Janusz K.

Janusz K. Ekspert rozwoju i
przyszłości firm,
struktur, systemów
or...

Temat: Zarządzanie bazami danych

Tu zgłaszaj wszystkie problemy, jakie masz podczas pracy z:
- listami,
- danymi zewnętrznymi,
- tablicami przestawnymi,


Podaj numer wersji Excela, której używasz - pomoże to w znalezieniu lekarstwa

Temat: Zarządzanie bazami danych

P; 01; Excel/Access 2007
często korzystam ze źródeł zewnętrznych danych do tabel przestawnych . Ostatnio przesiadłem się na Office 2007 i nie mogę poradzić sobie z następującym problemem:

- prosta kwerenda wybierająca w Accessie, korzystająca z dwóch załączonych tabel dbf
- tworzenie tabeli przestawnej, uzyj zewnętrznego źródła danych
- wskazuje bazę Accesową
- otrzymuję listę obiektów w bazie możliwych do podłączenia
! :( niestety nie ma na niej tej kwerendy
W starym Office taki problem nie występował.

PzDR62
Jacek Kulik

Jacek Kulik Starszy Specjalista
ds. Wsparcia
Sprzedaży

Temat: Zarządzanie bazami danych

Witam, a może spróbuj wstążką Dane/ z programu access/ wskaż swoją bazę accesową - otworzy Ci się okno z wyborem tabel i kwerend, a później masz sposób wyświetlania danych w skoroszycie i min. tabela przestawna. PozdrawiamJacek Kulik edytował(a) ten post dnia 30.10.09 o godzinie 13:12

Temat: Zarządzanie bazami danych

Ta ścieżka prowadzi do tego samego miejsca - kłopot zaczyna się w oknie z wyborem tabel i kwerend - nie ma na niej tej kwerendy która jest potrzebna :)

konto usunięte

Temat: Zarządzanie bazami danych

wklej kod SQL kwerendy

Temat: Zarządzanie bazami danych

..myślisz o wklejeniu tego kodu gdzie?

konto usunięte

Temat: Zarządzanie bazami danych

tu na forum
Marian Grzegorz R.

Marian Grzegorz R. Właściciel, Biuro
Ochrony OMEGA

Temat: Zarządzanie bazami danych

Witam Fanów. Exel 2003/2007
W bazę danych osobowych wklejam zdjęcia. Przy sortowaniu tych danych do arkusza weryfikacyjnego zdjęcia nie kopiują się. Co mam zrobić aby te zdjęcia również się kopiowały. Inne dane bez problemu kopiują się. Wiem, że błąd z formułą występuje w bazie danych (nie ma jej). Zdjęcia obrabiam w programie GIMP.
Pozdrawiam.
Marcin S.

Marcin S. BI Consultant, ETL
developer

Temat: Zarządzanie bazami danych

wersja: 2007
zrodlo: tabela, sql serwer 2005

Mam utworzony raport np. sprzedazy w tabelach przestawnych za 2009 rok.
Na podstawie raportu z ub. roku utworzylem raport na 2010, nowa tabele oraz nowy widok. W powielonym raporcie zmienilem zrodlo danych, jednak pomimo ze w tabeli nie ma jeszcze danych, plik .xlsx wazy 50MB - prawie tyle samo co plik raportu za caly 2009 rok.

Gdzie jest blad i jak go usunac?
Raport zawiera w sumie 12 tabel i wyklikanie ich wszystkich od zera jest uciazliwe.

Pozdrawiam
Janusz K.

Janusz K. Ekspert rozwoju i
przyszłości firm,
struktur, systemów
or...

Temat: Zarządzanie bazami danych

Pozostało formatowanie i łącza - a to zawsze dużo waży...

konto usunięte

Temat: Zarządzanie bazami danych

Marian Grzegorz R.:
Witam Fanów. Exel 2003/2007
W bazę danych osobowych wklejam zdjęcia. Przy sortowaniu tych danych do arkusza weryfikacyjnego zdjęcia nie kopiują się. Co mam zrobić aby te zdjęcia również się kopiowały. Inne dane bez problemu kopiują się. Wiem, że błąd z formułą występuje w bazie danych (nie ma jej). Zdjęcia obrabiam w programie GIMP.
Pozdrawiam.

A może zdjęcie umieść w komentarzu.
Jeżeli wybierzesz formatowanie komentarza znajdziesz tam możliwość umieszczenie zdjęcia jako tło. Taki komentarz przypisany jest do komórki, więc przy sortowaniu będzie przemieszczał się razem z nią
Marian Grzegorz R.

Marian Grzegorz R. Właściciel, Biuro
Ochrony OMEGA

Temat: Zarządzanie bazami danych

Grzegorz Pruszczyński:
Marian Grzegorz R.:
Witam Fanów. Exel 2003/2007
W bazę danych osobowych wklejam zdjęcia. Przy sortowaniu tych danych do arkusza weryfikacyjnego zdjęcia nie kopiują się. Co mam zrobić aby te zdjęcia również się kopiowały. Inne dane bez problemu kopiują się. Wiem, że błąd z formułą występuje w bazie danych (nie ma jej). Zdjęcia obrabiam w programie GIMP.
Pozdrawiam.

A może zdjęcie umieść w komentarzu.
Jeżeli wybierzesz formatowanie komentarza znajdziesz tam możliwość umieszczenie zdjęcia jako tło. Taki komentarz przypisany jest do komórki, więc przy sortowaniu będzie przemieszczał się razem z nią

Dzięki, sprawdzę i dam znać
Marian Grzegorz R.

Marian Grzegorz R. Właściciel, Biuro
Ochrony OMEGA

Temat: Zarządzanie bazami danych

Grzegorz Pruszczyński:
Marian Grzegorz R.:
Witam Fanów. Exel 2003/2007
W bazę danych osobowych wklejam zdjęcia. Przy sortowaniu tych danych do arkusza weryfikacyjnego zdjęcia nie kopiują się. Co mam zrobić aby te zdjęcia również się kopiowały. Inne dane bez problemu kopiują się. Wiem, że błąd z formułą występuje w bazie danych (nie ma jej). Zdjęcia obrabiam w programie GIMP.
Pozdrawiam.

A może zdjęcie umieść w komentarzu.
Jeżeli wybierzesz formatowanie komentarza znajdziesz tam możliwość umieszczenie zdjęcia jako tło. Taki komentarz przypisany jest do komórki, więc przy sortowaniu będzie przemieszczał się razem z nią
Witam.
W formatowaniu komentarza nie znalazłem polecenia umieść zdjęcie..

Temat: Zarządzanie bazami danych

Mam w Excelu dane wiekowe dla trzech grup : dziecko, dziecko 1, dziecko 3 w trzech kolumnach. Chciałabym w tabeli przestawnej zliczyć zbiorczo ile jest osób (z tych trzech grup) w danym wieku, ale niestety mi to nie wychodzi.
Marcin M.

Marcin M. korporacyjne zwierze

Temat: Zarządzanie bazami danych

Uzyj Subtotal z Menu Pivot Table.

Pozdrawiam,
M.

konto usunięte

Temat: Zarządzanie bazami danych

Marian Grzegorz R.:
Grzegorz Pruszczyński:
Marian Grzegorz R.:
Witam Fanów. Exel 2003/2007
W bazę danych osobowych wklejam zdjęcia. Przy sortowaniu tych danych do arkusza weryfikacyjnego zdjęcia nie kopiują się. Co mam zrobić aby te zdjęcia również się kopiowały. Inne dane bez problemu kopiują się. Wiem, że błąd z formułą występuje w bazie danych (nie ma jej). Zdjęcia obrabiam w programie GIMP.
Pozdrawiam.

A może zdjęcie umieść w komentarzu.
Jeżeli wybierzesz formatowanie komentarza znajdziesz tam możliwość umieszczenie zdjęcia jako tło. Taki komentarz przypisany jest do komórki, więc przy sortowaniu będzie przemieszczał się razem z nią
Witam.
W formatowaniu komentarza nie znalazłem polecenia umieść zdjęcie..


- wstawiasz komentarz
- klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz pokaż komentarz
- klikasz na ramce komentarza lewym przyciskiem myszy (ramka komentarza z poziomych kresek robi się wykropkowana :)
- klikasz prawym przyciskiem myszy na (wykropkowanej) ramce i wybierasz formatuj komentarz
- przechodzisz na zakładkę kolory i linie
- klikasz na rozwijaną listę kolory
- wybierasz wypełnij efektami (nie pamiętam dokładnie pisze z pamięci)
- wybierasz zakładkę obrazek

POWODZENIA

Temat: Zarządzanie bazami danych

Marta Kotwica
poszukująca noweg...
Mam w Excelu dane wiekowe dla trzech grup : dziecko, dziecko 1, dziecko 3 w trzech kolumnach. Chciałabym w tabeli przestawnej zliczyć zbiorczo ile jest osób (z tych trzech grup) w danym wieku, ale niestety mi to nie wychodzi.
Marcin Muszyński:
Uzyj Subtotal z Menu Pivot Table.

Pozdrawiam,
M.


A mogę trochę bardziej łopatologicznie poprosić??
Marcin M.

Marcin M. korporacyjne zwierze

Temat: Zarządzanie bazami danych

Zakladajac, ze uzywasz MS Excel 2003:

Kliknij na komorke w kolumnie dla ktore chcesz dostac wynik, nastepnie na pasku menu dla Pivot Table, kliknij napis Pivot Table, rozwinie Ci sie menu i wybierz Subtotal. W tym momencie Excel zsumuje dane dla kazdej podkategorii.

Pivot table bedzie w PL wersji jako Tabela Przestawna, niestety nie mam pojecia jak przetlumaczyc Subtotal, uzywam tylko ang wersji.

Pozdrawiam,
M.Marcin Muszyński edytował(a) ten post dnia 15.04.10 o godzinie 16:40
Marian Grzegorz R.

Marian Grzegorz R. Właściciel, Biuro
Ochrony OMEGA

Temat: Zarządzanie bazami danych

Grzegorz Pruszczyński:

- wybierasz zakładkę obrazek

POWODZENIA

Dzięki bardzo za pomoc - udało się.

Temat: Zarządzanie bazami danych

excel 2007 mam kłopot z tabela przestawną - pomimo prawidlowego obszaru danych i prawidlowo wypełnionej bazy tabela nie grupuje mi wartości w wierszach, tzn.:
- w danych mam kolumny brand; nazwa promocji; produkt
- tabela powinna sumowac dane:
brand
-nazwa akcji
-produkty

a dostaje:
brand
-blank(puste)
-produkty

może ktos mial podobny kłopot?

Następna dyskusja:

Definiowani danych do wykresu




Wyślij zaproszenie do