konto usunięte

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Lech Wałęsa

"małpa z brzytwą",
"durnia mamy za prezydenta",
"bracia Kaczyńscy to podwójnie mali ludzie"
"to mali, zawistni ludzie, uparcie dążący do władzy, nie wiem, czy wiedzą, po co oni tą władzę chcą mieć"
"Taka to ich natura. A to się obrazić - jak ostatnio za niewinnego kartofla, a to zakombinować, postraszyć, poknuć."
"To jest chore. Trzeba by chyba zaciągnąć opinii lekarzy."
"To jest mały zakompleksiony człowiek, który próbuje zniszczyć tamten dorobek. Całe życie Lech Kaczyński trząsł się ze strachu, a teraz kiedy mu wolno, pokazuje jaki jest ważny."
"Są takie łajniaki, które można przystawić do miodu, ale one i tak zawsze wrócą do łajna. I są tacy ludzie w Polsce jak Kaczyńscy i Zybertowicze, którzy zawsze w łajnie będą grzebać."
"`To niebezpieczni, bezczelni ludzie i dlatego apeluję i ostrzegam przed Kaczyńskimi i ich PiS. Oni są gotowi podpalić Polski dom."

Bronisław Komorowski

"jaka wizyta, taki zamach"
"Prezydent odniósł sukces w Brukseli, bo zdobył krzesło. Jeśli to ma być miarą jego sukcesu, to ja bym się na jego miejscu spalił ze wstydu"
"Jest tylko czyhanie na okazję by dobrze wypaść w oczach jakiejś części opinii publicznej i zaszkodzić konkurentom partii własnego brata na zasadzie blokowania i kontestowania zmian."

Donald Tusk

"zamiast być prezydentem Rzeczpospolitej był tak naprawdę patronem i liderem opozycji, dlatego to nadużywanie z jego strony takiej chęci do blokowania, czy przeszkadzania w trakcie rządów"
"jest wielkim i skutecznym hamulcowym"
"prezydent jest w szale wetowania"

Stefan Niesiołowski

Jest prezydentem jednej partii. Stronniczym, zacietrzewionym, mściwym."
"To prezydent, który otacza się ludźmi biorącymi grube pieniądze z budżetu państwa"
"Lech Kaczyński potrzebuje kuracji, która doprowadzi jego system nerwowy do porządku. Pytanie, czy to chwilowa zapaść, nerwica czy trwałe uszkodzenie, które wcześniej czy później skończy na komisji lekarskiej."
"Fatalny, szkodliwy prezydent"

Radosław Sikorski

"prezydent może być niski, ale nie powinien być mały",
"dorżniemy watahy"
"można być prezydentem, ale można być też chamem"

Janusz Palikot

"Apeluję do Lecha Kaczyńskiego, żeby wytrzeźwiał i wreszcie przedstawił opinii publicznej, co naprawdę myśli w pełni swoich przytomnych sił.",
"Czy prawdą jest, że jego pobyty w szpitalach mają związek z terapią antyalkoholową? Czy ucieczki do Juraty i czerwone wino to nie środki terapeutyczne, stosowane przezeń w reakcji na problemy w relacjach rodzinnych z bratem i matką?"
"Życzę Polakom i Polsce, żeby Lech Kaczyński jak najszybciej przestał być prezydentem tego kraju, bo każdy dzień jego prezydentury przybliża nas do katastrofy takiej czy innej, wewnętrznej czy zewnętrznej. Oby się to jak najszybciej skończyło."
"Jeżeli zapis tej rozmowy opublikowany w `Dzienniku' jest prawdziwy, to uważam Lecha Kaczyńskiego za chama."
"Kaczyńscy są małymi zakompleksionymi ludźmi, którzy nigdy tego nie zrozumieją. Manipulują i oszukują, a my jesteśmy takimi durniami, że dajemy wiarę dwóm durnym bliźniakom."
"To bachor"

Leszek Miller

"Bracia Kaczyńscy są nie tylko z jednej partii, ale także z jednego jaja"
"o prezydencie mówi się "głowa państwa". A co to za głowa?"

Włodzimierz Cimoszewicz

"Gdyby nie Kaczyńscy, nie wróciłbym do polityki. To tak, jakby Tatarzy najechali na nasz kraj. W takiej sytuacji każdy przyzwoity człowiek chwyta za miecz, by pogonić to towarzystwo"

Kazimierz Kutz

"Kaczyńscy chcą do jesiennych wyborów samorządowych uchwalić kilka ustaw, które w gruncie rzeczy zmierzają do zburzenia fundamentów demokracji III RP"
"Kaczyńscy mają to, czego chcieli - bez przeszkód budują filary władzy absolutnej"
"Prezydent nie jest świętą krową z urzędu, sam powinien dbać o swój majestat"

Janusz Korwin-Mikke

"Klasyczny komuch udający prawicowca, `lustrator', który zahamował lustrację, `zwolennik kary śmierci' który nie złożył nawet projektu jej

przywrócenia - to postać mała i obrzydliwa."

Adwesarze, przeciwnicy widzicie ile zła było w tych wypowiedziach
Ciekaw jestm czy "gryzie" ich sumienie.

Czy nie czas na przemyślenie tych zdań i proste słowo

Przepraszam.

Przeciwnicy nie będę mieli odwagi

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8131,title,Politycy-PO-abs...

http://www.youtube.com/watch#!v=CCOFbXvhOjU&feature=re...Łukasz Kuriata edytował(a) ten post dnia 21.04.10 o godzinie 16:11
Marcin Orliński

Marcin Orliński Wicenaczelny,
„Przekrój”

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Moim zdaniem wątek jest polityczny i zastanawiam się, czy jest sens go ciągnąć. Załóżmy jednak na chwilę, że dotyczy również etyki. Wówczas, sprawiedliwie będzie, jeśli zamieścimy równie wyczerpujący inwentarz kontrowersyjnych cytatów z Lecha Kaczyńskiego.

Ja zacznę, dla zachęty:

- "Spieprzaj dziadu"
- "Jeszcze jedno pytanie, ale nie od tej małpy w czerwonym."
- "Tu nasuwa się porównanie z pewną częścią twórczości naszego wybitnego poety Herberta: Trzeba kochać ludzi, bo szybko odchodzą." (nieznajomość literatury powszechnie znanej)
- "Wierzę, że jest wielu ludzi – nie tylko z Polski, ale także z innych krajów – nieudolnych z natury i szukających lepszego życia za granicą. Obecnie Wielka Brytania stała się punktem docelowym dla tych ludzi." (pogarda wobec emigrantów i zignorowanie problemu)
- "Większość naszego społeczeństwa jest na szczęście heteroseksualna." (wypowiedź homofobiczna)Marcin Orliński edytował(a) ten post dnia 15.04.10 o godzinie 10:46
Marcin Orliński

Marcin Orliński Wicenaczelny,
„Przekrój”

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Dodam jeszcze komentarz na temat ogólnych ram niniejszego wątku. Otóż podzielam pod tym względem opinię Piotra Balcerowicza:

"Jeśli uznamy, że śmierć człowieka zmienia ocenę jego dokonań, podstawy etyki runą".

konto usunięte

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Jeśli czujesz się tymi słowami urażony wyrażonymi przez Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego to przepraszam

Wątek dotyczy moralności odpowiedzialności za słowa
Marcin Orliński

Marcin Orliński Wicenaczelny,
„Przekrój”

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Ależ nie przepraszaj! Przecież to nie Ty jesteś ich autorem, lecz właśnie Lech Kaczyński. Chodzi o to, by nie wykorzystywać faktu śmierci do oceny czyichś działań. Śmierć Lecha Kaczyńskiego była tragiczna, trzeba ją uszanować, ale w żadnej mierze nie powinna wpływać na moralną ocenę jego działań ani na ocenę działań innych osób.Marcin Orliński edytował(a) ten post dnia 15.04.10 o godzinie 10:49

konto usunięte

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Waga słów wypowiedziana Przez śp. Lecha Kaczyńskiego jest o wiele mniejsza niż słowa

wypowiedziane przez Palikota czy Lecha Wałęse w tonie bardzo negatywnym

Tutaj można sie spierać i dyskutować

Palikot i Lecha Wałęsa powinni wyrazić skruchę

Posłowie z PIS również powinni przreprosić za słowa które tu wcześniej opisałeś
Może to będzie ruch do pojednania, scalenia narodu..

Bo podziały są coraz bardziej widoczne i brardzo niebezpieczne dla Naszego krajuŁukasz Kuriata edytował(a) ten post dnia 15.04.10 o godzinie 10:58
Maciej Filipiak

Maciej Filipiak właściciel, VizMedia

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

spośród przykładów przytoczonych przez Łukasza tylko nieliczne są faktycznie inwektywami.

Reszta mieści się w granicach wolności słowa i subiektywnej oceny, do której każdy ma prawo.

Co złego w czymś takim ?
"jest wielkim i skutecznym hamulcowym"
"prezydent jest w szale wetowania"

To prawda wyrażona w sposób kulturalny, z ironią.

Mnie by nie było stać na tak dyplomatyczne określenia głupiej i aspołecznej polityki Lecha Kaczyńskiego.
Maciej Filipiak

Maciej Filipiak właściciel, VizMedia

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Łukasz Kuriata:
Może to będzie ruch do pojednania, scalenia narodu..

Bo podziały są coraz bardziej widoczne i brardzo niebezpieczne dla Naszego kraju


Trochę pokory i mniej hipokryzji Pani Łukaszu.

Balet, który odstawiasz na forum czemu ma służyć jak nie pogłębianiu podziałów ?

Dzielisz ludzi na dobrych i złych,
jednym wypominasz niegodne słowa, zapominasz o swoim pupilu.

Ja też oceniam i ludzi na dobrych i złych
- ale ja przynajmniej nie pieprze, że chce w ten sposób zniwelować podziały.

konto usunięte

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Jeśli tak to odbierasz to.....
Nie mam zamiaru nikogo dzielić.
Wyrażam swoje zdanie, opinie.
Ale wyrażam chęć poprawy stosunków w naszej jak to określisz polityce, życiu codziennym, etyce.
Są podziały, nie da się ukryć.
Nie neguję twoich przemyśleń, twoich poglądów.
Łączyć nie dzielić to jest dobra recepta, dla nas wszystkich. Bez względu na przekonaniaŁukasz Kuriata edytował(a) ten post dnia 15.04.10 o godzinie 11:12
Zofia K.

Zofia K. statystka,

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

A ja mam wielki problem z określeniem polityki Prezydenta.Pomóżcie mi zatem i dowodami pokażcie na czym polegała głupota i aspołeczność jego polityki.Wyobrażam sobie,że poda ktoś przykład i uzasadni dlaczego to było głupie czy apolityczne.Tak,żebym miała pełny jego negatyw.
Bo o jego wpadkach czy nietaktach to już wiem poczytałam sobie na portalach,obejrzałam filmiki.Ale to świadczy jedynie,że był nieobyty.A teraz o jego politycznych niedociągnięciach poproszę.
Uprzedzam ewentualne wątpliwości:to według mnie jest temat podpadający pod etykę bo osądza się człowieka pod kątem wszystkich jego osiągnięć czy błędów.O zmarłym nie mówi się źle,ale my powiedzmy tylko to mocno uzasadnijmy.To będzie mocno etyczna postawa.
Piotr K.

Piotr K. "Żyj i daj żyć
innym"

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Łukasz Kuriata:
Waga słów wypowiedziana Przez śp. Lecha Kaczyńskiego jest o wiele mniejsza niż słowa

wypowiedziane przez Palikota czy Lecha Wałęse w tonie bardzo negatywnym

Tutaj można sie spierać i dyskutować

Palikot i Lecha Wałęsa powinni wyrazić skruchę

L.Kaczynski juz nie moze wiec niech skruche wyrazi jego brat chocby za dzielenie Polakow na tych co z nim i tych od ZOMO:P

Posłowie z PIS również powinni przreprosić za słowa które tu wcześniej opisałeś
Może to będzie ruch do pojednania, scalenia narodu..

pobozne zyczenia;-)

Bo podziały są coraz bardziej widoczne i brardzo niebezpieczne dla Naszego kraju

a kto jest im winien? Czyim zywiolem jest ferment i walka z "ukladem"?

konto usunięte

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Kult pieniądza, kult władzy, brak etyki, brak uczciwości, zwykła chciwość jest prawdopodobnie przyczynkiem do takich stosunków jakie panują w Polsce.
Brak solidarności społecznej rozumianej w sposób odpowiedni.

Te cechy negatywne są reprezentowane przez liczną część Polaków

Ale również jest wiele pozytywów w Polakach

Honor, odpowiedzialność, dobroć, patriotyzm, moralność...

Te dwa nurty się ciągle ścierająŁukasz Kuriata edytował(a) ten post dnia 15.04.10 o godzinie 11:28
Maciej Filipiak

Maciej Filipiak właściciel, VizMedia

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

zofia K.:
A ja mam wielki problem z określeniem polityki Prezydenta.Pomóżcie mi zatem i dowodami pokażcie na czym polegała głupota i aspołeczność jego polityki.Wyobrażam sobie,że poda ktoś przykład i uzasadni dlaczego to było głupie czy apolityczne.

tak w skrócie:

* Wetowanie cennych ustaw - praktycznie wszystkie ustawy, które wetował przerastały go intelektualnie.
przykład: przeobrażenie szpitali w formę przedsiębiorstwa.
Argumenty LK zupełnie nie trzymały się sensu. Twierdził on, że szpitale przejdą w ręce prywatnych firm i firmy te będą wykorzystywały najbiedniejszych.
Świadczy to tylko o tym, że w ogóle nie zakumał o co chodzi tym pomyśle.

* Antyrosyjskie nastawienie:
- Kaczyńskiemu wydawało się, że żyjemy w czasach, w których o mocy państwa decyduje jego siła i respekt militarny sąsiadów.
To myślenie zupełnie nie przystaje do współczesnych czasów.
I niejednokrotnie oboje Kaczyńscy byli wyśmiewani przez zachód z tego powodu.
Może w czasach Napoleona miało by to sens - ale nie dzisiaj.

* Zamach w Gruzji:
- Kompromitacja na całej linii.
Ale jest ona wizytówką polityki LK.
Szybkie działanie podparte emocjami bez rozwagi, rozsądku - a potem wstyd, gdy się okazało, że to Gruzja była agresorem.

* Blokowanie integracji z UE.
Dla nacjonalistów pokroju braci Kaczyńskich - wspólnota jest równoznaczna z brakiem suwerenności.
Konserwatyzm i nacjonalizm to poglądy z założenia aspołeczne, ponieważ hermetyzują i dzielą społeczeństwo.
Można zamknąć się w swoim ogródku jak robaczek w skorupce - i powtarzać: "tu jestem sobie panem, tu mi dobrze".
Ciemnogród to też sposób na życie.

* Układy.
Ludzie inteligentni nie powinni ulegać teoriom spiskowym. On im nie ulegał - on je tworzył.
Magiczny "Układ" zbudowany na nienawiści do komunistów, a potem do własnych ludzi.
Znalazł w końcu Układ.... który sam stworzył.

* Fobie antyspołeczne.
Gdy był prezydentem W-wy blokował paradę równości.
To apropos aspołeczności LK.

Bracia wataszkowie stosują medialną politykę kłamstw, oszczerstw i podsycają podziały i nienawiść.

Taki styl uprawniania polityki nie jest godny XXI wieku.

Motorem polityki obu braci Kaczyńskich były wyłącznie ich własne kompleksy.Maciej Filipiak edytował(a) ten post dnia 15.04.10 o godzinie 12:00

konto usunięte

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Maciej Filipiak:

* Wetowanie cennych ustaw - praktycznie wszystkie ustawy, które wetował przerastały go intelektualnie.

Czy to są fakty?

* Antyrosyjskie nastawienie:
- Kaczyńskiemu wydawało się, że żyjemy w czasach, w których o mocy państwa decyduje jego siła i respekt militarny sąsiadów.
To myślenie zupełnie nie przystaje do współczesnych czasów.
I niejednokrotnie oboje Kaczyńscy byli wyśmiewani przez zachód z tego powodu.
Może w czasach Napoleona miało by to sens - ale nie dzisiaj.

Czy to są fakty? Wydawało się? Wyśmiewani?


* Zamach w Gruzji:
- Kompromitacja na całej linii.
Ale jest ona wizytówką polityki LK.
Szybkie działanie podparte emocjami bez rozwagi, rozsądku - a potem wstyd, gdy się okazało, że to Gruzja była agresorem.

Czy to są fakty?

* Blokowanie integracji z UE.
Dla nacjonalistów pokroju braci Kaczyńskich - wspólnota jest równoznaczna z brakiem suwerenności.
Konserwatyzm i nacjonalizm to poglądy z założenia aspołeczne, ponieważ hermetyzują i dzielą społeczeństwo.
Można zamknąć się w swoim ogródku jak robaczek w skorupce - i powtarzać: "tu jestem sobie panem, tu mi dobrze".
Ciemnogród to też sposób na życie.

Czy to są fakty? Ja wiem ze najlepsza jest lewica ze swoim umiłowaniem dobra i szczytnych ideałów ale z tym nacjonalizmem to masz juz jakąś fobie.

* Układy.
Ludzie inteligentni nie powinni ulegać teoriom spiskowym. On im nie ulegał - on je tworzył.
Magiczny "Układ" zbudowany na nienawiści do komunistów, a potem do własnych ludzi.
Znalazł w końcu Układ.... który sam stworzył.

Czy to są fakty? A czy Ty nie ulegasz jakiejs obsesji/manii widzenia wszędzie faszystów/nacjonalistów/ksenofobów/klerykałów/radio-maryjnych oszołomów, we wszystkich którzy nie zgadzają się z drogą lewicy.

* Fobie antyspołeczne.
Gdy był prezydentem W-wy blokował paradę równości.
To apropos aspołeczności LK.

To ze ktos nie zgadza się z organizacją tego typu imprez nie znczy ze ma fobie na tym punkcie. Wolność słowa i poglądów zezwala na posiadanie odmiennego zdania niz zgodnego z sympatykami i piewcami lewicy.

Bracia wataszkowie stosują medialną politykę kłamstw, oszczerstw i podsycają podziały i nienawiść.

Taki styl uprawniania polityki nie jest godny XXI wieku.

Motorem polityki obu braci Kaczyńskich były wyłącznie ich własne kompleksy.

Czy to są fakty?

Wymieniasz tu tylko swoje poglady...na szczęście.
Maciej Filipiak

Maciej Filipiak właściciel, VizMedia

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

tak to są fakty

jak zwykle masz wiele do powiedzenia - a szkoda, było by się z czego pośmiać.

nie będę z tobą dyskutował - nie ma z kimMaciej Filipiak edytował(a) ten post dnia 15.04.10 o godzinie 12:51
Zofia K.

Zofia K. statystka,

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Pogrzebałam sobie wyszukując w Google każdy z tematów które przytoczyłeś i niestety nie uznaję.Między innymi dlatego,że jest sporo opracowań i wiele bardzo w ocenach się różni.

Ustawy- ich zawetowanie w większości miały uzasadnienia które do mnie przemawiały(pomijam projekt Palikota o jakichś bonach).Fakt,sporo ich zawetował ale w przypadku finansów Rostowski nie był merytorycznie przygotowany by odpowiednio argumentować wniosek o poparcie.i Wiele innych takich było.(W tym przypadku zasięgnęlam wiadomości z rożnych portali.Nie z oficjalnego prezydenckiego

Raport KE o wojnie z Gruzją nie jest taki jednoznaczny.Owszem zaczęła Gruzja ale po szeregu prowokacji ze strony Rosji.Uznanie niepodległości Osetii przez Rosję dla mnie to tak jakby Pomorze i Śląsk się od Polski oddzieliły a Rosja to poparła i jeszcze na
Granicy postawiła Wojska na poparcie swoich racji.

Antyrosyjskie nastawienie.No cóż,podzielał opinie wielu Polaków.Ja osobiście przeciw narodowi nie mam nic.Przeciw polityce imperialistycznej kolejnych rządów Rosji tak.Wielkość Rosji budowana była niejednokrotnie kosztem innych krajów.I nie tylko Polski.
Kto urodził się w obecnej Wolnej Polsce nie zdaje sobie sprawy z upokorzeń jakie były odziałem naszych przodków.
i dlatego integracja z Europą TAK ale przedtem uczciwy bilans zysków i strat.Powiedzenia do końca i bez zakłamania wszystkiego o naszej wspólnej często ciężkiej przeszłości.Gdyby nie walka o to staniemy się jakąś bezimienną słowiańska masą.Jeszcze moment i zapomnimy naszego języka.O to chodziło prezydentowi.O zaakcentowanie naszej Polskości.A ktoś to zinterpretował jako niechęć do integracji.

O spiskowych teoriach nie umiałam znaleźć niczego konkretnego.Żadnych faktów,tylko jakieś domysły.zawoalowane przypuszczenia.Nie wiem o co chodzi.Ale to nie dowód na złą prezydenturę.

No tak-chyba był homofobem ale jako prezydent RP nie miał okazji do okazania tego.Chyba,że masz dowody.I to też nie jest cecha złego prezydenta.Nie doprowadził tym Polski ku przepaści.

Ja miałam na myśli konkrety,które nam polakom zaszkodziły bezpośrednio.Co straciliśmy jako naród podczas jego prezydentury.

To,że był wyśmiewany.Pokaż mi który nie był.Jakie sobie świat z Włochów czy Francuzów robi żarty a czy Obama jest wolny od błędów?zofia K. edytował(a) ten post dnia 15.04.10 o godzinie 13:13
Grzegorz K.

Grzegorz K. jeśli szukam nowych
doznań to.....
muzycznych

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Łukasz Kuriata:

Palikot i Lecha Wałęsa powinni wyrazić skruchę

Jeśli wcześniej byli szczerzy w swoich ocenach to teraz nie powinni za to przepraszać. Za szczerość?

W imię zasady "o zmarłym dobrze lub wcale" teraz powinni milczeć.

Zresztą, Wałęsa o ile dobrze słyszałem jego wypowiedzi, mówił całkiem sensownie o swoich relacjach z śp. prezydentem (co mu się nie tak często zdarza).
Nie udawał wielkiej do niego miłości, nie opisywał go jako wielkiego i zasłużonego męża stanu. Mówił o tym ze byli ze sobą skłóceni i że przykro mu ze nie zdążyli się pogodzić.

konto usunięte

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Maciej Filipiak:
tak to są fakty

Rozbawiałes mnie, dobrze jest tworzyć wirtualną rzeczywistość ;)

Zapoznaj się z definicją słowa "fakt".
nie będę z tobą dyskutował - nie ma z kim

Ja równiez nie będę z Tobą dyskutował bo ekstremistów należy unikać a zwłaszcza tych z masą fobii i kompleksów niezaleznie od koloru "wyznania". Poza tym przydałaby Ci się lekcja kultury, rozumiem jednak ze do osób o pogladach nie-lewicowych zwracasz się z małej litery.Michał Dominiak edytował(a) ten post dnia 15.04.10 o godzinie 13:17

konto usunięte

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

Lech Wałęsa

http://fakty.interia.pl/polska/news/swiadek-w-sadzie-w...

Godzinę temu odbyła się rozprawa sądowa
B. funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej w Gdańsku, Janusz S. zeznał

Dlaczego akurat teraz wyszła ta informacja
Oliwa zawsze sprawiedliwa

Smutne to, że były mój Prezydent Lech Wałęsa okłamał Naród
Skurcha tym bardziej jest na miejscu
Wybaczenie krzywd jakie się wydarzyły
Tylko nieliczny zyskali na przmianach w moim Kraju
Maciej Filipiak

Maciej Filipiak właściciel, VizMedia

Temat: Czy takie słowa mają wpły na dyskredytację główny...

zofia K.:
Antyrosyjskie nastawienie.No cóż,podzielał opinie wielu Polaków.Ja osobiście przeciw narodowi nie mam nic.Przeciw polityce imperialistycznej kolejnych rządów Rosji tak.
(...)
Kto urodził się w obecnej Wolnej Polsce nie zdaje sobie sprawy z upokorzeń jakie były odziałem naszych przodków.

No właśnie. Historia i sentymenty.
Czy ciągłe "rozliczanie" to jest sposób na prowadzenie polityki ?
Historie należy pamiętać - nikt nie zarzuca LK że zbudował MPW.
Ale on chciał rozliczać wszystkich
- niemców za IIWŚ
- rosjan za stalinizm
- żydów za to że chcą swoje majątki odzyskać.

Tylko, że minęły już pokolenia od tych czasów.
W Rosji i w Niemczech żyją już inni ludzie, którzy mają inne aspiracje polityczne.
Kim on jest, że chce rozliczać wnuków za błędy dziadków ?

O spiskowych teoriach nie umiałam znaleźć niczego konkretnego.Żadnych faktów,tylko jakieś domysły.zawoalowane przypuszczenia.Nie wiem o co chodzi.Ale to nie dowód na złą prezydenturę.

Teorie spiskowe to wspomniany "Układ" -trudno o nim nie słyszeć.
Ale też afery gruntowe.
Cała masa ściganych afer na niższych szczeblach.

- byłem poniekąd świadkiem próby ataku na Majchrowskiego.
Pod hasłem rozbijania układu komunistycznego - po wielkich bojach, znaleziono jedynie jedną niezapłaconą fakturę.

Słyszałem komentarz jednego z krakowskich działaczy PiSu po tej akcji.
"Al'a Capone też nie udało się przyskrzynić"

I takich akcji prowadzonych przez młodzieżówki PiS było w całym kraju bardzo dużo.
Owszem, niektóre skuteczne i miały sens. Ale były to kompetencje prokuratury i CBA.
Ja miałam na myśli konkrety,które nam polakom zaszkodziły bezpośrednio.Co straciliśmy jako naród podczas jego prezydentury.

wstrzymanie reform
i trochę dyplomatycznego obciachu

Następna dyskusja:

Czy takie wychowywanie jest...




Wyślij zaproszenie do