konto usunięte

Temat: oddam zakrętki :)

wiem że są często organizowane akcje zbierania zakrętek np.na wózek inwalidzki i wobec tego jakby ktos chcial to ja bardzo chętnie je oddam bo +/- 600 mi się uzbieralo :)

Temat: oddam zakrętki :)

http://www.urss.ar.krakow.pl/aktualnosci.html Akcja krakowska :)
Aleksandra Maria Morow Obrębalska

Aleksandra Maria Morow Obrębalska Specjalista ds.
sprzedaży Initial
Matadoor

Temat: oddam zakrętki :)

Bardzo chętnie przyjmę nakretki. A jak mogę odebrać? a może raczej gdzie?

Temat: oddam zakrętki :)

Aleksandra Maria Morow Obrębalska:
ja też mam sporo nakrętek a w gminie zlikwidowali zbiórkę, szkoły moich dzieci też się teraz tym nie zajmą. Chętnie oddam. Wawa Okęcie
Aleksandra Maria Morow Obrębalska

Aleksandra Maria Morow Obrębalska Specjalista ds.
sprzedaży Initial
Matadoor

Temat: oddam zakrętki :)

Paweł T.:
Aleksandra Maria Morow Obrębalska:
ja też mam sporo nakrętek a w gminie zlikwidowali zbiórkę, szkoły moich dzieci też się teraz tym nie zajmą. Chętnie oddam. Wawa Okęcie


Chętnie zabiorę, a jak mogę się umówić?

Temat: oddam zakrętki :)

poszło na priv

konto usunięte

Temat: oddam zakrętki :)

odbiór najlepiej osobisty w Krakowie
Maria Magdalena B.

Maria Magdalena B.
Poradnikautystyczny.
pl

Temat: oddam zakrętki :)

Dlaczego zbieracie smieci???

http://atrapa.net/legendy/zbiorkasmieci.htm

To jest lancuszek wykorzystujacy was...

Temat: oddam zakrętki :)

Magdalena B.:
Dlaczego zbieracie smieci???
hmm, tam piszą, że zbieranie nakrętek miało jakiś sens, znaczy że były tego efekty.
ale może niech odezwie się jeszcze ktoś kto jest bliżej tego
Gabriela K.

Gabriela K. bo najlepszy sposób
na dziewczynę,
zrobić sobie z
włosów ...

Temat: oddam zakrętki :)

Ja tej wiosny też zbierałam. Dla wnuczka znajomej, który miał taką akcję w przedszkolu. Nikt nie wiedział po co, o co chodzi. Ale zbieralismy. Wg mnie dzieciaki się czegoś uczą z tego.
Myslałam, że to jakaś akcja proekologiczna, albo badania rynku. Domniemania nasze. Po tym artykule wygląda bardzo prawdobodobnie, ze to ta sama akcja. Nie wiem, ale nie mam nic przeciwko, skoro jakiś pożytek przynosi. Chociażby szybsza segregacja w zakładach oczyszczania...

Temat: oddam zakrętki :)

zanim zacząłem zbierać, szukałem w necie, tam pisali, że nakrętki to inne tworzywo (HDPE) niż butelki (PET) i dla firm zajmujących się recyclingiem ta zbiórka, to dostarczenie im przesortowanego odpadu, który mogą sprzedać a więc na tym zarobić. Muszę zapytać znajomego, który siedzi w tej branży, czy taka zbiórka ma jakiś sens czy to humbug tudzież "urban legend"
Maria Magdalena B.

Maria Magdalena B.
Poradnikautystyczny.
pl

Temat: oddam zakrętki :)

Paweł T.:
Magdalena B.:
Dlaczego zbieracie smieci???
hmm, tam piszą, że zbieranie nakrętek miało jakiś sens, znaczy że były tego efekty.
ale może niech odezwie się jeszcze ktoś kto jest bliżej tego

No pisza ;) Ze ktos sie zlitowal nad naiwnymi tego swiata i niezaleznie od tego czy zbierali czy nie - kupil wozek...
Joanna Z.

Joanna Z. senior project
manager, mama
Tygrysa

Temat: oddam zakrętki :)

Pani Magdaleno, niezupełnie jest tam tak napisane. Wątek jak rozumiem dotyczy zakrętek?

"Kilka lat temu rozwiązaliśmy problem odkręcania butelek. Ogłosiliśmy konkurs zbierania zakrętek. Efekt jest taki, że nie trafiają do nas zakręcone butelki (mieszkańcy poodkręcają).

Nagrody są z góry ustalone, ale gdy jest to większa ilość lub uczestnikiem nie jest osoba indywidualna, tylko na przykład szkoła lub klasa, to dogadujemy się w sprawie nagród."

Ponieważ nie zrozumiałam o jaki łańcuszek tu chodzi i w jaki sposób mnie wykorzystuje, może mi to Pani wyjaśnić?
Pozdrawiam
Maria Magdalena B.

Maria Magdalena B.
Poradnikautystyczny.
pl

Temat: oddam zakrętki :)

Nie wiem, czy umie Pani czytac.
Chyba nie.

Bo gdyby umiala Pani to p[rzeczytałaby Pani, że

"Tak więc zdarzają się lokalne konkursy [16] zbierania nakrętek, raczej niemające celu charytatywnego (choć i takie przypadki mogą się zdarzyć). Po prostu jest ktoś (mianowicie zakłady utylizacyjne), komu zależy, na nakrętkach, ale bardziej, żeby ich nie było niż żeby były..."

Zdarzaja sie, co nei oznacza, ze caly czas istnieja, czyli ze caly czas mamy zbierac porzywieszki od herbatki, nakretki (w poprzedniej mojej firmie stoi tego pare pudel..).
Nie znam lokalnego zakladu utylizacyjnego prowadzacego tego typu konkurs i placacego pare ladnych tysiecy za wozek inwalidzki.
Chyba, ze nie zna Pani tych cen. (polecam zapoznanie sie http://www.medanet.bazarek.pl/category/43970/sprzet-re... )

A najlepsze sa te tony nakretek u ludzi po domach
http://www.dogomania.pl/forum/f935/zbieramy-nakretki-p...Magdalena B. edytował(a) ten post dnia 17.06.09 o godzinie 23:30
Joanna Z.

Joanna Z. senior project
manager, mama
Tygrysa

Temat: oddam zakrętki :)

Pani Magdaleno, czy to odpowiedź na moje pytanie?
Maria Magdalena B.

Maria Magdalena B.
Poradnikautystyczny.
pl

Temat: oddam zakrętki :)

Brutalna prawda po prostu jest taka, ze wykorzystujac ludzka niewiedze, empatie i uczucia wyzsze zbiera sie te nakretki, przywieszki, kody kreskowe czy cokolwiek innego.

Ludzie to zbieraja, zawalajac sobie mieszkania. Organizujac sie, organizujac wrecz cale sztaby zbierania nakretek.

A tak naprawde prawda tylko jest taka, ze czasem ktos sie ulituje nad tymi stadami ludzi i da jakas nagrode, bo wartosc zbieranych nakretek jest prawie zadna.
I jedyne co - chodzi po prostu o to, ze nakretka stanowi jakby przeszkode w recyclingu butelki. Ktos weic bardzo madry dorobil do tego fajna ideologie. Szkoda, ze nieprawdziwa. Tylko z drugiej strony moze warto poszukac tego kogos i zaczac egzekwowac te obiecane dla juz prawdopodobnie setek dzieci wozki (woczraj na szybko przeszukujac znalazlam co najmniej 10 dziei, dla ktorych zbiieralo sie nakretki, ciekawa jestem jak efektywne to bylo...).

Stad jesli wykorzystuje nas firma, bo nie chce jej sie placic pracownikom i to w tak wredny i podly sposob, bo wykorzystuje nasze uczucia, dorabiajac ideologie, ze niby bedzie wozek inwalidzki (a prosze mi wierzyc, ze dzieci, ktore potrzebuja DOBREGO wozka sa tysiace) to jest to co najmniej neietyczne. A my jesli zbieramy te nakretki to ... no wlasnie...
Az sie nei chce pisac.
Nasze dzieci moga dostac dvd albo ksiazki.

Temat: oddam zakrętki :)

Magdalena B.:
Wózek za nakrętki
Agata Sabała 22-04-2009, ostatnia aktualizacja 23-04-2009 13:04

Czy nakrętki od butelki mogą dać komuś szansę na lepsze życie? Tak. Dzięki nim chory Piotr cieszy się nowym wózkiem inwalidzkim.
autor zdjęcia: Jakub Ostałowski
źródło: Fotorzepa
+zobacz więcej

Piotr Krakowiak choruje na raka. Spowodowane nim zwyrodnienie kręgosłupa sprawiło, że dorosły mężczyzna jest wzrostu dziecka, nie może chodzić. Cierpi z powodu ciągłego bólu. Wczoraj nie krył wzruszenia, kiedy dostał nowy elektryczny wózek. – Bardzo fajnie się jeździ – mówił .Maszynę kupiło Żoliborskie Stowarzyszenie Dom Rodzina Człowiek dzięki... nakrętkom od butelek.

– Zbierają je dzieci ze szkół i przedszkoli oraz wszyscy chętni, a my sprzedajemy je firmom zajmującym się recyclingiem – mówi Janusz Bukowski, rzecznik stowarzyszenia. – Za kilogram nakrętek dostajemy 40 groszy. Potrzebna jest więc prawdziwa góra z plastiku, żeby kupić wózek.Janusz Bukowski zawsze nosi przy sobie jedną nakrętkę. – Pokazuję ludziom, że choć jest taka mała, może zmienić się w piękny wózek – tłumaczy.

Kasia, Patrycja, Klaudia i Ewelina z gimnazjum w Zielonce zbierają nakrętki od września. – W poprzedniej akcji zgromadziliśmy 700 kg na inny wózek i weszło nam to w krew – mówi Renata Kindler, nauczycielka matematyki z gimnazjum. – Wcześniej uczniowie zbierali w domu po 100 nakrętek i dopiero je przynosili. Teraz wrzucają po jednej, od razu po wypiciu napoju. To wzruszające.

Producent sprzętu zgodził się sprzedać go na kredyt – stowarzyszenie zapłaciło 8 tys. zł, do spłacenia zostało 7 tys. zł.– Może znajdzie się ktoś, kto będzie chciał wpłacić brakującą sumę – dodaje Bukowski. – Zbieramy też na kolejny sprzęt dla 23-letniego Roberta, który jest sparaliżowany po wypadku na motocyklu.

Więcej o stowarzyszeniu i osobach czekających na pomoc na stronie http://dom-rodzina-człowiek.org.
Życie Warszawy
http://www.zw.com.pl/artykul/356029_Wozek_za_nakretki....
Maria Magdalena B.

Maria Magdalena B.
Poradnikautystyczny.
pl

Temat: oddam zakrętki :)

Dzieki za artykul wyjasniajacy.
Joanna Z.

Joanna Z. senior project
manager, mama
Tygrysa

Temat: oddam zakrętki :)

Pani Magdaleno,
ponieważ sądzę iż wczorajsza Pani wypowiedź o braku umiejętności czytania odnosiła się do mnie pozwolę sobie jednak na komentarz.
Warto wiedzieć na jaki temat się wypowiada i to w dodatku mocno lekceważąco. Aby tak autorytatywnie stawiać jakąkolwiek tezę warto mieć konkretną wiedzę.
O ile widzę tutaj możliwość mało etycznego grania na ludzkich uczuciach to nadal nie rozumiem co to ma wspólnego z łańcuszkiem.
Skoro jednak odnoszę się do Pani wypowiedzi po raz kolejny to ewidentnie umiem czytać - możliwe że jestem głupia i nie rozumiem. Ale wtedy należy wyjaśnić a nie obrażać.
No i taki drobiazg jak kulturalna wypowiedź.
Przepraszam za off-top wszystkich czytelników wątku.
Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: oddam zakrętki :)

nadal wydaje mi się, że to jakieś oszustwo. Jeśli 0,4 zł kosztuje kilogram nakrętek a wózek powiedzmy minimum 4000 zł to potrzeba 10 ton! to mało realne mi się wydaje, nie wiem ile waży nakrętka ale myślę, że niewiele. Potrzebne by były miliony takich nakrętek.
Chyba, że źle coś zrozumiałem.
– mówi Janusz Bukowski, rzecznik stowarzyszenia. – Za kilogram nakrętek dostajemy 40 groszy. Potrzebna jest więc prawdziwa góra z plastiku, żeby kupić wózek.Janusz Bukowski zawsze nosi przy sobie jedną nakrętkę. – Pokazuję ludziom, że choć jest taka mała, może zmienić się w piękny wózek – tłumaczy.

Kasia, Patrycja, Klaudia i Ewelina z gimnazjum w Zielonce zbierają nakrętki od września. – W poprzedniej akcji zgromadziliśmy 700 kg na inny wózek i weszło nam to w krew – mówi Renata Kindler, nauczycielka matematyki z gimnazjum. – Wcześniej uczniowie zbierali w domu po 100 nakrętek i dopiero je



Wyślij zaproszenie do