Liza B.

Liza B. animator, grafik,
fotograf, studentka
PJATK

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Witam wszystkich po długiej przerwie :}

Piszę do Was z pewną prośbą. Otóż szukam w Warszawie bardzo dobrego, a nawet rewelacyjnego specjalisty ortopedy-chirurga urazowego/traumatologa. Niestety chirurg, który mnie operował, zoperował mnie prawdopodobnie źle i stan mojego kolana uległ znacznemu pogorszeniu. Stan jest na tyle beznadziejny, że musiałam wziąć roczny urlop zdrowotny na studiach i wrócić do Wawy. Czekają mnie kolejne operacje i rehabilitacja, dlatego tym razem chcę mieć pewność, że ktoś mnie prawidłowo zoperuje. Jeżeli zna ktoś taką osobę, ma do niej duże zaufanie i może mi ją polecić - będę bardzo wdzięczna za info.

Przy okazji, temat ten może w przyszłości posłużyć, jako dobre źródło informacji na temat lekarzy, w razie potrzeby :}

Pozdrawiam :}Liza Billewicz edytował(a) ten post dnia 17.02.09 o godzinie 22:42
Marcin W.

Marcin W. SGH doktorant,
Ministerstwo Rozwoju
Regionalnego, PSM
EWO...

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Liza Billewicz:
Witam wszystkich po długiej przerwie :}

Piszę do Was z pewną prośbą.(..)

Liza,

mojego znajomego żona miała operowane kolano przez dr Tadeusza Ścińskiego w centrum medycyny sportowej w Warszawie na Wawelskiej. Pracuje tam też inny dobry specjalista o nazwisku Światłowski, podobno lepszy od dr Ścińskiego. Jeden z nich był lekarzem reprezentacji Polski (tylko nie wiem jakiej dyscypliny). W każdym razie to są moje ustalenia telefoniczne z kolegą. Jutro postaram napisać Ci coś więcej, bo przez telefon podał mi tylko tyle, a dokładnie dopyta żony, więc będę wiedział.

Wierzę, że wszystko będzie dobrze:-)

Marcin
Marcin Stuszewski

Marcin Stuszewski Time is a river

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Doktor Ściński cieszy się bardzo dobrą opinią, byłem u niego kilka lat temu powiedział że musze się zoperować bo będe kalekom do końca życia, a o sporcie mogę zapomnieć a szczegolnie o narciarstwie.

Pokroić się nie dałem za to ostro pracowałem na sali rehabilitacyjnej piętro niżej. Sportu uprawiam co niemiara, a na nartach wynki sportowe też swoje zrobiłem.

Wniosek podstawa to dobry rehabilitant świadczą o tym moje liczne zaleczone kontuzje.
Ania Ludwiczak

Ania Ludwiczak architekt
krajobrazu,
florystka, mały
majsterkowicz :)

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Marcin, z całym szacunkiem do Twoich kontuzji, ale nie wszystko da sie załatwić ćwiczeniami. Zwłaszcza jeśli chodzi o naprawianie błędów chirurgów..
Marcin Stuszewski

Marcin Stuszewski Time is a river

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

To fakt. Są sytuacje kiedy nie da się obejśc bez operacji. Takie też mi się trafiły. W krajach z prawdziwą służbą zdrowia rehabilitacje zaczynasz następnego dnia po operacji. Na skrze też tak jest. W Polsceo ogolnie to ortopedzi wyznają zasadę że złamanie trzeba zagipsować i zacząć rehabilitować dopiero po zdjęciu gipsu, a rehabilitanci wyznają zasadę że nie gipsować tylko stosować nowoczesne usztywnienia z tworzywa któe się zdejmuje na czas rehabilitacji. A pacjent biedny skołowany i obolały jest miedzy młotem i kowadłem.

Ja wyznaję zasadę że w leczeniu najważniejszy jest rehabilitant który się na tym zna, no i oczywiście ortopeda który nie spieprzy sprawy....
Bartłomiej Pietuch

Bartłomiej Pietuch kreacja i produkcja

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Hej
Znam osobiscie doskonałego ortopedę - specjalistę od kolan w szczególności, lekarz opiejujący sie na stałe jedną z pierwszoligowych drużyn piłkarskich - niestety nie w Warszawie. ( szpital MSW w Białymstoku) Jak jesteś zainteresowana służe telefonem.
Doskonali fachowcy są w klinice na broniewskiego - carolina medical center - http://carolina.pl - koleżanka kroiła tam achillesa i rozpływa się w superlatywach.
Liza B.

Liza B. animator, grafik,
fotograf, studentka
PJATK

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Marcin W.:
W każdym razie to są moje ustalenia telefoniczne z kolegą. Jutro postaram napisać Ci coś więcej, bo przez telefon podał mi tylko tyle, a dokładnie dopyta żony, więc będę wiedział.

Wierzę, że wszystko będzie dobrze:-)

Wielkie dzięki, Marcin :} Czekam na info
Ania Ludwiczak:
Marcin, z całym szacunkiem do Twoich kontuzji, ale nie wszystko da sie załatwić ćwiczeniami. Zwłaszcza jeśli chodzi o naprawianie błędów chirurgów..

Ania, dzięki za sprostowanie ;} Jest dokładnie tak, jak napisałaś :}
Marcin Stuszewski:
Ja wyznaję zasadę że w leczeniu najważniejszy jest rehabilitant który się na tym zna, no i oczywiście ortopeda który nie spieprzy sprawy....

U mnie chirurg prawdopodobnie sp******* sprawę i mimo b. intensywnej, 10-miesięcznej rehabilitacji pod okiem świetnych rehabilitantów, nie wróciłam do pełnej sprawności. Mam teraz jakieś 40% sprawności kolana. Także naprawdę sporo zależy od chirurga.Liza Billewicz edytował(a) ten post dnia 05.02.10 o godzinie 02:26
Marcin Stuszewski

Marcin Stuszewski Time is a river

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Zaskarzyłas go ?
Powinien mieć nie tanie ubezieczenie od tak zwanego błedu w sztuce

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Liza, możesz spróbować uderzyć do p. Jolanty Komór. Przyjmuje w Alkamedzie na Broniewskiego 23, tel 22 6695080
Krzysztof Z.

Krzysztof Z. Zarządzanie jest
sztuką.

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Michał Kucharski:
Liza, możesz spróbować uderzyć do p. Jolanty Komór. Przyjmuje w Alkamedzie na Broniewskiego 23, tel 22 6695080
Potwierdzam. Operałowała kolegę i zrobiła dobrze swoją robotę.
Łucja K.

Łucja K. bon vivant

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

dr Światłowski
lub CarolinaMC

Jak będziesz chciała umówić na wizytę do dr Światłowskiego, wystarczy zadzwonić do lecznicy sportowej na Skrze i zaklepać termin. Weź ze sobą całą dokumentację, opisy zabiegu i rehabilitacji i koniecznie klisze!
Jeśli będziesz miała kłopoty z umówieniem się - daj znać na pv. Podam ci bezpośrednie namiary.

Co do samej historii - współczuję ci bardzo i trzymam mocno kciuki :-)
Jednak z tego co pamiętam, to od początku były kontrowersje i odmienne zdania różnych specjalistów co do twojego leczenia.
Może po prostu postawiłaś na złego konia?Łucja K. edytował(a) ten post dnia 13.02.09 o godzinie 12:37

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Moje kolano (co prawda "tylko" łąkotka) naprawiał dr Maciej Ambroziak.
Pracuje chyba w szpitalu przy Lindleya, przyjmuje też prywatnie w Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych, al. KEN 98 lok. U18, tel. 022 644 41 61

Od momentu operacji (przełom maja i czerwca 2008) mogę polecić.
Marcin Stuszewski

Marcin Stuszewski Time is a river

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Maciej Dubis:
Moje kolano (co prawda "tylko" łąkotka) naprawiał dr Maciej Ambroziak.
Pracuje chyba w szpitalu przy Lindleya, przyjmuje też prywatnie w Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych, al. KEN 98 lok. U18, tel. 022 644 41 61

Od momentu operacji (przełom maja i czerwca 2008) mogę polecić.


Tez mi polecano tego Dr Ambroziaka
Liza B.

Liza B. animator, grafik,
fotograf, studentka
PJATK

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Bartłomiej Pietuch:
Hej
Znam osobiscie doskonałego ortopedę - specjalistę od kolan w szczególności, lekarz opiejujący sie na stałe jedną z pierwszoligowych drużyn piłkarskich - niestety nie w Warszawie. ( szpital MSW w Białymstoku) Jak jesteś zainteresowana służe telefonem.
Doskonali fachowcy są w klinice na broniewskiego - carolina medical center - http://carolina.pl - koleżanka kroiła tam achillesa i rozpływa się w superlatywach.

Wolałabym nie jeździć po całej Polsce, ze względu na stan kolana. Dlatego w pierwszej kolejności wolałabym się poumawiać z warszawskimi lekarzami :} Ale jeśli trzeba będzie, to pomyślę o Białymstoku - dzięki :}Liza Billewicz edytował(a) ten post dnia 17.02.09 o godzinie 22:41

konto usunięte

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Jeszcze ode mnie - Carolina Medical Centre - na Broniewskiego (Piaski). http://carolina.pl
Liza B.

Liza B. animator, grafik,
fotograf, studentka
PJATK

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Michał Kucharski:
Liza, możesz spróbować uderzyć do p. Jolanty Komór. Przyjmuje w Alkamedzie na Broniewskiego 23, tel 22 6695080

Michał, a co mi możesz powiedzieć o tej pani?:} Była Twoim lekarzem prowadzącym?
Krzysztof Z.:
Potwierdzam. Operałowała kolegę i zrobiła dobrze swoją robotę.

A wiesz dokładnie, co operowała?:}
Łucja K.:
Może po prostu postawiłaś na złego konia?

Chyba tak :D Dzięki, wybiorę się do tego Światłowskiego. Zadzwonię w poniedziałek :}
Maciej Dubis:
Moje kolano (co prawda "tylko" łąkotka) naprawiał dr Maciej Ambroziak.

Maciek, a jak dokładnie wyglądała operacja? Tylko usunął, zaszył czy wstawił jakiś implant?

konto usunięte

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Liza niestety w Twoim pytaniu niewiele Ci pomogę bo polecić mogę tylko Carolina Medical Center - pół rodziny mi operowali i było ok. Dowiem się jeszcze od koleżanki która ma mieć teraz 4tą operację (bo pierwszą lekarz schrzanił i teraz się z nim procesuje). Mówi że ma teraz jakiegoś super lekarza. Dam znać.

Liza przypomnij mi proszę jakie miałaś ochraniacze podczas wypadku o ile jakiekolwiek miałaś.

konto usunięte

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Bardzo znanym lekarzem od kolan jest Maciej Langner. Jest ordynatorem oddziału w szpitalu im. Grucy w Otwocku. Pcha się do niego masa ludzi. Znam osobiście osbę, która leczył i jest super zadowolona.
Wiem, że przyjmuje prywatnie. Wystarczy poszukać w necie. Można nawiązać z nim kontakt przez prywatną klinikę a leczenie dokończyć w państwowej.
Pozdrawiam
Liza B.

Liza B. animator, grafik,
fotograf, studentka
PJATK

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Mateusz Aleksander Górecki:
Dowiem się jeszcze od koleżanki która ma mieć teraz 4tą operację (bo pierwszą lekarz schrzanił i teraz się z nim procesuje). Mówi że ma teraz jakiegoś super lekarza. Dam znać.

Ok, to czekam na info :} Dzięki
Mateusz Aleksander Górecki:
Liza przypomnij mi proszę jakie miałaś ochraniacze podczas wypadku o ile jakiekolwiek miałaś.

W moim przypadku to, co miałam na sobie, nie miało żadnego znaczenia, ponieważ w czasie upadania na plecy podparłam się prawdopodobnie nogą o asfalt (taka jest oficjalna wersja, bo ja tego nie pamiętam - wszystko trwało parę sekund) i doszło do zmiażdżenia kompresyjnego kolana (kość udowa zderzyła się z piszczelową i doszło do zmiażdżenia stawu). Przed zmiażdżeniem mogłaby mnie uchronić jedynie jakaś sprężyna albo poduszka, która znajdowałaby się po butem (taki bajer). Ochraniacze zewnętrzne nogi niewiele by pomogły. Mam nadzieję, że wyjaśniłam to dobrze :}

Ale na Twoje pytanie oczywiście odpowiem: miałam na sobie kombinezon FLM i ochraniacze FLM :}
Michał Śledziewski:
Bardzo znanym lekarzem od kolan jest Maciej Langner.

Michał, a nie wiesz, gdzie on przyjmuje? Nie mogę znaleźć do niego kontaktu.Liza Billewicz edytował(a) ten post dnia 17.02.09 o godzinie 22:44
Anna S.

Anna S. inspektor, Urzad
Marszałkowski

Temat: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Powiem tak, po pierwsze współczuję bo sama się męczę z kolanem po wypadku(uszkodzone poboczne i krzyzowe plus rozerwana torebka...
co do lekarza to mam dobrego chyba...
bynajmniej nikt z osob którym go polecilam nie narzeka...
nazywa sie Dariusz Grela i przyjmuje w Attisie na Górczewskiej(na NFZ) oraz w klinice prywatnej na Wąwozowej...

powodzenia w leczeniu życzę

Następna dyskusja:

CHIRURG_ORTOPEDA




Wyślij zaproszenie do