanku gut, ale nie zupa (najlepiej pomidorowa, bo lubię :) ) gut.

Cytat ze strony SupermarketuFI:
"opłata za zarządzanie - roczna opłata pobierana za zarządzanie powierzonymi pieniędzmi, liczona jako procent od zainwestowanej kwoty (opłaty z reguły wahają się w przedziale 1%-3% wartości inwestycji). Uwaga! Publikowana codziennie wycena jednostki uczestnictwa zawiera opłatę za zarządzanie."


to jest oczywiste ale inne banki dodatkowo pobieraja PROWIZJE... np. 3% naszego zarobku :] a mBank nie robi tego



Mariusz Dzieża edytował(a) ten post dnia 04.02.07 o godzinie 22:40
Piotr C.

Piotr C. spekulant

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Rafał G.:Fakt fakktem opłata jest. Jeśli chodzi o prowizje, to rzeczywiście duży plus SFI. Tylko, że nie uwolnimy się w SFI od podatku belki (jedyne 19% (!) od zysków) przy każdorazowej zmianie funduszy. W moim programie inwestycyjnym nie ma belki podczas konwersji jednostek jednego funduszu na inny. Już tylko przy 2 zmianach rocznie różnica po kilku, kilkunastu latach może się okazać naprawdę duża.


Nie kupuje się funduszy pod wielokrotne zmiany. To nie jest instrument do tego. Jeśli ktoś próbuje łapać krótkoterminowe trendy to do tego służą akcje i kontrakty.

Zaletą SFI jest bez wątpienia to, że mogę kupić dziś, sprzedać za tydzień lub dwa i być na plusie. Choć do tego też nie służy, ale różne są sytuacje w życiu i czasem trzeba awaryjnie wyciągać zainwestowaną gotówkę.
Magdalena L.

Magdalena L. Managerka.com |
Doradca biznesowy i
marketing manager do
...

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Dzieki za informacje.
Joanna H.

Joanna H. Duńszczyzna!

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Podoba mi się to, że łatwo się kupuje, sprzedaje i konwertuje, ale za każdym razem gdy chce dokonać transakcji zastanawiam się, po jakim kursie mi to policzą. I szkoda, że nie mają funduszy Arki...

konto usunięte

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

ale za każdym razem gdy chce dokonać transakcji zastanawiam się, po jakim kursie mi to policzą.

Takie jest założenie TFI, wycena dokonywana jest w dniu następującym po złożeniu zlecenia odkupienia jednostek.

konto usunięte

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Witam:)

TFI mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Nie trzeba ich uwzględniać w corocznych rozliczeniach. Chociaż Belkę zabierają:)

TFI są naprawdę godne polecenia. Stosunkowo szyba obsługa (chociaż czasem na infolinii ze specjalistami jest kłopot).

Na chwile obecną jestem jak najbardziej zadowolony:)

konto usunięte

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Dobry Wieczór!
Rynek finansowy nie ogranicza się tylko do propozycji mbanku - mam konto w mbanku. Podobne rozwiązania oferują inne firmy. Wybór zależy od kryteriów jakie Pani przyjmie. Jeżeli będzie Pani zainteresowana, to mogę udzielić dokładniejszych informacji (arni80@wp.pl).

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Marcin P.:
ale za każdym razem gdy chce dokonać transakcji zastanawiam się, po jakim kursie mi to policzą.

Takie jest założenie TFI, wycena dokonywana jest w dniu następującym po złożeniu zlecenia odkupienia jednostek.


No właśnie w przypadku SFI tak nie jest.Bo oni wyceniają po kursie z 3 lub 4 dnia po zakupie, a nie z nastepnego(2).Zmiana jest widoczna na koncie po jakims tygodniu.Troche przydługa procedura, a zwolennicy SFI chyba nie korzystali z innych funduszy.
Inne TFI tez mozna obslugiwac przez siec, a to ze w mbanku chowają oplate za zarzadzanie w kurs jednostek,a w innych miejscach umieszczaja w tabeli oplat i prowizji to roznica techniczna.Jednak jak widac dla wielu ludzi ważna.
Andrzej Banachowicz

Andrzej Banachowicz Earth without art is
just Eh

Temat: Supermarket funduszy inwestycyjnych mBank

Marcin B.:
Jedyne co mnie dziwi, to że jak kupuje fundusz to, że całkiem często rejestracja zajmuje więcej niż 24 hr. Nie wiem czy to wina mbank, czy może TFI obracaja moimi pieniędzmi przed wyceną. Ciekaw zatem jestem, czy jak przyjdzie krach na giełdzie, to z likwidacja jednostek będę musiał czekać ze 3 dni? Pewnie tak, bo cos czuję, że TFI to się będzie opłacać.

na stronie mbanku jest informacja - ba - cała tabela odnośnie terminu realizacji zlecenia, zabookowanego danego dnia.

tabela realizacji zlecen nabycia :
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/narzedzia/...

a odkupienia :
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/narzedzia/...

po prostu pewnie muszą się uporać z własnym bałaganem i przerzucić zlecenie do towarzystwa, a ono musi je u siebie zaksięgować no i niestety to trwa. Różnie w zależności od konkretnego towarzystwa, ale zawsze :/

Pozdrawiam



Wyślij zaproszenie do