Tomasz Socik

Tomasz Socik Informatyk / Grafik
komputerowy

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Krzysztof B.:
Tomasz Socik:
Uwierz mi, że jest cała masa ludzi, która woli

Uwierz mi, jest cała masa ludzi, którzy powinni ZMIENIĆ zawód na taki, który będą umieli wykonywać, zamiast trwać w błędnym przekonaniu że są grafikami, ilustratorami czy projektantami.

Masz rację, ale to jest też wina prywatnych szkół wyższych, które wypuszczają takich "specjalistów" oraz po części młodych ludzi, bo teraz każdy chce studiować ale nie myśli po co.

Ale uwierz mi nawet jak ktoś jest dobry w tym co robi to nie znaczy, że trafi na dobrą pracę. Taka jest rzeczywistość.

konto usunięte

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Tomasz Socik:
Ale uwierz mi nawet jak ktoś jest dobry w tym co robi to nie znaczy, że trafi na dobrą pracę. Taka jest rzeczywistość.

każdy sam kreuje swoją rzeczywistość. Wiem, truizm. Najwyraźniej jednak trzeba go przypominać.

Jeśli ktoś godzi się robić za popychadło za 1200 brutto, to słowo 'dobry' jest tu raczej nie na miejscu.
z mojej strony tyle w temacie.

konto usunięte

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Tomasz Socik:
A to jak powinno być to oczywiste ale aby to zmienić, każdy musiałby mysleć tak samo. Był taki film: "Equilibrium" tyle, że tam każdy musiał zażywać rano jakieś chemikalia dożylnie aby wyzbyć się emocji i myśleć trzeźwo ;)

Zastanawiam się tylko, gdzie ta Polska duma? Wszyscy potrafią tylko mówić jakimże to dumnym Narodem jesteśmy.. a tu proszę.. podporządkowujemy się byle komu, byle by przytulić grosza.. za granicą 90% naszych Rodaków to kwintesencja naszej 'dumy' - ochleje i złodzieje.

Abstrahując od tego. Fakt jest taki, że mając już tą pracę zdarzają się sytuacje, gdzie można zrobić coś ponad to, co mamy zapisane w umowie.. jednakże dasz palec wezmą całą rękę.. a pracodawcy uwielbiają tego nadużywać..

Znam wiele przypadków, gdzie: z informatyka robiono mechanika samochodowego, z zaopatrzeniowca - ogrodnika, z handlowca zaopatrzeniowca i bóg wie co jeszcze.

Dlaczego ?

Ponieważ, coś jednak tej dumy mamy i ciężko grać głupa, że czegoś nie potrafimy, kiedy tak na prawdę nie sprawia nam problemu wcielić się w inną rolę.

Prawda jest taka, że sami sobie na to zapracowujemy. Więc albo ludzie w końcu obudzą się i zaczną walczyć o swoje, albo wezmą te "chemikalia dożylnie", albo nadal będziemy brnąć po uszy zatopieni w gównie. Patrząc tylko, który mniej nas wydyma.
Agnieszka Anna J.

Agnieszka Anna J. burza w szklance
wody

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

czemu Wy się tak produkujecie?Popatrzcie tutaj http://www.goldenline.pl/magdalena-jagielka2/wypowiedzi
bez komentarza reszte przemilcze.AMEN
Tomasz Socik

Tomasz Socik Informatyk / Grafik
komputerowy

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Krzysztof B.:
Tomasz Socik:
Ale uwierz mi nawet jak ktoś jest dobry w tym co robi to nie znaczy, że trafi na dobrą pracę. Taka jest rzeczywistość.

każdy sam kreuje swoją rzeczywistość. Wiem, truizm. Najwyraźniej jednak trzeba go przypominać.

Jeśli ktoś godzi się robić za popychadło za 1200 brutto, to słowo 'dobry' jest tu raczej nie na miejscu.
z mojej strony tyle w temacie.

Jasne, spróbuj to wytłumaczyć tym ludziom. Nie wszystko jest takie proste jak się wydaje. A co do rzeczywistości to punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Dal wielu "dobrych" lepszy rydz niż nic.

konto usunięte

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

>. Dal wielu "dobrych" lepszy
rydz niż nic.


i tym sposobem masz

www za 300 zł z grafiką
logoski po 100 zł
plakaty za 50 zł

i całą resztę też za drobniaki

btw

coś się "tłumaczysz" też tak robisz?"leszy rydz niż nic"??
a kiedy w takim razie "robisz kokosy"?? 1x na 30 zleceń?

konto usunięte

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Agnieszka Anna Janus:
czemu Wy się tak produkujecie?Popatrzcie tutaj http://www.goldenline.pl/magdalena-jagielka2/wypowiedzi
bez komentarza reszte przemilcze.AMEN

Oj tam od razu, że produkujecie się.. :) czyż nie miło prowadzi się konwersację ? :)

Pani M. miała problem chcieliśmy pomóc jej go rozwiązać. Ale coś nie idzie za dobrze - nie wiadomo czemu.. hmm..Sebastian Ziółkowski edytował(a) ten post dnia 05.11.09 o godzinie 18:19
Tomasz Socik

Tomasz Socik Informatyk / Grafik
komputerowy

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Jan D.:
>. Dal wielu "dobrych" lepszy
rydz niż nic.


i tym sposobem masz

www za 300 zł z grafiką
logoski po 100 zł
plakaty za 50 zł

i całą resztę też za drobniaki

btw

coś się "tłumaczysz" też tak robisz?"leszy rydz niż nic"??
a kiedy w takim razie "robisz kokosy"?? 1x na 30 zleceń?

Jestem obrońcą uciśnionych ;) Ale tutaj akurat mówiłem o stałym wynagrodzeniu, a nie o prywatnych zleceniach.

Tak btw widziałem tańszych. Ale jak kogoś nie stać na logo za 3k, www za 5k, i plakat za 2k, tylko chce mieć tani badziew i się tym zadowoli to jego sprawa. A jak klient jest poważny to wie, że takie rzeczy tyle nie kosztują.

konto usunięte

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Tak btw widziałem tańszych. Ale jak kogoś nie stać na logo za 3k, www za 5k, i plakat za 2k, tylko chce mieć tani badziew i się tym zadowoli to jego sprawa. A jak klient jest poważny to wie, że takie rzeczy tyle nie kosztują.

problem polega na tym że klientów którzy się "znają" jest za mało ,a za dużo jest klientów którzy się "nie chcą zanać"

stąd "lepszy rydz niż nic" nawet dla "dobrych"

ja cierpię non stop na brak roboty choć nie jestem ani dobry ani najlepszy,ale wolę nie robić za drobniaki bo lepiej grać w pingponga w spodniach niż wypalać oczy dla cwaniaków
Tomasz Socik

Tomasz Socik Informatyk / Grafik
komputerowy

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Jan D.:
Tak btw widziałem tańszych. Ale jak kogoś nie stać na logo za 3k, www za 5k, i plakat za 2k, tylko chce mieć tani badziew i się tym zadowoli to jego sprawa. A jak klient jest poważny to wie, że takie rzeczy tyle nie kosztują.

problem polega na tym że klientów którzy się "znają" jest za mało ,a za dużo jest klientów którzy się "nie chcą zanać"

stąd "lepszy rydz niż nic" nawet dla "dobrych"

ja cierpię non stop na brak roboty choć nie jestem ani dobry ani najlepszy,ale wolę nie robić za drobniaki bo lepiej grać w pingponga w spodniach niż wypalać oczy dla cwaniaków

Można i tak, ale z czegoś trzeba żyć.
Jeden z moich znajomych informatyk - programista mógł mieć robotę za 1200 na rękę w zawodzie, ale pracuje w magazynie za 1600. Mówi, że nie po to się tyle uczył, żeby być wyzyskiwany.
Agnieszka Anna J.

Agnieszka Anna J. burza w szklance
wody

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Jan D.:

ja cierpię non stop na brak roboty choć nie jestem ani dobry ani najlepszy,ale wolę nie robić za drobniaki bo lepiej grać w pingponga w spodniach niż wypalać oczy dla cwaniaków

wiesz co Jan czasem mnie Twój sarkazm w wypowiedziach wkurza ale generalnie szanuje Cie i ....ach nie bede Ci wyznawac tu wzniosłych uczuć;P za zdrowe podejscie do tematu poprostu.Prostujesz moje spojrzenie na branże;D

AMENAgnieszka Anna Janus edytował(a) ten post dnia 05.11.09 o godzinie 19:02

konto usunięte

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

wiesz co Jan czasem mnie Twój sarkazm w wypowiedziach wkurza ale generalnie szanuje Cie i ....ach nie bede Ci wyznawac tu wzniosłych uczuć;P za zdrowe podejscie do tematu poprostu.Prostujesz moje spojrzenie na branże;D


niby każdy z nas to 'dziwka"no ale one mają nawet minimalne stawki a tutaj dna nie widać.

konto usunięte

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Można i tak, ale z czegoś trzeba żyć.

lepiej nie myśleć i przewalać kartony za 1600 niż zmóżdzać się i pocić za gównie grosze.

chcesz robić "dobrze" klientom tfu pijawkom za uczniowskie stawki? nie masz poszanowania dla siebie.

byle bladź na dworcu "w paszczu piedziesiat" a ty "co łaska".....

konto usunięte

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

masz przykład:

są ekskluzywne dziwki,dziwki z agencji,cichodajki i te najgorsze, robiące wszystko za wino.

do których się zaliczasz?

-cichodajka/freelancer
-bladź/ zpn i co łaska
-dziwka z agencji/grafik w agencji
-ekskluzyw/drogi grafikJan D. edytował(a) ten post dnia 05.11.09 o godzinie 19:18
Agnieszka Anna J.

Agnieszka Anna J. burza w szklance
wody

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Jan D.:
masz przykład:

są ekskluzywne dziwki,dziwki z agencji,cichodajki i te najgorsze, robiące wszystko za wino.

do których się zaliczasz?

-cichodajka/freelancer
-bladź/ zpn i co łaska
-dziwka z agencji/grafik w agencji
-ekskluzyw/drogi grafikJan D. edytował(a) ten post dnia 05.11.09 o godzinie 19:18
ja na poczatek zalicze sie do tych z agencji mam wytyczona jasna drogę tzn plany ale co z nich wyniknie?Nie wiem.Ale póki co mam swoje lata i nie stac mnie na bycie cichodajką zreszta chyba póki co nie musze(czytaj nie mam potrzeby)żebrać o najniższą stawke.Wole być w ukryciu póki nie doje do wniosku ze moge coś dac od siebie niż na dzień dobry spalic sobie start w branży a...
co do do tematu och fajnie jest dyskutować ale po co jesli KTOŚ ma z tego niezły ubaw?PROWOKACJA CZU CÓŚ?Odsyłam do mojej wypowiedzi wyżej;PPPPP

konto usunięte

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Jan D.:
masz przykład:

są ekskluzywne dziwki,dziwki z agencji,cichodajki i te najgorsze, robiące wszystko za wino.

do których się zaliczasz?

-cichodajka/freelancer
-bladź/ zpn i co łaska
-dziwka z agencji/grafik w agencji
-ekskluzyw/drogi grafik

Swieta prawda. Od dawien dawna mam zdanie ze grafik to zwyczajna i sprzedajna dziwka - bez wyjatku. Wazne sa tylko zera i kazdy sie sprzeda.

Wazne, aby tylko zrobic klientowi dobrze, a Ci ostatni wiedza najlepiej jak lubia, i za nic w swiecie niektorym do lba nie wbijesz, ze to co oni lubia, nie musi sprawiac przyjemnosci innym.

W niektorych przypadkach mozna oczywiscie odmowic, i pogonic go do innej, w innych przypadkach - jak dobrze placi, sami przyjmiemy go z otwartymi ramionami, tfuu nogami :)

konto usunięte

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Agnieszka Anna Janus:
ma z tego niezły ubaw?PROWOKACJA CZU CÓŚ?Odsyłam do mojej wypowiedzi wyżej;PPPPP

Porownanie jest bardzo dobre. Sa cichodajki pracujace za wielkie pieniadze, i sa takie co biora co w rece wpadnie :) Reguly nie ma. Wszyscy jestesmy tacy sami, z tym ze niektorzy biora za to naprawde dobre pieniadze ;)

Od dziwek roznimy sie jedynie tym, ze teoretycznie nie powinnismy staczac sie w dol, a wrecz przeciwnie ;)

konto usunięte

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Od dziwek roznimy sie jedynie tym, ze teoretycznie nie powinnismy staczac sie w dol, a wrecz przeciwnie ;)


ale to je stać na coraz lepsze auta,mieszkania,ciuchy ,kosmetyki

a takiego gucia co robi www za 300 zł nigdy nie będzie na to stać ,nawet jak będzie przewalać 5 sajtów miesięcznie

konto usunięte

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Jan D.:

a takiego gucia co robi www za 300 zł nigdy nie będzie na to stać ,nawet jak będzie przewalać 5 sajtów miesięcznie

Tirowy z trasy katowickiej tez pewnie stac nie bedzie, a wyobraz sobie ile klientow miesiecznie zapewne przewala ;)

Problem lezy gdzie indziej. Ze dziwkarska klientela jest uswiadomiona sensownie. I kazdy idzie do swojej grupy docelowej. Jakis bogaty fagas nie wezmie sobie tirowy na trasie tylko pojdzie do eksluzywnej cichodajki, badz juz do wlasnej dziwki.

W przypadku grafikow nie ma lekko i ludzie glownie mysla "cena" nie myslac o jakosci uslugi jaka otrzymaja w zamian.Jacek Kustra edytował(a) ten post dnia 05.11.09 o godzinie 19:48

konto usunięte

Temat: Nazewnictwo stanowiska GRAFIK czy nie GRAFIK

Tirowy z trasy katowickiej tez pewnie stac nie bedzie, a wyobraz sobie ile klientow miesiecznie zapewne przewala ;)

heeheeh ,chłopie one zarabiają po kilka dych miesięcznie
nie czytałeś o nich??



Wyślij zaproszenie do