konto usunięte

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Zapraszam Was Wszystkich zainteresowanych zmianą pracy teraz i w przyszłości do dyskusji!

Tu uprzejmie proszę o zadawanie pytań, a My
odpowiemy Wam jak, w jaki sposób, co i jak należy zrobić, aby szybko i łatwo zanaleźć pracę!Dariusz Szul edytował(a) ten post dnia 29.03.09 o godzinie 18:47

konto usunięte

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Dariusz Szul:
Zapraszam do dyskusji!
Tu odpowiemy Wam jak szybko i łatwo zanaleźć pracę!

zależny w jakim zawodzie
zależy kogo ma się w rodzinie, np. jak kogoś w PSL to się nie szuka :) sama się znajduje

zależy od determinacji i minimalnego akceptowalnego poziomu oferty

konto usunięte

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Witam Przemku - dwaj Samurajowie zawsze się znajdą, ale zanim rozpocznę z Tobą bardzo ciekawy dyskurs odpowiem na dwa pytanie TOMKA, który przesłał mi 2 pytania mailem.

1/ Jak się zachować na rozmowie i co zrobić, aby dobrze wypaść oraz jak zrobić dobre ( dokonałe ) wrażenie?

2/ Jak przygotować skuteczne CV?

już odpowiadam, tylko zrobię sobie kawkę z mleczkiem i od czasu będę robił małe przerwki, to wstrzymajcie się z dyskusją troszkę, jak skończę to pogaadamy na inne tematy:

Pytanie pierwsze:

Podstawy:

- jeżeli dzwoni telefon ( czekamy 3 dzwonki ) zapraszający na rozmowę o pracę niech trochę poczeka a Ty nie pękaj, uspokój się, zostaw emocje przed odebraniem telefonu, weź głeboki oddech i coś do pisania i kalendarz! Najlepiej usiądź przy stole, biurku, wygodnym fotelu, etc.
Uwaga: trochę ryzykowne, ale robi dobre wrażenie: ten kto ryzykuje wygrywa - jak w czasie rozmowy osoba zaproponuje Ci termin pierwszy np. na 10.oo i zapyta czy Ci odpowiada... chwilkę się zastanów ( ważne -///poszeleść stronami kalendarza do słuchawki///- to jest tak zwana WERBALIZACJA ROZMOWY TELEFONICZNEJ ) i powiedz, że akurat o tej godzinie już masz spotkanie i zaproponuj np. 12.30, to robi dobre wrażenie i osoba, która Cię zaprasza nabierzę trochę szacunku i rezonu do Twojej osoby i będzie Cię bardziej cenić!
- zapytaj z kim będziesz rozmawiał, jakie ma stanowisko, gdzie, nr pokoju, piętro i zapisz dokładnie { nie bazgraj, bo potem nie przecztasz - a jak pomylisz nazwisko, to będzie pierwsza Twoja wpadka już na samym wejściu, co może spalić pierwsze wrażenie!
Po skończonej rozmowie spokojnie podziękuj za zaproszenie rozmówcy!

Aby dobrze wypaść na rozmowie i zrobić dobre pierwsze wrażenie trzeba - ba... powinno się czegoś tam... o tej firmie dowiedzieć, dlatego niezbędne jest poczytanie sobie w internecie, czym firma się zajmuję, jaki oferuje produkt i kto tam rządzi... czytaj: decyduje / zarząd, dyrektorzy / jakie stanowisko i obowiązki ma odoba z którą będziesz rozmawiał/ła? I WAŻNE czy to ona będzie decydować o Twojej kandydaturze, czy jeszcze ktoś inny /// to się nazywa rozeznanie taktyczne i strategiczne i sytuacyjne rokowania///
Warto sprawdzić, jakie firma otrzymała nagrody i za co ( może jest członkiem BCC ) ma jakieś statuetki, medale, etc?
Te informacje przydadzą się w trakcie rozmowy, a firma Was polubi bo " odrobiliście lekcje " !
Pamiętajcie!!! Nigdy nie wolno się spóźniać. Najlepiej przyjść na rozmowę z 5 minutowym wyprzedzeniem!

----------------------------------------------------------
Jak się ubrać, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie?

- po pierwsze schludnie i czysto - PROFESJONALNIE!
- rycerze mężczyżni:

powinny być ubrani w garnitur, ale trochę lepszy ( lepszy to nie znaczy drogi - tylko dobrze uszyty! jak będziecie chcieli wiedzieć co to znaczy dobrze uszyty, to tu Wam też powiem, tylko innym razem ) i nie znoszony!
Pamiętajcie o wyprasowaniu spodni w kant i wyszczotkowaniu na dole !

Rycerka kobieta: super garsoneczka - czyściutka biała koszulka i coś granatowego...np. muszka, albo mały krawacik... /// UWAGA! białe rajstopy - nigdy!///. Skuteczne kolory, to głębokie mocne szarości i głębokie granaty.
Pamiętajcie o ładnych i zadbanych włosach...czytaj: fajnie skutecznie profesjonalnie uczesanych.
I oczywiści ładne czyste buty ( nie znoszone ) z...małym obcasikiem :)
Rycerze:
Trzeba...sprawdzić guziki, zawiązać dobrze krawat ( krawat raczej ten nieznoszony i pamiętajcie ...rozwiązujemy krawat zaraz po przyjściu do domu, bo po 2 tygodniach robi się błyszczący kołtun! ).

Uwaga: buty czarne i doskonale czyste - mają się świecić jak wiecie co...! Czyste buty, to podstawa każdego prawdziwego faceta ( w teczce dobrze mieć szmatkę i przed wejściem do biura przetrzeć buty!!! )
--------------------------------------------------------------

Co w ręku?

Pamiętajcie, że na spotkanie o pracę nie przychodzi się z pustymi rękoma...oczywiście nie chodzi o wiecie co, tylko, o to że Wasz ewentualny przyszły pracodawca będzie na spotkaniu Was dokładnie obserwował i wybałuszał gały... i tak: teczka nie za wielka! Teraz można kupić za parę groszy fajne zapinane skórzane teczki. W teczce musimy mieć obowiązkowo kalendarz, referencje pisemne - jeżeli macie oczywiście... i kilka nic nie znaczących papierów najlepiej w kilku kolorach w jakiś ładnych koszulkach. Tak, że jak będziemy wyjmować kalendarz na spotkaniu, to jak ktoś zaglądnie sobie do torby to, żeby tam wiatr nie hulał! Bo pusta teczka, to ociach jest!
Ważny jest też długopis, ma być nie jakiś tam "obgryziony banan" tylko nowy ładny ten na spotkania o pracę! Teraz bardzo modne są pióra wieczne, ale to na początek zbyt wysoki wydatek. Pamiętajcie jak gladiator miał dwa miecze, tak Wy macie mieć dwa długopisy - bo zazwyczaj tak jest, że w najgorszym momencie jeden przestaje pisać!

---------------------------------------------------------------

Spotkanie inaczej MITINGERsystem
Bardzo ważny i zawsze decydujący element o zatrudnieniu i Waszej karierze!

Spotkanie u potencjalnego pracodawcy ( jak się spotykać w firmach HR i co robić to innym razem, bo to inna para kaloszy )

Podam w punktach:

1/ Nigdy nie wyciągamy pierwsi łapy do przywitania!
Jak jest mężczyzna: to mocny solidny uścisk dłoni i lekkie spokojne pochylenie głowy.

PAMIĘTAJCIE O KONTAKCIE WZROKOWYM!!!!!!!!!!!!!!

Jak jest kobieta: to też nie całujemy/cmokamy w rękę tylko lekki uścisk dłoni i lekkie pochylenie głowy ( całować będziecie jak Was zatrudnią )
W trakcie witania ( podawania ręki ) spokojnie przedstawiamy się i zaczynamy od IMIENIA i potem NAZWISKA --- nigdy odwrotnie!

2/ Nigdy nie siadamy pierwsi i zawsze czekamy jak usiądzie nasz rozmówca/cy!
3/ Nie rozpieramy się na krześle czy fotelu i nigdy noga na nogę!
(Noga na nogę oczywiście będzie, jak podpiszecie umowę o pracę )
4/ Wyjmujemy kalendarz / otwieramy na stronie terminu spotkania/ i wyjmujemy długopis TO WAŻNE!!! I kładziemy na stole obok kalendarza elegancko po prawej stronie...robimy to z gracją i elegancją...
UWAGA: jeżeli rozmawiacie przy biurku, to na jego / rozmówcy / biurku nic nie kładziecie i kalendarz z długopisem trzymamy na kolanach! ( biurko to twierdza i nikt nie lubi jak się ktoś i coś tam kładzie )
5/ Nigdy nie rozpoczynamy pierwsi rozmowy! Trzymamy CHWILĘ CISZY i czekamy na pytania! Relaksujemy się lekkimi oddechami - zbijamy tremę! ( jak zapanować na tremą innym razem )

UWAGA WAŻNE: dot. kalendarza:

--------tak jak z " werbalizacją rozmowy telefonicznej", czyli "szelestu karteczek do słuczawki" tak, tu też musimy zwerbalizować Nasz kalendarz.
Przecież jak nie mamy pracy / nie pracujemy / to w kalendarzu ZIMĄ wionie i bielą i wiatrem w kartach !

Trzeba kilka kartek przed terminem spotkania i po terminie spotkaniu zapisać lipnymi spotkaniami, aby delikwent czytaj rekryter... myślał, że mamy mnóstwo spotkań!!!!! i jestśmy cholernie zabiegani. Kalendarz ma być zalany terminami, notatkami, zakreśleniami...coś tam wymyślicie! Najlepiej jak notatki robione są w kilku kolorch, zielony, niebieski, czerwony i czarny. Ale nigdy pusta kartka!
To się nazywa sztuczką wypełnienia, albo WERBALIZACJĄ WASZEGO KALENDARZA!
Dobrze zwerbalizowany kalendarz, to 10% sukcesu!
To znaczy, że robisz wrażenie, zapisujesz, planujesz, pokazujesz, że jesteś aktywny takich Twój kalendarzowy PR!

----------------------------------------------------------

ROZMOWA Z PRACODAWCĄ, czyli proTOKERING-WORKsystem methods

Aby skutecznie i dobrze odpowiadać na pytania trzeba znać kilka wtajemniczeń, może na poczatek rozpoczniemy od: PIESZCZOSZKÓW:
PIESZCZOSZKI, to takie zachowania-LOVEsztuczki, aby rozmówca Nas polubił!
np: jak zadaje nam pytanie, to obesrwujemy go i lekko przytakujemy głową, czyli mówimy mu cały czas TAK nie mówiąc NIC. Pewnie nie rozumiecie...myślę, że wiecie o co chodzi! Taka mała wazelinka gestem :)

Ważna jest też umiejętność PROFESJONALNEGO ODPOWIADANIA NA PYTANIA naszego rozmówcy:
stosujemy tę zasadę tak:

Pada pytanie - spokojnie odczekujemy 2 sekundy i uwaga na spotkaniu powinno się kilka razy zastosować THANKRECROSSER, czyli podziękowanie rekrosacyjne:

Pada pytanie, a my za to pytanie THANKRECROSSER, czyli :

Dziekuję za pytanie...
To bardzo interesujące pytanie...
Zadał Pan/ni bardzo ważne pytanie...
Tak to jest ważne pytanie...
Tak zagadzam się z Panem i dodam, że...
Pana pytania są odzwierciedleniem mojej...
.....
.....
.....

tu możecie dodać coś Swojego:

------------------------------------------------------------

Jak rozmawiać
Co mówić a czego nie mówić?
O zdaniach kluczach
Jak dobrze zakończyć rozmowę
Jak się pożegnać?

i jak napisać skuteczny CV
ZAPRASZAM JUTRO
Dziekuję Wam za uczestnictwo! ( sorki za styl... raczej pisarzem nie jestem :{
Czekam też na Wasze uwagi i propozycje do w/w tematu
Krytyka też będzie mile widziana!
Wszystkie Wasze uwagi i propozycje zostaną zawarte.
I zapraszam do dyskusji!Dariusz S. edytował(a) ten post dnia 07.10.12 o godzinie 22:09

konto usunięte

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Dariusz Szul:
Witam Przemku - dwaj Samurajowie zawsze się znajdą, ale zanim rozpocznę z Tobą bardzo ciekawy dyskurs odpowiem na dwa pytanie TOMKA, który przesłał mi 2 pytania mailem.

mea culpa - nie doczytałem końcówki tematu i się trochę wygłupiłem :(

konto usunięte

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Przemysław R.:
Dariusz Szul:
Witam Przemku - dwaj Samurajowie zawsze się znajdą, ale zanim rozpocznę z Tobą bardzo ciekawy dyskurs odpowiem na dwa pytanie TOMKA, który przesłał mi 2 pytania mailem.

mea culpa - nie doczytałem końcówki tematu i się trochę wygłupiłem :(

Spoko Przemku!
To już historia ważne że jesteś z Nami
Trochę przepraszam Ciebie i innych za styl, ale jak bym o wszystko dbał to do jutra bym nie dokończył..

konto usunięte

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

A tak trochę patrząc na sprawę CV i rozmowy wstępnej z innej strony - jak poznać które ogłoszenia o pracę są godne uwagi. Pełno w nich bełkotu o młodym dynamicznym zespole i tak dalej. Szkoda tracić czas i energię na mało wartościowe oferty.

konto usunięte

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Przemku
Większość ofert pracy w gazetach od firm to raczej PIC. Chcą się firmy tam pokazać od tej dobrej strony taki WORK-PR.
To odrazu poznasz są zazwyczaj takie same i tandetne bez wyrazu.
Firmy HR też w ten sposób wzmacniają swoją pozycje bo niedoświadczone osoby jak zobaczą, że jakaś firma HR ma dużo ogłoszeń to tam znajdą pracę nic takiego to też większość ofert to PIC i WORK-PR.
Tu sprawdza się stare polskie przysłowie o krowie... krowa, która dużo ryczy niestety mało mleka daje!

Raczej wybieraj rodzynki są takie firmy HR, które mają mało ofert ale są bardzo skuteczne bo działają aktywnie, czyli

NAJPIERW SZUKAJĄ PRACODAWCÓW POTEM LUDZI!

a nie

NAJPIERW LUDZI - BAZA DANYCH - POTEM PRACODAWCY
takich firm HR unikaj tam Ci pracy nie znajdą!

PozdroDariusz Szul edytował(a) ten post dnia 29.03.09 o godzinie 23:05

konto usunięte

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Teraz porozmawiam o tym jakie powinno być skuteczne CV!

W zasadzie CV nie jest tak ważne, jak pismo przewodnie do Waszej oferty pracy. Pamiętajcie jesteście takim samym towarem jak, komputer czy samochód. Aby się sprzedać musicie się dobrze zaprezentować w piśmie przewodnim do CV obecna nazwa PPDO.
Przestarzała nazwa to LM do CV!

PPDO do CV:

CV bez PPDO to jak Audi R8V10 bez pedału gazu!

Może zacznę od CV.
Wzorów CV jest miliony i tu nie będziemy tracić czasu, każdy z Was wie jak je napisać po 150 CV piszecie je jak autmat!
Ale jest jedna bardzo ważan sprawa to ZDJĘCIE. Wasze zdjęcie to marka towaru jakim jesteście musi być odpowiednio zrobione ( jak macie aparat cyfrowy to poproście kolegę czy koleżankę niech Wamzrobi z 30 zdjęć i z tej grupy trzeba wbrać najlepsze, ktore ujmieścimy w CV )/// nie bagatelizujcie zdjęcia to bardzo ważny elementCV - jak cię widzą tak cię piszą ! /// i umieszczone w dobrym miejscu!
Obecnie dobre miejsce to na środku CV.
Raczej kolorowe i do połowy sylwetki. Takie np. jak jest na mojej roboczej stronie internetowej http://dariuszszul.ocom.pl.
Jeżeli wysyłamy CV pocztą: UWAGA NAJLEPIEJ WYSYŁAĆ CV POCZTĄ!!!
Aby CV się wyróżniało najlepiej je napisać na papierze o innym kolorze niż biały. Skuteczne kolory to jasny/niebieski/bardzo jasny błekit. Dla odważnych to morelowy i żółty.
PPDO piszemy na papierze zawsze białym!
Czyli PPDO białe a CV - kolor!

----------------------------------------------------------------
A teraz treść PPDO: PPDO to podstawa Waszego sukcesu:

------------------------------------------------------------------
Miasto/data

Tu wpisujemy adres firmy
.........................
.........................
.........................
po prawej stronie

Tu wpisujemy imię i nazwisko
osoby na którą piszemy ofertę pracy
ze stanowiskiem
...................................
...................................

i teraz uwaga: bardzo modne jest zamiast Szanowny Panie/Pani/Państwo:

Wielce Szanowny Panie
Wielce Szanowna Pani
Wielce Szanowni Państw
Wielce Szanowni Panowie/Panie

do waszego wyboru w zależności od sytuacji///

przykładowa treść:

Z przyjemnością przedstawim moją ofertę pracy dla Państwa firmy.
Państwa firma działa bardzo aktywnie na rynku w Polsce i praca
dla tak znakomitej firmy będzie dla mnie zaszczytem i wyróżnieniem.
W załączeniu do mojego pisma przedstawim moje CV.
Zamieściłem tam moje praktyczne doświadczenie zawodowe, które pozoli na szybkie wdrożenie się i rozpoczęcie aktywnej, skutecznej i twórczej działalności/pracy w Państwa firmie!
Mam nadzieję, że moja oferta pracy dla Państwa firmy będzie interesująca. W razie pytań jestem do Państwa pełnej dyspozycji pod nr. telefonu: ty podajem telefon kontaktowy.

Pozostaję z poważaniem

imię nazwisko
telefo
strona www
adres
etc.

Uwaga dobre wrażenie na pracodawcy robi własna strona www.
Jak taką stronkę sobie samemu zrobić to Wam powiem jak będziecie chcieli. ( dziecinnie łatwe !!!)
To w ciągu 30 minut zrobicie sobie profesjoanlną darmową stronkę interenetową /// taki Wasz wwwPR /////////////////////////////////
I TO WSZYSTKO ZA ZUPEŁNĄ DARMOCHĘ!

czekam na uwagi! I waszą dyskusję w wolnym czasie
Wasz moderator!Dariusz Szul edytował(a) ten post dnia 30.03.09 o godzinie 09:36
Joanna K.

Joanna K. Trener biznesu i
rozwoju osobistego,
coach, konsultant
ds...

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Dariusz Szul:
Witam Przemku - dwaj Samurajowie zawsze się znajdą, ale zanim rozpocznę z Tobą bardzo ciekawy dyskurs odpowiem na dwa pytanie TOMKA, który przesłał mi 2 pytania mailem.
Darku,

jesteś bardzo miły. A ja może strasznie cyniczna. Ale wiedza, którą prezentujesz kosztuje... Udzielasz bezpłatnych "korepetycji" na ogóle? Może tak chociaż prywatnie?

Mam nadzieję, że nasi klubowicze nie wezmą tej uwagi do siebie. Nie jest do Was/Nas. Ale forum to jest otwarte...
Chcesz to czytać, Darku w nieswoich materiałach szkoleniowych? W inteligentniejszych przypadkach: na podstawie tego, co napisałeś, już można skonstruować program jednego dnia warsztatowego.

Nie wiem, co kombinujesz, ale nie wydaje mi się to do końca rozsądne.

Pozdrawiam!

konto usunięte

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

To są tylko podstawowe rady dla młodych ludzi, których nie stać na szkolenie, a mają poważne problemy ze znalezieniem pracy.

Aby naprawdę się tego nauczyć trzeba przejść szkolenie!
Tu nie ma sentymentów - szkolenie niezbędne!

Oczywiście resztę technik zaawansowanych pozostawiam w pełnej poufności zgodnie z Twoją sugestią!

----------------------------------------------------------------
Może to co napisałem rozgrzeje wyobraźnię menedżerów, którzy muszą zwolnić ludzi i zgłoszą się do nas, abyśmy Tych zasłużonych ludzi nauczyli skutecznych technik szukania pracy i że można szybko znaleźć pracę po odpowiednim przeszkoleniu. Przed zwolnieniem ludzi powinno ich się nauczyć szukać pracy. Szkoda, że tego nie wiedzą Prezesi wielkich zakładów pracy w Polsce!
Tylko wywalają na zbity pysk ludzi bez żadnych sentymentów jak zużyte kalosze na śmietnik! Gdzie się podział szacunek dla zwalnianych ludzi? Gdzie ta solidarność narodowa?
CO SIĘ DZIEJE Z TĄ NASZĄ BIEDNĄ POLSKĄ?
------------------------------------------------------------------Dariusz Szul edytował(a) ten post dnia 31.03.09 o godzinie 01:56

konto usunięte

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Dariusz Szul:
To są tylko podstawowe rady dla młodych ludzi, których nie stać na szkolenie, a mają poważne problemy ze znalezieniem pracy.

Aby naprawdę się tego nauczyć trzeba przejść szkolenie!
Tu nie ma sentymentów - szkolenie niezbędne!

Oczywiście resztę technik zaawansowanych pozostawiam w pełnej poufności zgodnie z Twoją sugestią!

----------------------------------------------------------------
Może to co napisałem rozgrzeje wyobraźnię menedżerów, którzy muszą zwolnić ludzi i zgłoszą się do nas, abyśmy Tych zasłużonych ludzi nauczyli skutecznych technik szukania pracy i że można szybko znaleźć pracę po odpowiednim przeszkoleniu. Przed zwolnieniem ludzi powinno ich się nauczyć szukać pracy. Szkoda, że tego nie wiedzą Prezesi wielkich zakładów pracy w Polsce!
Tylko wywalają na zbity pysk ludzi bez żadnych sentymentów jak zużyte kalosze na śmietnik! Gdzie się podział szacunek dla zwalnianych ludzi? Gdzie ta solidarność narodowa?
CO SIĘ DZIEJE Z TĄ NASZĄ BIEDNĄ POLSKĄ?
------------------------------------------------------------------Dariusz Szul edytował(a) ten post dnia 31.03.09 o godzinie 01:56

Szkolenie niezbędne i to nie jedno. Takie indywidualne spotkania potrafią przeprogramować umysł naszego delikwenta ;)
Ja mam jedną zasadę. CV - jak najbardziej szczegółowo pod kontem stanowiska o które się ubiega kandydat. LM - ma na zadanie zmotywować pracodawcę do tego, by chciał z nami rozmawiać. Dlatego też kopiuj, wytnij, wklej, drukuj nie wystarczy! LM to wszystko co siedzi w kandydacie, a nie dublowanie faktów z CV. Kreatywność nie zna granic. Miłej zabawy :)

Aha... zanim gdziekolwiek coś wyślecie moi kochani kandydaci pokażcie swoje dokumenty aplikacyjne komuś z Waszego otoczenia. Niech spojrzy na treść chłodnym okiem. Jeżeli zobaczycie zaskoczenie macie pewność że właśnie tak też zareaguje ktoś kto będzie Was czytał.

Pozdrawiam
A.

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Ok, wszystko fajnie, ale jedno pytanie jakby z drugiej strony, bo nie wszyscy szukaja pracy - a raczej wyzwan, fastracka, etc. Wiec jak powiedziec juz na wstepie i zaznaczyc, zeby nikogo nie zrazic i nie narobic sobie tzw. kwasow, ze ponizej pewnej kwoty to nie mamy wogole o czym rozmawiac. Mam na mysli to, zeby wzajemnie szanowac swoj czas. Bez sensu jest chodzic na spotkania i przygotowywac sie - to zabiera czas. Zazwyczaj na etapie rozmow telefonicznych nie porusza sie kwestii finansowych, a jezeli juz to sprawa jest zalatwiana w ten sposob, ze zostanie omowiona na spotkaniu. Chodzi mi szczegolnie o sytuacje kiedy potencjalny pracodawca nie ma po prostu takiego budzetu, a nie kiedy ktos ma przerosniete oczekiwania placowe.
Tomasz Dulewicz

Tomasz Dulewicz Coach, trener

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Joanna Konieczna:
jesteś bardzo miły. A ja może strasznie cyniczna. Ale wiedza, którą prezentujesz kosztuje... Udzielasz bezpłatnych "korepetycji" na ogóle? Może tak chociaż prywatnie?

Chcesz to czytać, Darku w nieswoich materiałach szkoleniowych? W inteligentniejszych przypadkach: na podstawie tego, co napisałeś, już można skonstruować program jednego dnia warsztatowego.

Nie wiem, co kombinujesz, ale nie wydaje mi się to do końca rozsądne.

A mi się wydaje rozsądne i sam podobnie robię:)
tylko w innej branży i w innej grupie. Popieram wszystkie osoby, które dzielą się wiedzą.
Wiesz, gdyby nie było takich osób to nie było np. OpenOffice'a, tylko wszyscy musieli by kupować MS Office'a, nawet ci których na niego nie stać:)

Co do rozsądku takiego działania, to wypowiem się z własnej perspektywy. Napisałem e-booka o coachingu z podstawowymi informacjami i rozdaję go za darmo. Założyłem też grupę i napisałem w niej kilkadziesiąt artykułów o coachingu i ciagle piszę. Przeprowadziłem tez wiele godzin bezpłatnego coachingu, dla osób których nie było na to stać. Pomogłem też kilku osobom, które pisały do mnie na priv.

Co z tego mam? Nie wiem. Oficjalnie nic nie dostałem za to, ale moi klienci jakoś sami do mnie przychodzą:) Czy ma to jakiś związek ze sobą? Nie wiem, ale kiedyś słyszałem o czymś takim jak "prawo przyciągania", czy "zasada wzajemności".

Dzięki Darku za wskazówki pewnie wielu się przydadzą, a może nie wielu zrobi z tego szkolenie:)
Joanna K.

Joanna K. Trener biznesu i
rozwoju osobistego,
coach, konsultant
ds...

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Tomasz Dulewicz:
Joanna Konieczna:
jesteś bardzo miły. A ja może strasznie cyniczna.

A mi się wydaje rozsądne i sam podobnie robię:)
tylko w innej branży i w innej grupie. Popieram wszystkie osoby, które dzielą się wiedzą.
Wiesz, gdyby nie było takich osób to nie było np. OpenOffice'a, tylko wszyscy musieli by kupować MS Office'a, nawet ci których na niego nie stać:)
I to są te piękne różnice między ludźmi :) A swoją drogą - czym innym jest świadoma praca za darmo na rzecz ludzi, a czym innym nieświadoma.
I zważ drugą kwestię: jeżeli obdarowujesz swoją wiedzą potrzebujących - klientów, adeptów sztuki trenerskiej-coachingowej - super. Ale obdarowujesz swoją wiedzą także firmy szkoleniowe, które bazując na niej ZARABIAJĄ - a to już wg mnie nie jest rozsądne.
A z trzeciej strony: Z moich doświadczeń wynika, że OpenOffice jest tragiczny, Zawiesza się, nie ma wszystkich funkcji i wciąż trzeba go updatować. Czyli: za rzecz, która mnie w pełni satysfakcjonuje musiałam zapłacić.

Pracowałam w początkach swojego trenerstwa za darmo, bez żadnego problemu. Ale są granice, kiedyś trzeba zacząć cenić swoją wiedzę i umiejętności. I jeżeli są na nią kupcy, to znaczy, że nie jest to zarozumialstwo, a dobra samoocena. I ochrona granic.

Pozdrawiam
Tomasz Dulewicz

Tomasz Dulewicz Coach, trener

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Joanna Konieczna:
I zważ drugą kwestię: jeżeli obdarowujesz swoją wiedzą potrzebujących - klientów, adeptów sztuki trenerskiej-coachingowej - super. Ale obdarowujesz swoją wiedzą także firmy szkoleniowe, które bazując na niej ZARABIAJĄ - a to już wg mnie nie jest rozsądne.
Tak jest ze wszystkim:) Kiedy podlewasz rośliny w ogródku, chwastom też dajesz życie :)
Kiedy za pieniądze uczysz trenerów, to wychowujesz sobie konkurencję i kiedyś możesz rzez nich stracić kilka zleceń :)
A z trzeciej strony: Z moich doświadczeń wynika, że OpenOffice jest tragiczny, Zawiesza się, nie ma wszystkich funkcji i wciąż trzeba go updatować. Czyli: za rzecz, która mnie w pełni satysfakcjonuje musiałam zapłacić.
Używam i OpenOffice'a i MS office'a. Nie założyłbym się o to, czy darmowy OpenOffice zawiesił mi sie więcej razy niż płatny MS office :) Oba często szaleją:)
Pracowałam w początkach swojego trenerstwa za darmo, bez żadnego problemu. Ale są granice, kiedyś trzeba zacząć cenić swoją wiedzę i umiejętności. I jeżeli są na nią kupcy, to znaczy, że nie jest to zarozumialstwo, a dobra samoocena. I ochrona granic.
Nie rozmawiamy o pracy za darmo, a o napisaniu kilku postów na forum, które napisał Dariusz :)
Joanna K.

Joanna K. Trener biznesu i
rozwoju osobistego,
coach, konsultant
ds...

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Tomasz Dulewicz:
Tak jest ze wszystkim:) Kiedy podlewasz rośliny w ogródku, chwastom też dajesz życie :)
Kiedy za pieniądze uczysz trenerów, to wychowujesz sobie konkurencję i kiedyś możesz rzez nich stracić kilka zleceń :)

Nie obawiam się konkurencji - ona była, jest i będzie. A to rynek (klient) weryfikuje jakość. Ale obawiam się, tudzież nie toleruję kradzieży cudzych dóbr intelektualnych. To inny problem. A chwasty w swoim ogrodzię wytępniam każdej wiosny specjalną chemią...
Używam i OpenOffice'a i MS office'a. Nie założyłbym się o to, czy darmowy OpenOffice zawiesił mi sie więcej razy niż płatny MS office :) Oba często szaleją:)

Pracuję od lat na Mac'u. Tu OpenOffice był tak straszny, że zdecydowałam się na zakup I'Worka. Nie ma porównania :)

>
Nie rozmawiamy o pracy za darmo, a o napisaniu kilku postów na forum, które napisał Dariusz :)

Rozmawiamy, bowiem napisałeś o sobie i swojej szeroko zakrojonej działalności charytatywnej i jej pozytywnych efektach. Ja do tego tylko nawiązałam. :)

Pozdrawiam :)
Aleksandra W.

Aleksandra W. Spedytor, Drzyzga
Logistics Group Sp.
z o.o.

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Dariusz Szul:
1/ Jak się zachować na rozmowie i co zrobić, aby dobrze wypaść oraz jak zrobić dobre ( dokonałe ) wrażenie?

2/ Jak przygotować skuteczne CV?

już odpowiadam, tylko zrobię sobie kawkę z mleczkiem i od czasu będę robił małe przerwki to wstrzymjcie się z dyskusją


Bardzo mi się podobają Pana rady. Jeszcze się z takimi nie spotkałam. Oczywiście postaram się je wdrożyć w moje zawodowe życie, polegające, jak na razie, na szukaniu pracy :)

Pozdrawiam.
Ola.

konto usunięte

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Henryk Przemysław T.:
Ok, wszystko fajnie, ale jedno pytanie jakby z drugiej strony, bo nie wszyscy szukaja pracy - a raczej wyzwan, fastracka, etc. Wiec jak powiedziec juz na wstepie i zaznaczyc, zeby nikogo nie zrazic i nie narobic sobie tzw. kwasow, ze ponizej pewnej kwoty to nie mamy wogole o czym rozmawiac. Mam na mysli to, zeby wzajemnie szanowac swoj czas. Bez sensu jest chodzic na spotkania i przygotowywac sie - to zabiera czas. Zazwyczaj na etapie rozmow telefonicznych nie porusza sie kwestii finansowych, a jezeli juz to sprawa jest zalatwiana w ten sposob, ze zostanie omowiona na spotkaniu. Chodzi mi szczegolnie o sytuacje kiedy potencjalny pracodawca nie ma po prostu takiego budzetu, a nie kiedy ktos ma przerosniete oczekiwania placowe.

Henryku

Jak na spotkaniu firma lub osoba tę firmę reprezentujaca zapyta Cie, ile chcesz zarabiać to świadczy to o nieprofesjonanliźmie firmuy i osób które z Toba rozmawiają!
Poważne firmy o wysokiej kulturze biznesowej doskonale wiedzą ile powinien zarabiać apilkant na danym stanowisku pracy! To nie są frajerzy.
Ale jeżeli już padnie takie ptanie: a ile chciałby Panni zarabiać? ODPOWIADAMY odważnie najpierw:
GODNIE I UCZCIWIE!
W zasadzie nie należy się bać rozmawiać o pieniądzach, bo co to za pracownik, który boi się rozmawiać o sprawach finansowych. Dlatego trzeba dobrze rozezeznać przed spotkaniem z potencjalnym pracowdawcą ile zarabiają na podobnych stanowiskach ludzie w firmach konkurencyjnych lub podobnych.
I ZARAZ DODAJEMY, że przed spotkaniem dokonaliśmy rozeznania i podajemy kwoty zarobków. Dobrze jest mieć takie porównanie na piśmie i przedstawić w czasie poważnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Pzdr DarioDariusz Szul edytował(a) ten post dnia 10.06.09 o godzinie 09:18

konto usunięte

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Aleksandra W.:
Dariusz Szul:
1/ Jak się zachować na rozmowie i co zrobić, aby dobrze wypaść oraz jak zrobić dobre ( dokonałe ) wrażenie?

2/ Jak przygotować skuteczne CV?

już odpowiadam, tylko zrobię sobie kawkę z mleczkiem i od czasu będę robił małe przerwki to wstrzymjcie się z dyskusją


Bardzo mi się podobają Pana rady. Jeszcze się z takimi nie spotkałam. Oczywiście postaram się je wdrożyć w moje zawodowe życie, polegające, jak na razie, na szukaniu pracy :)

Pozdrawiam.
Ola.

Powodzenia Olu i jak będziesz miała jakieś pytanie zawsze jestem do Twojej dyspozycji!
Pzdr DarioDariusz Szul edytował(a) ten post dnia 10.06.09 o godzinie 00:08

konto usunięte

Temat: Jak szybko i łatwo znaleźć pracę w Polsce? Diabelsko...

Teraz widzę, że do szukania pracy to ja jestem kompletnie nieprzygotowana ;-(
Darku to co robisz jest super. Proszę o więcej ;-)



Wyślij zaproszenie do