Temat: Poszukiwanie pracy...

Chciałabym zasięgnąć Waszej opinii o poszukiwaniu pracy.

Ja sama jestem na tym niemiłym etapie właściwie już od stycznia a od lutego mocno się spinam, aby coś znaleźć.
Nie ograniczam się tylko do portali z ogłoszeniami, gazet, szukam również na stronach firm i wszelkimi innymi kanałami.

Statystyka i podsumowanie jest żenujące. Od stycznia do dnia dzisiejszego wysłałam 58 aplikacji i odbyłam jedną rozmowę kwalifikacyjną.
Aktywnie pracuje nad moim CV i listami motywacyjnymi, ale muszę się przyznać, że zaczyna brakować mi pomysłów..

konto usunięte

Temat: Poszukiwanie pracy...

Szczerze mówiąc osoby z takim opisem jak Twój nigdy bym nie zatrudnił.
Wynika z niego bowiem, że nie szukasz pracy a synekurki.
Dominik N.

Dominik N. EMEA Distribution
Planning Manager

Temat: Poszukiwanie pracy...

Niestety nadeszły ciężkie czasy na szukanie pracy. Ostatnio obserwować można znacznie mniejszą ilość ogłoszeń, niż jeszcze rok temu. Poza tym niektóre firmy wręcz wstrzymują rekrutacje, lub zwyczajnie trwają one dużo dłużej niż wcześniej (proces akceptacji wakatu jest czasem dużo dłuższy).
Pomijając kwestię kryzysu, najlepszy czas na szukanie pracy to okresy luty - czerwiec i wrzesień - listopad, wakacje oraz czas po Świąt i Nowego Roku to zazwyczaj mniej ogłoszeń z oczywistych powodów - urlopu, budżety, zamówienia...
Oczywiście pytanie też na jakie stanowiska aplikujesz no i jak wygląda Twoje CV... jak chcesz, zawsze można rzucić okiem i coś ciekawego dodać.
Pozdrawiam i powodzenia,
D.
Dominik N.

Dominik N. EMEA Distribution
Planning Manager

Temat: Poszukiwanie pracy...

no fakt... opis nie jest nazbyt porywający ;)

Krzysztof B.:
Szczerze mówiąc osoby z takim opisem jak Twój nigdy bym nie zatrudnił.
Wynika z niego bowiem, że nie szukasz pracy a synekurki.
Przemysław Lisek

Przemysław Lisek Trener i konsultant
zarządzania
projektami

Temat: Poszukiwanie pracy...

Dajcie dziewczynie szansę. Szkoła nie uczy, jaka jest różnica między pracą a etatem. Skąd Beata miała to wiedzieć.

Temat: Poszukiwanie pracy...

Poczekam na więcej opinii, to się wypowiem...
Przemysław Lisek

Przemysław Lisek Trener i konsultant
zarządzania
projektami

Temat: Poszukiwanie pracy...

Pytanie - ile aplikacji poszłaś złożyć OSOBIŚCIE?
Ala L.

Ala L. specjalista ds. w s
z y s t k i e g o

Temat: Poszukiwanie pracy...

dac jej szanse! dac jej szanse!:D

beato, popros w grupie rekrutacja i selekcja i przejrzenie twojego cv. tam tez sa wskazowki co i jak robic, zeby osiagnac sukces:)

Temat: Poszukiwanie pracy...

Ten post umieściłam, aby uzyskać rzetelne wypowiedzi i konstruktywną krytykę a nie wyjęte z Faktu slogany:D

Czekam na opinie osób, które są również na etapie poszukiwania pracy...
Ala L.

Ala L. specjalista ds. w s
z y s t k i e g o

Temat: Poszukiwanie pracy...

jesli rada, zebys napisala w grupie, ktorej czlonkami sa specjalisci od rekrutacji- czyli ci, ktorzy czytaja twoje dokumenty i zapraszaja cie na rozmowy- jest wg ciebie malo wartosciowa, to wybacz...
Dominik N.

Dominik N. EMEA Distribution
Planning Manager

Temat: Poszukiwanie pracy...

to nie my mamy Jej dać szansę, tylko przyszły pracodawca :)

Przemysław Lisek:
Dajcie dziewczynie szansę. Szkoła nie uczy, jaka jest różnica między pracą a etatem. Skąd Beata miała to wiedzieć.
Dominik N.

Dominik N. EMEA Distribution
Planning Manager

Temat: Poszukiwanie pracy...

...tylko co Ty chcesz od tych osób się dowiedzieć, że nie jest łatwo, albo że CV na różowym papierze jest cool?! Ala ma rację, jeśli chcesz nadać swym poszukiwaniom tempa i może wskoczyć ciut wyżej, warto czasem wyjść z norki...
D.

Beata S.:
Ten post umieściłam, aby uzyskać rzetelne wypowiedzi i konstruktywną krytykę a nie wyjęte z Faktu slogany:D

Czekam na opinie osób, które są również na etapie poszukiwania pracy...

Temat: Poszukiwanie pracy...

Z różem mi nie do twarzy:]
Mateusz Kurleto

Mateusz Kurleto Szukamy wybitnych
talentów do
świetnego zespołu IT
w Gdańsku

Temat: Poszukiwanie pracy...

Osobiście uważam, że nieco odpychająco wygląda czas Twojej pracy w danej firmie... myślę, że to może odrzucać w Twoim CV.Mateusz Kurleto edytował(a) ten post dnia 24.02.09 o godzinie 15:30
Dominik N.

Dominik N. EMEA Distribution
Planning Manager

Temat: Poszukiwanie pracy...

ja bym tak nie demonizował - na studiach Koleżanka była ;) więc niech się chwali tym, że coś się działo... dużo gorzej będzie wyglądało czyste CV lub z tajemniczo pominiętymi terminami zatrudnienia... jestem zdania, że tak długo jak jesteśmy w stanie się wytłumaczyć z tego co w CV wpisaliśmy, jest ok. :)

Mateusz Kurleto:
Osobiście uważam, że nieco odpychająco wygląda czas Twojej pracy w danej firmie... myślę, że to może odrzucać w Twoim CV.Dominik N. edytował(a) ten post dnia 24.02.09 o godzinie 16:20

Temat: Poszukiwanie pracy...

Nie wiem, jak wygląda Twoje cv Beato, ale zwróć uwagę na:

- krótki czas zatrudnienia w każdej z firm,
- brak opisu, co robiłaś na danym stanowisku,
- zupełnie różne stanowiska pracy.

Proponuję, żebyś:
- zastanowiła się, co chcesz naprawdę robić,
- zwróciła uwagę pracodawcy na te umiejętności, które pomogą Ci w konkretnej pracy na konkretnym stanowisku,
- nie opisywała w liście, gdzie, co i jak po kolei a tylko to, co jest godne uwagi z perspektywy wakatu, o jaki się ubiegasz.

Powodzenia!

konto usunięte

Temat: Poszukiwanie pracy...

Najłatwiej krytykować.
Jak napisała Marta, powinna Beata zastanowić się czego chce.
Widać, że skończyła studia podyplomowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.
Nie jest łatwo szczególnie po Filozofii znaleźć pracę, nie jako praktykant-stażysta, bez doświadczenia w tym zawodzie.
Albo, nawet na jakiś normalnych i uczciwych warunkach.
Znam kogoś na GL, kto nawet szukał ze dwa lata pracy w HR.
Ale, w końcu ta osoba dopięła swego.
Agencje zatrudniają głównie studentów i często na krótkie praktyki.
A, do działów HR wiadomo jak jest.

Często nawet nie można długo szukać, bo trzeba łapać co dają, aby mieć na chleb.
A, takiej pracy na dłużej również nie warto brać.

Jedna rozmowa w przeciągu ok. miesiąca z takim stażem nie jest źle, kiedy teraz pracodawcy w dobie kryzysu nie tworzą nowych miejsc pracy.

Sorry, jest w trakcie studiów podyplomowych. Na pewno trudniej znaleźć pracę nie mając odpowiednich kwalifikacji.
Najlepiej wykorzystać to dłuższe doświadczenie w redagowaniu pism.Joanna K. edytował(a) ten post dnia 24.02.09 o godzinie 18:56

konto usunięte

Temat: Poszukiwanie pracy...

A, jak powiedziała na jednym wykładzie prof. Magdalena Środa, po filozofii, nauce o mądrości pracować można prawie wszędzie:)

Temat: Poszukiwanie pracy...

Joanna K.:
A, jak powiedziała na jednym wykładzie prof. Magdalena Środa, po filozofii, nauce o mądrości pracować można prawie wszędzie:)

Cześć Joanno:)
Zgadzam się z Tobą. Problem polega jednak na tym, że chętnie zatrudniamy osoby, które są dobre "w czymś" a nie potencjalnie dobre kiedyś we wszystkim;)

Z humanistycznym wykształceniem tak już jest. Tym bardziej, że bardzo wiele osób szuka pracy w HR a potencjału zatrudnienia nie ma dużego w takich działach. Tak naprawdę jest on bardzo mały powiedziałabym nawet. Tym bardziej teraz..

Ja bym szła w stronę swoich zainteresowań, jesli się szuka pracy, która ma być przyjemnością a ZZL przyda się kiedyś na stanowisku..kierowniczym;)Marta S. edytował(a) ten post dnia 24.02.09 o godzinie 18:53

konto usunięte

Temat: Poszukiwanie pracy...

ZZL jest dobrym uzupełnieniem na każde stanowisko.
Chyba stało się ono modne, jak kiedyś pedagogika u kobiet.
A, rynek pracy przesycił się.

Z tego, co napisałaś widać, że jesteś bardzo kompetentna.
Nawet chciałam napisać, że po ostatniej rozmowie telefonicznej do Cador Consulting, brakuje tam Ciebie:)

Następna dyskusja:

Oferty Pracy




Wyślij zaproszenie do