konto usunięte

Temat: pobieranie danych ze strony www

Czy jest mozliwosc pobrania danych ze strony WWW w komorke excela?
Np. mam na stronie numer klienta i chce zeby ten numer byl automatycznie pobierany przez excela w komorkach.
Łukasz Pietrzak

Łukasz Pietrzak Kierownik ds.
wynagrodzeń i
benefitów

Temat: pobieranie danych ze strony www

Dane > importuj dane zewnętrzne > nowa kwerenda sieci WEB
Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża hm.. a od czego
zacząć?

Temat: pobieranie danych ze strony www

tez by mi sie to przydalo... konkretnie pobieranie aktualnego notowania kursu akcji ze strony...

caly czas kopiuje mi tylko zrodlo strony... mozna wyszukac jakas fraze na stronie a nastepnie by pobieralo tylko tekst kolo tej frazy?
Łukasz Pietrzak

Łukasz Pietrzak Kierownik ds.
wynagrodzeń i
benefitów

Temat: pobieranie danych ze strony www

Mariusz D.:
tez by mi sie to przydalo... konkretnie pobieranie aktualnego notowania kursu akcji ze strony...

caly czas kopiuje mi tylko zrodlo strony... mozna wyszukac jakas fraze na stronie a nastepnie by pobieralo tylko tekst kolo tej frazy?

Jak zaimportuje Ci stronę i wrzuci w komórki to później korzystasz z wyszukaj.pionowo i załatwione. Jak będziesz miał problem to mogę podesłać przykład na priv.
Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża hm.. a od czego
zacząć?

Temat: pobieranie danych ze strony www

moze dokladnie opisze o co chodzi... wlasnie moj 'portfel inwest." kontroluje i obserwuje na excelu, ktory wszystko mi oblicza... dlugosc inwestycji, zwroty, podatki, itd. caly czas go rozbudowuje... jedynie jaka jest jego wada... to ze musze recznie wpisywac obecny kurs danego waloru.. fajnie by bylo;D gdyby informacja o aktualnym kursie byla pobierana z gpw.com.pl albo notowan na

http://gielda.wp.pl/POD,20,a,1,b,2,c,2,notowania.html

wowczas juz by byla pelna automatyka:) ale tylko i wylacznie jedna komorka - jedna konkretna informacja ze strony... mozna zrobic takie cos?

// tak w ogole... to dzieki za pomoc:)
pozdrawiam
M.

// off topic: swoja droga (nie pochlebiajac sobie..ale obiektywie oceniajac) dobrze znam sie na excelu ale jak widac jest jeszcze duzo rzeczy ktorych nie wiem o tym narzedziu:) excel to naprawde swietny program... mimo ze z Microsoftu:)
Łukasz Pietrzak

Łukasz Pietrzak Kierownik ds.
wynagrodzeń i
benefitów

Temat: pobieranie danych ze strony www

Mariusz D.:
moze dokladnie opisze o co chodzi... wlasnie moj 'portfel inwest." kontroluje i obserwuje na excelu, ktory wszystko mi oblicza... dlugosc inwestycji, zwroty, podatki, itd. caly czas go rozbudowuje... jedynie jaka jest jego wada... to ze musze recznie wpisywac obecny kurs danego waloru.. fajnie by bylo;D gdyby informacja o aktualnym kursie byla pobierana z gpw.com.pl albo notowan na

http://gielda.wp.pl/POD,20,a,1,b,2,c,2,notowania.html

wowczas juz by byla pelna automatyka:) ale tylko i wylacznie jedna komorka - jedna konkretna informacja ze strony... mozna zrobic takie cos?

// tak w ogole... to dzieki za pomoc:)
pozdrawiam
M.

To naprawdę nie problem. Podeślę przykład na priv.
Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża hm.. a od czego
zacząć?

Temat: pobieranie danych ze strony www

fajnie:) dzieki!

i pozdrawiam...

M.
Edyta Floras

Edyta Floras Trener on-line /
Konsultant ds.
marketingu

Temat: pobieranie danych ze strony www

trochę "dawny" wątek - ale czy mogłabym otrzymać podobny przykład ? ;)
Łukasz Pietrzak

Łukasz Pietrzak Kierownik ds.
wynagrodzeń i
benefitów

Temat: pobieranie danych ze strony www

Edyta F.:
trochę "dawny" wątek - ale czy mogłabym otrzymać podobny przykład ? ;)

Jasne jeśli prześlesz maila na priv...

Następna dyskusja:

Pobieranie danych zapisanyc...




Wyślij zaproszenie do