konto usunięte

Temat: mieszkanie komunalne a zameldowanie-PILNE

Mam pytanie -tata jest najemcą mieszkania komunalnego,ponad rok temu składał pismo z prośba o zameldowanie mnie w tym lokalu-dostaliśmy odpowiedź odmowną na podstawie art.688 2,(dodatkowym argumentem odmowy był fakt,że jestem zameldowana w tym samym budynku co tata)teraz chcemy ponownie złożyć wniosek o moje zameldowanie czy ktoś może podpowiedzieć co napisać ,żeby tym razem odpowiedź była pozytywna?Czy Naszym argumentem może być fakt,że w mieszkanie ,w którym jestem obecnie zameldowana na powierzchni 26 m mieszkam z mamą ,siostra i jej dzieckiem a tata sam?A może od zeszłego roku coś się zmieniło i tata może mnie zameldować bez zgody gminy-Burmistrza?

konto usunięte

Temat: mieszkanie komunalne a zameldowanie-PILNE

Dagmara K.:
Mam pytanie -tata jest najemcą mieszkania komunalnego,ponad rok temu składał pismo z prośba o zameldowanie mnie w tym lokalu-dostaliśmy odpowiedź odmowną na podstawie art.688 2,(dodatkowym argumentem odmowy był fakt,że jestem zameldowana w tym samym budynku co tata)teraz chcemy ponownie złożyć wniosek o moje zameldowanie czy ktoś może podpowiedzieć co napisać ,żeby tym razem odpowiedź była pozytywna?Czy Naszym argumentem może być fakt,że w mieszkanie ,w którym jestem obecnie zameldowana na powierzchni 26 m mieszkam z mamą ,siostra i jej dzieckiem a tata sam?A może od zeszłego roku coś się zmieniło i tata może mnie zameldować bez zgody gminy-Burmistrza?
za 6 tygodni nie będzie już meldunku tylko rejestracja miejsca pobytu, więc może warto poczekać (zalezy do czego tego potrzebujesz)?
Piotrek

konto usunięte

Temat: mieszkanie komunalne a zameldowanie-PILNE

Problem polega w tym,że chce być zameldowana w tym lokalu ponieważ po pierwsze będę chciała go w przyszłości wykupić na siebie a po drugie jeśli tata umrze lokal przepada-chce się zabezpieczyć na przyszłość a oni robią Nam problemy z tym zameldowanie to będzie Nasze trzecia próba.
Sławomir Kurek

Sławomir Kurek Wspieranie, promocja
i wdrażanie idei
wolnorynkowej
przed...

Temat: mieszkanie komunalne a zameldowanie-PILNE

Dagmara K.:
Problem polega w tym,że chce być zameldowana w tym lokalu ponieważ po pierwsze będę chciała go w przyszłości wykupić na siebie a po drugie jeśli tata umrze lokal przepada-chce się zabezpieczyć na przyszłość a oni robią Nam problemy z tym zameldowanie to będzie Nasze trzecia próba.

Meldunek polega na tym, że informujesz "władze", gdzie mieszkasz.
Jeżeli mieszkasz już w jednym miejscu i o tym już "władze" poinformowałaś, to nie mozna Cie jednoczesnie zameldować "na stałe", gdzie indziej, bo to byłoby oszustwo.

Jeżeli chcesz (zgodnie z prawem) mieszkać w innym mieszkaniu, to wynajmij lub kup je od właściciela (lub dysponenta), przeprowadź się tam, wymelduj się ze starego adresu i zamelduj bez problemu w nowym miejscu zamieszkania.
Monika Witkowska

Monika Witkowska rzecznik
patentowy/aplikant
adwokacki

Temat: mieszkanie komunalne a zameldowanie-PILNE

nie do konca, meldunek nie ma nic wspolnego z ewentualnym nabyciem lokalu

nie bedziesz mogla wykupic lokalu na siebie jesli nie jestes jego najemca, a najemca mozesz sie stac jedynie po smierci ojca pod warunkiem ze zamieszkujesz z nim stale w chwili jego smierci - art 691 Kodeksu Cywilnego

nie ma sensu walczyc o meldunek, jesli faktycznie tam mieszkasz i jest to Twoje stale centrum zyciowe po ewentualnej smierci Taty wstepujesz z mocy prawa w stosunek najmu

konkludujac: jesli mieszkasz w lokalu po smierci najemcy wstepujesz w jego miejsce, jesli nie mieszkanie przepada niezaleznie od faktu zameldowania

mialam analogiczna sprawe ktora skonczyla sie w sadzie ale wygralam :-) /nie bylam zameldowana/
Dagmara K.:
Problem polega w tym,że chce być zameldowana w tym lokalu ponieważ po pierwsze będę chciała go w przyszłości wykupić na siebie a po drugie jeśli tata umrze lokal przepada-chce się zabezpieczyć na przyszłość a oni robią Nam problemy z tym zameldowanie to będzie Nasze trzecia próba.
Monika Witkowska edytował(a) ten post dnia 17.11.08 o godzinie 16:38

konto usunięte

Temat: mieszkanie komunalne a zameldowanie-PILNE

Problem jest inny nie chcą mnie zameldować ponieważ jak napisali jestem zameldowana z mamą,która ma mieszkanie w tej samej klatce co tata.Chce załatwić wszystko legalnie czyli wymeldować się od mamy a zameldować u taty.Od dłuższego czasu to ja płacę za czynsz u taty i u niego przebywam-pomieszkuję.

konto usunięte

Temat: mieszkanie komunalne a zameldowanie-PILNE

Problem jest inny nie chcą mnie zameldować ponieważ jak napisali jestem zameldowana z mamą,która ma mieszkanie w tej samej klatce co tata.Chce załatwić wszystko legalnie czyli wymeldować się od mamy a zameldować u taty.Od dłuższego czasu to ja płacę za czynsz u taty i u niego pomieszkuję .Ale widzę ,że wolą żebym na "lewo pomieszkiwała "u taty niż by mieli mnie zameldować .
Sławomir Kurek

Sławomir Kurek Wspieranie, promocja
i wdrażanie idei
wolnorynkowej
przed...

Temat: mieszkanie komunalne a zameldowanie-PILNE

Dagmara K.:
Problem jest inny nie chcą mnie zameldować ponieważ jak napisali jestem zameldowana z mamą,która ma mieszkanie w tej samej klatce co tata.Chce załatwić wszystko legalnie czyli wymeldować się od mamy a zameldować u taty.Od dłuższego czasu to ja płacę za czynsz u taty i u niego pomieszkuję .Ale widzę ,że wolą żebym na "lewo pomieszkiwała "u taty niż by mieli mnie zameldować .

Odnoszę wrażenie, że nie przeczytałaś, albo nie zrozumiałaś wcześniejszych wyjaśnień.
Przeczytaj jeszcze raz uważnie.

konto usunięte

Temat: mieszkanie komunalne a zameldowanie-PILNE

mam pytanie dostałam przydział na mieszkanie razem z mężem i dzieckiem wynikł u nas konflikt i rozwodzimy się mam problem czy mąż będzie się mógł zameldować bez mojej zgody lub wiedzy boję się co będzie dalej zastrasza mnie że się go nie pozbędę i będzie mnie gnębił zamelduje się w mieszkaniu które dostane
on na tą chwilę (od 8 m-cy)nie mieszka ze mną i córką przebywa teraz u swojej mamy ja mieszkam sama. mieszkanie jest na mamę a przydział jest na mnie i męża co mam robić

Następna dyskusja:

Zameldowanie a drugie miesz...




Wyślij zaproszenie do