konto usunięte

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

Witam,
właśnie dołączyłem do grupy, Tomek, miło mi was poznać :)
Z terminem jakim jest coaching zapoznałem się blisko pół roku temu, i powiem szczerze, że zainspirował mnie ten "temat", gdyż moim marzeniem jest prowadzenie szkoleń z samorozwoju, inspirowanie oraz pomaganie innym ludziom odnalezienia ich potencjału i uwierzenia w swoje możliwości. Jeżeli chodzi o doświadczenie zawodowe, to jak na razie żadne, posiadam tylko osobiste, dotyczące osób mi bliskich. Kocham wyzwania, spełniać marzenia, poznawać nowe rzeczy, ciekawych ludzi, fascynuje mnie literatura psychologiczna, kontakt, relacje z innymi osobami. Uważam, że nie wolno zatracić w sobie swojej artystycznej cząstki, dlatego uczęszczam na warsztaty aktorskie, w końcu w życiu nieustannie gramy różne role, więc czemu nie odgrywać by ich jak najlepiej. Uważam, że aktorstwo ma także duże znaczenie dla coucha/trenera, który używa kunsztu właśnie także aktorskiego. Do tego uczęszczam na warsztaty z emisji głosu, który jest tak ważny w komunikacji.
Mam nadzieję, że odnajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, oraz dostanę radę od osób, które zawodowo zajmują się couching'iem , które przybliżą mi drogę do zostania couch'em. Zaznaczam, że mam dopiero 20 lat, także prosiłbym o polecenie dobrej literatury, szkoleń, pracy, w której mógłbym nabrać doświadczenia.
Z góry dziękuję !
Pozdrawiam serdecznieTomasz Ptak edytował(a) ten post dnia 21.11.09 o godzinie 21:18
Ewelina Dziełak Słowińska

Ewelina Dziełak
Słowińska
Marketing i Sprzedaż
w AGROBIZNESIE

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

witam Cię,

podzielę się z Tobą moimi sposrzeżeniami. sam będziesz wiedział najlepiej czy coś tu Ci się przyda :)

myślę, że trochę piszesz tu raczej o roli trenera a nie coucha.

gdyż moim marzeniem jest prowadzenie szkoleń z samorozwoju,
inspirowanie oraz pomaganie innym ludziom odnalezienia ich potencjału i uwierzenia w swoje możliwości. Jeżeli chodzi o doświadczenie zawodowe, to jak na razie żadne, posiadam tylko
osobiste, dotyczące osób mi bliskich. Kocham wyzwania, spełniać marzenia, poznawać nowe rzeczy, ciekawych ludzi, fascynuje mnie literatura psychologiczna, kontakt, relacje z innymi osobami. Uważam, że nie wolno zatracić w sobie swojej artystycznej cząstki, dlatego uczęszczam na warsztaty aktorskie,
w końcu w życiu nieustannie gramy różne role, więc czemu nie odgrywać by ich jak najlepiej. Uważam, że aktorstwo ma także duże znaczenie dla coucha/trenera, który używa kunsztu właśnie także aktorskiego. Do tego uczęszczam na warsztaty z emisji głosu, który jest tak ważny w komunikacji.
- fajne jest to że się rozwijasz bo to nieodzowne w przyszłej pracy coacha.
Mam nadzieję, że odnajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania,
oraz dostanę radę od osób, które zawodowo zajmują się couching'iem , które przybliżą mi drogę do zostania couch'em.
- od strony czysto praktycznej to najlepiej pokażą Ci ścieżkę kariery wykwalifikowani profesjonaliści. Natomiast ja nie wiem czy to trochę nie za wcześnie. Nie chcę wytykac Ci młodego wieku ale wiedza to nie wszystko.
Zaznaczam, że mam dopiero 20 lat, także prosiłbym o polecenie dobrej literatury, szkoleń, pracy, w której mógłbym nabrać doświadczenia.
- może zabrzmi to trywialnie ale rozwijaj się i obserwuj w którą strone idziesz. może skorzystac Ty z coachingu ? ale nie szuakj już sposobu na karierę pt " w wieku 25 lat jestem najlepszy w Polsce w coachingu". to wymaga czasu.

to takie moje dygresje, które może sprookują innych do podzielenia się własnym zdaniem na ten temat :)
pozdrawiam i fajnie, że szukasz !
Z góry dziękuję !
Pozdrawiam serdecznieTomasz Ptak edytował(a) ten post dnia 21.11.09 o godzinie 21:18

konto usunięte

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

Dziękuję za wypowiedź, uważam jednak, że "młody wiek" właśnie jest tutaj zaletą, żeby już zacząć się rozwijać...Nie mam na celu zostania najlepszych couch'em w wieku 25 lat, ale chcę już teraz zagłębić się w tym temacie, rozpocząć drogę, żeby nabierać właśnie jak najwięcej wiedzy i doświadczenia, które w przyszłości zaprocentują :)
Pozdrawiam serdecznie
Ewelina Dziełak Słowińska

Ewelina Dziełak
Słowińska
Marketing i Sprzedaż
w AGROBIZNESIE

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

oczywiście - rozwijac to akrat zawsze trzeba :)

ja Ci mogę z czystym sumieniem polecic SPC w Krakowie :)

konto usunięte

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

Prosiłbym o jakieś szczegóły, co to takiego :)
Obecnie mieszkam w Warszawie.
Prosiłbym wypowiedzi także osób, które zajmują się już couch'ingiem zawodowo.
Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

Ja zaczełam w taki sposób, że mam coacha aby poczyć coaching od strony klienta, czy mi to cos daje. Jak zauwazylam efekty zaczęłam sie rozglądać za szkołami podyplomowymi, też mieszkam w Warszawie, na studia jeżdże do Krakowa i jestem bardzo zadowolona:-)

Jak masz pomysł na siebie i wyznaczysz sobie cel to go osiągniesz:-)

ja w to wierzę:-)

Pozdrawiam i powodzenia.
Gosia

konto usunięte

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

Tomku, mam taką swoją prywatną teorię, że jest coś takiego jak... "naturalny coach" ;) - czyli ktoś taki, z kim rozmowa, przebywanie od razu człowieka inspiruje, skłania do refleksji, do przełamywania schematów, do rozwoju, nawet jeśli ten ktoś nie zna profesjonalnych technik coachingowych.
W kimś takim jak Ty - o takich zainteresowaniach i ukierunkowaniach - wietrzę takiego właśnie "naturalnego coacha". Myślę, że jeśli chcesz coachem zostać tak, jak to opisujesz, to na pewno nim zostaniesz, bez problemu :).
Jeśli chodzi o sam szlif - są rozmaite drogi, każdy tworzy sobie swoją, na własną miarę tak naprawdę.
Sama pracuję jako coach, choć szkoły coachingu jeszcze nie skończyłam - taką ścieżkę uznałam za bardziej efektywną dla siebie. Do szkoły pójdę - uporządkować sobie doświadczenia i poszerzyć wiedzę.

konto usunięte

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

Dziękuję bardzo drogim Paniom za wypowiedzi.
Pani Aniu "wietrzę takiego właśnie "naturalnego coacha"." - chodziło tutaj o "wierzę", tak ?
Jeżeli chodzi właśnie o edukacje, studia podyplomowe, to zanim zdobędę tytuł inżyniera (i tym samym będę mógł się udać na takie podyplomowe studia), minie aż trzy lata, a to jest mnóstwo czasu by się przez ten czas rozwijać :) Myślałem nad zakupem książki "coaching czyli restauracja osobowości" Macieja Bennewicza oraz nad zapisaniem się na szkolenie organizowane przez Europejską Akademie Umysłu - NLP Coach (bardzo związane z life couch'ingiem), tylko takie szkolenie kosztuje ponad 10 tysięcy złotych...Wiem, że trzeba zasiać, żeby zebrać później plony, ale może są tańsze sposoby na "dostęp do tajników couch'ingu".
Może znacie jakąś ciekawą literaturę z zakresu tematu, jakim jest couch'ing ?
Pozdrawiam :)Tomasz Ptak edytował(a) ten post dnia 24.11.09 o godzinie 23:35
Michał Bloch

Michał Bloch MCC ICF, Mentor
Freelancerów
/www.wolnylancer.pl
Mentor...

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

Tomasz Ptak:
Dziękuję bardzo drogim Paniom za wypowiedzi.
Pani Aniu "wietrzę takiego właśnie "naturalnego coacha"." - chodziło tutaj o "wierzę", tak ?

Wietrzę - wyczuwam, chyba Ania dobrze napisała ;)

Książkę Bennewicza polecam, polecam też Bennewicza "...pobudzacz neuronów".

Z tańszych kursów polecam Ci CoachWise Essential - kosztuje ok. 2,5tys. - są to dwa dni plus warsztaty telefoniczne, akredytowane przez ICF.

I mała uwaga CoAch a nie couch (couch = kanapa, tapczan - chociaż tak z drugiej strony może się kojarzyć z terapeutyczną kozetką).

konto usunięte

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

Dziękuję drogi Michale, o takie właśnie konkrety mi chodziło :)

konto usunięte

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

Tomasz Ptak:
Dziękuję bardzo drogim Paniom za wypowiedzi.
Pani Aniu "wietrzę takiego właśnie "naturalnego coacha"." - chodziło tutaj o "wierzę", tak ?[/edited]

Wietrzę, wietrzę ;) - niucham :D.

Jeśli chodzi o kursy, lektury etc. Osobiście uważam, że do wykonywania zawodu coacha może Ci się przydać wszystko, czegokolwiek się w życiu nauczysz - i teoretycznie, i praktycznie, i na regularnych kursach i na drodze zwykłej obserwacji i kontaktów z ludźmi - szeroko pojęte doświadczenie zawsze jest w tej pracy nie do przecenienia.
Masz jeszcze sporo czasu, więc czytaj, czytaj, czytaj - cokolwiek wpadnie Ci w ręce. Nawet jeśli książka jest "średnia", to na pewno i tak wyciągniesz z niej coś dla siebie, co później - nie wiadomo kiedy - przypomni Ci się, przyda, okaże odkrywcze.
Bardzo cenny jest też stały kontakt z ludźmi z branży - niewyczerpana kopalnia inspiracji. W Krakowie mamy Klub Coacha, który jest pod tym względem genialny. Oferuje nie tylko ciekawe warsztaty, ale po prostu - zwykłe spotkania z ludźmi, z coachami, trenerami, które są niezastąpione.
Niezłym pomysłem jest też na początek samemu odbyć coaching - z pozycji klienta.
No i ćwiczyć sobie coachowanie na różnych przygodnie dorwanych ofiarach ;) - na znajomych, chętnych.

Co do szkół, certyfikatów... Może najpierw - zanim zainwestuje się ciężkie tysiące w szkołę - warto samodzielnie sobie poszukać, porozglądać się, popracować nad własnym stylem coachingowym, nad własną, wyjątkową drogą dochodzenia do zawodu, potestować, jak się w ogóle w takiej roli czujesz.

konto usunięte

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

I przede wszystkim sprawdzić szkołę coachingu -jakie konkretnue przygotowanie i dośwaidczenie mają jej szkoleniowcy. Cena to często chwyt marketingowy-jeżeli bierzemy tyle, ile renomowane szkoły to nasz orodukt też tak będzie spostrzegany. A powstało teraz mnóstwo szkół coachingu, bo jest popyt.

konto usunięte

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

WItam Wszystkich.
Podobnie jak Tomek od jakiegoś czasu interesuję się coachingiem. Czy ktoś może mi polecić jakąś dobrą szkołę na początek?
Tomasz Dulewicz

Tomasz Dulewicz Coach, trener

Temat: Droga do kariery coucha, czyli prośba o "dobre rady"

W kwestii "drogi do kariery coacha" polecę temat "Coaching dla początkujących - JAK ZACZĄĆ???" na grupie Coaching:
http://www.goldenline.pl/forum/coaching/368804

Jeszcze w tym wątku można poczytać o stawaniu się coachem:
http://www.goldenline.pl/forum/career-coaching/215305Tomasz Dulewicz edytował(a) ten post dnia 27.11.09 o godzinie 16:51

Następna dyskusja:

Coaching, czyli historia je...




Wyślij zaproszenie do