Witold F.

Witold F. Magazyn
"Kontrateksty",publi
systa,dziennikarz,cz
asem urzę...

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Dziennikarze „Kontratekstów" wyrzuceni przez BOR z konferencji prasowej

Dziś, 14 września, w godzinach południowych, dwoje dziennikarzy posiadających ważne legitymacje prasowe „Kontratekstów", Ton Van Anh i Jędrzej Karpiński, zostało wyrzuconych z konferencji prasowej w Belwederze.

Była to wspólna konferencja prasowa premiera komunistycznego Wietnamu i premiera RP Jarosława Kaczyńskiego.

Najpierw usunięto Ton Van Anh, która występowała w podwójnej roli -dziennikarki „Kontratekstów" i Radia Wolna Azja. Zrobiono to na życzenie strony Wietnamskiej, a powodem była jej narodowość i działalność opozycyjna (Ton Van Anh jest Wietnamką mieszkającą w Polsce).

Jędrzej Karpiński został usunięty prawdopodobnie dlatego, że miał legitymacje prasową naszej redakcji, taką samą jak Ton Van Anh. Nasza redakcja będzie domagać się wyjaśnień w tej sprawie. Rozważamy podjecie kroków prawnych.

Krzysztof Łoziński
Redaktor naczelny
http://www.kontrateksty.pl/index.php?action=show&type=...

konto usunięte

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

walka z opozycją łączy ( i z mediami również) , szlag mnie omal nie trafił jak żem to w radiu posłyszała!
Witold F.

Witold F. Magazyn
"Kontrateksty",publi
systa,dziennikarz,cz
asem urzę...

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Dziwne, że w ogóle jakaś wieść sie przedarła, nie pierwszy to przypadek, że trafiają się schody, ale...niespecjalnie ktokolwiek sie tym interesuje. Dopóki sam nie oberwie.

konto usunięte

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

zamach na wolności i swobody.

konto usunięte

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

ale demokracja w kraju je! Niedługo kochany bedziem w podziemiu dzialac , jakby co zostaniemy partyzantami?
Witold F.

Witold F. Magazyn
"Kontrateksty",publi
systa,dziennikarz,cz
asem urzę...

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Dworscy trefnisie niekoniecznie, do każdej władzy się dopasują:)

konto usunięte

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

ja tam ani myslę czapki z dzwonkami wdziewac...

konto usunięte

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

pojadę do zulugulandu, bo on jest 5 lat za nami- a 5 lat temu w Polsce można było mówić co sie chciało i gdzie:)

konto usunięte

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Paweł Piotr L.:
pojadę do zulugulandu, bo on jest 5 lat za nami- a 5 lat temu w Polsce można było mówić co sie chciało i gdzie:)

To Ty nie wiesz, ze zyjemy w kraju zwanym BULANDA?????

konto usunięte

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

SKANDAL. Moim zdaniem żadne tłumaczenia ex post factum nie będą satysfakcjonujące (no bo jak mogą się tłumaczyć?), droga prawna jest konieczna, by takie sytuacje nie powtarzały się w przyszłości.
Witold F.

Witold F. Magazyn
"Kontrateksty",publi
systa,dziennikarz,cz
asem urzę...

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Obawiam się, że niewiele z tego będzie.

konto usunięte

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Witold F.:
Obawiam się, że niewiele z tego będzie.

Być może niewiele z tego będzie wymiernych efektów, ale sprawa stanie się głośna. Zresztą możecie przecież wygrać. Poza tym to jest tak jak ze zgłaszaniem przestępstw na policję, należy zgłosić (sądzić się) nawet jeśli szanse na satysfakcjonujące zakończenie sprawy są niewielkie. Last, but not least, dziennikarze "Kontratekstów" będą wiedzieli, że mają wsparcie od całej redakcji, a to buduje lojalność i zaufanie.

Obawiam się, że jedyną tzw. obiektywną przeszkodą do podjęcia kroków prawnych mogą być koszta...

Proszę napisać co Państwo ostatecznie postanowiliście w tej sprawie.
Witold F.

Witold F. Magazyn
"Kontrateksty",publi
systa,dziennikarz,cz
asem urzę...

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Anna D.:
Witold F.:
Obawiam się, że niewiele z tego będzie.

Być może niewiele z tego będzie wymiernych efektów, ale sprawa stanie się głośna.

Wątpię, to zapewne kwestia tzw. priorytetów:))

A co do obaw związanych z kwestią ścierania się z władzą, a też i ochronę naszych dziennikarzy, nie takie już wojenki wszczynakiśmy:)
Oczywiście, sprawa będzie miała ciąg dalszy i, oczywiście, będzie o tym w kolejnych wydaniach.
Ewa D.

Ewa D. dziennikarka,
fotograf, magister
stosunków
międzynarodowych

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Nasza władza "wsławiła się" także decyzjami o deportacji wietnamskich opozycjonistów, którym groziłaby śmierć w ich kraju. Media powinny nagłaśniać takie przypadki.

Podziwiam Ton Van Anh za wytrwałość i poświęcenie w walce o wolność jej kraju.
Ewa D.

Ewa D. dziennikarka,
fotograf, magister
stosunków
międzynarodowych

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Panie Witoldzie, wrzuciłam na stronę główną e-polityki newsa o zajściu na konferencjihttp://www.e-polityka.pl/a.10605.Dziennikarze___8222_K.... Mam nadzieję, że inne media też to podchwycą i sprawa stanie się głośna. Pozdrawiam
Witold F.

Witold F. Magazyn
"Kontrateksty",publi
systa,dziennikarz,cz
asem urzę...

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Ewa D.:
Nasza władza "wsławiła się" także decyzjami o deportacji wietnamskich opozycjonistów, którym groziłaby śmierć w ich kraju. Media powinny nagłaśniać takie przypadki.

Podziwiam Ton Van Anh za wytrwałość i poświęcenie w walce o wolność jej kraju.

Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Jak i o innych sprawach. Ale te "inne" media mają, jak wiadomo, znacznie poważniejsze historie "wstrząsające", którymi karmi społeczeństwo.
Zresztą widać te preferencje, o których wyżej nawet i na GL.
Też same wstrząsające sprawy...profesjonalistów:)
Witold F.

Witold F. Magazyn
"Kontrateksty",publi
systa,dziennikarz,cz
asem urzę...

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Ewa D.:
Panie Witoldzie, wrzuciłam na stronę główną e-polityki newsa o zajściu na konferencjihttp://www.e-polityka.pl/a.10605.Dziennikarze___8222_K.... Mam nadzieję, że inne media też to podchwycą i sprawa stanie się głośna. Pozdrawiam

Dzięki, myslę, że zacznie się to też pojawiać na innych zaprzyjaźnionych serwisach. Przynajmniej tych, które są w stanie zrozumieć wagę niektórych spraw.
Witold F.

Witold F. Magazyn
"Kontrateksty",publi
systa,dziennikarz,cz
asem urzę...

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Ewa D.:
Panie Witoldzie, wrzuciłam na stronę główną e-polityki newsa o zajściu na konferencjihttp://www.e-polityka.pl/a.10605.Dziennikarze___8222_K.... Mam nadzieję, że inne media też to podchwycą i sprawa stanie się głośna. Pozdrawiam

A tak na marginesie i niejako przy okazji, dleczego e-polityka ni stądm ni zowąd zerwała ze mną kontakt i już nie publikuje tekstów? Ktoś się obraził?
Ewa D.

Ewa D. dziennikarka,
fotograf, magister
stosunków
międzynarodowych

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Szczerze mówiąc nic mi o tym nie wiadomo, ale dowiem się i dam Panu znać.
Witold F.

Witold F. Magazyn
"Kontrateksty",publi
systa,dziennikarz,cz
asem urzę...

Temat: Dorn straszył, Kaczyński zrobił...

Proszę sobie nie robić kłopotu, żadna sprawa, tak z ciekawości zapytałem:)

Podobne tematy


Następna dyskusja:

Lis Vs. Kaczyński




Wyślij zaproszenie do