Krzysiek D.

Krzysiek D. tłumacz z jęz.
angielskiego

Temat: Prośba - 10 powodów

Konstanty Adam DOMBROWICZ:
port lotniczy w centrum miasta 8 km dokładnie
Wiesz, w ten sposób licząc to Fordon w sumie też jest centrum miasta... Może napisz jeszcze, że niedaleko centrum Bydgoszczy Kopernik się urodził? :-P
P2. Międzynarodowe imprezy na światowym poziomie
Zeszłoroczne mistrzostwa lekkoatletyczne i ewentualnie Grand Prix na żużlu... Pewnie coś przeoczyłem?
hmmm zazdroszczą nam na świecie już z tych osobistych dobrych kontaktów
Mógłbyś doprecyzować jakoś? Nie wątpię, że Sebastian Chmara zna, powiedzmy, Dana O'Briena, Erki Noola czy innego Javiera Sotomayora, ale dlaczego mieliby nam tego zazdrościć na świecie, a w ogóle co konkretnego z tego wynika dla Bydgoszczy?
P2. Kultura, Teatr z Paszportem Polityki w kieszeni dla dyrektora
Zdecydowanie - może warto byłoby ten fakt wykorzystać jakoś marketingowo?
p3. Ludzie, symatyczni pogodni, życzliwi, z pomysłami, grono fantastycznych studentów, którzy chcą budować, ale czasem troszkę malkontentów na golden...no cóż
Tak, oczywiście, przecież jest cudownie i rewelacyjnie, tylko my malkontenci sypiemy piasek w tryby tej rewelacyjnie naoliwionej maszyny... Jeszcze jesteśmy pewnie wodą na młyn wiadomych kręgów, jak to się mawiało za starego reżimu.
p4. Infrastruktura, ta się zapowiada na plus i już tuż, najnowszy projekt to most z widokową restourante :) vis a vis Facus Park
Fakt, to trzeba wam oddać - w projektach nie macie sobie równych. Tylko rzeczywistość trochę skrzeczy.

p5. Myślęcinek takiego parku nie ma Madryt a mamy my, a w nim zachwilę aqua park
Mhm, jasne.
centrum wystawiennicze czyli budowa strategii w jednym miesjcu jednyego komplesku takiego w Polsce
Mówisz o tych brezentowych namiotach, które mają powstać na Górze Myślęcińskiej?
p7 rzeka, a na niej jedyne w UE solarne staki
Tu już Ci Czesław napisał, że się mijasz z prawdą.
oj wiele wiele, popracuję i opublikuję listę :) oprócz Smooth na początek przecież
Czekamy niecierpliwie. Macy Gray już wie, że ma wystąpić w błocie w Bydgoszczy? :-P

konto usunięte

Temat: Prośba - 10 powodów

Jeszcze raz dzięki.
Uważnie czytam wszystkie wypowiedzi i już mam kilka pomysłow. Czekam na następnych chętnych.
pozdrawiam.
Andrzej Salamoński

Andrzej Salamoński specjalista ds.
sprzedaży i
marketingu; ABB Sp.
z o.o.

Temat: Prośba - 10 powodów

oj wiele wiele, popracuję i opublikuję listę :) oprócz Smooth

Na początek popracuj nad pisownią.
Od osoby z takim doświadczeniem mam PRAWO tego wymagać.

pozdrawiam
SALAMON

konto usunięte

Temat: Prośba - 10 powodów

1. Tak Krzysiu, w błocie wystąpi….no pewnie :)

2. Lotnisko to samo centrum jakby równać np. z NY gdzie taksówką co najmniej 1.5 dojazdu :)

3. Międzynarodowe imprezy, hmmm najbliższa już w marcu? 2010 przełajowe mistrzostwa :), a wcześniej jakiś kosz, jakaś siatka, znowu nieistotne ? :)

4. Kontakty hmm, może Krzysztofa Wolsztyńskiego też zapytajmy dziś walczy o nas Lozannie :) to chyba w Szwajcarii

5. Kultura :) przecież jeden paszport to początek :) chciałbym Byś Ty otrzymał drugi :)

6. Solarne statki są jedyne bo projekt indywidualny :) a i pierwszy w Polsce :) a poduszkowiec dopłynie już tuż :)

7. Namioty…. i centrum wystawiennicze projekt rozpoczęty sam czekam na wieżę …tą z Francji :)

Słowem zamiast o nierównościach wolę rozmawiać o tym co możemy wspólnie zbudować i jak :), a i przy okazji doceniać pracę tych którzy pracują :) nad wcieleniem pomysłów

Serdeczności, Kostek

Krzysiek Drozdowski:
Konstanty Adam DOMBROWICZ:
port lotniczy w centrum miasta 8 km dokładnie
Wiesz, w ten sposób licząc to Fordon w sumie też jest centrum miasta... Może napisz jeszcze, że niedaleko centrum Bydgoszczy Kopernik się urodził? :-P
P2. Międzynarodowe imprezy na światowym poziomie
Zeszłoroczne mistrzostwa lekkoatletyczne i ewentualnie Grand Prix na żużlu... Pewnie coś przeoczyłem?
hmmm zazdroszczą nam na świecie już z tych osobistych dobrych kontaktów
Mógłbyś doprecyzować jakoś? Nie wątpię, że Sebastian Chmara zna, powiedzmy, Dana O'Briena, Erki Noola czy innego Javiera Sotomayora, ale dlaczego mieliby nam tego zazdrościć na świecie, a w ogóle co konkretnego z tego wynika dla Bydgoszczy?
P2. Kultura, Teatr z Paszportem Polityki w kieszeni dla dyrektora
Zdecydowanie - może warto byłoby ten fakt wykorzystać jakoś marketingowo?
p3. Ludzie, symatyczni pogodni, życzliwi, z pomysłami, grono fantastycznych studentów, którzy chcą budować, ale czasem troszkę malkontentów na golden...no cóż
Tak, oczywiście, przecież jest cudownie i rewelacyjnie, tylko my malkontenci sypiemy piasek w tryby tej rewelacyjnie naoliwionej maszyny... Jeszcze jesteśmy pewnie wodą na młyn wiadomych kręgów, jak to się mawiało za starego reżimu.
p4. Infrastruktura, ta się zapowiada na plus i już tuż, najnowszy projekt to most z widokową restourante :) vis a vis Facus Park
Fakt, to trzeba wam oddać - w projektach nie macie sobie równych. Tylko rzeczywistość trochę skrzeczy.

p5. Myślęcinek takiego parku nie ma Madryt a mamy my, a w nim zachwilę aqua park
Mhm, jasne.
centrum wystawiennicze czyli budowa strategii w jednym miesjcu jednyego komplesku takiego w Polsce
Mówisz o tych brezentowych namiotach, które mają powstać na Górze Myślęcińskiej?
p7 rzeka, a na niej jedyne w UE solarne staki
Tu już Ci Czesław napisał, że się mijasz z prawdą.
oj wiele wiele, popracuję i opublikuję listę :) oprócz Smooth na początek przecież
Czekamy niecierpliwie. Macy Gray już wie, że ma wystąpić w błocie w Bydgoszczy? :-P

konto usunięte

Temat: Prośba - 10 powodów

Ja może też coś dorzucę od siebie:

1. Jako, iż Bydgoszcz jest położona w regionie zwanym Kujawami Północnymi oferuje swym mieszkańcom, jak i gościom wspaniałe tereny leśne, którymi jest otoczona ze wszystkich stron.

2.Bydgoszcz jest jednym z niewielu miast w Polsce cieszących się tak ogromną ilością parków i skwerów o powierzchni blisko 880 hektarów. Wizytówką miasta jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku, znakomicie skomunikowany i położony blisko centrum. Wiosną, latem i jesienią znakomite miejsce do spędzania czasu na rowerze, spacerach i jazdy na rolkach. Istnieje również skate-park. Zimą pojeździmy tam na Łyżwach i nartach.

3.Gdy zrobi się ciepło możemy przespacerować się od pomnika Kazimierza Wielkiego, przez rynek starego miasta, do Placu wolności po drodze jedząc pyszne lody i popijając orzeźwiające napoje. Taki spacer pozwoli nam zaprzyjaźnić się z miastem i poznać kilka ciekawych architektonicznie miejsc. (Ciekawa architektonicznie ulica Długa, Katedra, Kościół Klarysek itp.)

4. Ucztą dla oczu i ducha może być wspaniała, będąca w trakcie renowacji Wyspa Młyńska wraz z Wenecją Bydgoską-idealne miejsca na spacery z bliską naszemu sercu osobą :-)

5. Część osób z pewnością zawita na odbywających się imprezach targowych, a w stosunkowo niedługim czasie zostanie oddany do użytku nowy obiekt.

6.Kto był, ten wie, że HSW Łuczniczka jest warta poświecenia jej kilku słów. Odbywają się tu mecze siatkarskie bydgoskiej Delecty, mecze koszykarskie, imprezy targowe i wspaniałe koncerty (w styczniu odbył się znakomity pokaz The Australian Pink Floyd Show)

7.Opera Nova mimo swojej krótkiej historii jest niezaprzeczalną wizytówką miasta. Występowały tu zespoły: Opery Wrocławskiej, Teatrów z Leningradu, Moskwy, Kijowa, Mińska i Fundacji Glubenkiana z Lizbony. Jest także ośrodkiem imprez kulturalnych i towarzyskich.

8. Nie wolno też zapominać o znakomitej, słynącej ze świetnej akustyki Filharmonii Pomorskiej imienia Paderewskiego, w której odbywają się konkursy i koncerty.

9. Bydgoszcz słynie również z muzeów. Najważniejszymi są: Muzeum okręgowe im. Wyczółkowskiego, Pomorskie Muzeum Wojskowe, Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz Muzeum Wolności i Solidarności.

10.Bydgoszcz to też miasto Żużla(Imprezy Grand Prix), Lekkiej atletyki( nasz stadion jako jedyny w Polsce spełnia standardy wymagane przez IAAF), wioślarstwa (Wielka Wioślarska o Puchar Brdy). Niebawem ruszy budowa Aqua Parku, co zdecydowanie uatrakcyjni nasze miasto.

Przykłady można mnożyć, ale miało być 10 to jest 10.

Pozdrawiam :-)
Wojciech Stefanowicz

Wojciech Stefanowicz Specjalista ds.
Obsługi Klienta z
doświadczeniem
zawodowy...

Temat: Prośba - 10 powodów

Konstanty Adam DOMBROWICZ:
2. Lotnisko to samo centrum jakby równać np. z NY gdzie
taksówką co najmniej 1.5 dojazdu :)

Lotnisko to akurat może być naszą porażką. Już widzę jak udziałowcy przestraszyli się paluszka p. Grześkowiaka, który chce, aby pozostali udziałowcy zrzucali się na "reklamę" na stronie internetowej Rayanera. Wynik będzie taki, że albo miasto będzie dalej grzecznie płacić wielki haracz albo jedynymi samolotami, które będą startować to samoloty służące do oprysków pól. Rayaner dał już nie raz dowód, że jak się mu nie opłaca to zwija się z lotniska z dnia na dzień. W wybudowanie CARGO to już chyba najwięksi optymiści nie wierzą.

Ok a teraz, jako ten "zły" z goldena podam przykład na tak, Pan Twardowski na starym rynku. Nawet my bydgoszczanie o nim zapomnieliśmy. Kiedyś świecił i dymił jak jest teraz nie wiem, mam nadzieje, że działa...

Pozdrawiam,Wojciech Stefanowicz edytował(a) ten post dnia 16.04.09 o godzinie 21:53

konto usunięte

Temat: Prośba - 10 powodów

Konstanty Adam DOMBROWICZ:
2. Lotnisko to samo centrum
Patrzac inaczej: na obrzezach miasta. ;-)
Przeklenstwo dla ludzi z Wyzyn, ktorzy ciesza sie, ze ruch taki skromny.
3. Międzynarodowe imprezy, hmmm najbliższa już w marcu? 2010 przełajowe mistrzostwa :), a wcześniej jakiś kosz, jakaś siatka, znowu nieistotne ? :)
Z tego nalezy sie cieszyc, ale imprezy beda, gdy zbudowana zostanie sala rozgrzewkowa, jesli dobrze pamietam. Kiedy to bedzie?
6. Solarne statki są jedyne bo projekt indywidualny
Rece opadaja... Nie chce mi sie juz prostowac nieprawdziwych informacji.
Nie, to nie jest projekt indywidualny.
To 'typowy' projekt producenta.
Warto postudiowac: http://yachtconcept.com
---
pozdr.czes;-)

konto usunięte

Temat: Prośba - 10 powodów

Tomasz Lewandowski:
10.Bydgoszcz to też miasto [...] Lekkiej atletyki( nasz stadion jako jedyny w Polsce spełnia standardy wymagane przez IAAF),
Dziwne, bo w kalendarzu IAAF figuruje rowniez mityng (Memorial Janusza Kusocinskiego) w Warszawie...
---
pozdr.czes;-)
Krzysztof B.

Krzysztof B. chodzę i szukam

Temat: Prośba - 10 powodów

Łukasz Okoński:
Mam ogromną prośbę:

Jeżeli znajdziecie chwilę, to napiszcie mi 10 powodów dla których warto odwiedzić Bydgoszcz.


naprawdę tylko 10 ? więcej nie znajdujecie ?
pozdrawiam i zapraszam
Wojciech Stefanowicz

Wojciech Stefanowicz Specjalista ds.
Obsługi Klienta z
doświadczeniem
zawodowy...

Temat: Prośba - 10 powodów

Krzysztof Bobbe:
Łukasz Okoński:
Mam ogromną prośbę:

Jeżeli znajdziecie chwilę, to napiszcie mi 10 powodów dla których warto odwiedzić Bydgoszcz.


naprawdę tylko 10 ? więcej nie znajdujecie ?
pozdrawiam i zapraszam

a ile Ty podałeś przykładów w tym wątku....

Pozdrawiam,
Imislawa Gorska

Imislawa Gorska diversity,
multiculture
environment

Temat: Prośba - 10 powodów

ja dodałabym jeszcze Rejewskiego i ENIGMĘ, zresztą na stronie enjoy bydgoszcz są wersje językowe i taka informacja byłaby atrakcyjna dla obcokrajowców - Brytyjczyków trzeba trochę w tej kwestii uświadomić :-)
Marcin Ż.

Marcin Ż. Project Manager;
[PRINCE2; MSP;
ITIL], Otwarty na
propoz...

Temat: Prośba - 10 powodów

Z faktu, że się ciepło robi to ja dołożę jeszcze
Zalew Koronowski (25km od Bydgoszczy). IMHO i nie tylko jeden z lepszych akwenów w Polsce, zwłaszcza jeżeli chodzi o żeglarstwo.
Krzysiek D.

Krzysiek D. tłumacz z jęz.
angielskiego

Temat: Prośba - 10 powodów

Konstanty Adam DOMBROWICZ:
1. Tak Krzysiu, w błocie wystąpi….no pewnie :)
Przepraszam, Kostek, faktycznie się zagalopowałem. Nie wziąłem pod uwagę, że 29 maja to prawie koniec wiosny, więc ulewnych deszczów raczej nie powinno już być. Zamiast w błocie, Macy wystąpi w piachu, kurzu i gruzie.

Na miesiąc i jedenaście dni przed planowanym festiwalem jego miejsce wyglądało tak:


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


GoldenLine pomniejsza obrazki; tutaj są ich nieco większe wersje.Krzysiek Drozdowski edytował(a) ten post dnia 19.04.09 o godzinie 14:02

konto usunięte

Temat: Prośba - 10 powodów

no no dadzą Radę jak myślę :), sam jechałem w ostatni weekend rowerem przez wyspę, oj było było ciężko, ale a mnie optymizm życiowy trzyma jak i ciebie Krzychu, mam nadzieję na sukces festiwalu jednak duży :) zawsze wspólny

serdeczności, do miłego, Kostek

Krzysiek Drozdowski:
Konstanty Adam DOMBROWICZ:
1. Tak Krzysiu, w błocie wystąpi….no pewnie :)
Przepraszam, Kostek, faktycznie się zagalopowałem. Nie wziąłem pod uwagę, że 29 maja to prawie koniec wiosny, więc ulewnych deszczów raczej nie powinno już być. Zamiast w błocie, Macy wystąpi w piachu, kurzu i gruzie.

Na miesiąc i jedenaście dni przed planowanym festiwalem jego miejsce wyglądało tak:


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


GoldenLine pomniejsza obrazki; tutaj są ich nieco większe wersje.Krzysiek Drozdowski edytował(a) ten post dnia 19.04.09 o godzinie 14:02

konto usunięte

Temat: Prośba - 10 powodów

Co do Rejewskiego i Enigmy, fakt to nasza chluba, pamiętam, kiedy właśnie przy upamiętnieniu Rejewskiego zaczęliśmy pracować od 2000 roku

Idea upamiętnienia, Honorowy komitet, nasza inicjatywa zaangażowanie ludzi, spotkania w gmachu I liceum Ogólnokształcącego,

koordynowałem sprawę z ramienia MSZ , a wtedy jego Wiceszefa Radka Sikorskiego. Bardzo pomogła Wyborcza i jej ówczesny Naczelny Józef Herold, co oddać trzeba, z którym razem wspólnie mobilizowaliśmy władze samorządowe SLD, raczej do tej pamięci nie chętne…
Udało się dopiero w kadencji od 2002 roku :), także w MON w 2005 roku, było kilka publikacji i inicjatyw, konfrencji,
dziś mamy następne pomysły, mam nadzieję, że już uda się je wdrożyć, jako kalejdoskop podróży historycznej po Bydgoszczy :)

Pozdrawiam Imkę, Kostek

Imislawa Gorska:
ja dodałabym jeszcze Rejewskiego i ENIGMĘ, zresztą na stronie enjoy bydgoszcz są wersje językowe i taka informacja byłaby atrakcyjna dla obcokrajowców - Brytyjczyków trzeba trochę w tej kwestii uświadomić :-)

konto usunięte

Temat: Prośba - 10 powodów

Pracuję nad tym by ściągnąć kilku ciekawych liderów Europejskich, który poznałem podczas podróży do U.S. Ma dziś nadzieję, że wszystkich uda się zaprosić przy okazji imprezy jakie robi miasto nasze a więc Kongresu władz lokalnych i regionalnych Rady Europy, komisji Kultury i Edukacji we wrześniu jakieś kilkadziesiąt osób z całej Europy + ja dodam moich jakieś na dziś jest 12 aktualnych już.

Zrobimy polityczną ale stricte unijną debatę o przyszłości

Dam znać o konkretach :), byś znalazł, znaleźliście czas

Serdeczności, Kostek

>> > :)
Jesli bede dyspozycyjny, to chetnie sie przylacze.
Kiedy ma to sie zdarzyc?

>

konto usunięte

Temat: Prośba - 10 powodów

A ja na Bydgoszcz patrzę jednak nadal jak na "większą wieś z tramwajami". Uważam, że jest za dużo mówienia, za dużo deklaracji za mało konkretnych i zdecydowanych działań wewnątrz miasta. Niewiele robi się w kierunku polepszenia komunikacji publicznej, chętnie dospałbym kilka minut w autobusie zamiast kulać się sam samochodem - inni zresztą pewnie też, za mało działań w kierunku poprawy wizualnej miata, odrapane szare kamienice - patrz Długa, kolejne markety, których osobiście nienawidzę. Ktoś napisał Wielka Wioślarska- zapomnieliście o niszczejącym torze regatowym w Brdyujściu, wieki temu odwiedzali je Europejczycy, z tym że wtedy pływało się pod prąd Brdy. Żużel mnie nie kręci, innych imprez po za piłką klepaną i siatkówką na poziomie raczej nie uświadczyłem. Pewien znajomy z EU porównał kiedyś bydgoskie śródmieście do Monachium, tylko zapuszczonego. Może warto zamiast lansowania się na salonach zadbać nie tylko o Kolegium Jezuickie a pozostałe otoczenie. Myślęcinek? Idea parku wypoczynku chyba troszkę się rozmyła, za kolejnych włodarzy coś powstawało czegoś zaniechano, ogólnie jeszcze jakiś czas temu traktowałem to miejsce jako cel spaceru czy wyprawy rowerowej, dziś unikam tego miejsca jak mogę - zdecydowanie jak na tylu odwiedzających brakuje wielu rzeczy infrastruktura uległa zniszczeniu. Brakuje w mieście hoteli niższej klasy, takich dla przeciętnego turysty chcącego zatrzymać się na dwa - trzy dni. Owszem są hotele piękne i ładne ale są te z wyższej półki. Jako bydgoszczanin czuje się trochę w tyle za innymi mieszkańcami miast w PL.

PS
Na debate chętnie przyjdę, Kostek podaj czas i miejsce.Piotr Ruliński edytował(a) ten post dnia 20.04.09 o godzinie 21:13

konto usunięte

Temat: Prośba - 10 powodów

Konstanty Adam DOMBROWICZ:
Pracuję nad tym by ściągnąć kilku ciekawych liderów Europejskich, który poznałem podczas podróży do U.S. Ma dziś nadzieję, że wszystkich uda się zaprosić przy okazji imprezy jakie robi miasto nasze a więc Kongresu władz lokalnych i regionalnych Rady Europy, komisji Kultury i Edukacji we wrześniu jakieś kilkadziesiąt osób z całej Europy + ja dodam moich jakieś na dziś jest 12 aktualnych już.

Zrobimy polityczną ale stricte unijną debatę o przyszłości

Dam znać o konkretach :), byś znalazł, znaleźliście czas
Niczego nie ujmujac pomyslowi, przyznam sie, ze jakos z rezerwa podchodze do tego typu debat. Mamy ich na codzien nadto i nic z nich nie wynika.
Co mialaby wniesc w nasze zycie kolejna debata o przyszlosci, gdy terazniejszosc jakas skoslawiona?

Wolalbym czytac o zjezdzie, zlocie, spotkaniu, konferencji biznesmenow, inwestorow, przedsiebiorcow, ktorzy zacheceni sytuacja w Bydgoszczy dyskutuja nad stawianiem fabryk, tworzeniem miejsc pracy, inwestowaniem w naszym miescie.

Daj znac, gdy juz bedzie wiadomo.
---
pozdr.czes;-)

konto usunięte

Temat: Prośba - 10 powodów

hmm, sztuka budowania Drogi Czesławie na tym polega :), Będziemy w kontakcie postaram się osobiście byś był zadowolony z rezultatów tego co zaproponujemy,jako Europejczycy z Wyboru :) wiesz idee rodzą się całkiem przypadkiem zawsze :) Daj popracować trochę mi, ok? Będę was informował i więcej dyskusji i wzajemnej wymiany poglądów tym lepiej, dziękuję,

serdeczności, Kostek
Czeslaw Mrall:
Konstanty Adam DOMBROWICZ:
Pracuję nad tym by ściągnąć kilku ciekawych liderów Europejskich, który poznałem podczas podróży do U.S. Ma dziś nadzieję, że wszystkich uda się zaprosić przy okazji imprezy jakie robi miasto nasze a więc Kongresu władz lokalnych i regionalnych Rady Europy, komisji Kultury i Edukacji we wrześniu jakieś kilkadziesiąt osób z całej Europy + ja dodam moich jakieś na dziś jest 12 aktualnych już.

Zrobimy polityczną ale stricte unijną debatę o przyszłości

Dam znać o konkretach :), byś znalazł, znaleźliście czas
Niczego nie ujmujac pomyslowi, przyznam sie, ze jakos z rezerwa podchodze do tego typu debat. Mamy ich na codzien nadto i nic z nich nie wynika.
Co mialaby wniesc w nasze zycie kolejna debata o przyszlosci, gdy terazniejszosc jakas skoslawiona?

Wolalbym czytac o zjezdzie, zlocie, spotkaniu, konferencji biznesmenow, inwestorow, przedsiebiorcow, ktorzy zacheceni sytuacja w Bydgoszczy dyskutuja nad stawianiem fabryk, tworzeniem miejsc pracy, inwestowaniem w naszym miescie.

Daj znac, gdy juz bedzie wiadomo.
---
pozdr.czes;-)
Krzysiek D.

Krzysiek D. tłumacz z jęz.
angielskiego

Temat: Prośba - 10 powodów

Konstanty Adam DOMBROWICZ:
no no dadzą Radę jak myślę :)
Trzymam za to kciuki. A Ty tnij posty. :-P :-)

Następna dyskusja:

Badanie do pracy magistersk...




Wyślij zaproszenie do