Katarzyna Daria Kojdecka

Katarzyna Daria Kojdecka marketing
development manager,
booker z
wrażliwością i do...

Temat: plecy - ćwiczenia

Jakie ćwiczenia na plecki na sali fitness, doradźcie....???
Szymon Wilczyński

Szymon Wilczyński Student, Akademia
Górniczo-Hutnicza
im. Stanisława
Staszi...

Temat: plecy - ćwiczenia

- Podciaganie w opadzie tułowia sztangi/hantli
- Martwy ciag sztanga/hantlami
- tzw. superman / unoszenie naprzeciwleglej reki i nogi lezac na brzuchu (w latwiejszej wersji)
- cwiczenia rozciagajace typu nogi do brody lezac na plecach / nogi na boki lezac na plecach - rozciaganie dolnej partii plecow
- izometryczne napinanie plecow - podobnie do supermena ale bez unoszenie nog (najlepiej podlozyc jakis recznik pod brzuch)
To byloby na tyle jesli chodzi o sale i podstawowy przyrzad jakim bylaby sztanga lub hantleSzymon Wilczyński edytował(a) ten post dnia 29.08.08 o godzinie 16:47
Katarzyna Daria Kojdecka

Katarzyna Daria Kojdecka marketing
development manager,
booker z
wrażliwością i do...

Temat: plecy - ćwiczenia

Dzięki za odpowiedz:)

konto usunięte

Temat: plecy - ćwiczenia

a na odcinek lędźwiowy? takie do wykonywania w domu. boli coraz bardziej :(
Zbyszek Rybicki

Zbyszek Rybicki dzungla.pl -
współwłaściciel,
monk.com.pl

Temat: plecy - ćwiczenia

nie wiem czy w tym przypadku stosowanie cwiczen ktore beda narazaly ten odcinek na dodatkowa prace bedzie rozsadne...zalezy czemu boli?

w lezeniu na brzuch, twarz skierowana do ziemi odgiecia gornej czesci tulowia 'do tylu'
tzw. kolyska - czyli chwytamy sie za stopy, rowniez w lezeniu na brzuchu i probujemy 'kolysac'...

Temat: plecy - ćwiczenia

Jak boli to do lekarza a nie na siłownię
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: plecy - ćwiczenia

Dobre są ćwiczenia na piłce, takiej dużej (średnica 65 cm)do fitball'u. Piłka ta odciąża stawy podczas treningu, ćwiczenia z jej użyciem wzmacniają mięśnie brzucha i grzbietu oraz zapobiegają bólom kręgosłupa.
Łukasz Tigy P.

Łukasz Tigy P. www.tigy.pl,
instruktor fitness,
trener personalny,
manager

Temat: plecy - ćwiczenia

Podciąganie ciała na drążku (swojego najlepiej) :)

konto usunięte

Temat: plecy - ćwiczenia

Robert Radoń:
Jak boli to do lekarza a nie na siłownię

byłam, czekam na rtg i rehabilitację (???), ale lekarz nie zabronił ćwiczyć w tzw. 'międzyczasie'...

konto usunięte

Temat: plecy - ćwiczenia

Justyna P.:
Robert Radoń:
Jak boli to do lekarza a nie na siłownię

byłam, czekam na rtg i rehabilitację (???), ale lekarz nie zabronił ćwiczyć w tzw. 'międzyczasie'...
sorry za słowo: dupa lekarz...radzę odczekać ...nawet rehabilitacji nie robi się przy bólach...

konto usunięte

Temat: plecy - ćwiczenia

Piłka jest bardzo dobra, a do piłki polecam pływanie na plecach.

Temat: plecy - ćwiczenia

Justyna P.:
Robert Radoń:
Jak boli to do lekarza a nie na siłownię

byłam, czekam na rtg i rehabilitację (???), ale lekarz nie zabronił ćwiczyć w tzw. 'międzyczasie'...

Zasada jest taka: jeśli boli, to się nie ćwiczy... i nie ma,że po kilku seriach mięsień się rozgrzeje i już nie boli.
Każdy ból jest sygnałem że coś bardzo jest nie tak,
Mówię to po tym, jak sobie ponaciągałem ścięgna w barkach, łokciowe przyczepy tricepsów, czy ledźwiowy odcinek prostych grzbietu.
Każda próba przyspieszenia rechabilitacji coraz bardziej pogarszała sprawę :(
Justyna Troszczyńska

Justyna Troszczyńska Instruktor fitness,
trener personalny,
fizjoterapeuta

Temat: plecy - ćwiczenia

Robert Radoń:
Justyna P.:
Robert Radoń:
Jak boli to do lekarza a nie na siłownię

byłam, czekam na rtg i rehabilitację (???), ale lekarz nie zabronił ćwiczyć w tzw. 'międzyczasie'...

Zasada jest taka: jeśli boli, to się nie ćwiczy... i nie ma,że po kilku seriach mięsień się rozgrzeje i już nie boli.
Każdy ból jest sygnałem że coś bardzo jest nie tak,
Mówię to po tym, jak sobie ponaciągałem ścięgna w barkach, łokciowe przyczepy tricepsów, czy ledźwiowy odcinek prostych grzbietu.
Każda próba przyspieszenia rechabilitacji coraz bardziej pogarszała sprawę :(

Hmmm... Pozwolę sobie się nie zgodzić. Wcale nie jest tak, że jak boli, to sie nie ćwiczy. Jeżeli w danym ćwiczeniu występuje ostry ból, to rzeczywiście należy je przerwać i zmienić na inne. Na lędźwia jest cała masa ćwiczeń, które wykonuje się w przypadku bolesności tego odcinka. I jest to GŁÓWNA metoda leczenia wiekszosci przypadków dolegliwości bólowych odcinka lędźwiowego. Ćwiczenia należy wykonywać w pozycjach izolowanych, powoli, bez dodatkowego obciążenia, a wtedy na pewno się sobie nie zaszkodzi. Trzeba wzmocnic miesnie pleców, brzucha, pośladków, na początek można zastosować izometrię, jeżeli ból jest rzeczywiście silny. Gdyby rehabilitacji nie robilo sie przy bólach, to niewiele by ona pomogła... Zapraszam na prv, to napiszę pare cwiczen na bol ledzwi, teraz nie bardzo mam czas.
Pozdrawiam :)
Joanna Gruszecka

Joanna Gruszecka Instruktor Fitness.
Instruktor
Kulturystyki. Trener
Perso...

Temat: plecy - ćwiczenia

Justyna w każdym słowie ma rację. ból w lędzwiach to nie ból pozrywanych ścięgien barków czy łokci. mogę tylko powtórzyć za Justyną, że należy zastosować ćwiczenia w pozycjach izolowanch, powoli bez żadnego obciążenia, a jeżeli w danym ćwiczeniu występuje ostry ból, to rzeczywiście należy je przerwać i zmienić na inne.a jeśli chodzi o wzmocnienie mięśni pleców, brzucha i pośladków, to napewno nie stanie się to w miesiąc czasu.piję tu do 70% klientek fitness klubów, które wykupują miesięczny karnet i myślą, że w tak krótkim czasie coś się z ich ciałami magicznego wydarzy.takie procesy, jak i procesy metaboliczne , przynoszą skutek dopiero po długich miesiącach treningu i to jeszcze odpowiednego treningu, pragnę zaznaczyć.

konto usunięte

Temat: plecy - ćwiczenia

a jeśli chodzi o wzmocnienie mięśni pleców, brzucha i pośladków, to napewno nie stanie się to w miesiąc czasu.piję tu do 70% klientek fitness klubów, które wykupują miesięczny karnet i myślą, że w tak krótkim czasie coś się z ich ciałami magicznego wydarzy.takie procesy, jak i procesy metaboliczne , przynoszą skutek dopiero po długich miesiącach treningu i to jeszcze odpowiednego treningu, pragnę zaznaczyć.


No właśnie, może ten 'odpowiedni' trening to clue mojego problemu. Zawsze byłam dość aktywna, a fitness mania dopadła mnie rok temu, ćwiczę nawet 5-6 razy w tygodniu, różne partie, zawsze z dużym naciskiem na wzmocnienie brzucha i pleców. I spostrzeżenie może dziwne, ale im mocniejszy mam brzuch, tym bardziej dokuczają mi ledźwia...

no nic, czekam na swoje rtg i kolejną wizytę u lekarza, może się coś wyjaśni..
dzięki za wszystkie opinie :)
Justyna Troszczyńska

Justyna Troszczyńska Instruktor fitness,
trener personalny,
fizjoterapeuta

Temat: plecy - ćwiczenia

"spostrzeżenie może dziwne, ale im mocniejszy mam brzuch, tym bardziej dokuczają mi ledźwia..."

To akurat jest logiczne, bo bardzo ważne aby te dwie grupy mięśniowe byly w równowadze. Mowiąc obrazowo, to brzuch, jak wiadomo, zgina tuluw do przodu, a miesnie grzbietu ciagna do tylu. Wiec zeby bylo prosto i rownomiernie to powinny one byc tak samo silne. Dlatego bledem jest cwiczenie jedyne brzucha, lub glownie brzucha, zapominając o plecach. Poza wzmacnianiem plecow mozna takze porozciagac miesnie brzucha.

Temat: plecy - ćwiczenia

bóle w lędźwiach pojawiają się, poczas nieumiejętnego wykonywania ćwiczeń na mięśnie brzucha.
To dość powszechne zjawisko, szczególnie w sytuacji gdy brzuch ćwiczy się maniakalnie, bo jest uważany za najważniejszą część ciała.
To żadna nierównowaga między treningiem brzucha i plecó, nie spotkałem się z przypadkiem, takiego wytrenowania mięśni brzucha, żeby ściągały tułów do przodu :)
Natomiast często spotykam się ze złym technicznie wykonywaniem ćwiczeń na brzuch, przez co pojawiają się bóle w ledźwiąwej części pleców, porównywalne z bólem korzonków.
Justyna Troszczyńska

Justyna Troszczyńska Instruktor fitness,
trener personalny,
fizjoterapeuta

Temat: plecy - ćwiczenia

Robercie, nie chodzilo mi o to ze brzuch ciagnie do przodu tak ze sie chodzi pochylonym czy cos ;) Chodzi tylko o rownowage napiec miesniowych ;) Jedna z zasad treningu mowi przeciez o uwzglednieniu w serii cwiczen na antagonistow grupy, ktorą cwiczymy. Ale co do techniki to też masz rację - często ludzie cwiczą za szybko i niedbale. A w wolnym tempie z dobrą techniką można uzyskac znacznie lepsze efekty.
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: plecy - ćwiczenia

Bardzo dobrze Justyna napisała, nie marudzić!
Jest takie zjawisko jak symetria, często się słyszy, że należy ćwiczyć symetrycznie, czyli zarówno robiąc bloki (ukł.taneczne), jeśli prawa strona to i lewa, jeśli ćwiczenia wolne i prawa ręka/noga to także i lewa ręka/noga, jeśli biceps to i triceps, czworogłowy-dwugłowy, brzuch-grzbiet.

Temat: plecy - ćwiczenia

Magda K.:
Bardzo dobrze Justyna napisała, nie marudzić!
Jest takie zjawisko jak symetria, często się słyszy, że należy ćwiczyć symetrycznie, czyli zarówno robiąc bloki (ukł.taneczne), jeśli prawa strona to i lewa, jeśli ćwiczenia wolne i prawa ręka/noga to także i lewa ręka/noga, jeśli biceps to i triceps, czworogłowy-dwugłowy, brzuch-grzbiet.

Bo jak nie, to z pewnością pojawią się bóle bicepsa jeślli za bardzo rozwiniemy triceps :)



Wyślij zaproszenie do