konto usunięte

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Marek A.:
(..)
Podsumowując, moim zdaniem bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób
które mają już uzbierany duży kapitał i nie chcą pozwolić sobie na ryzyko wystąpienia strat. Natomiast dla osób które dopiero zaczynają budowę swojego kapitału wydają się nie co mniej interesujące.

Produkty tego typu sprawdziły się i znane są szczególnie na rynku niemieckim, jako bezpieczny i zyskowny (nieraz bardzo) sposób pomnażania posiadanego kapitału. Jego odbiorcy to ludzie w średnim i starszym wieku (młodzi ze zrozumiałych względów częściej sami wolą inwestowanie mniejszych sum bezpośrednio na giełdzie lub w funduszach inwestycyjnych).

Polecam.Maciej G. Krasny edytował(a) ten post dnia 01.11.07 o godzinie 12:03

konto usunięte

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Produkty strukturyzowane powinny byc elementem portfela np. w miejsce lokaty czy funduszu pieniężnego.
Nigdy nie wiadomo co spłata rynek, dlatego część inwestycji powinna byc "płynna" (żeby móc odrobić ewentualne niepowodzenia struktury).
No i podstawa - nie wszystko w jeden produkt.

Jeszcze wracając do płynności - trzeba mieć na uwadze sytuacje kiedy będziemy musieli wycofac część pieniędzy. Ze struktury nie opłaca się tego robić ze względu na koszty i trudne do oszacowania zyski na moment wypłaty.
Marek A.

Marek A.
http://marekarent.bl
ogspot.com/

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Tomasz K.:
Produkty strukturyzowane powinny byc elementem portfela np. w miejsce lokaty czy funduszu pieniężnego.
Nigdy nie wiadomo co spłata rynek, dlatego część inwestycji powinna byc "płynna" (żeby móc odrobić ewentualne niepowodzenia struktury).

Moim zdaniem nie do końca struktury powinny być w miejscu lokaty czy funduszu pieniężnego.
Najczęściej struktury są produktem kilkuletnim, a wycofanie pieniedzy przed terminem obarczone jest kosztem (w niektórych przypadakach są one przez rok, w innych przez cały okres trwania struktury).
Dla mnie lokaty i fundusze pieniężne to część portfela, którą można zamienić na gotówkę w każdym momencie, bez ryzyka realizacji strat, w maksymalnie krótkim czasie,- a jak sam pisałeś -struktura tego nie zapewnia.
Produkty struktoryzowane są pewnym kompromisem pomiędzy zyskiem a ryzykiem poniesienia strat - z jednej strony można zarobić dużo więcej niż na lokacie, a z drugiej mamy pewność, ze nie starcimy więcej niż założono w produkcie(zależenie od konsturkci struktury).

No i podstawa - nie wszystko w jeden produkt.

tu się zgadzam w 100%, ponieważ każda struktura zakłada, że zaistnieje jakiś scenariusz na rynku, ale jeśli się on nie zrezalizuje, to z zysku najczęściej nici.
Natomiast jeśli mamy kilka struktur w portfelu, to będzie to mało prawdopodobne, by wszystkie scenariusze zachowań rynku konstruowane przez specjalistów, się nie sprawdziły.Marek Arent edytował(a) ten post dnia 07.11.07 o godzinie 09:17

konto usunięte

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Marek A.:
Tomasz K.:
Produkty strukturyzowane powinny byc elementem portfela np. w miejsce lokaty czy funduszu pieniężnego.
Nigdy nie wiadomo co spłata rynek, dlatego część inwestycji powinna byc "płynna" (żeby móc odrobić ewentualne niepowodzenia struktury).

Moim zdaniem nie do końca struktury powinny być w miejscu lokaty czy funduszu pieniężnego.
Najczęściej struktury są produktem kilkuletnim, a wycofanie pieniedzy przed terminem obarczone jest kosztem (w niektórych przypadakach są one przez rok, w innych przez cały okres trwania struktury).
Dla mnie lokaty i fundusze pieniężne to część portfela, którą można zamienić na gotówkę w każdym momencie, bez ryzyka realizacji strat, w maksymalnie krótkim czasie,- a jak sam pisałeś -struktura tego nie zapewnia.
Produkty struktoryzowane są pewnym kompromisem pomiędzy zyskiem a ryzykiem poniesienia strat - z jednej strony można zarobić dużo więcej niż na lokacie, a z drugiej mamy pewność, ze nie starcimy więcej niż założono w produkcie(zależenie od konsturkci struktury).

"..w miejsce lokaty..." chodziło mi o bezpieczną część portfela, nie o płynność, nie sprecyzowałem ;-)
Anna Praszka

Anna Praszka Właściciel, Moja
własna

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Rafał Noculak:
Wyczytałem ostatnio, że w Europie coraz popularniejsze staja się tzw. lokaty strukturyzowane, czyli lokaty bankowe, z których część środkow jest inwestowana w jakiś bardzo ryzykowny walor, fundusz, czy surowiec... przez to osiąga się wyniki zdecydowanie lepsze od tych jakie osiągnęłoby się na tradycyjnej lokacie.

Ten temat dał mi do myślenia przede wszytskim z jednego powodu: po co lokować kasę w lokaty strukturyzowane skoro w ofercie TFI są przeróżne propozycje dające ochronę kapitału. Może znacie jakieś wyniki osiągane na takich lokatach. Można by je przyrównać do wyników notowanych przez TFI.


Tutaj możesz trochę o tym poczytać:
http://lokaty-bankowe.pox.pl/

konto usunięte

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Anna Praszka:
Tutaj możesz trochę o tym poczytać:
http://lokaty-bankowe.pox.pl/

Pytanie było o struktury, a pod tym linkiem nie ma o nich praktycznie niczego;P Na dodatek jest ranking lokat, który.... no OK, nie skomentuję, bo jeszcze naprzeklinam za bardzo;)
Grzegorz G.

Grzegorz G. właściciel, Trend

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Produkty strukturyzowane są rozwiązaniem dla Klientów, którzy nie akceptują ryzyka lub akceptują je w minimalnym stopniu. Zysk ma wystąpić w przypadku sprawdzenia się założonego wcześniej scenariusza. Oczywiście w poszczególnych strukturach można rozpatrywać poziomy partycypacji, wysokość premii, wysokość gwarancji kapitału (nie wszędzie jest 100%), opłaty wstępne i opłaty likwidacyjne jednak najistotniejszy jest scenariusz, ponieważ to on może przynieść zysk.Grzegorz G. edytował(a) ten post dnia 15.05.09 o godzinie 12:51

konto usunięte

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Alior wchodzi do gry!

http://www.structus.pl/index.php?q=node/419

Na start dwa produkty na WIG20, ciekawe, ciekawe..:)

konto usunięte

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Marcin Krasoń:
Alior wchodzi do gry!

http://www.structus.pl/index.php?q=node/419

Na start dwa produkty na WIG20, ciekawe, ciekawe..:)

Właśnie jestem ciekawy Twojej opinii na ten temat :)
Agnieszka Satro

Agnieszka Satro Konsultant,
Zarządzanie Ryzykiem
Finansowym, FINALYSE

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Marcin Krasoń:
Alior wchodzi do gry!

http://www.structus.pl/index.php?q=node/419

Na start dwa produkty na WIG20, ciekawe, ciekawe..:)


tak, tak, mamy pierwsze produkty strukturyzowane :)

dla zainteresowanych szczegóły na
http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/inwest...
Marek A.

Marek A.
http://marekarent.bl
ogspot.com/

Temat: Lokaty strukturyzowane...

w końcu, w końcu:-)
Aga,
przede wszystkim duży plus za jakość materiałów:-)
Ciekawy pomysł z dodaniem do karty informacyjnej sugerowanego udziału inwestycji w oferowane produkty w stosunku do całego portfela.
No i świetnie, że ze wszystkim można zapoznać się na stronce.
Możliwe scenariusze oraz pozostałe zakładki pozwalają moim zdaniem w przystępny sposób zapoznać się zaproponowanym rozwiązaniem.

Osobiście podoba mi się bardziej drugi wariant z gwarancją 90%, ale to chyba tylko ze względu na fakt, że mój pogląd na rynek za 2 lata jest na in plus:-)
szkoda tylko, że zamiast podniesienia bariery, wzrósł kupon, no ale pewnie marketingowo bardziej chwytliwym będzie Wasz obecny wariant.

Minusem jest fakt, że do sprawdzenia bariery bierzemy wszystkie obserwację, a nie tylko ostatnią, no ale pewnie by otrzymać takie parametry przy obecnej zmienności było to konieczne.

Nie podoba mi się tylko zapis w ogólnych warunkach emisji:
3.3.5 Emitent zastrzega sobie prawo do odrzucenia części lub wszystkich lub dokonania redukcji złożonych przez Inwestorów ofert według własnego uznania oraz bez podania przyczyn. W przypadku, o którym mowa w zdaniu poprzednim, oraz gdy jednocześnie Inwestor uiścił zapłatę z tytułu Certyfikatów Depozytowych, Emitent zwróci na Rachunek Rozliczeniowy Inwestora kwotę odpowiadającą wartości opłaconych i odrzuconych lub zredukowanych ofert złożonych przez Inwestorów oraz proporcjonalnej części kwoty Opłaty Dystrybucyjnej.
Trochę nie fair traktowanie klienta nie mówiąc mu o powodach:-/

Miałem spore oczekiwania po planowanym wejściu mbanku na rynek struktur, ale jak to często bywa - z dużej chmury, mały deszcz ;-) ,
ale Wasza pierwsza propozycja wydaję się naprawdę ciekawą:-)
Jak przestudiuję dokładniej materiały to się jeszcze odezwę.

konto usunięte

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Filip Więsyk:
Marcin Krasoń:
Alior wchodzi do gry!

http://www.structus.pl/index.php?q=node/419

Na start dwa produkty na WIG20, ciekawe, ciekawe..:)

Właśnie jestem ciekawy Twojej opinii na ten temat :)

Przygotowuję rozmowę z Aliorem na temat ich struktur, będzie dodatkiem do mojej oceny ich startu:)

Na razie podoba mi się jakość informacji - na stronie jest wszystko, a nawet jeszcze więcej;)
Grzegorz G.

Grzegorz G. właściciel, Trend

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Raczej bym się tak nie podniecał tym produktem. Bariery mają to do siebie, że lubią być tykane. To jest tak jak ze stop lossem na Forexie. A kupon 7-9% to nie jest jakaś rewelacja na rynku. To co pisałem wcześniej trzeba wierzyć w scenariusz, który zakłada ta struktura. Jeśli faktycznie wierzycie, że w dwa lata WIG20 urośnie akurat tyle żeby wypłacić maksymalne 40% to jak najbardziej.

Warto zwrócić uwagę też na fakt, że nie bierze w tym udziału ubezpieczyciel co pewnie poskutkuje pobraniem podatku od zysków kapitałowych.
Marek A.

Marek A.
http://marekarent.bl
ogspot.com/

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Grzegorz G.:
Raczej bym się tak nie podniecał tym produktem. Bariery mają to do siebie, że lubią być tykane. To jest tak jak ze stop lossem na Forexie.
bariery są po to by potanieć opcję, nie słyszałem o żadnych danych statystycznych, które potwierdzały by powyższą tezę.
A kupon 7-9% to nie jest jakaś rewelacja na rynku. To co pisałem wcześniej trzeba wierzyć w scenariusz, który zakłada ta struktura. Jeśli faktycznie wierzycie, że w dwa lata WIG20 urośnie akurat tyle żeby wypłacić maksymalne 40% to jak najbardziej.

praktycznie każdy produkt zakłada wiarę w proponowany scenariusz:-)
a dla mnie jest on prawdopodobny:-)

Warto zwrócić uwagę też na fakt, że nie bierze w tym udziału ubezpieczyciel co pewnie poskutkuje pobraniem podatku od zysków kapitałowych.

jeśli będą zyski to i podatek będzie... brak ubezpieczyciela ogranicza ogólne koszty produktu, zatem jest więcej do wydania na opcję,więc prawdopodobnie wyjdzie na to samo.
Grzegorz G.

Grzegorz G. właściciel, Trend

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Faktycznie danych statystycznych nie ma ten temat, ale doświadczeni inwestorzy wiedzą, że coś takiego może się zdarzyć. Szczególnie na takim rynku jak jest teraz. Może nie będzie tego co w Indiach, ale zawsze może być chwilowa szaleńcza jazda w górę. Ja inwestuje na forexie od dłuższego czasu i widziałem już różne rzeczy.

Co do podatku belki to w takim wypadku maksymalny zysk wyniesie około 16% rocznie. Jeszcze trzeba uwzględnić opłatę dystrybucyjną 0,5-1%.

Reasumując ja nie mówię, że ten produkt jest zły tylko apeluję o dokładną analizę. Bo tutaj powiało takim hura optymizmem jakby wszystko z Aliora jest super.
Remigiusz Stanisławek

Remigiusz Stanisławek Fundusze to nie
lokata:
www.rodzinnefinanse.
pl

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Witam,

gdzieś w początkowych wpisach (z 2007) tego wątku poruszony był temat bezpieczeństwa zainwestowanego kapitału.

Ponieważ zajmuję się rynkiem funduszy - dorzucę tu od siebie krótką wypowiedź, może kumuś pomoże.

Wyraźnie trzeba powiedzieć, że poza kilkoma wyjątkami fundusze inwestycyjne nie gwarantują, że nie stracimy.

Rozwinąłem go na swoim blogu.

W skrócie - i o tym trzeba pamiętać, fundusze inwestycyjne otwarte nie gwarantują zwrotu kapitału, co najwyżej niektóre z funduszy zamkniętych taką gwarancją dają.

Na pewno nie można się sugerować nazwami funduszy.
Przykładowo:

* fundusze stabilnego wzrostu - to fundusze z grupy mieszanych, dobrze zarabiające w czasie hossy, ale w czasie bessy tracące nawet 20% rocznie.

* bezpiecznego inwestowania, bezpiecznego wzrostu - także nie zagwarantują zysku.

* ochrony kapitału, płynna lokata, depozyt - to nazwa, która może obiecywać wiele. W rzeczywistości również możliwe spore straty.

Tu przygotowałem wyciąg najciekawszych kreatywnych nazw.

konto usunięte

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Grzegorz G.:
Faktycznie danych statystycznych nie ma ten temat, ale doświadczeni inwestorzy wiedzą, że coś takiego może się zdarzyć. Szczególnie na takim rynku jak jest teraz. Może nie będzie tego co w Indiach, ale zawsze może być chwilowa szaleńcza jazda w górę. Ja inwestuje na forexie od dłuższego czasu i widziałem już różne rzeczy.

Zgadzam się. 40% bariera to pikuś. Rzecz w tym, że - porównując do rynku - kupon wypłacany nawet gdy bariera pęknie - jest ofertą dobrą. Nie twierdzę, że to produkt, w który zainwestuję, ale na tle rynku wygląda nieźle :)
Grzegorz G.

Grzegorz G. właściciel, Trend

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Marcin Krasoń:
Grzegorz G.:
Faktycznie danych statystycznych nie ma ten temat, ale doświadczeni inwestorzy wiedzą, że coś takiego może się zdarzyć. Szczególnie na takim rynku jak jest teraz. Może nie będzie tego co w Indiach, ale zawsze może być chwilowa szaleńcza jazda w górę. Ja inwestuje na forexie od dłuższego czasu i widziałem już różne rzeczy.

Zgadzam się. 40% bariera to pikuś. Rzecz w tym, że - porównując do rynku - kupon wypłacany nawet gdy bariera pęknie - jest ofertą dobrą. Nie twierdzę, że to produkt, w który zainwestuję, ale na tle rynku wygląda nieźle :)


Jeśli dadzą górną granicę, czyli te 9% to jest to faktycznie atrakcyjnie. W przypadku 7% po pomniejszeniu o podatek to już nie jest tak rewelacyjnie.

Generalnie jest tak, że to inwestor musi zdecydować czy to mu się opłaca. Teraz praktycznie co miesiąc gdzieś wychodzi nowy produkt strukturyzowany. Warto je selekcjonować.

konto usunięte

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Grzegorz G.:
się opłaca. Teraz praktycznie co miesiąc gdzieś wychodzi nowy produkt strukturyzowany.

W maju do dziś pojawiło się 27;-) Raczej codziennie, a nie co miesiąc;-)

konto usunięte

Temat: Lokaty strukturyzowane...

Przygotowaliśmy raport z rynku struktur w Polsce w 2009 roku. Zapraszam: Rynek produktów strukturyzowanych w Polsce I-IV 2009

Gdyby ktoś chciał wykorzystać do prezentacji/pracy mgr/whatever zawarte tam dane - zapraszam do kontaktu na prv:)

Następna dyskusja:

Lokaty strukturyzowane




Wyślij zaproszenie do