Temat: Zaprosznie

Zapraszam do dyskusji, wymiany opinii i pomysłów na temat sposób organizacji kampanii Dni Uczenia się Dorosłych 2009. Jak można zainteresować ludzi ideą uczenia się przez całe życie? Jedni mówią, że tylko system ulg podatkowych, oferowanych przez państwo może otworzyć ludziom oczy i doprowadzić do powszechnego uczenia się. Z drugiej strony Polska ma największy wskaźnik uczących się młodych ludzi. Którzy - zdaniem niektórych ekspertów - są jedynie taśmowym produktem wyższych uczelni, które nie dbają o jakość wyższego wykształcenia setek tysięcy młodych ludzi.

Czy oznacza to, że wreszcie po otrzymaniu tytułu magistra można spokojnie pomyśleć czego uczyć się dalej? Bez przymusu społecznego, dla własnej satysfakcji albo w celu realizacji własnych zainteresowań i celów.

Kampania Społeczna Dni Uczenia się Dorosłych jest długoterminowym działaniem skierowanym na zmianę świadomości społecznej w pojmowaniu idei uczenia się przez całe życie.
Anna  Leśnikowska-Jaro s

Anna
Leśnikowska-Jaro
s
Psycholog, Trener
Biznesu dla firm
produkcyjnych, HR
Kons...

Temat: Zaprosznie

Pamiętam czas gdy skończyłam studia i na prawdę chciałam odpocząć od nauki po 17 latach uczenia się non stop (nie licząc edukacji przedszkolnej ;)
potrzeba wróciła z czasem, ale myślę, że warto uświadamiać społeczeństwo, że nauka / rozwój to nie musi być tylko kolejna szkoła;
uczymy się na szkoleniach, konferencjach, festiwalach, podczas realizacji własnego hobby, oglądanie inspirujących programów TV, poprzez czytanie czasopism, gazet i książek, chodzenie do kina, teatru, galerii, filharmonii; poprzez wyjazdy poza miejsce zamieszkania, fajne spotkania ze znajomymi, świadome obcowanie z dziećmi itd, itd

okazji jest wszędzie mnóstwo, czasem tylko brakuje tego jednego kroku: uświadomienia sobie w tym momencie "o! znów się dziś czegoś nauczyłam/łem"
Katarzyna Kowarik

Katarzyna Kowarik Trener Rozwoju
Osobistego

Temat: Zaprosznie

Witam
Człowiek uczy się cale zycie roznych rzeczy. Trzeba tylko umiec z tych otaczajacych nas dobrodziejstw korzystac i rozpoznawac je. Cwiczyc mozg mozna w kazdym wieku - do czego serdecznie zachecam i w rozny sposob.
Doskonalym sposobem sa cwiczenia. Takie proste ale te najprostsze sa najbardziej skuteczne. Sposob na aktywny umysl jest w zasiegu kazdego z nas. Trzeba tylko otwarcie to powiedziec. Jestem za !!!

W kazdym razie sluze wsparciem - jestem Autoryzowanym Trenerem Technik Pamieciowych , do tego ukonczylam kurs w zakresie Kinezjologii Edukacyjnej -sa to znakomite , proste sposoby na utrzymanie aktywnosci umyslowej.

Kasia
Robert M.

Robert M. trener / coach

Temat: Zaprosznie

a ja przed chwilą nauczyłem się dzięki mądrzejszej koleżance że "shift + enter" potrafi ułatwić życie :)

Co dowodzi, że uczymy się cały czas i dobrze, że tak właśnie jest!

Dlatego cieszę się, że środowisko edukacyjne organizuje taką akcję, ponieważ w jednym miejscu człowiek zainteresowany własnym rozwojem będzie miał dostęp do różnorodnych i ciekawych form nauki.

A jakie umiejętności Waszym zdaniem warto rozwijać w ciągu całego życia?



Wyślij zaproszenie do