Piotr Turski

Piotr Turski programista java,
Redefine Sp. z o.o.

Temat: koszty zycia i pensje

witam

wiem ze taki temat juz jest ale jest sprzed 2 lat. czy mozecie powiedziec cos na temat kosztow zycia w brukseli: wynajecie mieszkania (1-2 pokoje), oplaty, zarcie, rozrywki. bylbym tez wdzieczny za jakies informacje o pensjach w branzy it

pozdrawiam
piotrek
Bożena S.

Bożena S. Carpe Diem :)

Temat: koszty zycia i pensje

Piotr Turski:
Ceny mieszkań wahają się mniej więcej od 500 Euro ( za studio, często bez mebli) do 700 - 800 ( i więcej) euro za dwupokojowe. Wszystko, oczywiście, zależy od standardu mieszkania.
Warto wybierać mieszkania, które mają już wszystko wliczone w cenę, bo potem przy rachunkach, można się bardzo mocno zdziwić.
Opłaty też różnie, można płacić 20 euro/m-c za elektrykę jak i 150. Wszystko zależy od właściciela.
Polecam stronę http://www.immoweb.be/, w której znajdziesz namiary na różne mieszkania.
Z jedzeniem nie potrafię Ci niestety odpowiedzieć, bo nie przeliczam, ale na pewno ok 500 - 600 wzwyż euro na miesiąc za dwie osoby.
Rozrywki. zależy o czym piszesz, bilety wstępu do muzeum od 6 euro, Mini Europa już więcej ok 12, z tego, co się orientuję. Bilet na przejazd 1,70 euro. 10-przejazdów - 12,5, dlatego opłaca się kupić ten na większa ilość przejazdów.
Piwo w knajpie ok 3 euro. Na rynku więcej.
O pensjach w branży IT nic mi nie wiadomo.
mam nadzieję, że jakoś pomogłam.



Wyślij zaproszenie do