konto usunięte

Temat: Kolor obuwia do garnituru

Witam,
Wracając do tematu prawidłowego doboru butów do garnituru.
Poniżej jedno z ostatnich zdjęć naszego premiera. Co o tym myślicie?



Obrazek

konto usunięte

Temat: Kolor obuwia do garnituru

Niespecjalnie podoba mi sie ten kolor butów. Wolalbym jasniejszy brąz, bardziej zdecydowany.

Myślę, że nie ma chyba konkretnej zasady kolorystycznej w relacji buty-garnitur (poza paskiem), jesli nie mamy o czynienia z sytuacja która wymaga maksymalnej formalnosci czyli raczej bezwzglednie czarnego koloru obuwia. Bal, pogrzeb, dyplomatyczne sytuacje.
Michał K.

Michał K. Ludzie są jak
choinki - dwa, trzy
razy siekierką i
leżą :)

Temat: Kolor obuwia do garnituru

Fryderyk Bojdo:
Niespecjalnie podoba mi sie ten kolor butów. Wolalbym jasniejszy brąz, bardziej zdecydowany.

Jaśniejszy (znacznie) to może do tych butów być gajer, jeśli zostaje ten sam to tylko czarne buty

Myślę, że nie ma chyba konkretnej zasady kolorystycznej w relacji buty-garnitur (poza paskiem), jesli nie mamy o czynienia z sytuacja która wymaga maksymalnej formalnosci czyli raczej bezwzglednie czarnego koloru obuwia. Bal, pogrzeb, dyplomatyczne sytuacje.

Owszem, jest, a w zasadzie są.

Napisałem ww z bólem, ale co robić...
Michał K.

Michał K. Ludzie są jak
choinki - dwa, trzy
razy siekierką i
leżą :)

Temat: Kolor obuwia do garnituru

... a tak w ogóle to jakie buty?? Ja tam widzę Segdę, Buzek Kolbergera, Zamachowskiego i Dowbora :):)
Michał Kędziora

Michał Kędziora Bloger, ekspert od
mody męskiej, autor
książki "Rzeczowo
...

Temat: Kolor obuwia do garnituru

Czarne buty do granatowego garnituru, to sprawa dość oczywista w naszej szerokości geograficznej, natomiast Włosi, Francuzi a nawet Brytyjczycy do granatowych i szarych garniturów chętnie zakładają buty brązowe.

Coś w tym stylu:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Ale już na tym zdjęciu widać, że facet dobrał buty w zbyt jasnym odcieniu brązu:

Obrazek

konto usunięte

Temat: Kolor obuwia do garnituru

Do zdjęc Michała dorzucam jeszcze:

Obrazek



Obrazek



Obrazek


Moim zdaniem świetne jest takie kombinowanie kolorów i wydaje mi się, że jedynie na wspomnianych formalnych sytuacjach należy sie powstrzymac.Fryderyk Bojdo edytował(a) ten post dnia 15.09.09 o godzinie 19:36
Michał K.

Michał K. Ludzie są jak
choinki - dwa, trzy
razy siekierką i
leżą :)

Temat: Kolor obuwia do garnituru

Michał Kędziora:
Czarne buty do granatowego garnituru, to sprawa dość oczywista w naszej szerokości geograficznej, natomiast Włosi, Francuzi a nawet Brytyjczycy do granatowych i szarych garniturów chętnie zakładają buty brązowe.

Michał, z pewnością mamy inny obraz na ekranie - ja bym nie powiedział, że to granat w żadnym razie - stąd moje zdanie.

pzdr
Konrad Brywczyński

Konrad Brywczyński menedżer ds.
handlowych - PTC
Polymer Trade Center
Sp. z ...

Temat: Kolor obuwia do garnituru

Tomek Trąd:
Witam,
Wracając do tematu prawidłowego doboru butów do garnituru.
Poniżej jedno z ostatnich zdjęć naszego premiera. Co o tym myślicie?


Obrazek

Okazja zdecydowanie niewieczorna, więc buty słusznie w kolorze "dziennym" (kanon mówi o brązie lub wiśni).
Michał Kędziora

Michał Kędziora Bloger, ekspert od
mody męskiej, autor
książki "Rzeczowo
...

Temat: Kolor obuwia do garnituru

Michał K.:
Michał Kędziora:
Czarne buty do granatowego garnituru, to sprawa dość oczywista w naszej szerokości geograficznej, natomiast Włosi, Francuzi a nawet Brytyjczycy do granatowych i szarych garniturów chętnie zakładają buty brązowe.

Michał, z pewnością mamy inny obraz na ekranie - ja bym nie powiedział, że to granat w żadnym razie - stąd moje zdanie.

pzdr

Faktycznie, na domowym komputerze widzę, że to raczej grafit.
Niemniej jednak grafit również będzie dobrze wyglądał z brązowymi butami. Do grafitu proponowałbym ciemny odcień brązu, dokładnie taki, jak prezentuje premier Tusk.
Odcień zwany "koniak(cognac)", który pokazałem na zdjęciach będzie lepiej wyglądał z granatem.

konto usunięte

Temat: Kolor obuwia do garnituru

Znana mi zasada o prowinienicji anglosaskiej mowi, ze czarne obuwie zostawiamy na wieczor. Osobiscie staram sie z niej korzystac najczesciej jak sie da - nosze buty w kolorach podobnych jak pan premier do garniturów zwlaszcza granatowych.

Rzeczywiscie w Polsce rzadko sie z niej korzysta.

Buty w jasnym kolorze tez mam jedne i uwazam, ze do granatowego garnituru w jasne prazki wygladaja bosko :), podobnie jak tutaj:


Obrazek


Ja nie uwazam ze sa za jasne - lubie takie polaczenie, mam do tego jasna skorzana teczke.

(Znowu wyjde na pajaca ale co tam:) - to moja prywatna opinia nie mam na to zadnej zasady)

Wiec wprost odpowiadajac na pytanie: buty sa ok :)Przemek G. edytował(a) ten post dnia 15.09.09 o godzinie 23:06

konto usunięte

Temat: Kolor obuwia do garnituru

Fryderyk Bojdo:
Myślę, że nie ma chyba konkretnej zasady kolorystycznej w relacji buty-garnitur (poza paskiem), jesli nie mamy o czynienia z sytuacja która wymaga maksymalnej formalnosci czyli raczej bezwzglednie czarnego koloru obuwia. Bal, pogrzeb, dyplomatyczne sytuacje.

Zasada jest dosc prosta: musi to do siebie pasowac i sie nie gryzc. Im jasniejszy garnitur tym jasniejsze buty, zadne tam czern do bezu czy jasnych szarosci. Czern do czerni to na pewno.

konto usunięte

Temat: Kolor obuwia do garnituru

Konrad B.:
Okazja zdecydowanie niewieczorna, więc buty słusznie w kolorze "dziennym" (kanon mówi o brązie lub wiśni).

Wisniowe buty w fasonie klasycznym to rzecz naprawde trudna do zdobycia (nie liczac szycia) w Polsce.
Radosław Parda

Radosław Parda New Solutions sp z
o.o.

Temat: Kolor obuwia do garnituru

brązowe buty do szarych i granatowych garniturów wyglądają elegancko. szczególnie fajnie komponują się do granatu. co zresztą widać na ulicach Francji, Włoch, Hiszpanii.Radosław Parda edytował(a) ten post dnia 16.09.09 o godzinie 08:15
Maria B.

Maria B. Niczego nie wiedzą,
niczego nie potrafią
znaleźć, bo ich ...

Temat: Kolor obuwia do garnituru

Chcialam tylko przypomniec, ze byla na ten temat dyskusja. Warto poszukac (zwlaszcza ze zamieszczone powyzej zdjecia pochodza wlasnie z tamtej dyskusji). W zwiazku z tym zamykam watek.

Następna dyskusja:

kolor paznokci




Wyślij zaproszenie do