konto usunięte

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

Jak to się ma ? Albo nie ma?
Jestem honorowym dawca krwi i co dwa miesiące... czasami rzadziej oddaje te 450ml krwi.

Planuje jakieś białko kupić + kreatyne. Zapewne podczas brania to wtedy oddawanie krwi nie będzie wskazane ??Karol Małecki edytował(a) ten post dnia 16.02.09 o godzinie 22:21
Akop Szostak

Akop Szostak Trener personalny

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

Suplement białkowy nie ma negatywnego wpływu (oczywiście pod warunkiem ze bierze firmy która posiada wszelkiego rodzajów atestaty jakości). Odżywka wysokobiałkowa jest pochodzenia produktów żywnościowych, fakt ze przechodzi kilka procesów które pozwalają nam pozbyć się zbędnych składników (laktozy, soli mineralnych i tp.) Można spokojne uzupełniać dietę białkiem. Oczywiście nadmiar białka szkodzi, ale to jak wszystko ! jeżeli uzupełnisz tyle co potrzebuje, to spokojnie można oddawać :)

Kreatyna to również tylko suplement diety, nic więcej. Wytwarzamy kreatynę naturalnie, jak również jest Ona w pożywaniu (oczywiście pod warunkiem ze bierze firmy która posiada wszelkiego rodzajów atestaty jakości) no i nadmiar szkodzi. Kreatyna powstaje na skutek połączenia aminokwasów (argininy, metioniny i glicyny). Ale w ilościach zalecanych przez producentów napewno nie spowodujesz nadmiaru :)

Pozdrawiam :)

konto usunięte

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

kumpel który "trochę" pompuje poleca mi to:
http://www.allegro.pl/item537540596_promocja_trec_bial...

i to:
http://www.allegro.pl/item539636194_bx_cell_pump_450g_...

W tym samym czasie żebym to brał... Akop co o tym sądzisz? Może coś lepszego?? ;)

konto usunięte

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

Cell Pump?? Na samą myśl mnie dźwiga... Miałem po tym problemy żołądkowe, w smaku niedobre - mechaniczna pomarańcza, a poza tym nie odczułem za bardzo działania kreatyny, o pompie już nie mówie... A zjadłem tego 3 puchy, bo udało mi się w promocji dostać.

Ale to tylko moje zdanie :)

Poza tym, jeżeli ma to być Twój pierwszy kontakt z kreatyną, to kup poczciwy monohydrat.Witold Rogalski edytował(a) ten post dnia 05.02.09 o godzinie 22:25

konto usunięte

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

http://www.allegro.pl/item534678358_najlepsze_bialko_8... lepsze to Witold?
Albo cyknij jakaś aukcje produktu który Ty byś polecił!?
Akop Szostak

Akop Szostak Trener personalny

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

-Jeżeli chodzi o białko, to pamiętaj ze to tylko uzupełnienie braków w diecie. Jeżeli masz go za mało to kup :) jeżeli juz spożywasz odpowiednią ilość to szkoda pieniędzy. Białko jest budulcem, ale nadmiar (jako ze to też kcal) też odłoży się jako tkanka tłuszczowa i może doprowadzić do kwasicy - NIE WAŻNE czy to będzie odzywka białkowa czy tuńczyk, chodzi tylko o nadmiar). Tez pytanie kiedy chcesz używać tego suplementu (po treningu, na śniadanie, przed snem ) tak jak dobieramy do potrzeby, białka różnią się również czasem wchłaniana.
Po treningu potrzebujemy szybko wchłanialne.
Przed snem wolno (jest to dobry sposób zastopowania katabolizmu)

- co do Kreatyny, to też wszystko zależy w jakim celu.
Ja bardzo lubię etyl ester. Jest to forma bardzo stabilna ( nie jest niszczona przez nasze PH)jest dobrze absorbowana. Nie powoduje retencji wodą. Ja brałem etyl ester kreatyny nawet na redukcji, tuż przed zawodami.
- jeżeli nigdy nie brałeś wcześniej i chcesz robić mase mięśniową, to wes TANI I SPRAWDZONY monohydrat kreatyny. Powoduje on retencję wody (ale w komórce mięśniowej). Odpowiednie nawodnienie musi być by mogły zachodzi procesy anaboliczne ! inaczej komórka ie przyswoi odpowiednich ilości aminokwasów ( nie wspomnę już o związkach rozpuszczalnych w wodzie)

Pozdrawiam :)

konto usunięte

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

Akop ja to sie znam na kredytach hipotecznych i inwestycjach.... ;P
Daj linki produktów które polecasz:)
Chodzi mi o budowanie masy mięśniowej.
Kreatyne kiedyś raz wziąłem w liceum... ojjj dawno to było. Byla to kreatyna Olimpa w kapsułkach.

Teraz mam 176cm wzrostu i waze 73-74kg
Przydało by się ze 3-4 kg masy mięśniowej złapać.
Czym się wspomóc?
Białko staram się spożywać :) śniadania jem regularnie, obiady też. Trenuje od ok 20stej do 22... zaraz po treningu banany a jak wracam do domu serki wiejskie na noc.

Do pór dnia przyjmowania suplementów jestem w stanie się dostosować :)

Jakie jeszcze informacje potrzebujesz żeby mi coś doradzić ??Karol Małecki edytował(a) ten post dnia 05.02.09 o godzinie 23:17

konto usunięte

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

.Karol Małecki edytował(a) ten post dnia 05.02.09 o godzinie 23:16
Akop Szostak

Akop Szostak Trener personalny

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

Przede wszystkim jeszcze bym zapytał ile masz posiłków w ciągu dnia (chodzi mi o źródła energetyczne węglowodany i tłuszcze). Tak jak białko nie zostanie wykorzystanego budowy mięśni bez nich.

Jeżeli masz około 5 posiłków z węglowodanami (oczywiście polecam złożone) to jako dodatkowy posiłek np przed snem Polecam BIOGENIX PROLONGATUM (jest to białko o rożnym stopniu wchłaniania, a czekolada pyszna :P).

Jeżeli nie masz odpowiedniej ilości energetycznej, to najlepiej uzupełnić te braki pożywieniem. jeżeli nie masz takiej możliwości możesz zamiast białka kupić suplement albo typu (gainer - oparty na węglowodanach złożonych)albo BULK (50% białka 50% węglowodanów , jeżeli łatwo tyjesz w tkankę tłuszczową).

z białkiem jest tak ze to są cegiełki do budowy, ale żeby coś wybudować potrzebna jest siłą robocza. :P (organizm bardzo chętnie korzysta tu z węglowodanów).

Tez możesz zrobić tak jak ja gdy nie mam czasu zrobić posiłek. Mieszam płatki owsiane górskie z odżywką białkową i wodą. Czekam chwile az zmiękną i jem (np na wykładach) dzięki temu mam szybki posiłek z białkiem i dobrym źródłem węglowodanów. Aby podbić stawkę KCAL, np pod czas robienia masy mięśniowej, ale jednocześnie nie przesadzić z węglowodanami. Dodaje łyżeczkę masa orzechowego (bez cukru i soli). Jest ono źródłem dobrych tłuszczy. I nie jest tak ciężko strawne jak orzechy.

Co do kreatyny to proponował bym TCM olimpa od rana i po treningu.
A przed treningiem jakiś stak kreatynowy (kreatyna + argininy + beta alanina + transportery). Taki produkt doda energię rozszerzy naczynia krwionośne przyspieszy regenerację, już przed treningiem poda organizm na stan anaboliczny. Mi sie podoba nowy produkt OLIMPA bo ma również w składzie dużo BCAA. http://www.olimp-supplements.com/pl/index2.php?page=l_...

Oczywiście firm i produktów jest wiele, ja polecam to bo jestem zadowolony z jakości :)
Adam Stępień

Adam Stępień redaktor graficzny
Przegląd Sportowy

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

Akop Szostak:
Mi sie podoba nowy produkt OLIMPA bo ma również w składzie dużo BCAA. http://www.olimp-supplements.com/pl/index2.php?page=l_...

z tego co widzę na stronie podanej przez Ciebie, to w składzie Pump Express jest aspartam, który jak czytam na tej grupie, jest niezłym świństwem. Jak Ty się do tego ustosunkujesz?

a.
Akop Szostak

Akop Szostak Trener personalny

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

Aspartam jest słodzikiem, co udowodnione kliniczne (szkodliwym w dużych ilościach w jednym produkcie). Jeżeli ktoś ma problem z układem pokarmowym powinien unikać jak może tego słodzika.

Jeżeli patrzyłeś na mój wpis, to dotyczył On suplementu białkowego, po który często sięgają osoby z problemami trawienia, bądź zaburzeniami we wchłanianiu składników odżywczych. Taka osoba nie powinna spożywać aspartam. Tym bardzie gdzie w suplemencie białkowym (by poprawić smak) znajduje się go więcej.

ale jeżeli już tak się czepiamy to:
-właśnie sięgam po gumę do żucia (po śniadaniu) w skaldzie aspartam ?
-mój ulubiony napój z bąblami, w składzie aspartam.

Nie wpadajmy w paranoje, po prostu jezeli już mamy wybór to wybierajmy bez aspartamu, wyjdzie to nam na lepsze :)

A pisząc o tym staku kreatynowym (skład) miałem na myśli składniki anaboliczne i kataboliczne. Bo akurat One stanowią wartość w tym produkcie.

Pozdrawiam,
Akop.Akop Szostak edytował(a) ten post dnia 06.02.09 o godzinie 07:44
Adam Stępień

Adam Stępień redaktor graficzny
Przegląd Sportowy

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

Akop Szostak:
ale jeżeli już tak się czepiamy to:
-właśnie sięgam po gumę do żucia (po śniadaniu) w skaldzie aspartam ?
-mój ulubiony napój z bąblami, w składzie aspartam.

Nie wpadajmy w paranoje, po prostu jezeli już mamy wybór to wybierajmy bez aspartamu, wyjdzie to nam na lepsze :)

nie chciałem abyś odebrał moje pytanie jako czepianie, zauważyłem na tej grupie mocne lobby antyaspartamowe i po prostu chciałem poznać Twoją opinie na temat aspartamu, :)
dzięki.

pozdrawiam

a.
Akop Szostak

Akop Szostak Trener personalny

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

Adamie :)

ja na co dzień przestrzegam zdrowy tryb życia i trzymam dietę jak najbardziej zdrową, unikam jedzenia tupu fast food i nie popieram. Ale nie ukrywam ze lubię. Raz na jakiś czas chodzę do MC (bo lubię). Fakt ze zadko. Ale pamiętam zawsze ze wszystko jest dla ludzi i z rozsądkiem. Nawet gdy komuś doradzam (proponuje jakieś zmiany żywnościowe) polecam raz na jakiś czas, zjeść coś nie zdrowego (albo to co lubi. np lody). Jest to ułatwienie przede wszystkim psychiczne. Zawsze musimy oceniać siebie, czy dany produkt nam szkodzi i czy nie ma przeciwwskazań by używać.
-- Alkohol tez jest szkodliwy, ale w małych ilościach (np lampka wina) zdrowy i zalecany. Ale nie dla wszystkich !

Nie piszę teraz ze aspartam może pomóc, ale jeżeli ktos ie ma problemów z układem pokarmowym to przez miesiąc nie zrobi Sobie krzywdę takim produktem. Przeciwieństwie do suplementu białkowego (który bierzemy kilka razy dziennie i przez długi czas ( zamiast źródła białka w śniadaniu, zawsze mieszałem koktajl białkowy z płatkami owsianymi, choć ostatnio mam manię na omlety )
Akop Szostak

Akop Szostak Trener personalny

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

Nie odebrałem tak :P
tylko ustosunkowuję :P

By później nikt nie napisał ze nie trzymam słowa (nie mówie o Tobie :) )

Pozdrawiam :)
Akop.
Akop Szostak

Akop Szostak Trener personalny

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

Po przemyślenie chciałem jeszcze dodać ze nie znam staku kreatynowego bez aspartamu. Jak bym znał taki to polecił bym go :)

Jeżeli ktoś taki zna to będę wdzięczny za informacje, rynek suplementów jest tak wielki (mówię o światowym) ze cięzko jest znać każdy produkt :)

konto usunięte

Temat: Honorowe krwiodastwo a siłka+suplementy

Akop Szostak:
( zamiast źródła białka w śniadaniu, zawsze mieszałem koktajl białkowy z płatkami owsianymi, choć ostatnio mam manię na omlety )


możesz rozwinąć temat omletów? :-))GRZEGORZ KACZMAREK edytował(a) ten post dnia 08.02.09 o godzinie 00:39

Następna dyskusja:

"siłka" poszukiwana


«

voucher

|

Problem

»


Wyślij zaproszenie do