konto usunięte

Temat: Propozycja...

Jak w temacie.
Na grupie pl.comp.bazy-danych był taki miły zwyczaj, że osoba pytająca określała, której bazy problem dotyczy. W kwadratowych nawiasach - np.: [Oracle], [DB2]... Osoby mające ogólny problem z zapytaniami zwykle oznaczały je [SQL].
Szczytem marzeń byłoby jakby osoby zadające pytania przeczytały jak to robić. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "jak zadawać pytania". Przykładowy link: http://rtfm.bsdzine.org/
Takie proste rozwiązania gwarantują, że czytający nie muszą zgadywać o którą bazę chodzi - na podstawie doświadczenia odpowiadających. Oszczędza to czas, który czytający będą mogli poświęcić np. na odpowiadanie - ku szczęśliwości wszystkich.

PS: Mam nadzieję, że tym razem udało mi się złośliwości ograniczyć do niezbędnego minimum.

--
Pozdrawiam,
Michał Zaborowski

konto usunięte

Temat: Propozycja...

Michał Z.:
Szczytem marzeń byłoby jakby osoby zadające pytania przeczytały jak to robić. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę

Równie dobrze możesz apelować do kierowców, żeby zostawiali 1.5 metra dla pieszych ...

Temat: Propozycja...

Michał Z.:
Jak w temacie.
Na grupie pl.comp.bazy-danych był taki miły zwyczaj, że osoba pytająca określała, której bazy problem dotyczy. W kwadratowych nawiasach - np.: [Oracle], [DB2]... Osoby mające ogólny problem z zapytaniami zwykle oznaczały je [SQL].

Przychylam się choć na pl.comp.bazy-danych obligatoryjny powinien być w niektórych momentach tag [pytania na kolokwium] :-P
Szczytem marzeń byłoby jakby osoby zadające pytania przeczytały jak to robić.

eeeeee no tu kolega klasycznego RTFM'a proponuje :-]
również się przychylam :-)
PS: Mam nadzieję, że tym razem udało mi się złośliwości ograniczyć do niezbędnego minimum.

eee nie przesadzajmy ciężko nie być choć nieco cynicznym w tej robocie :-)
zdrowy poziom paranoi też jest wskazany
Pozdrawiam
Andrzej

konto usunięte

Temat: Propozycja...

Skoro już czytam to co inni piszą to chciałbym wiedzieć o co chodzi, a coraz częściej mam z tym problem... Wydaje mi się, że nie jest to złośliwość pytających a brak wiedzy, czy tam innego obycia.

Celem nie jest wymuszenie ścisłych reguł, których przekroczenie będzie karane potokiem słów powszechnie uznanych za obraźliwe... ;) Chodzi mi o to, żeby ten kto chce sensownie zadawać pytania mógł to zrobić i nie tłumaczył się, że nie wiedział. Chcesz: proszę, dziękuję - nie chcesz: Twoja sprawa.

Grupa się rozrasta, problemy są różnorodne i robi się trochę bałagan. Brakuje jeszcze trolla. Mam nadzieję, że nie wywołałem go z lasu. ;)

Co do tagów: [student], [sesja], [zaliczenie] :D
Przemysław Krygier

Przemysław Krygier Specjalista Systemów
Informatycznych

Temat: Propozycja...

Michał Z.:
Jak w temacie.
Na grupie pl.comp.bazy-danych był taki miły zwyczaj, że osoba pytająca określała, której bazy problem dotyczy. W kwadratowych nawiasach - np.: [Oracle], [DB2]... Osoby mające ogólny problem z zapytaniami zwykle oznaczały je [SQL].
Szczytem marzeń byłoby jakby osoby zadające pytania przeczytały jak to robić. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "jak zadawać pytania". Przykładowy link: http://rtfm.bsdzine.org/
Takie proste rozwiązania gwarantują, że czytający nie muszą zgadywać o którą bazę chodzi - na podstawie doświadczenia odpowiadających. Oszczędza to czas, który czytający będą mogli poświęcić np. na odpowiadanie - ku szczęśliwości wszystkich.

PS: Mam nadzieję, że tym razem udało mi się złośliwości ograniczyć do niezbędnego minimum.

--
Pozdrawiam,
Michał Zaborowski


Popieram w całej rozciągłości.

Jedna uwaga szczegółowa: W przypadku pytań dotyczących bezpośrednio składni SQL, konstrukcji zapytania itp. to bardzo proszę o ułatwienie sprawy forumowiczom i przygotowanie odpowiednich skryptów tworzących tabelę itd. Odrobina pracy na pewno zachęci pozostałych użytkowników do odpowiedzi.

Wiele osób tutaj (jak mniemam) zawodowo zajmuje się programowaniem ... a nam programistom raczej nie uchodzi popełniać literówki w kodzie - zatem przygotowanie (załączenie skryptów) umożliwi uzyskanie precyzyjnej odpowiedzi.

Na koniec: jeżeli udzielona odpowiedź przez jakiegoś użytkownika była poprawna - jeśli problem został rozwiązany, to miło by było o tym się dowiedzieć. Zatem ostatni post (jeden z ostatnich) w temacie powinien być napisany przez zadającego pytanie i stanowić krótkie podsumowanie.

Pozdrawiam
Adam Woźniak

Adam Woźniak software architect
and developer

Temat: Propozycja...

Andrzej P.:
Szczytem marzeń byłoby jakby osoby zadające pytania przeczytały jak to robić.

eeeeee no tu kolega klasycznego RTFM'a proponuje :-]
również się przychylam :-)

A propos RTFM ;]

Obrazek



Wyślij zaproszenie do