konto usunięte

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

Ponieważ na starym wątku zrobił się bałagan i nie było komu podsumowywać opinii, zakładam nowy wątek.
Zmieniam też odrobinę zasady, bo czasem trudno ocenić, więc od teraz dajemy tylko minus albo plus. Mile widziana także opinia opisowa, co było na pluys, co się nie podobało, jakiego typu wyjazd to był.
Stary ranking można znaleźć tutaj do wglądu
http://www.goldenline.pl/forum/egipt/377096

POLECACIE:
Alfa: 26+
Exim: 20+
Sun&Fun: 19+
TUI: 14+
Rainbow Tours: 13+
Neckermann: 5+
Ecco: 5+
Kopernik: 3+
Itaka: 3+
Triada: 3+
Selectours: 3+
Wezyr: 2+
VivaTours: 2+
Jet Touristik: 2+
Orbis: 1+
Pegas: 1+
Scan Holiday: 1+
Logos: 1+
Sky Club: 1+

NIE POLECACIE:
Alfa Star: 12-
Triada: 5-
Itaka: 4-
Kopernik: 3-
Exim 2-
Ecco: 1-
Rainbow: 1-
Sun&Fun: 1-
Scan Holiday: 1-
Wezyr: 1-Roqaya N. edytował(a) ten post dnia 14.03.10 o godzinie 23:35

konto usunięte

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

TUI - na "+"

konto usunięte

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

Plus dla:
1.Exim: +
2.Rainbow Tours: + nawet + + ;)

z Rainbow Tours bede wyjeżdzała w maju kolejny raz więc postaram sie dopisać jeszcze coś nie coś... może kolejny plus? ;)
Marcin P.

Marcin P. Wyobraźnia jest
ważniejsza od wiedzy
- wiedza zazwyczaj
b...

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

TUI +

... zawsze i wszędzie jeżdżę/latam tylko z nimi, czasami "na własną rękę".
Anita J.

Anita J. Agencja Reklamowa-
najważniejsze jest
to, żeby robić to
c...

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

TUI na "+".
Przyznam że znałam złe opinię na temat Triady ( sama z nimi nie jeździłam ), ale moja koleżanka i Jej Mama jeździ i jest bardzo zadowolona. Może to jest kwestia tego że biorą 5 gwiazdkowe hotele z wersją ultra ALL i dlatego ? Nie wiem. Na obsługę też nie narzekały.
Anna Gruno

Anna Gruno Pośrednictwo
Kredytowe,
Multiagencja
Ubezpieczeniowa

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

Alfa Star wielki minus

Wylot miał byc o 21-szej, kwitlismy na lotnisku do 6-stej rano
A potem jeden z pilotów wycieczki zostawił nas w Kairze pod restauracją (grupę ok. 10 osób), a sam odjechał taksówką, w głowie mi się to do dziś nie mieści...

konto usunięte

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

Itaka - wielki minus

Niestety na początku roku byłam w grupie osób lecących do Egiptu i UWAGA 17 GODZIN KOCZOWANIA NA LOTNISKU od godziny 7 do 24 bez żadnej informacji ze strony Itaki, nikt nie odbierał telefonu. W środku wycieczki też nie było kontaktu z żadnym rezydentem.

Kochani naprawdę odradzam

konto usunięte

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

Anna Gruno:
Alfa Star wielki minus

Wylot miał byc o 21-szej, kwitlismy na lotnisku do 6-stej rano
A potem jeden z pilotów wycieczki zostawił nas w Kairze pod restauracją (grupę ok. 10 osób), a sam odjechał taksówką, w głowie mi się to do dziś nie mieści...
a moglabys lepiej opisacta sytuacje?
czemu tyle czekaliscie na lotnisku? i potem na wycieczce, co to znaczy, ze byliscie pozbawieni opieki? i zjakiego powodu, na jak długo?
URSZULA R.:
Itaka - wielki minus

Niestety na początku roku byłam w grupie osób lecących do Egiptu i UWAGA 17 GODZIN KOCZOWANIA NA LOTNISKU od godziny 7 do 24 bez żadnej informacji ze strony Itaki, nikt nie odbierał telefonu. W środku wycieczki też nie było kontaktu z żadnym rezydentem.

Kochani naprawdę odradzam
nikt się u Was nie zjawił przez cały pobyt?Roqaya Agata N. edytował(a) ten post dnia 27.04.09 o godzinie 08:27

konto usunięte

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

Roqaya Agata N.:
nikt się u Was nie zjawił przez cały pobyt?


Agato niestety nikt się nie pojawił, co śmieszniejsze z Itaką byłam w tym roku 1 jedyny raz i nigdy więcej, zawsze jeżdziłam z Triadą i mam porównanie (jeżdzę od 8 lat) - rezydentka zawsze była w hotelach na dyżurach. Co milsze we wrześniu 2005r. trafiłam do hotelu Roma - w pół dnia rezydentka Triady załatwiła mi zamianę hotelu (oczywiście za dopłatą manipulacyjną). W tym samym roku było opóżnienie wylotu do Hurghady o 1,5h i cały czas z nami była rezydentka i nas INFORMOWAŁA. Triada wielki plusURSZULA R. edytował(a) ten post dnia 27.04.09 o godzinie 09:08
Ola D.

Ola D.
Kuchnia+/Domo+/Plane
te+

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

Roqaya Agata N.:
nikt się u Was nie zjawił przez cały pobyt

muszę się dopisać do minusów dla Itaki - z tego samego powodu.
Po pierwsze - dezinformacja, czy też w zasadzie brak informacji. Wyjazd miał termin nietypowy - 5 dni/4 noce, przylecieliśmy w nocy, wylot też nocny - o 1:00 w nocy. Informacja o wymeldowaniu brzmiała "do godz. 12:00 w dniu WYLOTU", pod datą dnia wylotu. Zdziwiłam się, ale uznałam, że widać tak to zostało ustalone, że do końca dnia (nocy) mamy pokój. Tymczasem wracamy ostatniego dnia z plaży po 13:00, a tu recepcjonista krzyczy wniebogłosy, że się nie wynieśliśmy z pokoju i że mamy dopłacać (sporo) za późne wyrejestrowanie. Dzwonię do rezydentki - jej reakcja była wręcz żałosna - "no wie pani, no to ja nie wiem, to jakieś nieporozumienie faktycznie, no ale trzeba im zapłacić, wie pani...".

Potem o 23:00 czekamy na autokar na lotnisko - i doczekaliśmy się po niemal godzinie egipskiego rezydenta (duża pochwała dla niego za całą opiekę i zaangażowanie), który był zaskoczony, że nie wiemy nic o tym, że samolot jest odwołany i że on ma nas zawieźć do innego hotelu na tę jedną noc. Nasza rezydentka nie raczyła się w ogóle odezwać.

Przesunięty wylot miał być chyba ok. 10:00, oczywiście czekaliśmy potem w recepcji zdaje się do 16:00. Nie mam pretensji o to, że samolot się opóźnił z powodu śnieżycy. Ale o to, że NIKT nie kwapił się nas poinformować, co mamy robić, ile czekać, nie mówiąc o tym, że nikt nie raczył do nas podjechać - musieliśmy sami prosić recepcję o telefonowanie do Itaki po JAKIEKOLWIEK informacje - o to mam pretensje, bo tak być nie powinno.

Generalnie rezydentka (Sharm el Sheikh) zawiodła na całej linii. Nie miała pojęcia o mieście, nie powiedziała np. że pieniądze można wymieniać w walutomatach - a o kantor w Hadabie (byliśmy w tym regionie) niełatwo i przez większość pobytu był problem z wymianą waluty, nie powiedziała praktycznie o niczym, co mogłoby nam ułatwić pobyt, żadnych praktycznych i pożytecznych informacji. Szkoda wielka.

konto usunięte

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

Alfa Star - wielki minus!!!....generalnie porażka...począwszy od umieszczenia w hotelu niższej kategorii po brak opieki rezydenta...zero odzewu ze strony biura przez całe 2 tyg....oprócz tego o mały włos...nie zapomnieli odebrać nas z hotelu...w celu odtransportowania na lotnisko..już w powrotną stronę....

za to duży plus dla Sun&Fun i Exim:)))

te w/w polecam....:)
J.
Patryk L.

Patryk L. ICT Infrastructure /
IT / Telco - Project
Manager

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

ITAKA - wielki minus, za zmianę Hotelu i nie poinformowanie turystów wcześniej. Z dokumentów, które niestety tylko na chwilę były w naszym posiadaniu wynikało że zarezerwowali mam innych Hotel niż ten za który płaciliśmy 3 dni wcześniej o czym mają obowiązek poinformować.
Rezydentka w Marsa Alam jedna wielka porażka - rozmowa jak ze ścianą.
Anna Gruno

Anna Gruno Pośrednictwo
Kredytowe,
Multiagencja
Ubezpieczeniowa

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

Roqaya Agata N.:
Anna Gruno:
Alfa Star wielki minus

Wylot miał byc o 21-szej, kwitlismy na lotnisku do 6-stej rano
A potem jeden z pilotów wycieczki zostawił nas w Kairze pod restauracją (grupę ok. 10 osób), a sam odjechał taksówką, w głowie mi się to do dziś nie mieści...
a moglabys lepiej opisacta sytuacje?
czemu tyle czekaliscie na lotnisku? i potem na wycieczce, co to znaczy, ze byliscie pozbawieni opieki? i zjakiego powodu, na jak długo?

Co do wylotu tłumaczyli się, że to czarter i nie mają wpływu na godzinę wylotu. Nie było mowy o żadnym rabacie mimo, że z pobytu uciekło nam w ten sposób 9 godzin :(

A jeżeli chodzi o Kair, to wszyscy nie zmieścili się do autokaru, bo były to połączenia kilku wycieczek. Część jechała do Sharmy, a część do Hurgady. Nasza pilotka-Polka przedstawiała nas nowemu pilotowi pochodzenia egipskiego i kazała nam czekać na busa, który okazało się, że nie chciał nas zabrać bo było nas za dużo i mieliśmy spore bagaże, które mieliśmy powrzucac na dach. Kierowca bał się tak dużego obciazenia. Jedna z wycieczkowiczek poskarzyla sie pilotowi, ze nie da rady tego tam wlozyc, a on na to, ze on nie jest od noszenia bagazy po czym powiedzial, ze nie pracuje dla alfa star, odwrocil sie na piecie i odjechal taksówką. Pozniej bylo full nerwów, telefonow, sami dogadalismy sie z kierowcą, ogladanie Kairu od zaplecza (kierowca jechal skrotami), przekladanie bagazy do drugiego auta gdzies na pustyni,
itd. a alfa star nie rozpatrzylo nawet skargi mimo, ze przyjeli ją rezydenci.Anna Gruno edytował(a) ten post dnia 27.04.09 o godzinie 18:53

konto usunięte

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

Marcin P.:
TUI +

... zawsze i wszędzie jeżdżę/latam tylko z nimi, czasami "na własną rękę".
Bez nerwów profesjonalnie.
Luz blues. :)

konto usunięte

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

Anna Gruno:
Roqaya Agata N.:
Anna Gruno:
Alfa Star wielki minus

Wylot miał byc o 21-szej, kwitlismy na lotnisku do 6-stej rano
A potem jeden z pilotów wycieczki zostawił nas w Kairze pod restauracją (grupę ok. 10 osób), a sam odjechał taksówką, w głowie mi się to do dziś nie mieści...
a moglabys lepiej opisacta sytuacje?
czemu tyle czekaliscie na lotnisku? i potem na wycieczce, co to znaczy, ze byliscie pozbawieni opieki? i zjakiego powodu, na jak długo?

Co do wylotu tłumaczyli się, że to czarter i nie mają wpływu na godzinę wylotu. Nie było mowy o żadnym rabacie mimo, że z pobytu uciekło nam w ten sposób 9 godzin :(

A jeżeli chodzi o Kair, to wszyscy nie zmieścili się do autokaru, bo były to połączenia kilku wycieczek. Część jechała do Sharmy, a część do Hurgady. Nasza pilotka-Polka przedstawiała nas nowemu pilotowi pochodzenia egipskiego i kazała nam czekać na busa, który okazało się, że nie chciał nas zabrać bo było nas za dużo i mieliśmy spore bagaże, które mieliśmy powrzucac na dach. Kierowca bał się tak dużego obciazenia. Jedna z wycieczkowiczek poskarzyla sie pilotowi, ze nie da rady tego tam wlozyc, a on na to, ze on nie jest od noszenia bagazy po czym powiedzial, ze nie pracuje dla alfa star, odwrocil sie na piecie i odjechal taksówką. Pozniej bylo full nerwów, telefonow, sami dogadalismy sie z kierowcą, ogladanie Kairu od zaplecza (kierowca jechal skrotami), przekladanie bagazy do drugiego auta gdzies na pustyni,
itd. a alfa star nie rozpatrzylo nawet skargi mimo, ze przyjeli ją rezydenci.Anna Gruno edytował(a) ten post dnia 27.04.09 o godzinie 18:53

z lotem mają rację, nigdy biura podróży nie biorą odpowiedzialności za obsuwy linii lotniczych i to jest w umowie.

co do sytuacji w Kairze to nieciekawa.
Kamila M.

Kamila M. "Fakty to
najbardziej uparta
rzecz pod słońcem."

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

Rainbow Tours - wielki + =)
w tym roku też zamierzam skorzystać z ich usług :)
Marta L.

Marta L. radca prawny

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

tomek staszewski:
Marcin P.:
TUI +

... zawsze i wszędzie jeżdżę/latam tylko z nimi, czasami "na własną rękę".
Bez nerwów profesjonalnie.
Luz blues. :)

Też polecam TUI Lubię profesjonalizm:)

konto usunięte

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

ja wybieram się z Triadą, i to 3 raz :) wybierając dobre hotele np. w czerwcu wybieramy się do Hurghady hotel Sea Star Beau Rivage,wersja all, i myślę, że powinno być ok, to raczej urlop należy do udanych. Problem maja Ci, którzy biorą jakiś kiepski hotel, a potem narzekają, że dane biuro jest do niczego.
Ola D.

Ola D.
Kuchnia+/Domo+/Plane
te+

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

Agnieszka Błaszczyk:
Problem maja Ci, którzy biorą jakiś kiepski hotel, a potem narzekają, że dane biuro jest do niczego.

czy wybór gorszego hotelu niż 5**** zwalnia rezydenta od zadbania o wygodę klientów i poinformowanie ich o podstawowych sprawach?
jeśli tak, to to jest bardzo niedobrze.

podróżować mają prawo wszyscy, nie tylko osoby, które stać na hotele z najwyższej półki.

co innego narzekanie na marny hotel i jedzenie, co innego na lekceważącego wszystko rezydenta.

konto usunięte

Temat: NOWY Ranking Biur Podróży

poza tym oceniamy tu biura podrozy nie hotele (patrz tytuł wątku). sam hotel to bardzo syubiektywna sprawa, ten sam hotel (chocby 5 gwiazdkowy) moze miec i bardzo dobre i skrajnie zle opinie.

Następna dyskusja:

Ranking biur podróży




Wyślij zaproszenie do