Temat: Kląta Faraona

No to prosta sprawa.

Kto wybiera Domina niech pakuje prowiant.
Konserwy turystyczne i oranżada mile widziane. Pozwolą przeżyć i ograniczyc koszty. All inclusive w pełnym wymiarze. Bo niedośc że zdrowo to bezpiecznie.

Ps.
A tak przy okazji. Ludzie. Zastanowcie sie czasem co piszecie bo te ciągłe wasze narzekania i skomlenia jak to podczas zagraniczengo wypadu coś wam nie pasuje wielu wychodzi już bokiem. Te elaboraty o tym jak to ten Egipt jest niedobry i zły, brudny i zaświnony, jakie paskudne żarcie, że obsługa taka i sraka...

Te wasze skwaszone miny, obrażone na cały świat i ważniactwo na każdym kroku, uwierzcie ze na nikim nie robią wrażenia, a na pewno nie robia wrazenia pozytywnego. Nikomu nic sie nie podoba, wszyscy są źli, niemieccy turysci durni, ruscy głupi. Tylko my - najlepsi.

Tacy jestesmy najlepsi ze jak animacje to tylko w jezyku angielskim, niemieckim i rosyjskim. O polskim nie ma nawet mowy choc Polaków w bród. Tu wlasnie wychodzi nasza zajebistosc i siła przebicia agentów z biur podrózy. Brawo.

Przykro o tym wszystkim pisac bo mimo wszystko to boli. Ale sami sobie na takie a nie inne traktowanie zapracowujemy, rowniez tym co jeden drugiemy przekazuje tu na forum.

Roqaya N.:
Tomasz Domański:
Ciekawe jakie żarcie by Cie kolego zadowolilo tak zebys byl szczęśliwy? Trzeba było zabrać ze soba konserwy i może nie miałbyś powodów do narzekań! Przemyśl to next time...

Marek P.:
Witam,
ja spędziłem tydzień w Egipcie dokładnie Hurghada, Makady Bay hotel Domina - nie polecam dla smakoszy - jedzenie było mało smaczne, poza tym okey, klątwy nie doświadczyłem aczkolwiek nie czułem się jakoś normalnie:) ze znajomymi było gorzej. Oczywiście, ograniczałem się do spożywania jedynie gotowanych produktów i dużej ilości coli wzbogaconej whisky... a może odwrotnie.
Pozdrawiam wszystkich
good bye and good luck
niestety ale akurat Domina jakas wybitna kuchnia nie grzeszy, choc znowu bez przesady. mimo to byl to jeden z tych hoteli, z ktorych turystow z klatwa mialam caly czas.
Ewelina Giers (Prus)

Ewelina Giers (Prus) Specjalista ds.
obsługi klienta,
logistyki,
marketingu, s...

Temat: Kląta Faraona

Tomku, wiele racji masz w tym co piszesz...

Tomasz Domański:
No to prosta sprawa.

Kto wybiera Domina niech pakuje prowiant.
Konserwy turystyczne i oranżada mile widziane. Pozwolą przeżyć i ograniczyc koszty. All inclusive w pełnym wymiarze. Bo niedośc że zdrowo to bezpiecznie.

Ps.
A tak przy okazji. Ludzie. Zastanowcie sie czasem co piszecie bo te ciągłe wasze narzekania i skomlenia jak to podczas zagraniczengo wypadu coś wam nie pasuje wielu wychodzi już bokiem. Te elaboraty o tym jak to ten Egipt jest niedobry i zły, brudny i zaświnony, jakie paskudne żarcie, że obsługa taka i sraka...

Te wasze skwaszone miny, obrażone na cały świat i ważniactwo na każdym kroku, uwierzcie ze na nikim nie robią wrażenia, a na pewno nie robia wrazenia pozytywnego. Nikomu nic sie nie podoba, wszyscy są źli, niemieccy turysci durni, ruscy głupi. Tylko my - najlepsi.

Tacy jestesmy najlepsi ze jak animacje to tylko w jezyku angielskim, niemieckim i rosyjskim. O polskim nie ma nawet mowy choc Polaków w bród. Tu wlasnie wychodzi nasza zajebistosc i siła przebicia agentów z biur podrózy. Brawo.
tylko te animacje czasem są po polsku. Mówiąc agent miałeś na myśli touroperator z Polski- oni tną koszta- bo przecież organizacja animacji kosztuje (szczególnie jeśli w hotelu Polaków jest mniejszość)- a Polak nie chce więcej płacić...

Przykro o tym wszystkim pisac bo mimo wszystko to boli. Ale sami sobie na takie a nie inne traktowanie zapracowujemy, rowniez tym co jeden drugiemy przekazuje tu na forum.


Nie martw się! Świata nie zmienisz! Nastaw się pozytywnie przed swoim wyjazdem :)

Pozdrawiam,
Ewelina

Roqaya N.:
Tomasz Domański:
Ciekawe jakie żarcie by Cie kolego zadowolilo tak zebys byl szczęśliwy? Trzeba było zabrać ze soba konserwy i może nie miałbyś powodów do narzekań! Przemyśl to next time...

Marek P.:
Witam,
ja spędziłem tydzień w Egipcie dokładnie Hurghada, Makady Bay hotel Domina - nie polecam dla smakoszy - jedzenie było mało smaczne, poza tym okey, klątwy nie doświadczyłem aczkolwiek nie czułem się jakoś normalnie:) ze znajomymi było gorzej. Oczywiście, ograniczałem się do spożywania jedynie gotowanych produktów i dużej ilości coli wzbogaconej whisky... a może odwrotnie.
Pozdrawiam wszystkich
good bye and good luck
niestety ale akurat Domina jakas wybitna kuchnia nie grzeszy, choc znowu bez przesady. mimo to byl to jeden z tych hoteli, z ktorych turystow z klatwa mialam caly czas.
Ola D.

Ola D.
Kuchnia+/Domo+/Plane
te+

Temat: Kląta Faraona

Roqaya N.:
niestety ale akurat Domina jakas wybitna kuchnia nie grzeszy, choc znowu bez przesady. mimo to byl to jeden z tych hoteli, z ktorych turystow z klatwa mialam caly czas.
byłam w części Harem i przyznaję, że zawiodło mnie jedzenie (smak - a w zasadzie brak smaku). o wiele lepsze jadłam np. w Amar Sinie, która ma zaledwie 3,5*, a nie 5*, jak Domina. która na dodatek szczyci się własnymi uprawami ekologicznymi.
wprawdzie mnie nic po jedzeniu w Dominie nie było, ale mój facet niestety cierpiał.

upppsss.... ja byłam w Dominie w Sharm :) - teraz właśnie zauważyłam, że chodzi o Hurghadę.
ale widać ta sieć ma kuchnię do nadrobienia ;)Ola D. edytował(a) ten post dnia 01.04.10 o godzinie 10:17
Łukasz Buszka

Łukasz Buszka www.dadadesign.pl
projektuje,
fotografuje,
podróżuje, gotuje

Temat: Kląta Faraona

No bez awantur mi tu przed Swietami :))))

Generalnie mam podobne zdanie do Tomasza odnosnie jedzenia na obczyznie. Ale przeciez w talerze nikomu nie beda patrzyl co on sobie serwuje w hotelowej restauracji. Kazdy je i spedza czas na wakacjach tak jak lubi i nam nic do tego.

Jak widac kilkanascie stron watku nie duzo zmienia w popularnych mitach odnosnie zbawiennego alkoholu, coli czy innych sposobow od Gozdzikowej, moze poprostu lubimy wierzyc w cuda :)

Na to by nasi rodacy odwazyli sie wejsc w boczna uliczke i skosztowac dania regionalnego niestety jeszcze jest za wczesnie,w przewazajacej wiekszosci lubimy okupywac MacDonalda ktory jest synonimem nadal zakazanego zachodu i luksusu ;) Moze w nastepnym pokoleniu to sie zmieni.
Łukasz Buszka

Łukasz Buszka www.dadadesign.pl
projektuje,
fotografuje,
podróżuje, gotuje

Temat: Kląta Faraona

otwarte

Sprzeczki na priv proszęŁukasz Buszka edytował(a) ten post dnia 02.04.10 o godzinie 14:42

konto usunięte

Temat: Kląta Faraona

Własnie wróciłam z Rehany 4* w Sharm, pobyt udany obyło się bez problemów żołądkowo-jelitowych.Dzieci 3,5 roku, drugie 20 miesięcy również nie miały dolegliwości. Jedzenie rewelacyje duzy wybór, dobrze przyprawione. Owoce: arbuz, jabłka, pomarańcze, banany itp.
aneta@heliostravel.plAneta Dobiasz edytował(a) ten post dnia 17.04.10 o godzinie 13:36
Adam Wiciński

Adam Wiciński odpoczywam...

Temat: Kląta Faraona

Roqaya N.:
a faktycznie nie pomyslalam, ze ktos moglby snurkowac w basenie :-) hahaha no bo w jakim celu? ogladac stopy innych plywajacych? ;-)

Stopy. Turystek ;-)
Monika S.

Monika S. Menedżer Produktu,
TUiR Warta SA

Temat: Kląta Faraona

upss...ja za 3 tygodnie wybieram sie do Hurghady...po raz pierwszy!! i czytając Wasze wypowiedzi zaczyna mnie to przerażać!!!bo nie chciałabym całego wyjazdy spedzić w hotelu:)mam nadzieje że nie dopadnie mnie żadna "klątwa"...POCIESZCIEE:)
Łukasz Buszka

Łukasz Buszka www.dadadesign.pl
projektuje,
fotografuje,
podróżuje, gotuje

Temat: Kląta Faraona

Monika S.:
upss...ja za 3 tygodnie wybieram sie do Hurghady...po raz pierwszy!! i czytając Wasze wypowiedzi zaczyna mnie to przerażać!!!bo nie chciałabym całego wyjazdy spedzić w hotelu:)mam nadzieje że nie dopadnie mnie żadna "klątwa"...POCIESZCIEE:)

Bo zwracasz uwage na nieodpowiednie posty w tym temacie, przejzyj watek jeszcze raz ale ze wskazaniem na wypowiedzi ludzi ktory wiedza o czym pisza z praktyki.

Bedzie dobrze

Temat: Kląta Faraona

Ja bedac w Tunezji jedynie pilem dziennie zaraz po przebudzeniu kieliszek wodki, zeby mylem woda kupiona w sklepie i jakos zadna klatwa mnie nie dopadla. Nie wiem czy to placebo, czy faktycznie alkohol cos w tym wypadku daje, ale w tym roku rowniez tak bede walczyl z klatwa faraona :P
Anna P.

Anna P. Pozyskiwanie
funduszy, strategie
i programy rozwoju

Temat: Kląta Faraona

Przez dwa tygodnie nie tknęłam grama alkoholu :) zęby myłam raczej w butelkowanej, ale miałam kilka wpadek odruchowych z kranówką, jadłam owoce i...nie trafiło mnie nic przez dwa tygodnie.
Może to codzienna cola? :)
Marzena J.

Marzena J. psycholog,
psychoterapeuta

Temat: Kląta Faraona

Byliśmy kilka razy w krajach arabskich, z dziećmi - nikt nie miał zemsty, dzieci jadły wszystko, w tym ichniejsze lody, jedliśmy ciasta z kremem, dzieci bywało, że w trakcie kąpieli wieczornej piły wodę z wanny, nikomu nic nie było, nie stosowaliśmy żadnej profilaktyki typu lacidofil przed wyjazdem czy wódka zapobiegawczo ;) jeśli już do relaksacyjnie ;0

A dodam, że mój syn będąc w Egipcie pierwszy raz miał 1,5 roczku, był wtedy alergikiem pokarmowym, miał mocno "wyjałowiony" układ pokarmowy i jakoś egipskie jedzenie mu nie zaszkodziło.. tak więc spokojnie.

Przypuszczam, że sensacje żoładkowo-jelitowe (przynajmniej część z nich) biorą się raczej z obżarstwa (przepraszam za szczerość) - tak to jest jak się w domu je byle kanapkę na śniadanie, obiad jednodaniowy, na kolację chleb z pasztetem, a potem nagle 50 potraw w 3 restauracjach, oczy chcą wszystkiego sprobować i kończy się to jak się kończy ;)Marzena J. edytował(a) ten post dnia 11.05.10 o godzinie 20:30

konto usunięte

Temat: Kląta Faraona

Bartek Finski:
Nie wiem czy to placebo, czy faktycznie
alkohol cos w tym wypadku daje, ale w tym roku rowniez tak bede walczyl z klatwa faraona :P

Placebo, zarówno w przypadku picia alkoholu, jak i mycia zębów wodą mineralną (???). Nie wiem skąd wziął się pomysł z rzekomą profilaktyką wódki bądź coli. To kompletna bzdura.

konto usunięte

Temat: Kląta Faraona

dla mnie najbardziej szokujace jest mycie zebow woda mineralna. glownie dlatego, ze wydawalo mi sie, ze wode po wyplukaniu jamy ustnej sie... wypluwa.

Temat: Kląta Faraona

Roqaya N.:
dla mnie najbardziej szokujace jest mycie zebow woda mineralna. glownie dlatego, ze wydawalo mi sie, ze wode po wyplukaniu jamy ustnej sie... wypluwa.


:)))))))))))
Polak potrafi :)
Łukasz Buszka

Łukasz Buszka www.dadadesign.pl
projektuje,
fotografuje,
podróżuje, gotuje

Temat: Kląta Faraona

Kamil Zachert:
Bartek Finski:
Nie wiem czy to placebo, czy faktycznie alkohol cos w tym wypadku daje, ale w tym roku rowniez tak bede walczyl z klatwa faraona :P

Placebo, zarówno w przypadku picia alkoholu, jak i mycia zębów wodą mineralną (???). Nie wiem skąd wziął się pomysł z rzekomą profilaktyką wódki bądź coli. To kompletna bzdura.
Kamil starasz sie zburzyc mit ktory nasi rodacy z takim zangazowanie probowali przekuc w prawde zyciowa, ze bez wodki ani rusz.

A skad taki pomysl? No to akurat jest dosc jasne, znaleziono wytlumaczenie do picia wodki :)))
Arkadiusz Damian Liśkiewicz

Arkadiusz Damian Liśkiewicz LIWO Tłumaczenia |
www.liwo.pl

Temat: Kląta Faraona

Kamil Zachert:
Bartek Finski:
Nie wiem czy to placebo, czy faktycznie alkohol cos w tym wypadku daje, ale w tym roku rowniez tak bede walczyl z klatwa faraona :P

Placebo, zarówno w przypadku picia alkoholu, jak i mycia zębów wodą mineralną (???). Nie wiem skąd wziął się pomysł z rzekomą profilaktyką wódki bądź coli. To kompletna bzdura.

Skąd pomysł z wódką to nie wiem ale colę zalecają nawet co niektórzy lekarze na zatrucia żołądkowe - także myślę, że może stąd to się również bierze. Tylko nie piszcie proszę, że mam zmienić lekarza :):):):):)Arkadiusz Damian Liśkiewicz edytował(a) ten post dnia 12.05.10 o godzinie 13:11
Adam Wiciński

Adam Wiciński odpoczywam...

Temat: Kląta Faraona

Alkohol rzecz jasna dezynfekuje, więc to pewnie stąd.

Cola znowu jest okropnym świństwem pełnym chemii, więc tez przypuszczalnie ma niszczyć zarazki.

konto usunięte

Temat: Kląta Faraona

Marzena J.:
Byliśmy kilka razy w krajach arabskich, z dziećmi - nikt nie miał zemsty, dzieci jadły wszystko, w tym ichniejsze lody, jedliśmy ciasta z kremem, dzieci bywało, że w trakcie kąpieli wieczornej piły wodę z wanny, nikomu nic nie było, nie stosowaliśmy żadnej profilaktyki typu lacidofil przed wyjazdem czy wódka zapobiegawczo ;) jeśli już do relaksacyjnie ;0

Co nie znaczy, że już tak zawsze będzie, czego skądinąd oczywiście życzę:).

Przypuszczam, że sensacje żoładkowo-jelitowe (przynajmniej część z nich) biorą się raczej z obżarstwa (przepraszam za szczerość) - tak to jest jak się w domu je byle kanapkę na śniadanie, obiad jednodaniowy, na kolację chleb z pasztetem, a potem nagle 50 potraw w 3 restauracjach, oczy chcą wszystkiego sprobować i kończy się to jak się kończy ;)Marzena J. edytował(a) ten post dnia 11.05.10 o godzinie 20:30


Niekoniecznie.
Mnie zemsta dopadała (czasem skutkował Antinal a czasem dopiero zastrzyk +zestaw mocniejszych leków) a jestem z założenia bardzo wybredna, zatem o obżarstwie nie ma mowy.

IMHO nie ma reguły czy ktoś jest tam pierwszy czy dziesiąty raz, czy ktoś się dezynfekuje % czy je wszystko na co ma ochotę -każdy organizm za każdym razem może reagować inaczej.
Marzena J.

Marzena J. psycholog,
psychoterapeuta

Temat: Kląta Faraona

Wg mnie pierwsze zetknięcie z odmienną florą bakteryjną wytwarza jakąś tam pamięć i następnym razem "zemsta" nie powinna nikogo już dopaść.

Należy rozróżnić:

1. "Zemstę faraona", "klątwę" czy jak to zwał - jako reakcje organizmu na zetknięcie się z odmienną florą bakteryjną i związane z tym reakcje ze strony układy żołądkowo-jelitowego,

2. Spożycie nieświeżego/zanieczyszczonego pożywienia - tu akurat "zemsta" nie ma nic do rzeczy, wiadomo jak upał wpływa na przydatność niektórych potraw do spożycia, warunki i higiena przyrządzenia, przechowywania żywności. Jeśli w hotelu są utrzymywane przyzwoite standardy, to sensacje żołądkowe nie powinny mieć miejsca.

3. Przejedzenie - to o czym wyżej wspominałam - super jest korzystać z oferty, jaką serwuje hotelowa kuchnia, ale jak się naraz je po 3 rodzaje mięs, tu rybka, tu naleśnik na słodko, tu ciasto, tu galaretka, a jeszcze kilka frytek, czy pikantny sos z papryką, to każdy brzuch ma prawo się zbuntować ;)

Podobne tematy


Następna dyskusja:

Klątwa Faraona




Wyślij zaproszenie do