Jakub D.

Jakub D. kierownik pracowni
GIS, fotogrametria

Temat: akumulatory - zamienniki

Witam,

czy możecie się podzielić swoimi opiniami nt zamienników popularnych akumulatorów takich jak Li-Ion BP-511A do Canona i innych popularnych. Czasem można trafić na całkiem niezłe egzemplarze a czasem totalne dziadostwo (jeden taki wyrzuciłem ale nie pamiętam nazwy producenta)

na rynku jest sporo producentów takich jak DELTA, Phottix , FORMAX etc.

Którym zaufać ?
Mateusz B.

Mateusz B. Szef Serwisu
Jungheinrich
O./Poznań

Temat: akumulatory - zamienniki

Kupiłem u nich http://batimex.pl zamiennik do swojego akumulatora. Jakość i ilość zdjęć jak oryginał. Spokojnie mogę polecić, znam też kilku innych fotografów używających ich baterie i żadnych złych sygnałów nie ma :)

konto usunięte

Temat: akumulatory - zamienniki

Szczerze? Ja do nikona też szukałem... ale różnica w cenie (nieduża) kontra brak zaufania (spory) sprawiła, ze kupuję "firmowe". Chociaż gwarancji nie stracę, jeśli nikon da ciała...

konto usunięte

Temat: akumulatory - zamienniki

Piotr Ł.:
Szczerze? Ja do nikona też szukałem... ale różnica w cenie (nieduża) kontra brak zaufania (spory) sprawiła, ze kupuję "firmowe". Chociaż gwarancji nie stracę, jeśli nikon da ciała...

Nie słyszałem zeby ktos stracil gwarancje przez stosowania zamienników akumulatorów.
Do serwisu oddajesz jakby co z oryginalnym aku i po problemie. Różnica w cenie jest duża.
oryginał do Canona kosztuje ok 350 zł a zamiennik ok ok 25-30 zł.
Nawet jesli zamiennik bedzie działał z pełną mocą przez 6-10 miesięcy to i tak
opłaca sie wymiana akumulatorków co ten czas.Tomek Z. edytował(a) ten post dnia 05.02.09 o godzinie 21:46

konto usunięte

Temat: akumulatory - zamienniki

Tomek Z.:
Piotr Ł.:
Szczerze? Ja do nikona też szukałem... ale różnica w cenie (nieduża) kontra brak zaufania (spory) sprawiła, ze kupuję "firmowe". Chociaż gwarancji nie stracę, jeśli nikon da ciała...

Nie słyszałem zeby ktos stracil gwarancje przez stosowania zamienników akumulatorów.
Do serwisu oddajesz jakby co z oryginalnym aku i po problemie. Różnica w cenie jest duża.
oryginał do Canona kosztuje ok 350 zł a zamiennik ok ok 25-30 zł.
Nawet jesli zamiennik bedzie działał z pełną mocą przez 6-10 miesięcy to i tak
opłaca sie wymiana akumulatorków co ten czas.Tomek Z. edytował(a) ten post dnia 05.02.09 o godzinie 21:46
zwyczajnie obawiam się o sprzęt. Jeśli kupuję dla siebie oryginał około 100PLN a zamiennik (w miarę firmowy jakiś) mam za ponad 60 to zamiana nie ma dla mnie sensu.

konto usunięte

Temat: akumulatory - zamienniki

Zamienniki do Nikona kupisz za ok 20 zł na Allegro i nie spotkałem by uszkadzały aparaty
a oryginały do lustrzanek od 200 zł do ok 450 zł (od 130 do małpek)
Piotr L.

Piotr L. • Weź Mnie •

Temat: akumulatory - zamienniki

Jakub D.:
Witam,

czy możecie się podzielić swoimi opiniami nt zamienników popularnych akumulatorów takich jak Li-Ion BP-511A do Canona i innych popularnych. Czasem można trafić na całkiem niezłe egzemplarze a czasem totalne dziadostwo (jeden taki wyrzuciłem ale nie pamiętam nazwy producenta)

na rynku jest sporo producentów takich jak DELTA, Phottix , FORMAX etc.

Którym zaufać ?

Ja używam aku PREMIUM gold PBP-511 3000mAh... dwa w gripie 50D bez problemu radzą sobie z 800-1000 zdjeciami :) Tyle że nie zaryzykowałbym wsadzenia ich do korpusu, mam złe doświadczenia z czasów 350D :/

konto usunięte

Temat: akumulatory - zamienniki

Tomek Z.:
Zamienniki do Nikona kupisz za ok 20 zł na Allegro i nie spotkałem by uszkadzały aparaty
a oryginały do lustrzanek od 200 zł do ok 450 zł (od 130 do małpek)
noname na pewno nie kupię, więc 20 zł mnie nie rusza.
mój oryginał kosztuje 130 (http://sklep.abfoto.pl/produkt.php?id=577) - nie do małpy
inne, w miarę firmowane od 80 wzwyż (premium gold za 89).... żadne to więc oszczędność w skali minimum roku...Piotr Ł. edytował(a) ten post dnia 05.02.09 o godzinie 22:20
Mateusz B.

Mateusz B. Szef Serwisu
Jungheinrich
O./Poznań

Temat: akumulatory - zamienniki

Piotr Lewandowski:
Ja używam aku PREMIUM gold PBP-511 3000mAh... dwa w gripie 50D bez problemu radzą sobie z 800-1000 zdjeciami :) Tyle że nie zaryzykowałbym wsadzenia ich do korpusu, mam złe doświadczenia z czasów 350D :/

Ło! 50D taki prądożerny jest? Czy na jednym robisz te 800-1000?

Przesadzaaaacie. :)

konto usunięte

Temat: akumulatory - zamienniki

W 50D i tym podobnych aparatach mozna spokojnie zrobic ponad 1000 zdjec na 2 akumulatorach w gripie i to nie przesada... Wiele razy wykonałem ponad 1000 na jednym komplecie.
Mateusz B.

Mateusz B. Szef Serwisu
Jungheinrich
O./Poznań

Temat: akumulatory - zamienniki

Na dwóch to nie wyczyn.. Robię ok 700 na jednym :-P
Jakub D.

Jakub D. kierownik pracowni
GIS, fotogrametria

Temat: akumulatory - zamienniki

Tomek Z.:
W 50D i tym podobnych aparatach mozna spokojnie zrobic ponad 1000 zdjec na 2 akumulatorach w gripie i to nie przesada... Wiele razy wykonałem ponad 1000 na jednym komplecie.

to samo co po 500 na sztuce a to chyba norma:)
mój zamiennik chyba był FORMAX, dawał rade 50% tego co oryginał ale szybko padł a oryginał wciąż się trzyma.

ale wiem, że są i takie, które nie ustępują oryginałom.

zacząłem ten wątek, bo mam pewne podejrzenia, że zamienniki za np.80 pln wcale nie muszą być lepsze od tych za 20.
możemy się na tym łapać, że jak masz zamiennik za 20 i 40 pln to weźmiesz ten za 40 bo nie chcesz "najgorszego" - a to może być ściema - marketing.
Poza tym faktem jest, że 1400, 2000, 3000 mA to tylko nadruki a nie faktyczna pojemność akumulatorów. Słyszałem, że jak się zamawia w Chinach partię, to należy podać jaki chce się nadruk ;)

Jeśli różnice w cenach są często 10x, to chyba warto poszukać czegoś co wytrzyma połowę krócej - i tak się opłaci.
Jakub D.

Jakub D. kierownik pracowni
GIS, fotogrametria

Temat: akumulatory - zamienniki

może umówmy się tak, że jeśli korzystacie z zamienników to oceńcie je w stosunku do oryginałów.

99,9% - "prawie" jak oryginał ;))
Mateusz B.

Mateusz B. Szef Serwisu
Jungheinrich
O./Poznań

Temat: akumulatory - zamienniki

Marudy.. podałem sprawdzoną firmę, która robi dobre zamienniki. Mój i wszystkich znajomych, którzy tam kupili trzymają tyle co oryginały. Jakoś wykonania też jak oryginał i tylko naklejka inna. Na allegro kupuje się coś i wysyłają z taką nalepką jaką akurat wezmą z kartona :P

Brać nie zrzędzić ;)
Piotr L.

Piotr L. • Weź Mnie •

Temat: akumulatory - zamienniki

Mateusz B.:
Piotr Lewandowski:
Ja używam aku PREMIUM gold PBP-511 3000mAh... dwa w gripie 50D bez problemu radzą sobie z 800-1000 zdjeciami :) Tyle że nie zaryzykowałbym wsadzenia ich do korpusu, mam złe doświadczenia z czasów 350D :/

Ło! 50D taki prądożerny jest? Czy na jednym robisz te 800-1000?

Przesadzaaaacie. :)

Inaczej, mój rekord to ponad 1000 zdjęć bez ładowania - potem ładowałem aku bo nie fajnie jest stracic prądzik jak jest potrzebny :P
Grzegorz P.

Grzegorz P. Fotografia -
www.pirecki.pl ,
www.slubne.pirecki.p
l

Temat: akumulatory - zamienniki

Ja do Nikosia posiadam akumulator Hanhel i nie widzę różnicy w stosunku do orginału. Przyzwoita jakośc i cena.Grzegorz P. edytował(a) ten post dnia 06.02.09 o godzinie 02:31
Jakub D.

Jakub D. kierownik pracowni
GIS, fotogrametria

Temat: akumulatory - zamienniki

Grzegorz P.:
Ja do Nikosia posiadam akumulator Hanhel i nie widzę różnicy w stosunku do orginału. Przyzwoita jakośc i cena.Grzegorz P. edytował(a) ten post dnia 06.02.09 o godzinie 02:31


Hahnel to firma z Irlandii.
http://www.hahnel.ie/
Zamienniki nie należą do najtańszych ale skoro nie ustępują oryginałom ... to też warto.

konto usunięte

Temat: akumulatory - zamienniki

Hahnel zdecydowanie jest godny rekomendacji.

konto usunięte

Temat: akumulatory - zamienniki

Grzegorz P.:
Ja do Nikosia posiadam akumulator Hanhel i nie widzę różnicy w stosunku do orginału. Przyzwoita jakośc i cena.
no spoko. Ja nie mówię, ze zawsze są gorsze.... Tylko różnica w cenie - przynajmniej mojego modelu (en-el3e) jest praktycznie żadna....
A co do noname - z pewnością masa nonamów schodzi z tej samej taśmy co hahnel, czy co tam jeszcze ... ale nigdy nie wiadomo, które to są te z "lepszej" taśmy a które z garażu...:) A problem powstaje, gdy nagle prądu brak a powinien być.... I za to większe prawdopodobieństwo wolę zapłacić i trzy razy więcej (w tej skali kilkudziesieciu złotych)
Po Waszych wypowiedziach mogę spróbować np. hahnela, jak go znajdę poniżej 60 pln...:)Piotr Ł. edytował(a) ten post dnia 06.02.09 o godzinie 09:44

konto usunięte

Temat: akumulatory - zamienniki

no akurat ja się na hahnelu przejechałem, w eosie 350d nie dość, że zdecydowanie mniejsza wydajność przy większej pojemności w stosunku do oryginała to jeszcze po 3-4 miesiącach akumulatorek padł całkowicie. Jednak biorąc pod uwagę ceny oryginałów na pewno zakupię jeszcze zamiennik :D



Wyślij zaproszenie do