Piotr L.

Piotr L. • Weź Mnie •

Temat: Nowe logo ECS...


Obrazek


http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.php?id_news=2...

Z całym szacunkiem do Jury tego typu konkursów... czy cała
"sztuk-kadra" w naszym pieknym kraju zatrzymała się w rozwoju
10-20 lat temu :| Chociaż nie wiem czy kiedykolwiek widziałem coś
takiego, tym bardziej że na konkurs poszła masa naprawdę fajnych
pracek...

Ja tam widzę stary szalik albo papier toaletowy... chociaż czego się spodziewać, pomysł z ECS (i kupą kasy wywaloną w błoto) jest jaki jest, więc logo miało by być lepsze?:)

Co Wy o tym myślicie?
Marcin Kopczyński

Marcin Kopczyński Po prostu szczęśliwy
człowiek :)

Temat: Nowe logo ECS...

jak dla mnie dobry koment to 'yyy?' ;) i nic więcej.

"W tej pracy widać ogromną ekspresję. Logo w nienachalny sposób nawiązuje do znanego wszystkim loga Solidarności. Jest niezwykle otwarte na grę literami - chwalił narodzoną pracę prof. Tomasz Bogusławski, przewodniczący jury konkursowego i rektor gdańskiej ASP."

asp... 'loga'... super ;)

Temat: Nowe logo ECS...

Moja opinia jest taka, że po serii naiwnych mazajek które wygrywały konkursy ostatnio, dostaliśmy teraz wieloznaczny, dający swobodę interpreacji i zapamiętywalny symbol.

Podoba mi się.
Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński

Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński projektant, eagler i
orloger

Temat: Nowe logo ECS...

Gratuluję zapamiętywalności tego znaku Jacku :)

a przy okazji, temat jest też wałkowany tu http://www.goldenline.pl/forum/identyfikacja-branding/... i tu http://www.goldenline.pl/forum/design/452134

konto usunięte

Temat: Nowe logo ECS...

Panie Jacku, podpisuję się pod Pana opinią, jeśli można.

Problematyczne w tym znaku są te drobne detale o góry, po których wszyscy teraz jadą, ale to kosmetyka. Znak jest bardzo czytelny, zapamiętywalny i mocny.
Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński

Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński projektant, eagler i
orloger

Temat: Nowe logo ECS...

Marcin F.:
Panie Jacku, podpisuję się pod Pana opinią, jeśli można.

Problematyczne w tym znaku są te drobne detale o góry, po których wszyscy teraz jadą, ale to kosmetyka. Znak jest bardzo czytelny, zapamiętywalny i mocny.
Jeśli ja dobrze umiem czytać, ale moze nie umiem, to tym detalem zająłeś się ty, a reszta jedzie po całości pozatym widać po dyskusji i twojej odpowiedzi w innym wątku, na ten sam temat na grupie Identyfikacja & branding, ze nie bardzo możesz się zdecydować czy "w pełni spełnia wymogi projektowania" czy jednak ma wady.

Poproszę o wykladnię czytelności znaku, co zobaczy/skojarzy John, który nic nie wie o Solidarności? Poprosze też o uzasadnienie jego zapamiętywalności, moim zdaniem jest żadna a właściwie równa zapamiętaniu że "było czerwone maźnięcie".
"Mozny znak" - co to znaczy? bo czerwony i jednolita plama?
Jarek Leśniewski

Jarek Leśniewski projektowanie
graficzne

Temat: Nowe logo ECS...

Jacek Opaluch:
Moja opinia jest taka, że po serii naiwnych mazajek które wygrywały konkursy ostatnio, dostaliśmy teraz wieloznaczny, dający swobodę interpreacji i zapamiętywalny symbol.

Podoba mi się.

Przypomina mi się cytat, że "sztuka jest plagiatem, albo rewolucją". Mamy wkońcu coś nowego, świeżego. Jury podjęło odważną decyzję i chwała im za to. Czytając komentarze internautów, tym bardziej jestem przekonany, że to to był dobry wybór. Także jestem na tak. Pzdr.
Kamil P.

Kamil P. Grafik, Operator DTP

Temat: Nowe logo ECS...

Jarosław Leśniewski:
Jacek Opaluch:
Moja opinia jest taka, że po serii naiwnych mazajek które wygrywały konkursy ostatnio, dostaliśmy teraz wieloznaczny, dający swobodę interpreacji i zapamiętywalny symbol.

Podoba mi się.

Przypomina mi się cytat, że "sztuka jest plagiatem, albo rewolucją". Mamy wkońcu coś nowego, świeżego. Jury podjęło odważną decyzję i chwała im za to. Czytając komentarze internautów, tym bardziej jestem przekonany, że to to był dobry wybór. Także jestem na tak. Pzdr.


czyli jak sie wiekszosci nie podoba to jest super? genialne poprostu...

pozdr
Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński

Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński projektant, eagler i
orloger

Temat: Nowe logo ECS...

Jarosław Leśniewski:
Jacek Opaluch:
Moja opinia jest taka, że po serii naiwnych mazajek które wygrywały konkursy ostatnio, dostaliśmy teraz wieloznaczny, dający swobodę interpreacji i zapamiętywalny symbol.

Podoba mi się.

Przypomina mi się cytat, że "sztuka jest plagiatem, albo rewolucją". Mamy wkońcu coś nowego, świeżego. Jury podjęło odważną decyzję i chwała im za to. Czytając komentarze internautów, tym bardziej jestem przekonany, że to to był dobry wybór. Także jestem na tak. Pzdr.
Dobrze ci się przypomina, tyle że dizajn upchałeś do Sztuki.
W przeciwieństwie do Sztuki dizajner logo tworzy na konkretne zamówienie i tak by było zrozumiałe/przyswajalne dla mas.
Jeżeli argumentem grafika w stosunku do logo, które ma coś komuś komunikować, jest tylko "świeżość" i "nowość" to chyba ciut mało, tyle może napisać każdy profan.

konto usunięte

Temat: Nowe logo ECS...

-Mаrсіn F. edytował(a) ten post dnia 08.07.09 o godzinie 14:23
Kamil P.

Kamil P. Grafik, Operator DTP

Temat: Nowe logo ECS...

w kwestii formalnej:

moze ta dyskusja toczyc sie w jednym watku w jednej grupie? posty zaczynaja sie dublowac...

pozdr
Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński

Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński projektant, eagler i
orloger

Temat: Nowe logo ECS...

Marcin F.:
Znak spełnia wymogi zapamiętywalności - właśnie przez to, że jest tylko "czerwonym maźnięciem". To wystarczy. Logo nie musi być manualem użytkownika. Nie musi być zrozumiałe dla mas (nie ma takiego wymogu w żadnej z definicji; krzywa Gaussa się kłania - jeden wyczyta to, inny jeszcze tamto).
W zapamietywaniu, tak to już dziwnie jest, pomagamy sobie mnemotechniką - jak coś wygląda dla nas jak maziaj to nazwiemy maziajem i tak zapamiętamy, jak wygląda na klocek lego to... itd. taki sposób zapamietania, proby zapamiętania rzutuje na powiązanie z formą jakichś skojarzeń. Dla znaku możemy mieć dobre i złe skojarzenia, te pierwsze bardzo pożądane, tych drugich należy unikać jak ognia. Dlaczego? bo bardzo trudno będzie wyrobić barkę dobrej instytucji jeśli przyklei się etykieta negatywna, trudne i kosztowne, ai nie do końca mozliwe do zniwelowania. Czy "maziaj" ma pozytywne konotacje? moim zdaniem nie i widać nie tylko moim skoro jako pejoratywu uzywają go oceniający.

Czy dobre logo może mieć wady? według ciebie może, według mnie nie. Nie wyobrażam sobie nowego Maybacha z tandetnymi plastikami w środku i welurową tapicerką :) bo przestał by być super dobry samochód markowy a stałby się jakimś samochodem. Tak samo mamy tu to nie jest dobre logo, to jest jakiś znak graficzny w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu.

I na koniec przywołaleś pędzle - no to "jezdeśma doma ociec" :)

Temat: Nowe logo ECS...

Logo ECS rozszyfrowane!!!!!

polecam link:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8cb3cff7e6a1f170.html

autor: Kazimierz Jędrak

Następna dyskusja:

Obserwuj Odpowiedz Konkurs ...




Wyślij zaproszenie do