konto usunięte

Temat: Co to za kampania..?

Albo mi sie wydaje albo od pewnego czasu (moze tak od miesiaca) trwa w polskich mediach (mowie o internecie, bo do takich mam dostep) kampania pod haslem 'Polacy chca wracac'. Praktycznie codziennie na jakims portalu znajduje umieszczone zwykle dosyc wysoko w newsach artykuly, ktore mozna by strescic jednym zdaniem:

'mlodzi emigranci chca masowo wracac do Polski'

Co ciekawe, zwykle tez pod takim artykulem mnostwo jest wypowiedzi w stylu: 'bdzura', 'brednie' i dalej w tym tonie. Dzis widzialem na forum onet wpis, w ktorym ktos napisal, ze z chcacymi powracac jest jak z duchami - wielu o nich mowi ale nikt ich nie widzial :)

Nie jestem wyznawca teorii spiskowych, nie szukam dziury w calym. Ale ... najdelikatniej mowiac mam mieszane uczucia - czyzby jakas agencja PR wziela sie za robienie ludziom (takze w tej) materii wody z mozgu..?

konto usunięte

Temat: Co to za kampania..?

oczywiscie ze to wszystko bzdura.
ja bym powiedzial ze polacy dalej wyjezdzaja :))

A to co na internecie hmmm pewnie tworca dostal zadanie zeby takie glupie hasla propagowac. Co poniektorzy mysla, ze moze jak polacy poczytaja to pojda za reszta, tylko ze jaka reszta ?? WIRTUALNĄ :)))

konto usunięte

Temat: Co to za kampania..?

Nie mam do tego jakiegos osobistego stosunku :D wiec do pewnego stopnia jest mi obojetne czy to prawda czy nie. Zastanawia mnie tylko ilosc i roznorodnosc miejsc w jakich trafiam na takie informacje. No i jeszcze czestotliwosc.

Wyglada to troche na zaklinanie rzeczywistosci :)

Temat: Co to za kampania..?

wracają jak mogą najszybciej bo to co widzą w Polsce jest nie do pomyslenia!
Michal Rogowski

Michal Rogowski Head of Program
Management &
Implementation UK
and Ireland

Temat: Co to za kampania..?

To dzialanie na zasadzie samospelniajacej sie przepowiedni - jak ktos widzi dziesiatki tytulow typu "emigranci wracaja" to mysli sobie - Hmm, moze i ja wroce. No i wraca, co tylko potwierdza takie hasla :)

No worries, mates!
Bartosz Ślepowronski

Bartosz Ślepowronski Problem? Jaki
problem?

Temat: Co to za kampania..?

Ja dostaje coraz wiecej propozycji pracy z Polski, jesli kiedys wroce to dlatego, ze na ktoras sie skusze. Nie dlatego, ze sa artykuly w gazetach. Be real..

konto usunięte

Temat: Co to za kampania..?

Bartosz Ślepowroński:
Ja dostaje coraz wiecej propozycji pracy z Polski, jesli kiedys wroce to dlatego, ze na ktoras sie skusze. Nie dlatego, ze sa artykuly w gazetach. Be real..

Troche inaczej na to spogladam. Kasa to nei wszystko. Jest jeszcze cos takiego jak ogolnie pojety komfort zycia. Ja zdaje sobei sprawe ze transport miejski w Dublinie nie ma sie co rownac do transportu miejskiego np. w Wawie :) ale generalnei tutaj zyje mi sie spokojniej. Czuje sie pewniej ekonomicznie. Tax office nie spoglada na mnie jak na potencjalnego zlodzieja i sto tysiecy innych rzeczy. nie mowie ze nigdy stad nie wyjade, ale na pewno pieniadz oferowany za prace nie bedzie jedynym czynnikiem decyzyjnym....
Bartosz Ślepowronski

Bartosz Ślepowronski Problem? Jaki
problem?

Temat: Co to za kampania..?

Tadeusz W.:
Troche inaczej na to spogladam. Kasa to nei wszystko. [..] ale generalnei tutaj zyje mi sie spokojniej. Czuje sie pewniej ekonomicznie. [..] ale na pewno pieniadz oferowany za prace nie bedzie jedynym czynnikiem decyzyjnym....

To jest czy nie jest? :>

konto usunięte

Temat: Co to za kampania..?

Bartosz Ślepowroński:
Tadeusz W.:
Troche inaczej na to spogladam. Kasa to nie wszystko. [..] ale generalnie tutaj zyje mi sie spokojniej. Czuje sie pewniej ekonomicznie. [..] ale na pewno pieniadz oferowany za prace nie bedzie jedynym czynnikiem decyzyjnym....

To jest czy nie jest? :>

Nie jest decydujaca. Przeprowadzilem sie do Dublina bo pokochalem kobiete ktora tu juz byla. W moim przypadku ekonomia nie byla decydujacym czynnikiem. Natomiast bedac tu i pracujac czuje sie pewniej ekonomicznie w porownaniu z tym, co bylo w PL :)
Krzysztof K.

Krzysztof K. Change Portfolio
Management Office

Temat: Co to za kampania..?

To sie doigrales Tadeusz:))))))))

http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,67738,4887583.htm...

konto usunięte

Temat: Co to za kampania..?

Krzysztof K.:
To sie doigrales Tadeusz:))))))))

http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,67738,4887583.htm...


He he....
No tak, wrzucilem tez na forum gazety, a rozwoj dyskusji przerosl moje najsmielsze oczekiwania :)

Artykulu szczerze mowiac nie chce mi sie czytac nawet. Bylem przez weekend na chwile w Polsce i zdaje sie ze brat sprzedal mi wirusa od ktorego jestem szarozielony i nie moge patrzec na jedzenie...

konto usunięte

Temat: Co to za kampania..?

dobry artykul do luncha :))
Jak to zawsze bywa mozna sie zgodzic z niektorymi wypowiedziami, a inne olac. Jak zawsze sa dwie strony medalu.
Jesli chodzi o mnie to ja narazie zostaje, bo PL nie jest w stanie zapewnic mi tego co IE :)
I finito

konto usunięte

Temat: Co to za kampania..?

Rafal "Rudy" S.:
Jak to zawsze bywa mozna sie zgodzic z niektorymi wypowiedziami, a inne olac. Jak zawsze sa dwie strony medalu.
Oj mysle ze wiecej niz dwie :) Czasem odnosze wrazenie ze wielu ludziom w kraju bardzo odpowiada wizerunek emigranta w formacie dres/pietnastu w jednym pokoju/zmywak/tanie zarcie w tesco i dalej w te manke. Moze to zalatwia w pewnej czesci odpowiedz na pytanie 'czy wyjechac'. Moze....
Na ktoryms z forow ktos slusznie zauwazyl ze wyjechalo juz tyle ludzi, ze nie ma czegos takiego jak 'jednolity obraz emigranta'. A ze statystyka wiadomo jak jest..
Jesli chodzi o mnie to ja narazie zostaje, bo PL nie jest w stanie zapewnic mi tego co IE :)
I finito
Ja rowniez wszelkie plany na dajaca sie przewidziec przyszlosc wiaze z IE :)

konto usunięte

Temat: Co to za kampania..?

Ja na szczescie uzylem zwrotu, ze narazie zostaje.
Na dluzsza mete raczej nie planuje zostac w IE. Zreszta nie bede tu prorokowal :))

konto usunięte

Temat: Co to za kampania..?

:>
tak jakoś.

art przeczytałam.
mam dużo zastrzeżeń do formy i w ogóle.. hehe tak to jest jak się człowiek fachu uczy..
a merytorycznie, wszystko ok.
każdy inaczej świat postrzega, taka nasza natura.

konto usunięte

Temat: Co to za kampania..?

No zeby nei bylo ze cos mam nie tak z glowa....
Dzis rano, onet.eu, linki na stronie glownej - jeden w boxie po lewej, opatrzony duzym zdjeciem, drugi w boxie najwazniejszych wiadomosci, pierwszy na liscie....

konto usunięte

Temat: Co to za kampania..?

nie chce mi sie tych glupot juz czytac.
I tak najlepsze sa komentarze w tych artykulach.
Jakby tych ludzi ustawic na zywo, to zapewne bylaby niezla rzez :D

Następna dyskusja:

kampania teaserowa w Poslce




Wyślij zaproszenie do