Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Wraz z laicyzacją Europy zmieniają się społeczne preferencje dotyczące trwałości i znaczenia małżeństwa, a także rodziny. W coraz mniejszym stopniu na podejmowane w tych sprawach decyzje ma wpływ liczenie się z dobrem i interesem dzieci. Z drugiej strony wzrasta znaczenie impulsywnie poszukiwanej oraz egoistycznie rozumianej przyjemności. W efekcie, w krajach o korzeniach chrześcijańskich rozpada się znacznie więcej małżeństw niż w innych kulturach. Społeczeństwo europejskie (w tym polskie) staje się wyraźnie starsze i słabsze od azjatyckich sąsiadów. Jednocześnie cechuje się niższą stopą przyrostu naturalnego, co w efekcie zmierza niemal nieuchronnie do zachwiania stabilizacji geopolitycznej w niedalekiej przyszłości.

Drugą istotną przyczyną prowadzącą do tego samego efektu są negatywne reperkusje funkcjonowania prawa rodzinnego, w obecnej postaci. Wiele dzieci, na skutek rozstrzygnięć opiekuńczych towarzyszących rozstaniu rodziców, często jest narażone na związane z tą sytuacją problemy emocjonalne, rozwojowe, osobowościowe, a nawet na zaburzenia psychiczne, przekładające się później, w ich dorosłym życiu, m. in. na trudności w budowaniu związków intymnych, zaburzenia seksualne, nałogi i fobie. Ponadto oddzieleni rodzice bywają również doprowadzani do bankructwa i bezdomności oraz przechodzą do szarej strefy gospodarczej. Ten mechanizm również wpływa na osłabienie przyrostu naturalnego i bezpieczeństwa naszego państwa.

Od 2007 roku, 25 kwietnia, jest organizowany nieformalny, międzynarodowy Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej (Parental Alienation Awareness Day). Podczas tego dnia odbywają się warsztaty, sympozja, demonstracje i zbierane są podpisy pod petycjami, kierowanymi do władz krajowych oraz instytucji międzynarodowych. 25 kwietnia 1945 roku rozpoczęła się pierwsza sesja Organizacji Narodów Zjednoczonych, w której wzięło udział 50 państw - założycieli, a 25 kwietnia 1792 roku po raz pierwszy zaśpiewano Marsyliankę.

Akcja została zapoczątkowana przez Parental Alienation Awareness Organization, kierowaną przez Radę Dyrektorów, wśród której znaleźli się prawnicy oraz wyalienowane matki i ojcowie. Jednakże przewodnicząca tej organizacji - Sarvy Emo jest rozwódką, sprawującą naprzemienną opiekę, ze swoim mężem, nad swoimi dziećmi.

PAAO zajmuje się także propagowaniem informacji na temat alienacji rodzicielskiej (PA) oraz szkodliwości sprawowania, wrogiej, agresywnej władzy rodzicielskiej nad dzieckiem, a na jej stronach można znaleźć linki zarówno do licznych publikacji i specjalistów zajmujących się naukowo zjawiskiem PAS oraz PA (Parental Alienation).

W pierwszych czterech latach do obchodów Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej przyłączyły się organizacje z USA, Argentyny Belgii, Bermudów, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Meksyku, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch,

25 kwietnia 2008 r wystartował z Brukseli marsz (Eurepean Walk) przebiegający przez tereny Belgii, Niemiec i Francji, który zakończył się 21 maja przed budynkiem Parlamentu w Strasbourgu, kilka dni przed Missing Children Day (Dniem Zaginionego Dziecka), upamiętniającym rocznicę zaginięcia Etana Patza, chłopca z Nowego Yorku, podczas jego drogi do szkoły, co miało miejsce 25 maja 1979 roku. Marsz przemieszczał się z miasta do miasta częściowo pieszo, a częściowo środkami transportu publicznego. Podczas European Walk były zbierane podpisy pod Petycją do Parlamentu Europejskiego, którego ideę zainicjowało autorytarne wywiezienie córki pomysłodawcy idei przez drugiego rodzica do Niemiec.

W Polsce, 25 kwietnia 2008 roku, poprowadziłem w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, seminarium PA, PAS, wrogie wychowanie i problemy oddzielonego dziecka, podczas którego przedstawiłem psychologiczne i społeczne aspekty sytuacji, stanowiska Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dr Jana Sehna oraz Departamentu Sądów Powszechnych Ministerstwa Sprawiedliwości, wnioski z polskich i międzynarodowych badań, objawy destrukcyjnego programowania dziecka, sposoby radzenia sobie z tą sytuacją oraz problemy na jakie jest narażone dziecko wychowujące się tylko z jednym rodzicem.

Zaś 25 kwietnia 2009 roku, wraz z członkami Komitetu Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica oraz innymi ludźmi dobrej woli, zorganizowaliśmy akcję publicznego czytania bajek dla dzieci, bezpłatne porady pedagoga, mediatora rodzinnego, psychologa i prawnika, a także poprowadziłem konferencję PA, PAS i problemy oddzielonego dziecka, w której wzięli udział m. in. specjaliści, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz członkowie środowisk ojcowskich. Podczas konferencji był zorganizowany specjalny kącik dla dzieci czynnych i biernych uczestników Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Czytającymi bajki oraz prowadzącymi rysowanki, zabawy i gry w kąciku dla dzieci byli wyalienowani i praktycznie (poza systemem wizyt), oddzieleni od swoich dzieci, na skutek rozstrzygnięć około rozwodowych, rodzice. Natomiast grupą docelową porad specjalistów byli również rodzice z tej grupy oraz dorosłe dzieci rozwiedzionych rodziców.

Od 2009 roku akcja społeczna - Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej w Polsce jest objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, którego intencją tej postawy jest wspieranie dziecka, w bolesnej sytuacji, gdy rodzina przeżywa kryzys, a zwłaszcza w sytuacji rozwodu rodziców oraz chęć wsparcia działań uświadamiających obojgu rodzicom oraz tym wszystkim, od których zależy przyszły los dziecka los dziecka, negatywne skutki oddzielenia go od jednego z rodziców.

Doświadczenia z ubiegłych lat mogą sugerować, że do akcji podejmowanych 25 kwietnia będą się dołączać również kolejne organizacje i inicjatywy obywatelskie.

Zdjęcia z Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej 2009 z Krakowa znajdują się na stronie: http://maciejwojewodka.fotosik.pl/albumy/637356.html

Zapraszam i zachęcam do organizacji międzynarodowego Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, w Waszych miejscowościach, w następnych latach.Maciej Wojewódka edytował(a) ten post dnia 31.01.11 o godzinie 12:07
Izabella Oliwia Galon

Izabella Oliwia Galon Human resources -
Ludzie - Firma

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Oby takich akcji było więcej. Popieram :)
Robert Trela

Robert Trela prezes,
Stowarzyszenie
Praworządności i
Bezpieczeństwa Pu...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Z przekonaniem popieram tego rodzaju akcje jak Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, gdyż ważnym jest aby dziecko miało nieskrępowaną więź z obojgiem rodziców, chociaż sam nie jestem jak na razie ojcem. Działając w Stowarzyszeniu zajmującym się bezpieczeństwem publicznym zauważam konieczność pełnej opieki rodzicielskiej nad dzieckiem, zwłaszcza w okresie dojrzewania.Robert Trela edytował(a) ten post dnia 12.03.10 o godzinie 19:29
Przemysław Trendota

Przemysław Trendota Starszy Specjalista,
***************

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Działając w Stowarzyszeniu zajmującym się bezpieczeństwem publicznym zauważam konieczność pełnej opieki rodzicielskiej nad dzieckiem, zwłaszcza w okresie dojrzewania.

Według statystyk, dzieci wychowywane przez wyłącznie jednego rodzica częściej popadają w konflikt z prawem (np. agresja, narkotyki). To ważne, że Komitet Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica zajmuje się organizacją Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, który ma za zadanie nagłośnienie problemu izolacji dziecka przez jednego z rodziców i przestrzega przed negatywnymi skutkami takich działań.

konto usunięte

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Problem w dużym stopniu dotyczy rodzin zrekonstruowanych i rodzin zastępczych. Marzeniem chyba wszystkich dzieci jest posiadanie rodziny szczęśliwej, kochającej, trwałej, dającej poczucie bezpieczeństwa i oparcie w sytuacjach niepowodzeń rodziców. Przeważnie jednak w zderzeniu z codzienną rzeczywistością romantyczne marzenia ulegają korekcie, nierzadko szarzeją, przychodzi rozczarowanie. Za nieudane życie rodzinne dzieci płacą wysoką cenę, nawet wtedy, gdy same się do niego nie przyczyniły. Warto, aby o tym pamiętać choćby przy okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej.
Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

W niedzielę, 25 kwietnia 2010 roku wraz ludźmi dobrej woli i ich dziećmi zamierzamy w Krakowie, wspólnie przez 10 minut, puszczać bańki mydlane.

To będzie nie tylko doskonała zabawa dla wszystkich. W ten sposób chcemy włączyć się w międzynarodową kampanię Baniek Miłości.

Wraz z innymi ludźmi z różnych krajów chcemy pokazać, że miłość nas wznosi na wyższe poziomy, tak jak wznoszą się bańki mydlane i nie może być przerywana.

Niestety tak się często dzieje, podczas rozpadu rodziny, gdy jeden z rodziców stara się, z nieuzasadnionych powodów, oddzielić dziecko od drugiego rodzica, poddając go alienacji rodzicielskiej.

Temu chcemy się sprzeciwić.

Ideę Baniek Miłości wymyśliła Kanadyjka Sarvy Emo, z okazji tegorocznego międzynarodowego Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej.

Zapraszam do przyłączania się do naszych działań wszystkich ludzi lubiących dobrą zabawę i którym nie obojętne jest dobro dzieci, a także media, wspólnie z nami lub organizowania podobnych wydarzeń we własnym środowisku, osiedlu czy miejscowości, na zewnątrz lub w pomieszczeniu.Maciej Wojewódka edytował(a) ten post dnia 24.03.10 o godzinie 10:51
Aleksandra Bagińska

Aleksandra Bagińska Prezes....
facylitator....mama:
)

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Idea Międzynarodowego Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej (Parental Alienation Awareness Day)bardzo mi się podoba. Popieram wszelkie działania służące tzw "otwieraniu oczu".

Pomysł z puszczaniem baniek podoba mi się bo jest prosty, a jednocześnie niesie swój przekaz.

Czy ktoś będzie podobna imprezę organizował w Warszawie?
Chętnie się przyłączę.
Robert Trela

Robert Trela prezes,
Stowarzyszenie
Praworządności i
Bezpieczeństwa Pu...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

W Krakowie puszczamy mydlane Bańki Miłości na placu Matejki. Zbieramy się już od 11.30

Oczywiście akcję rozpoczynamy w samo południe.Robert Trela edytował(a) ten post dnia 13.04.10 o godzinie 14:39
Sławomir Sulima Kowalewski

Sławomir Sulima
Kowalewski
Dziennikarz,
Prezenter radiowy,
RMF FM

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Popieram, będę:-)

Powodzenia

Sławomir Kowalewski
Andrzej D.

Andrzej D. Prawy człowiek...
branża IT -
Administracja

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Siła serca w takich akcjach, oczywiście będę tam i wezmę czynny udział w organizacji tego przedsięwzięcia, choćby swoją obecnością.
Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które wzięły udział w Kampanii Baniek Miłości na placu Matejki w Krakowie oraz współorganizatorom wydarzenia. W akcji uczestniczyło kilkadziesiąt osób, dorosłych i dzieci. Szczególne podziękowania dla Stowarzyszenia Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego, Korczakowskiej Republiki Dziecięcej „Dyliniarnia”, producentowi akcesoriów i płynów do baniek mydlanych - firmie Tuban, właścicielce - pani Małgorzacie Branny i pracownikom pubu „Tiffany” oraz baru wegetariańskiego Glonojad, a także członkom Komitetu Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu naszej akcji.

Specjalne podziękowania również dla rektora krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – jego magnificencji pana profesora Adama Wsiołkowskiego z pomysł miejsca do zamykania dzieci w bańkach mydlanych, co sprawiło im wielką frajdę.

Podczas naszej akcji można było zobaczyć, a także i samemu puszczać duże i wielkie bańki mydlane, co skwapliwie wykorzystywały dzieci.

Siostrzane akcje w tym roku zostały zorganizowane także w Kanadzie, w Niemczech i w Szwecji.

Natomiast wieczorem, w ramach działań Komitetu Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica, zorganizowaliśmy specjalną edycję akcji społecznej - Wyalienowani rodzice czytają dzieciom w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie, zastępując tradycyjne w takim przypadku seminarium (konferencję) na ręce pani ordynator Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży (Oddział Oddział Psychiatrii Dzieci, Oddział Psychiatryczny Dziennego Pobytu) materiały na temat alienacji rodzicielskiej i jej skutków, problemów dziecka wychowującego się pod opieką tylko jednego rodzica oraz Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej.

Dzieci miały okazje posłuchać czytania książeczek, puszczać większe bańki mydlane oraz same lub wraz z rodzicami być zamykane w bańkach mydlanych, a także otrzymać dobrane według wieku książeczki i materiały do rysowania.

Prezenty i nagrody dla dzieci ufundowali Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, Gruner + Jahr Polska oraz członkowie Komitetu Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica.

Jednocześnie w związku z naszą akcją oraz z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Filia 9 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przekazała na rzecz dzieci znajdujących się w szpitalu im. św. Ludwika książeczki ofiarowane przez czytelników.

Zdjęcia z tegorocznych wydarzeń z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej w Krakowie można zobaczyć pod linkiem:
http://maciejwojewodka.fotosik.pl/albumy/755726.htmlMaciej Wojewódka edytował(a) ten post dnia 29.04.10 o godzinie 12:38
Robert Trela

Robert Trela prezes,
Stowarzyszenie
Praworządności i
Bezpieczeństwa Pu...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Również chciałem serdecznie podziękować wszystkim obecnym na placu Jana Matejki - za poparcie naszej inicjatywy.

Najbardziej cieszę się, że w naszej akcji uczestniczyło, aż tyle dzieci.Robert Trela edytował(a) ten post dnia 30.04.10 o godzinie 15:05
Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze więcej dzieci.

W 2011 roku Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej przypada na Poniedziałek Wielkanocny.

To bardzo dobra okazja, aby tegoroczne działania nagłaśniające problem alienacji rodzicielskiej i jej negatywne skutki uzupełnić także o uwrażliwienie społeczeństwa na fakt, że nie wszystkie dzieci, podczas tegorocznych Świąt, mogą cieszyć się nieskrępowaną miłością i obecnością obojga rodziców.

A przecież Wielkanoc w Polsce to nie tylko święta chrześcijan, w obrządku zachodnim (w tym czasie). Również osoby innych wyznań oraz mające alternatywny stosunek do religii mają wówczas dni ustawowo wolne od pracy, a gdy mają taką możliwość - mogą spędzić je radośnie z bliskimi.

Poddawane alienacji rodzicielskiej dzieci i ich rodzice często nie mogą mieć podczas tych dni kontaktu ze sobą. Dlatego naszą tegoroczną akcję w Krakowie organizujemy pod hasłem - Wielkanocne Bańki Miłości.

Analogicznie jak w zeszłym roku chcemy połączyć doskonałą zabawę, jaką będzie wspólne puszczanie baniek mydlanych - dużych i małych, a także zamykanie, zainteresowanych tą czynnością dzieci oraz odważnych dorosłych, w bańkach mydlanych wraz z nagłaśnianiem jednego z problemów, który doznają dzieci - niemożności cieszenia się przez nie stałą miłością obojga rodziców, niezależnie czy mieszkają w pełnej czy w rozbitej rodzinie.

I wraz z innymi ludźmi, z różnych krajów, chcemy pokazać, że miłość nas wznosi, tak jak wznoszą się bańki mydlane i nie może być przerywana tak się to często dzieje podczas rozpadu rodziny, gdy jeden z rodziców stara się z nieuzasadnionych przyczyn oddzielić dziecko od drugiego rodzica, poddając go alienacji rodzicielskiej.

Zachęcam wszystkich do zorganizowania podobnych lub innych wydarzeń w Dniu Świadomości Alienacji Rodzicielskiej w Waszych miejscowościach. I wcale nie muszą to być duże akcje.

Przecież podczas Świąt Wielkanocnych często spotykamy się w rodzinnym gronie. A w takich spotkaniach biorą udział dzieci, które niejednokrotnie się nudzą. Wspólne puszczanie mydlanych Wielkanocnych Baniek Miłości doskonale wpasuje się w przesłanie Świąt, a niesiona podczas naszej akcji idea miłości jest zgodna z duchem, nie tylko chrześcijaństwa ale także i innych religii obecnych w naszym kraju oraz z wartościami ogólnoludzkimi.

Przy okazji można podzielić się z rodziną informacjami na temat problemu alienacji rodzicielskiej i jej negatywnych efektów. W razie potrzeby mogę przesłać, do wydrukowania, ulotkę z krótkim przedstawieniem problemu.

Osoby religijne zachęcam jednocześnie do organizacji wspólnych spotkań modlitewnych, bądź zamawiania Mszy Św. - w intencji poddawanych alienacji rodzicielskiej dzieci.

Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w akcji - warto wywiesić w oknie lub na froncie domu plakat czy transparent.

A gdyby ktoś był zainteresowany zorganizowaniem Wielkanocnych Baniek Miłości lub innych wydarzeń z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej i potrzebował konsultacji w tej sprawie - chętnie pomogę.

Poniżej przedstawiam ogólną informację jak można zorganizować Wielkanocne Bańki Miłości w Waszej miejscowości.

1. Akcja - Wielkanocne Bańki Miłości, odbywająca się z okazji kolejnego Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, jest bardzo łatwa do zorganizowania i bez trudności można zachęcić ludzi do wzięcia w niej udziału, pod warunkiem podejścia do tego zagadnienia w sposób profesjonalny;
2. Organizowanie jej wspólnie, w południe czasów lokalnych, w różnych krajach na świecie spowoduje wzrost zainteresowania mediów i ewentualnych uczestników wydarzenia
3. Ustalić miejsce wydarzenia, najlepiej jeden z najbardziej znanych placów w Waszej miejscowości, gdzie można spotkać dużo ludzi;
4. Zgłosić organizację zgromadzenia publicznego prezydentowi miasta /gminy (ewentualnie burmistrzowi, wójtowi), na podstawie ustawy "Prawo o zgromadzeniach publicznych" na co najmniej 3 dni przed jego organizacją (chociaż lepiej wcześniej, aby nie okazał się jakiś problem z miejscem, czy niedociągnięciami formalnymi, podając dokładnie datę, czas (najlepiej od 11-tej do 14-tej bo pomimo że sama oficjalna część akcji trwa 10 minut - to trzeba wykonać przygotowania, a ludzie (zwłaszcza dzieci) będą prawdopodobnie chcieli zostać dłużej, miejsce, cel, imię nazwisko, adres i datę urodzenia organizatora, język w jakim będą porozumiewać się uczestnicy zgromadzenia, a także dodatkowe informacje, wskazujące, że podczas tego zgromadzenia będą puszczane bańki mydlane w ramach Wielkanocnych Baniek Miłości, aby pokazać że miłość nas wznosi tak jak wznoszą się bańki mydlane i nie może być przerywana, tak jak się to dzieje podczas alienacji rodzicielskiej, opcjonalnie artystyczne środki przekazu np. utwory o miłości czy psychodramy o znaczeniu obojga rodziców w życiu dziecka oraz planowaną ilość uczestników zgromadzenia. Alternatywnie można zorganizować akcję na terenie prywatnym, oczywiście za zgodą jego właściciela lub na mniejszą skalę, w rodzinnym gronie;
5. Do propagowania akcji można wykorzystać portale społecznościowe (np. Facebook, Goldenline, Nasza Klasa etc), portal organizacji pozarządowych, plakaty, ulotki, zapraszać przedszkola, szkoły, parafie, wspólnoty wyznaniowe, lokalne media, prywatne rozmowy i e-maile do znajomych na całym świecie, zwłaszcza posiadających dzieci w odpowiednim wieku. Nawet gdy ci ostatni nie wezmą udziału w Waszej akcji to istnieje szansa, że zainteresują się problemem lub nawet zorganizują analogiczną akcję u siebie. To zwiększy efektywność waszych działań;
6. Podczas wcześniejszego propagowania akcji najlepiej podkreślać możliwość doskonałej wspólnej zabawy, nie tylko dla dzieci (chociaż zwłaszcza w tym Dniu może to być dla nich nie lada atrakcja) wraz nagłaśnianiem ważnego problemu społecznego, jednocześnie odnosząc się, w indywidualnych przypadkach, do tego co może być dodatkowo ważne w naszej akcji dla konkretnych grup społecznych;
7. Przygotować samodzielnie płyn i akcesoria do puszczania małych i dużych baniek mydlanych lub znaleźć sponsora. Aby płyn był skuteczny trzeba przestrzegać przepisu. Mogę się jego znajomością podzielić z chętnymi;
8. Przygotować ulotki i materiały na temat alienacji rodzicielskiej i jej negatywnych efektów do rozdawania uczestnikom i obserwatorom wydarzenia oraz mediom. Mogę je przesłać do wydrukowania na drukarce komputerowej;
9. Pomyśleć o uatrakcyjnieniu akcji np. poprzez wspomniane artystyczne środki przekazu;
10. W miarę możliwości zaprosić do wzięcia udziału w niej pozytywnie powszechnie znane osoby, członków rodziny oraz rodziców z dziećmi;
11. Nie kończyć nieformalnej części akcji 10 minut po południu, gdyż szczególnie dzieci (a pewnie i dorośli) będą chciały puszczać Wielkanocne Bańki Miłości znacznie dłużej. Wówczas będzie można także rozdać większą ilość materiałów osobom postronnym.
12. Zachęcać do czynnego włączania się do Wielkanocnych Baniek Miłości obserwatorów wydarzenia;
13. Przygotować szmaty do wytarcia placu z pozostałych po akcji mydlin;
14. Być może się przyda link do zdjęć z Kampanii Baniek Miłości i Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej zorganizowanego w ubiegłym roku w Krakowie. Oto on: http://maciejwojewodka.fotosik.pl/albumy/755726.html

Ponadto wraz z inicjatorką Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej i Kampanii Baniek Miłości - Sarvy Emo organizujemy Międzynarodowy Komitet Baniek Miłości, w którym będziemy dzielić się naszą wiedzą, doświadczeniami i pomysłami na temat organizowania Kampanii Baniek Miłości na świecie.
http://www.bubblesofloveday.com/home.asp

Na stronie Międzynarodowego Komitetu Baniek Miłości znajdują się także podziękowania Sarvy Emo dla organizatorów i uczestników ubiegłorocznych wydarzeń.

Organizatorami Wielkanocnych Baniek Miłości w Krakowie są Komitet Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica, Stowarzyszenie Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego, producent płynów do baniek mydlanych i akcesoriów - firma Tuban oraz The Reenactors Agency.Maciej Wojewódka edytował(a) ten post dnia 22.04.11 o godzinie 10:20
Robert Trela

Robert Trela prezes,
Stowarzyszenie
Praworządności i
Bezpieczeństwa Pu...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Podoba mi się pomysł rodzinno - świątecznych Baniek Miłości.

W Krakowie, w tym roku, spotykamy się 25 kwietnia, już od 11.30 , na placu Szczepańskim.

A w samo południe rozpoczynamy wspólnie wypuszczać Wielkanocne Bańki Miłości, chociaż dzieciaki swoje bańki mydlane rozpoczną prawdopodobnie już wcześniej ;)Robert Trela edytował(a) ten post dnia 01.04.11 o godzinie 09:16
Andrzej D.

Andrzej D. Prawy człowiek...
branża IT -
Administracja

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Jak zwykle i w tym roku mnie nie zabraknie, Wszystkim dzieciom, a szczególnie alienowanym należy się dużo troski i wsparcia.
Przemysław Trendota

Przemysław Trendota Starszy Specjalista,
***************

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Uczestniczę we współorganizacji tej społecznie pożytecznej akcji, mającej na celu nagłaśnianie negatywnych zachowań alienacji rodzicielskiej i wierzę, że akcja ta odnosi pozytywne efekty. Pora aby odpowiednie instytucje przestały "zamiatać problem pod dywan" i spojrzały na rzeczywiste dobro dzieci.
Do zobaczenia na placu Szczepańskim.
Anna W.

Anna W. i gdzie mnie znowu
niesie...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Akcja świetna:)))

A może tak w Katowicach stanąć 25 kwietnia o godzinie 12.00 przed Teatrem im. Wyspiańskiego?
Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Super pomysł Aniu :)

Myślę, że znaleźli by się chętni. Jeśli chcesz postaram się pomóc w organizacji Wielkanocnych Baniek Miłości w Katowicach.

Obecnie w ramach Międzynarodowego Komitetu Baniek Miłości przygotowuję także instruktaż jak zorganizować akcję efektywnie w innych krajach.Maciej Wojewódka edytował(a) ten post dnia 04.04.11 o godzinie 11:24
Anna W.

Anna W. i gdzie mnie znowu
niesie...

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Juz mam wsparcie koleżanki, wprawdzie szczęśliwej mężatki, ale zachwyconej akcją...czekamy więc na instrukcje i chetnych do pomocy

konto usunięte

Temat: Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Anna W.:
Akcja świetna:)))

A może tak w Katowicach stanąć 25 kwietnia o godzinie 12.00 przed Teatrem im. Wyspiańskiego?

Jak najbardziej. Dzięki za zaproszenie. Postaram się jeszcze kogoś z sobą przyciągnąć.



Wyślij zaproszenie do