konto usunięte

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

Witam,
postanowiliśmy ze znajomymi u siebie w instytucie zawalczyć o wyższe stypendium.
Ciekaw jesteśmy jak to jest u Was? Jeśli ktoś nie chce to będę bardzo wdzięczny za informacje na priva.
Pozdrawiam
Piotr
Jakub P.

Jakub P. ....Loading....

konto usunięte

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

Wysokość ustalona jest ustawowo. Oprócz świadczeń socjalnych uczelnia może, ale nie musi wypłacać stypendium w wysokości przynajmniej 60% uposażenia asystenta, co wynosi gdzieś trochę ponad 1000 zł. Wiem, że na PAM-ie w Szczecinie to nieco więcej, zdaje się 70%.
Edyta K.

Edyta K. dr nauk o Ziemi

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

1100 po otworzeniu przewodu (przed 1045 - kolosalna zmiana, nie:))Dodatkowo jeszcze naukowe, ale to grosze. Pzdr
Tomasz G.

Tomasz G. GlaxoSmithKline
Consumer Healthcare
Sp. z o.o., Regional
...

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

Jerzy B.:
Wysokość ustalona jest ustawowo. Oprócz świadczeń socjalnych uczelnia może, ale nie musi wypłacać stypendium w wysokości przynajmniej 60% uposażenia asystenta, co wynosi gdzieś trochę ponad 1000 zł. Wiem, że na PAM-ie w Szczecinie to nieco więcej, zdaje się 70%.

dokładnie 1044zł + dodatek za pracę w warunkach szkodliwych(60 zł) co daje 1104zł :/

konto usunięte

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

Tomasz Grzelak:
Jerzy B.:
Wysokość ustalona jest ustawowo. Oprócz świadczeń socjalnych uczelnia może, ale nie musi wypłacać stypendium w wysokości przynajmniej 60% uposażenia asystenta, co wynosi gdzieś trochę ponad 1000 zł. Wiem, że na PAM-ie w Szczecinie to nieco więcej, zdaje się 70%.

dokładnie 1044zł + dodatek za pracę w warunkach szkodliwych(60 zł) co daje 1104zł :/

Kto dostaje te 60 zł ten dostaje, ekonomiści nie dostawali ;-))

konto usunięte

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

W ustawie kolega doczytał sie że są widełki od około 1000 do 1600!!! jak mnie pamięć nie myli. Ale sprawdzę żeby nie było, że nawołuje do buntu ;-)

konto usunięte

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

ja również 1044 zł

konto usunięte

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

UŚ, Psychologia, O zł :(
Jakub P.

Jakub P. ....Loading....

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

1044, ale nie uznano trudnych warunków pracy :/
Jakub Michał Milczarek

Jakub Michał Milczarek Inspektor (Chemik
Analityk)

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

Wydział Chemii, Uniwersytet Jagielloński
1044 zł

konto usunięte

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

Kurcze na razie nam nie pomagacie.
No proszę to nikt nie dostaje więcej niż 1100, pewnie się wstydzą?
Musimy się na jakiś przykład przecież w końcu powołać w piśmie do dyrekcji ;-)Piotr Siłka edytował(a) ten post dnia 11.06.08 o godzinie 20:45

konto usunięte

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

http://www.phd.ams.edu.pl/
Agnieszka L.

Agnieszka L. Starszy wykładowca -
Fizjoterapia
Oddechowa, St.
George's...

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

Moze powolac sie na jakies przepisy Unijne. Z tego co sie orientuje to w krajach Euro stypendium wynosi ok 1000-1200Euro i w kazdym roku jest podwyzka o jakis procent. W Wielkiej Brytanii 1000-1200GBP.

konto usunięte

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

Agnieszka L.:
Moze powolac sie na jakies przepisy Unijne. Z tego co sie orientuje to w krajach Euro stypendium wynosi ok 1000-1200Euro i w kazdym roku jest podwyzka o jakis procent. W Wielkiej Brytanii 1000-1200GBP.

Takie powoływanie jest pozbawione racji.
Agnieszka L.

Agnieszka L. Starszy wykładowca -
Fizjoterapia
Oddechowa, St.
George's...

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

Jerzy B.:
Agnieszka L.:
Moze powolac sie na jakies przepisy Unijne. Z tego co sie orientuje to w krajach Euro stypendium wynosi ok 1000-1200Euro i w kazdym roku jest podwyzka o jakis procent. W Wielkiej Brytanii 1000-1200GBP.

Takie powoływanie jest pozbawione racji.

A mozna wiedziec czemu?

konto usunięte

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

Agnieszka L.:
Jerzy B.:
Agnieszka L.:
Moze powolac sie na jakies przepisy Unijne. Z tego co sie orientuje to w krajach Euro stypendium wynosi ok 1000-1200Euro i w kazdym roku jest podwyzka o jakis procent. W Wielkiej Brytanii 1000-1200GBP.

Takie powoływanie jest pozbawione racji.

A mozna wiedziec czemu?

Bo nie ma żadnego związku między wysokością polskich stypendiów a wysokością stypendiów w UE, czy GB. Trzeba wziąć pod uwagę siłę nabywczą pieniądza, rozwój społeczny... to, że komuś na zachodzie płaci się więcej nie oznacza, że to upoważania do takich roszczeń w Polsce. Już nie mówiąc o tym, że w Polsce sprawę stypendium regulują konkretne przepisy, których uczelnie muszą się trzymać.
Agnieszka L.

Agnieszka L. Starszy wykładowca -
Fizjoterapia
Oddechowa, St.
George's...

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

Ja nie mowie, zeby stypendia byly w wysokosci stypendiow z innych krajow Unii. Ja mowie o przepisach unijnych, ktore przewiduja mozliwosc podwyzek stypendiow naukowych w miare postepow, rozwoju doktoranta.

Piotr probuje tu znalezc pomysly jak umozliwic podwyzszenie swojego stypendium w obrebie istniejacych przepisow. Jezeli istnieja pewne "widelki" umozliwiajace podwyzki, a niektore uczelnie na to spokojnie stac, to czemu zgadzac sie na minimum. W koncu to dzieki zasobowi intelektualnemu miedzy innymi doktorantow uczelnia zarabia pieniazki.

konto usunięte

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

Agnieszka L.:
Ja nie mowie, zeby stypendia byly w wysokosci stypendiow z innych krajow Unii. Ja mowie o przepisach unijnych, ktore przewiduja mozliwosc podwyzek stypendiow naukowych w miare postepow, rozwoju doktoranta.

Piotr probuje tu znalezc pomysly jak umozliwic podwyzszenie swojego stypendium w obrebie istniejacych przepisow. Jezeli istnieja pewne "widelki" umozliwiajace podwyzki, a niektore uczelnie na to spokojnie stac, to czemu zgadzac sie na minimum. W koncu to dzieki zasobowi intelektualnemu miedzy innymi doktorantow uczelnia zarabia pieniazki.

1. Nie mam żadnej informacji, która mówiłaby, że prawo unijne w tym względzie przekłada się w jakikolwiek sposób na prawo polskie.
2. Uczelnia zawsze udowodni, że ma pilniejsze wydatki, szczególnie że stypendium w wysokości 1044 zł jest fakultatywne, a tym bardziej jego wyższe wysokość.
3. Na uczelni zasób kadrowy = dr hab.

Piszę to wszystko ze smutkiem...

konto usunięte

Temat: Jak wysokie stypendium dostajecie?

Jerzy B.:
1. Nie mam żadnej informacji, która mówiłaby, że prawo unijne w tym względzie przekłada się w jakikolwiek sposób na prawo polskie.

Tu jest literowka, czy tak mialo byc ?
Pozdr,
Jakub



Wyślij zaproszenie do