Łukasz M.

Łukasz M. Pisarz, Zarządzający
AI

Temat: natarczywa firma

Od roku mniej więcej Panorama Firm natarczywie dzwoni i ciągle próbuje mi coś sprzedać. Mimo kulturalnych próśb mówiących o tym, że nie jestem zainteresowany a w końcu ostrzejszej rozmowy to nic nie pomogło. Co mogę prawnie a czego nie? Jakie pismo wystosować by dali mi w końcu spokój (żal mi ludzi sprzedających muszą dzwonić i robić plany). Dziękuję za Odpowiedź
Helena O.

Helena O. Pasja + Wizja +
Działanie = Sukces

Temat: natarczywa firma

Łukasz M.:
Od roku mniej więcej Panorama Firm natarczywie dzwoni i ciągle próbuje mi coś sprzedać. Mimo kulturalnych próśb mówiących o tym, że nie jestem zainteresowany a w końcu ostrzejszej rozmowy to nic nie pomogło. Co mogę prawnie a czego nie? Jakie pismo wystosować by dali mi w końcu spokój (żal mi ludzi sprzedających muszą dzwonić i robić plany). Dziękuję za Odpowiedź


Podpisuję się pod przedmówcą.. dotyczy to także firm proponujących obiadki łącznie z pokazami.. za każdym razem słyszą NIE.. ale nadal nagabują.. co robić?
Tomasz K.

Tomasz K. programista

Temat: natarczywa firma

Łukasz M.:
Od roku mniej więcej Panorama Firm natarczywie dzwoni i ciągle próbuje mi coś sprzedać. Mimo kulturalnych próśb mówiących o tym, że nie jestem zainteresowany a w końcu ostrzejszej rozmowy to nic nie pomogło. Co mogę prawnie a czego nie? Jakie pismo wystosować by dali mi w końcu spokój (żal mi ludzi sprzedających muszą dzwonić i robić plany). Dziękuję za Odpowiedź

w ryja dać mogę dać ;)
Adrian A.

Adrian A. MS Excel power! :)

Temat: natarczywa firma

Prosisz o połączenie z managerem lub telefon do centrali. Tam opisujesz sytuację podajesz swoje dane, zapewne mają Cię gdzieś w kartotece ergo wyraziłeś zgodę na używanie Twoich danych osobowych, jeśli tak to cofasz im tę zgodę i prosisz o odnotowanie tego w systemie. Jeśli mają jedna bazę danych to nie trzeba ale jeśli każdy "dzwoniący natręt" ma download starej wersji tej bazy to masz dalej przerąbane bo oni nie wiedzą że Ty sobie telefonów nie życzysz:)

Jeśli nie mają Twojej zgody, straszysz sądem i prosisz o odnotowanie tego w systemie aby przestali Cię niepokoić, możesz poprosić dodatkowo o nazwisko osoby za to odpowiedzialnej żebyś wiedział kogo skarżyć w firmie:) - miałem 3 takie sytuacje, poskutkowało właśnie w ten sposób.
Łukasz M.

Łukasz M. Pisarz, Zarządzający
AI

Temat: natarczywa firma

Tak się składa, że kiedyś tam pracowałem i bazę mają bardzo dobrą...Taką która pokazuje każdą nową firmę zarejestrowaną....i źródło tej bazy bierze się z pewnego urzędu...

konto usunięte

Temat: natarczywa firma

Telefon z prezentacją numeru pomaga - jak ktoś ma dobrą pamięć, to już przy 2 telefonie z firmy - intruza wie, że nie należy podnosić słuchawki. W końcu po 3 próbach dadzą sobie spokój.Anna Marczewska edytował(a) ten post dnia 19.02.09 o godzinie 11:18
Jarosław Zuchora

Jarosław Zuchora Wedo Sp. z o.o.

Temat: natarczywa firma

Adrian A.:
zapewne mają Cię gdzieś w kartotece ergo wyraziłeś zgodę na używanie Twoich danych osobowych, jeśli tak to cofasz im tę zgodę i prosisz o
odnotowanie tego w systemie.
Jeśli nie mają Twojej zgody, straszysz sądem i prosisz o odnotowanie tego w systemie aby przestali Cię niepokoić

Przy bazach biznesowych nie jest wymagana zgoda na przetwarzanie danych. Tak wiec Pana strategia raczej nic nie da.

konto usunięte

Temat: natarczywa firma

Anna Marczewska:
Telefon z prezentacją numeru pomaga - jak ktoś ma dobrą pamięć, to już przy 2 telefonie z firmy - intruza wie, że nie należy podnosić słuchawki.

Tak średnio wie, bo w 9 przypadkach na 10 telemarketerzy dzwonią z numerów zastrzeżonych. Wiadomo więc tylko, że ...nie wiadomo, kto dzwoni. No, chyba, że możemy sobie pozwolić na nieodbieranie telefonów, których numer się nie wyświetla.

konto usunięte

Temat: natarczywa firma

Mam to samo i nie odbieram numerów zastrzeżonych.
Adrian A.

Adrian A. MS Excel power! :)

Temat: natarczywa firma

Jarosław Zuchora:
Adrian A.:
zapewne mają Cię gdzieś w kartotece ergo wyraziłeś zgodę na używanie Twoich danych osobowych, jeśli tak to cofasz im tę zgodę i prosisz o
odnotowanie tego w systemie.
Jeśli nie mają Twojej zgody, straszysz sądem i prosisz o odnotowanie tego w systemie aby przestali Cię niepokoić

Przy bazach biznesowych nie jest wymagana zgoda na przetwarzanie danych. Tak wiec Pana strategia raczej nic nie da.

Po opisie w profilu widzę, że musisz mieć większe doświadczenie z tego zakresu:) niemniej jednak, taka technika u mnie działa:) Im większa rozróba tym więcej spokoju:)

Tutaj nasuwa się w sumie pytanie, handel bazami teleadresowymi (biznesowymi) nie wymaga naszej zgody, ale już wysłanie oferty poprzez mail (spam - w większości przypadków) wymaga naszej zgody. Nie zgadzam się na otrzymywanie ofert poprzez email od danej firmy, mogę spokojnie wytoczyć proces. A co dokładnie dzieje się jak ktoś dzwoni? Przecież na zdrowy rozum to jest to samo? Ja na to się właśnie powołuje i mam spokój.

konto usunięte

Temat: natarczywa firma

Właśnie rozpoczęła się "kampania" w Lubelskiem więc podbijam temat i bardzo proszę o poradę, jak prawnie można pozbyć się natarczywych PH z Panoramy Firm :-)
Dariusz W.

Dariusz W. "Mów do ludzi i do
rzeczy, a zabierając
głos nie zabieraj...

Temat: natarczywa firma

na drzwiach firmy nakleić kartkę: <natrętnym przedstawicielom Panoramy Firm i innych akwizytorom stanowczo dziękujemy>

A tak swoją drogą to zauważam ciekawą rzecz-firma nie nazywa się już Panorama Firm lecz Eniro, zmiana nazwy zapewne podyktowana fatalnym odbiorem społecznym. Dokładnie ta sama rzecz czyli zmiana nazwy firmy nastąpiła w wypadku takiego tworu jak Amway, który też już posługuje się innymi nazwami...

D.W.

konto usunięte

Temat: natarczywa firma

Błażej J.:
Właśnie rozpoczęła się "kampania" w Lubelskiem więc podbijam temat i bardzo proszę o poradę, jak prawnie można pozbyć się natarczywych PH z Panoramy Firm :-)

Oni na firmowy numer mogą dzwonić tyle razy ile zechcą.
Pan nie ma obowiązku odbierać czy też rozmawiać.
Jarosław Zuchora

Jarosław Zuchora Wedo Sp. z o.o.

Temat: natarczywa firma

Da®iusz W.:
A tak swoją drogą to zauważam ciekawą rzecz-firma nie nazywa się już Panorama Firm lecz Eniro, zmiana nazwy zapewne podyktowana fatalnym odbiorem społecznym.

Gratuluje spostrzegawczości :) Zmiana nazwy nastąpiła w 2002 roku ;). Zgodnie z polityka grupy Eniro, zmianie uległa tylko nazwa rejestracyjna. Nazwa produktu od lat jest ta sama, czyli Panorama Firm.

Pozdrawiam
JZ

konto usunięte

Temat: natarczywa firma

Krzysztof B.:
Oni na firmowy numer mogą dzwonić tyle razy ile zechcą.
Pan nie ma obowiązku odbierać czy też rozmawiać.

"Oni" po uslyszeniu odmownej odpowiedzi probuja dzwonic do biura Zarzadu i wmawiac asystentce Prezesa, ze ja nie orientuje sie w temacie i musza o tym porozmawiac z Prezesem.

konto usunięte

Temat: natarczywa firma

Współczuje wszystkim tych "natrętów" ja posłowie dziękuj rozłaczam sie automatycznie nie czekając na odpowiedź-))
Dariusz W.

Dariusz W. "Mów do ludzi i do
rzeczy, a zabierając
głos nie zabieraj...

Temat: natarczywa firma

Jarosław Zuchora:
Da®iusz W.:
A tak swoją drogą to zauważam ciekawą rzecz-firma nie nazywa się już Panorama Firm lecz Eniro, zmiana nazwy zapewne podyktowana fatalnym odbiorem społecznym.

Gratuluje spostrzegawczości :) Zmiana nazwy nastąpiła w 2002 roku ;). Zgodnie z polityka grupy Eniro, zmianie uległa tylko nazwa rejestracyjna. Nazwa produktu od lat jest ta sama, czyli Panorama Firm.

Pozdrawiam
JZ

Czy jako przedstawiciel firmy dośc aktywnie wypowiadający się na GL-mógłby Pan odnieść się w tym wątku do stawianych zarzutów? Ja mam kilku znajomych w randze właściciel lub współwłaściciel firmy i oni z Eniro nie chcą w ogóle rozmawiać, potwierdzając fakt natarczywości-może nie zawsze i nie kazdej osoby ale ciekawe że ten założony wątek dotyczy tylko tej firmy...

Następna dyskusja:

niesolidna firma?




Wyślij zaproszenie do