Anna D.

Anna D. Analityk Biznesowy

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Bywałam już kilka razy w Egipcie, ale były to miesiące maj i październik. Jaka pogoda jest tam w grudniu? Domyślam się, że zapewne jest słonecznie ;) ale jak z temperaturą, głównie wieczorami? I jaka jest temperatura wody? Nie pytam o statystyki, bo to już sprawdziłam, ale o praktyczne odczucia i doświadczenia. Zastanawiam się jakie ciuchy zabrać ;)
Justyna N.

Justyna N. PRZEDSTAWICIEL
MEDYCZNY

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

W dzień koło 24-28 stopni, ale taak po 17:00 zaczyna się ochładzać i wieczorem bez dłuższych spodni i sweterka/polarka nie ma się ruszać. Temp. wody nie pamietam dokładnie, ale w dzień była cieplutka.
Łukasz Buszka

Łukasz Buszka www.dadadesign.pl
projektuje,
fotografuje,
podróżuje, gotuje

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

W dzien jest faktycznie cieplo jak na nasza zime :). My bylismy min. w styczniu temp wachala sie miedzy 22/26 tylko ze wial czasem chlodny wiatr. Oplalac sie mozna bylo spokojnie do 15, po tej godznie bluza sie przydawala. Basen jesli nie byl podgrzewany to raczej odpada. Morze natomiast jak najbadziej nie :)
Dominik K.

Dominik K. an engineer

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Ja byłem w czasie świąt BN. Nie wiem czy tylko ja tak trafiłem, ale pogoda była do bani. Na tydzień połowa dni była pochmurna, generalnie nawet w dzień trzeba było chodzić w swetrze. Jak było słońce dało się nawet poopalać. Woda w morzu zimna, nawet się nie zamoczyłem głębiej niż do kolan.

konto usunięte

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Ja byłem na sylwestra, temperatura 25-28,woda w basenie zimna ale odwazni kapali sie,woda w morzu chyba ok bo nurkowalismy kazdego dnia, wieczory chłodne. Wrociłem zadowolony, takze i w tym roku lecimy do Egiptu na sylwestra na 2 tyg odpoczac.
Magdalena M.

Magdalena M. nothing is ever
easy, nothing is
ever simple

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

To ja nawiązując do pogody zapytam - jak jest w kwietniu? tak na początku?
W tym roku byłam pod koniec września i było bosko. W przyszłym roku chciałabym jechać na wiosnę:)
Adam K.

Adam K. Z-ca Dyrektora
Agencja PEKO

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Magdalena M.:
To ja nawiązując do pogody zapytam - jak jest w kwietniu? tak na początku?
W tym roku byłam pod koniec września i było bosko. W przyszłym roku chciałabym jechać na wiosnę:)


Byłem w tym roku w Dahabie w kwietniu zaraz po świętach i ....:)
Trafiłem na grad , burzę ! ulewę , (na szczęście była to niesłychana rzadkość) niektórzy z miejscowych widzieli to pierwszy raz w zyciu , a z gradu robili "śnieżki" i się tym okładali :)
nieźle się wymroziliśmy tego dnia , tym bardziej że jeszcze zrobiliśmy dwa nurkowania .Woda w tym okresie nie uchodzi za wrzątek, a z ogrzaniem się na słońcu był niewielki problem :)
Po dwóch dniach już było słoneczko i czyste niebo i zanotowaliśmy pierwsze poparzenia słoneczne :)
mam kilka fotek dla zainteresowanych
pozdrawiam Adam

konto usunięte

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Magdalena M.:
To ja nawiązując do pogody zapytam - jak jest w kwietniu? tak na początku?
W tym roku byłam pod koniec września i było bosko. W przyszłym roku chciałabym jechać na wiosnę:)

To zależy od........... no właśnie nie wiadomo od czego?! Na początku kwietnia może być jeszcze chłodno! Proponuje początek maja, kończą się wiosenne wiatry, temperatura jest znacznie wyższa, wieczorami nie trzeba zabierać swetrów, a woda w morzu jest znacznie cieplejsza!

PZM GREG
Anna D.

Anna D. Analityk Biznesowy

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Grzegorz Adam K.:
Magdalena M.:
To ja nawiązując do pogody zapytam - jak jest w kwietniu? tak na początku?
W tym roku byłam pod koniec września i było bosko. W przyszłym roku chciałabym jechać na wiosnę:)

To zależy od........... no właśnie nie wiadomo od czego?! Na początku kwietnia może być jeszcze chłodno! Proponuje początek maja, kończą się wiosenne wiatry, temperatura jest znacznie wyższa, wieczorami nie trzeba zabierać swetrów, a woda w morzu jest znacznie cieplejsza!

PZM GREG

Tez zdecydowanie polecam maj. W dzien jeszcze nie ma upalow, w nocy cieplutko. Woda w morzu i basenach w sam raz.

konto usunięte

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

LECE!!!!! Zawineliśmy się z decyzją w trzy dni :)) Pakujemy Weronke i lecimy na wyteskniony tydzien :)) Dobre i tyle... Od 1 grudnia tygodniowe szczescie! :)))

konto usunięte

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Kiedy szlam rano na plaze to czasem tak wialo ze mialam na sobie srednio cienka kurtje, ale okolo poludnia to ja sie nawet opalalam, ale okolo 15-ej juz cos na siebie musialam zalozyc, chociaz recznikiem sie przykrywalam, ale tak okolo 17 to juz obowiazkowo bluza i dzinsy. Wieczorem czesto kurtka niestety, ale atmosfera jak zawsze goraca;)
Jesli macie jakies pytania -polecam sie bylam w Egipcie 5 razy;)

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Jesli macie jakies pytania -polecam sie bylam w Egipcie 5 razy;)

A może w lutym tez byłas? Jest szansa, że złapię choć troszkę słonecznych promyczków? :-D
Marcin Alien S.

Marcin Alien S. analityk finansowy,
instruktor
nurkowania

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Dorota Jędrasiak:
Jesli macie jakies pytania -polecam sie bylam w Egipcie 5 razy;)

A może w lutym tez byłas? Jest szansa, że złapię choć troszkę słonecznych promyczków? :-D

Na brak słońca nie powinnaś narzekać :))))
W lutym lubi czasem powiać, ale pogoda zazwyczaj jest już lepsza niż w grudniu czy styczniu.

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Marcin Sójka:
Dorota Jędrasiak:
Jesli macie jakies pytania -polecam sie bylam w Egipcie 5 razy;)

A może w lutym tez byłas? Jest szansa, że złapię choć troszkę słonecznych promyczków? :-D

Na brak słońca nie powinnaś narzekać :))))
W lutym lubi czasem powiać, ale pogoda zazwyczaj jest już lepsza niż w grudniu czy styczniu.
Dziekuję !!
No to myślę, że wrócę choć troszeczkę opalona :D
Jedno jest pewne, na pewno będzie cieplej niz w PL a to już cos :)
Marcin Drechna

Marcin Drechna
www.marcindrechna.co
m

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Z tego co rozmawiałem na miejscu z kierowcą taksówki mówił, że u nich zima jest grudzień - luty. Temperatura w nocy spada do 12-15 stopni.
W lutym i w marcu podobno jest wietrznie.
No to myślę, że wrócę choć troszeczkę opalona :D

To na pewno :)
Jedno jest pewne, na pewno będzie cieplej niz w PL a to już cos

Najgorsze jest jak się wysiada z samolotu. Ja wróciłem w piątek i muszę przyznać, że byłem trochę zszokowany temperaturą u nas. Wsiadasz do samolotu trzydzieści, wysiadasz zero :/Marcin D. edytował(a) ten post dnia 22.11.07 o godzinie 15:28

konto usunięte

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

a ja juz w sobote LECE!!!!
:))

konto usunięte

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Agnieszka Ka.:
a ja juz w sobote LECE!!!!
:))

super:)
Ja za tydzień w środę (5-12)
Jak widzę zimę za oknem to już nie mogę się doczekać:)
miłego urlopu

konto usunięte

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

dziękuje!!
co prawda tylko na tydzien (ostatnie dni urlopu z tego roku) ale dobre i to. I tez juz nie moge sie doczekac. Najchetniej to bym sie juz zaczela pakowac :) Ale to nie takie proste.... ja, mąż, dziecko... :) no nic to, poczekam do piatku :)
I ja zycze milego wypoczynku!! Bo jak wroce to Ty Marietto bedziesz juz sie byczyć :)

konto usunięte

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Agnieszka Ka.:
dziękuje!!
co prawda tylko na tydzien (ostatnie dni urlopu z tego roku) ale dobre i to. I tez juz nie moge sie doczekac. Najchetniej to bym sie juz zaczela pakowac :) Ale to nie takie proste.... ja, mąż, dziecko... :) no nic to, poczekam do piatku :)
I ja zycze milego wypoczynku!! Bo jak wroce to Ty Marietto bedziesz juz sie byczyć :)


też dziękuję:) ja już zaczynam się szykować ... potem będzie problem z czasem:)
podziel się wrażeniami po powrocie:)

konto usunięte

Temat: Egipt w grudniu - pogoda

Marietta Balda:
podziel się wrażeniami po powrocie:)

Obowiazkowo! :)

Następna dyskusja:

Egipt w marcu - jaka pogoda?




Wyślij zaproszenie do