Dominik K.

Dominik K. I am looking for new
challenges ... /
Szukam nowych
wyzwa...

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

Witam
A moze ktoś orientuje w wartościowych szkoleniach dla osób które chwilowo są bezrobotne i nie chcą marnować czasu tylko podnosić swoje walifikacje?

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

Dominik Kłudkiewicz:
Witam
A moze ktoś orientuje w wartościowych szkoleniach dla osób które chwilowo są bezrobotne i nie chcą marnować czasu tylko podnosić swoje walifikacje?


W Urzędzie Pracy jest mnóstwo szkoleń dla bezrobotnych.

.. i nie jest to pic na wodę, że tak się wyrażę :)
Znajoma chodziła na aranżację wnętrz, a obecnie uczestniczy w języku obcym.
Dominik K.

Dominik K. I am looking for new
challenges ... /
Szukam nowych
wyzwa...

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

a w jakim urzędzie i jakim miescie jest taka promocja? W Wawie oferują kilka szkoleń które w zaden sposób nie pasują do mojego profilu. Szkolenia indywidualne odpadają bo nie maja kasy;-)

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

Gdańsk :)

..lecz gdy przypadkiem trafiłam na bytowską stronę urzędu (nie wiem dlaczego mnie przekierowało na nią ;)) to np z Gda. mają kilkakrotnie więcej szkoleń nizeli właśnie w Bytowie. Wydaje mi się, że w takim razie w Wawie powinniści mieć ich jeszcze więcej.
Napisałeś też OGÓLNIE o osobach które chcą się szkolić podczas bezrobocia, więc nie moge też wiedzieć czego możesz oczekiwać od UP.

Wszystkie szkolenia są dostępne na stronach UP i terminy.magdalena król edytował(a) ten post dnia 17.09.09 o godzinie 16:07

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

magdalena król:
Znajoma chodziła na aranżację wnętrz, a obecnie uczestniczy wjęzyku obcym.

w ktorym urzedzie takie atrakcje? chetnie sie zapisze... pytanie tylko, czy trzeba miec status bezrobotnego i byc oficjalnie zarejestrowanym, czy wystarczy byc wolnym strzelcem i np. w danej chwili nie byc zwiazanym umowa z zadnym podmiotem?

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

Andree W.:
w ktorym urzedzie takie atrakcje? chetnie sie zapisze...

Tam gdzie jesteś zameldowany..to musisz spojrzeć na ofgertę z Twojego miasta :))

pytanie
tylko, czy trzeba miec status bezrobotnego i byc oficjalnie zarejestrowanym,

oczywiście, ze tak :)
Dominik K.

Dominik K. I am looking for new
challenges ... /
Szukam nowych
wyzwa...

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

Z tego co się orientuje to musisz być zarejestrowany. O wszystkim mozesz przeczytac na stronie UP.

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

magdalena król:
Andree W.:
w ktorym urzedzie takie atrakcje? chetnie sie zapisze...

Tam gdzie jesteś zameldowany..to musisz spojrzeć na ofgertę z Twojego miasta :))

pytanie
tylko, czy trzeba miec status bezrobotnego i byc oficjalnie zarejestrowanym,

oczywiście, ze tak :)

zaraz po zarejestrowaniu mozna przystapic do kursu, czy trzeba jakies wymogi spelniac, np. czasowe, terytorialne, itp.? moze glupio zabrzmi, ale mozna po kursie sie wypisac pozniej z posredniaka? hmm, nie wiem "z czym to sie je" caly ten posredniak...

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

Dominik Kłudkiewicz:
Z tego co się orientuje to musisz być zarejestrowany. O wszystkim mozesz przeczytac na stronie UP.

Tak wiem, oczywiscie, jednak strony www poszczegolnych urzedow sa odmienne...oferta kursow tez jest dosc uboga i zazwyczaj nastawiona na pewne zawody, ktore sie do znudzenia powtarzaja w danym regionie....kursow zwiazanych z projektowaniem nie zauwazylem nigdy.

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

Andree W.:
zaraz po zarejestrowaniu mozna przystapic do kursu, czy trzeba jakies wymogi spelniac, np. czasowe, terytorialne, itp.?

Z tego co wiem takie szkolenia odbywają się dzień w dzień np przez 3 miesiące i np od h 10 przed południem.. tak, po zarejestrowaniu jeśli jest akurat termin szkolenia to możesz zgłosić chęć do jego przystąpienia
jęsli ptrzestaniesz chodzić musisz zapłacić za kurs, jeśli nie zdasz końcowego egzaminu/zaliczenia również

moze
glupio zabrzmi, ale mozna po kursie sie wypisac pozniej z posredniaka?

tak, musisz zgłosić swojemu opiekunowi, że np masz pracę itp

hmm, nie wiem "z czym to sie je" caly ten
posredniak...

w obecnych czasach "smakuje" całkiem nieźle ;)
sporo sie pozmieniało

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

Zasiegne jezyka w UP, jednak z tego co wiem, to nie mozna sie zapisac na kursy organizowane przez inne jednostki terytorialne UP, a szkoda, bo oferta jest znacznie ciekawsza niz w miejscowym...hmm

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

Andree W.:
kursow zwiazanych z projektowaniem nie zauwazylem nigdy.

Nie dziwie się, ponieważ tytuł tego szkolenia brzmiał zupełnie inaczej nizeli "aranżacja wnętrz". Był skierowany do kobiet i w tytule było coś w rodzaju "kobieta na budowie..." :)

naprawdę dokłanie tytułow szkoleń nie pamiętam a nie chce zmyślać ;)

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

magdalena król:
tak, musisz zgłosić swojemu opiekunowi, że np masz pracę itp

w obecnych czasach "smakuje" całkiem nieźle ;)
sporo sie pozmieniało

A to ciekawe, czyli ot tak po prostu bez podawania powodu, nie mozna zrezygnowac z "uczestnictwa" w klubie pracy? to taka forma uwiazania? musi byc koniecznie nawiazanie stosunku pracy z jakims podmiotem aby sie wypisac?
Czy po prostu jest to zwiazane tylko w momencie uczestnictwa w kursach?

"smakuje" calkiem niezle...ciekawa zacheta ;))

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

Andree W.:
A to ciekawe, czyli ot tak po prostu bez podawania powodu, nie mozna zrezygnowac z "uczestnictwa" w klubie pracy? to taka forma uwiazania? musi byc koniecznie nawiazanie stosunku pracy z jakims podmiotem aby sie wypisac?

Nie, absolutnie..ja tylko podałam jeden z powodów.. jeśli będziesz akurat uczestniczył w kursie i otrzymasz pracę to kursunie kończysz, informujesz tylko firmę która przeprowadza kurs o fakcie otrzymania pracy i wtedy również opiekuna :)

Myśle, że wystarczy jak po kursie nie zgłosisz się na wizytę właśnie u opiekuna to Cie sami wypiszą (taka kara ;))

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

Andree W.:


Maaaatko, jak Ty mnie maglujesz! haha
Przecież ja nie pracuję w UP :P

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

magdalena król:
Andree W.:


Maaaatko, jak Ty mnie maglujesz! haha
Przecież ja nie pracuję w UP :P

ale milo sie gawedzi z mila kolezanka, to czemu nie ciagnac rozmowy, zawsze ciekawostki jakies wyplyna po drodze :)

no juz juz, koniec z maglowaniem, to przez ten krawacik Twoj czarny na bialym tle :P

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

Andree W.:
no juz juz, koniec z maglowaniem, to przez ten krawacik Twoj czarny na bialym tle :P

Dobra dobra Ty mnie tu nie smrauj ;P
Offtop się robi, cicho szaaaa ;)
Katarzyna S.

Katarzyna S. fundusze unijne

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

w UP można się też zarejestrować jako "poszukujący pracy", nie tylko jako "bezrobotny"
a status "poszukującego pracy" może też mieć osoba pracująca :)
...tylko nie orientuję się czy dla tych dwóch kategorii osób są różne czy wspólna oferta

konto usunięte

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

ostatnio trafiłem na informację, że UP finansują studia podyplomowe dla zarejestrowanych bezrobotnych i rzeczywiście w UP potwierdzili i nawet kasa jest (!!) myślę, że jest to fajniejsza forma podnoszenia kwalifikacji niż szkolenia, które przynajmniej u mnie w Lbn, to wieczny kurs komputerowy i takie tam,
Monika O.

Monika O. nauczyciel
wychowania
przedszkolnego,
Przedszkole
Miejski...

Temat: Szkolenia dla bezrobotnych

Katarzyna Siudowska:
w UP można się też zarejestrować jako "poszukujący pracy", nie tylko jako "bezrobotny"
a status "poszukującego pracy" może też mieć osoba pracująca :)
...tylko nie orientuję się czy dla tych dwóch kategorii osób są różne czy wspólna oferta
Różne. poszukujący pracy moga korzystać z ofert pracy, ale jeśli chodzi o szkolenia, to korzystać z nich mogą m.in.osoby: będące w okresie wypowiedzenia stosunku pracy z przyczyn dotyczacych zakładu pracy, zatrudnione u pracodawcy będącego w upadłości lub likwidacji (nie dotyczy likwidacji w celu prywatyzacji), uczestnicy zajęć w Centrum Integracji Społecznej, osoby pobierające rentę szkoleniową, osoby pracujące 45+



Wyślij zaproszenie do