Marcin K.

Marcin K. otwarty na
propozycje pracy
zdalnej

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Witam,

Interesująca sytuacja.
Dwa dni temu rozpoczęliśmy planowanie nowego projektu.
Szukałem odpowiedniej domeny, korzystając z narzędzia do sprawdzania domen na stronie http://active24.pl - znalazłem interesującą domenę generyczną, która była wolna. Rejestrację odłożyłem na weekend, ponieważ projekt jest w powijakach.

Dzisiaj, kiedy próbowałem zarejestrować domenę okazało się, że wczoraj wieczorem ktoś ją zarejestrował w home.pl
Zbieg okoliczności?! Nie wierzę!

Ostrzegam przed korzystaniem z narzędzi na http://active24.pl - najprawdopodobniej wyszukiwarka domen jest monitorowana i jeśli podrzucicie tam swój pomysł na domenę, jest spora szansa, że ktoś go wam ukradnie.Marcin K. edytował(a) ten post dnia 10.01.09 o godzinie 12:43

konto usunięte

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Cześć ;)

Osoba prywatna, czy firma? Sprawdź w WHOIS.
Marcin K.

Marcin K. otwarty na
propozycje pracy
zdalnej

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Maciej W.:
Cześć ;)

Osoba prywatna, czy firma? Sprawdź w WHOIS.

Za wcześnie, domena oczekuje na rejestrację jeszcze nie ma danych.

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

To juz nie pierwsze oszczerstwa rzucane w firmy rejestrujace domeny - moim zdaniem jezeli bezpodstawne osadzanie to zwykłe chamstwo - kazdy moze wpasc na pomysł rejestracji jakiejkolwiek domeny tym bardziej ze była to "atrakcyjna domena generyczna" w co watpie bo takie sa juz dawno zajete ;)

Po drugie - domeny mozna rezerwowac na okres 14dni nie ponoszac zadnych kosztow, wiec czemu jej Pan nie zarezerowowal ?

Od razu mowie, nie jestem w zaden sposob powiazany z firma Active24 tylko wyrazam swoje zdanie.

Jezeli naprawde byloby tak ze ktos "monitoruje" to musialby przeczesywac setki, tysiace domen dziennie co sadze byloby troszke pracochłonne.
Marcin K.

Marcin K. otwarty na
propozycje pracy
zdalnej

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Michał Mazur:
To juz nie pierwsze oszczerstwa rzucane w firmy rejestrujace domeny - moim zdaniem jezeli bezpodstawne osadzanie to zwykłe chamstwo - kazdy moze wpasc na pomysł rejestracji jakiejkolwiek domeny tym bardziej ze była to "atrakcyjna domena generyczna" w co watpie bo takie sa juz dawno zajete ;)

1) opisałem rzeczywistą sytuację - to chyba nie jest oszczerstwem?
2) nie napisałem, że była atrakcyjna - napisałem, że była interesująca dla mnie
Po drugie - domeny mozna rezerwowac na okres 14dni nie ponoszac zadnych kosztow, wiec czemu jej Pan nie zarezerowowal ?

Zacytuję sam siebie: "Rejestrację odłożyłem na weekend, ponieważ projekt jest w powijakach."

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Panie Marcinie, jezeli jest Pan pewien tego co Pan mowi to dlaczego nie wytoczy Pan sprawy firmie Active24 ? Zaznaczam, NIE MOZE PAN MIEC PEWNOSCI !

To po prostu jeden z kolejnych przypadkow i tyle, tysiace osob zajmujacych sie domenami szuka codziennie atrakcyjnych domen i je rejestruje.

Poza tym tak na prosty rozum - skoro projekt jest w powijakach to dlaczego nie ZAREZEROWOWAL Pan tej domeny ? Przeciez gdyby cos to moglby Pan po prostu z niej zrezygnowac nic za nia nie placac, lub tez moglby zarejestrowac w dowolnym momencie przez okres 14dni.

Prosze zajrzec na forum DI.pl i poczytac ;)

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Jako ze dyrektor firmy Active24 Pan Daniel Dryzek czynnie uczestniczy w zyciu forum, postanowilem sie do niego odezwac, ponizej przedstawiam oficjalne stanowisko Active24 w tej sprawie, które mi przekazano:

"Active 24 nigdy nie wykorzystywało i nie będzie wykorzystywać danych wyszukań domen przez swoich Klientów w serwisach Active 24. Dla pewności zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji domen .pl (czy to w Active 24, czy u innego rejestratora), co zabezpieczy domenę na okres 14 dni i pozwoli na podjęcie decyzji o rejestracji. Dziennie tysiące czy nawet dziesiątki tysięcy osób może poszukiwać różnego rodzaju domeny, więc sytuacja, w której ktoś zarejestruje domenę, którą szukaliśmy jest prawdopodobne.

Daniel Dryzek
Active 24"

konto usunięte

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Marcin.

Az.pl rezerwuje bezpośrednio w bazie NASK (sądzę, że home.pl także) jednocześnie dostarcza powiadomienie na drodze e-mail. Na przyszłość dokonuj rezerwacji i dokonuj jej u sprawdzonych rejestratorów.

p.s. sądzę, że to był przypadek (albo ktoś komu pochwaliłeś się projektem pomógł w tym przypadku).
Marcin K.

Marcin K. otwarty na
propozycje pracy
zdalnej

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Robert B.:
Marcin.

Az.pl rezerwuje bezpośrednio w bazie NASK (sądzę, że home.pl także) jednocześnie dostarcza powiadomienie na drodze e-mail. Na przyszłość dokonuj rezerwacji i dokonuj jej u sprawdzonych rejestratorów.

p.s. sądzę, że to był przypadek (albo ktoś komu pochwaliłeś się projektem pomógł w tym przypadku).

O projekcie wiedziała tylko jedna osoba - tu akurat wiem, że nie maczała w tym palców. Nawet ona nie znała nazwy domeny.
Sprawdzałem dostępność tylko na podanej stronie (od dawna korzystam serwisu domeny.org, który obecnie przekierowuje na active24 - miałem dobre doświadczenia z tamtą firmą kiedyś).

Ja generalnie w przypadki niespecjalnie wierzę - i w taką zbieżność w czasie również.
Aby było jasne: nie mam dowodów na to, że ktoś przechwytuje informacje w active24, opisałem wysoce nieprawdopodobną sytuację, która mi się przytrafiła. Nie mam również pretensji do nikogo - opisując swoją niefrasobliwą przygodę chcę po prostu przestrzec innych użytkowników przed podobną "wpadką".

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Robert B.:
Marcin.

Az.pl rezerwuje bezpośrednio w bazie NASK (sądzę, że home.pl także) jednocześnie dostarcza powiadomienie na drodze e-mail. Na przyszłość dokonuj rezerwacji i dokonuj jej u sprawdzonych rejestratorów.

p.s. sądzę, że to był przypadek (albo ktoś komu pochwaliłeś się projektem pomógł w tym przypadku).


Chyba nie wiesz o czym mowisz - kazda firma majaca podpisane porozumienie z NASK rezerwuje domeny poprzez EPP bo innej mozliwosci po prostu nie ma ?

Tyle lat zajmuje sie domenami i spotykalem sie z roznymi przypadkami ale wierzcie mi - tak duze firmy na pewno maja inne formy zarobku nic koczowanie na kogos sprawdzeniach ;)
Bartłomiej Usydus

Bartłomiej Usydus Przepisy Domeny
CentrumHandlowe

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

a ja z ciekawości bym poznał nazwę domeny i mniej wiecej godzine,kiedy byłą sprawdzana. oraz inne nazwy, które były wtedy sprawdzane i to, czy te pozostałe pomysły też zostay zarezerwowane

te infomacje pomogę trochę

konto usunięte

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Marcin K.:
... opisałem wysoce nieprawdopodobną sytuację ...

... lecz możliwą.

Michał Mazur:
...
Chyba nie wiesz o czym mowisz - kazda firma majaca podpisane

Tak, masz rację - nie wiem czy aktiv24 ma podpisaną umowę z NASK. W pozostałej części wiem o czym piszę - należało dokonać rezerwacji.

Michał Mazur:
... tak duze firmy na pewno maja inne formy zarobku nic koczowanie na kogos sprawdzeniach

Firmy na pewno tak - a ich pracownicy ?

Podobnie jak Bartek poznałbym szczegóły - może być na priv.Robert B. edytował(a) ten post dnia 10.01.09 o godzinie 15:58
Wojciech K.

Wojciech K. realizator pomysłów
własnych

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Marcin K.:
Zbieg okoliczności?! Nie wierzę!

Twoje zapytania wędrowały via EPP na serwery NASKu, a być może po drodze był jeszcze jakiś pośrednik (nie wiem, czy firma, którą oskarżasz, ma umowę bezpośrednio z NASK) - czyli w grę wchodzi nie jeden, a dwa, lub trzy podmioty - a raczej jacyś szeregowi pracownicy/admini.
Jacek P.

Jacek P. Udomowiony Kangur
;-)

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Kiedyś też nie wierzyłem w takie przypadki ale okazuje się, że przy rejestracji ciekawej domeny nawet sekundy wcale nie muszą być długim okresem czasowym.

Jesienią 2007 postanowiłem sprawdzić frazę 'diveinegypt' dla rozszerzeń globalnych.
Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu wolna była zarówno .com jak i net.
Natychmiast sprawdziłem divinginegypt.com - zajęta.

Ponownie wpisałem diveinegypt i ... nie mogłem uwierzyć własnym
oczom bo diveinegypt.com należała już do kogoś z Emiratów Arabskich !
Zresztą krótko po tym zostały zajęte też .net oraz .org

Nic tylko siąść i płakać :(
Albo wyciągnąć wnioski i zarejestrować od razu gdy pojawia się pomysł.
Dzisiaj rejestracja domeny .pl w pierwszym roku to nie więcej niż kilkanaście pln.
Dlatego można zarejestrować ich więcej i mieć cały rok do namysłu.Jacek Pacholczyk edytował(a) ten post dnia 11.01.09 o godzinie 10:54
Tomasz Trepczyński

Tomasz Trepczyński Specjalista ds.
marketingu
internetowego
(SEO/SEM) / WebD...

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

@Marcin Kowol

Marcinie,

Napisałeś posta, który jest bezpodstawnym pomówieniem. Active 24 jest akredytowanym partnerem NASK. Twoje zapytania wędrowały bezpośrednio via EPP do Nask. Jak napisałeś Ty w takie przypadki nie wierzysz, a ja pracuję w tej branży już kilka lat i dla mnie takie sytuacje to norma. Tak jak napisał D.D. dziennie, tysiące czy nawet dziesiątki tysięcy osób może poszukiwać różnego rodzaju domeny. Niby nie oskarżasz, nie masz dowodów a używasz zwrotów typu "najprawdopodobniej wyszukiwarka jest monitorowana" lub "jest spora szansa, że ktoś go wam ukradnie". Do tego jeszcze w temacie ostrzegasz przed Active 24 i puszczasz w świat bezpodstawnie złą opinię. To kompletnie nie fair. Active 24 jest poważną firmą z TOP10 listy partnerów i zapewniam Cię w 100%, że taka sutuacja nie miała miejsca.
Marcin K.

Marcin K. otwarty na
propozycje pracy
zdalnej

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Tomasz Trepczyński:
@Marcin Kowol

Marcinie,

Napisałeś posta, który jest bezpodstawnym pomówieniem.

Jeśli tak uważasz, wnioskuj o usunięcie wątku na GL, ewentualnie wytocz mi sprawę.
Niby nie oskarżasz, nie masz dowodów a używasz zwrotów typu "najprawdopodobniej wyszukiwarka jest monitorowana" lub "jest spora szansa, że ktoś go wam ukradnie".

Gdybym miał dowody, pominąłbym zwroty: "najprawdopodniej" i "jest spora szansa".
Do tego jeszcze w temacie ostrzegasz przed Active 24 i puszczasz w świat bezpodstawnie złą opinię.

Opisałem, to co mi się zdarzyło, po skorzystaniu z narzędzia online na Active 24. Moim zdaniem do firmy należy zapewnienie bezpieczeństwa danych i naprawdę nie do mnie należy dochodzenie w którym miejscu mogą one wyciec.
To kompletnie nie fair. Active 24 jest poważną firmą z TOP10 listy partnerów i zapewniam Cię w 100%, że taka sutuacja nie miała miejsca.

Zapewniasz mnie, że sytuacja, którą opisałem nie miała miejsca, choć jej doświadczyłem?
W jakimś stopniu sytuacja wyjaśni się po rejestracji domeny, kiedy poznamy jej właściciela.
Ja ostrzegam konkretnie przed korzystaniem z narzędzia, które znajduje się na Waszej stronie, a nie przed Waszą firmą. Korzystam z niego od ładnych paru lat, jeszcze, kiedy było to narzędzie pod marką domeny.org. Obecnie miało miejsce zdarzenie, które spowodowało, że straciłem zaufanie do tego narzędzia i stąd wątek, który ma ostrzec przed błędną świadomością bezpieczeństwa przy używaniu tego typu narzędzi nawet renomowanych firm.
Tomasz Trepczyński

Tomasz Trepczyński Specjalista ds.
marketingu
internetowego
(SEO/SEM) / WebD...

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Marcin K.:

Jeśli tak uważasz, wnioskuj o usunięcie wątku na GL, ewentualnie wytocz mi sprawę.

Ależ nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby wytoczyć Ci sprawę.
Gdybym miał dowody, pominąłbym zwroty: "najprawdopodniej" i "jest spora szansa".
Opisałem, to co mi się zdarzyło, po skorzystaniu z narzędzia online na Active 24. Moim zdaniem do firmy należy zapewnienie bezpieczeństwa danych i naprawdę nie do mnie należy dochodzenie w którym miejscu mogą one wyciec.

Mogłeś założyć wątek, że przydażyła Ci sie taka a taka sytuacja wstrzymując się z podawaniem nazwy rejestratora do czasu zarejestrowania domeny i poznania danych jej abonenta.
Zapewniasz mnie, że sytuacja, którą opisałem nie miała miejsca, choć jej doświadczyłem?

Ja Cie tylko zapewniam, że Active 24 nigdy nie wykorzystywało i nie będzie wykorzystywać danych wyszukań domen przez swoich Klientów.
W jakimś stopniu sytuacja wyjaśni się po rejestracji domeny, kiedy poznamy jej właściciela.
Ja ostrzegam konkretnie przed korzystaniem z narzędzia, które znajduje się na Waszej stronie, a nie przed Waszą firmą. Korzystam z niego od ładnych paru lat, jeszcze, kiedy było to narzędzie pod marką domeny.org. Obecnie miało miejsce zdarzenie, które spowodowało, że straciłem zaufanie do tego narzędzia i stąd wątek, który ma ostrzec przed błędną świadomością bezpieczeństwa przy używaniu tego typu narzędzi nawet renomowanych firm.

Polska liczy blisko 40 milionów ludzi. Wierz mi, sytuacji, w której 2 osoby próbowały rejestrować taką samą nazwę w tym samym czasie poznałem wiele. Proszę - nie doszukujmy się teorii spiskowych tam gdzie ich nie ma. Naprawdę przypuszczasz, że ktoś może przeczesywac tysiące domen? I po co? Za taki numer parner z miejsca wylatuje z programu NASK.

Przykro mi bardzo, że straciłeś zaufanie do narzędzi A24. Nie jest też moim celem spierać się z Tobą lub (broń Boże) grozić. Chcę tylko Cię przekonać, że takie przypadki jak Twój czasami się zdarzają.
Marcin K.

Marcin K. otwarty na
propozycje pracy
zdalnej

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Tomasz Trepczyński:

Polska liczy blisko 40 milionów ludzi. Wierz mi, sytuacji, w której 2 osoby próbowały rejestrować taką samą nazwę w tym samym czasie poznałem wiele. Proszę - nie doszukujmy się teorii spiskowych tam gdzie ich nie ma. Naprawdę przypuszczasz, że ktoś może przeczesywac tysiące domen?

Naprawdę technicznie jest to możliwe. Obecnie nie robi się już takich rzeczy ręcznie. Znasz serwis np. dropped?
I po co? Za taki numer parner z miejsca wylatuje z programu NASK.

Stawiałbym bardziej na pracownika działającego na własną rękę. O rynku domainerów krążą obecnie takie mity, że nie zdziwiłbym się specjalnie, gdyby kogoś zainspirowały.
Przykro mi bardzo, że straciłeś zaufanie do narzędzi A24.

Nie wkurzałbym się, gdybym nie miał dobrej opinii o tym serwisie. Pewnie mi przejdzie. Zobaczymy kto ją kupił, możliwe, że to coś wyjaśni.
Tomasz Trepczyński

Tomasz Trepczyński Specjalista ds.
marketingu
internetowego
(SEO/SEM) / WebD...

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Marcin K.:
Naprawdę technicznie jest to możliwe. Obecnie nie robi się już takich rzeczy ręcznie. Znasz serwis np. dropped?

Jaśne, że znam Dropped - tylko, że skrypty Michała łapią "spadąjące" domeny.
Stawiałbym bardziej na pracownika działającego na własną rękę. O rynku domainerów krążą obecnie takie mity, że nie zdziwiłbym się specjalnie, gdyby kogoś zainspirowały.

Żaden z szeregowych pracowników nie ma dostępu do logów. A wierz mi, że admini naprawdę mają inne zajęcia niż pisanie skryptów, które przeczesują logi, potem odpytują bazę Nask czy dany adres jest nadal wolny i potem te adresy bookują w innych serwisach partnerskich. Pytanie: po co? Taką potencjalną historię banalnie łatwo można wytropić więc nikt o zdrowych zmysłach nie strzela sobie w kolano. A mity o rynku domainerów wynikają głównie z niewiedzy i ogólnie z totalnej nieznajomości rynku domen przez Polaków.
Nie wkurzałbym się, gdybym nie miał dobrej opinii o tym serwisie. Pewnie mi przejdzie. Zobaczymy kto ją kupił, możliwe, że to coś wyjaśni.

O ile będzie to rejestracja na firmę. Jak będzie na osobę prywatną to mogę podesłać Ci wzór wniosku o wydanie danych ze zbioru danych osobowych i wtedy jest możliwość usyskania danych abonenta od rejestratora.

PS: Nadal uważam, że temat i Twój pierwszy post jest mocno pochopny.
Bartłomiej Juszczyk

Bartłomiej Juszczyk dyrektor
zarządzający Grupa
Adweb; inwestor,
wykładowca, ...

Temat: ostrzegam przed www.active24.pl (domeny.org) - ostrożnie...

Może poniekąd z poziomu rejestratora i z poziomu usera powiem tak: w 2BE.PL nie sprawdzamy co kto wpisuje i szczerze to nie chcialoby mi sie marnować czasu programistów by takie cus tworzy - bo domenami nie handluję i już :) Pozostawiam to specjalistom.

A szczerze, Marcin, rezerwacje załatwiają sprawę, przecież to nic nie kosztuje, a na 2 tyg domena jest tylko dla Ciebie.'

Przykra sytuacja, wiem i rozumiem, bo niedawno sam fajna domenę dla jednej z naszych firm straciłem przez nierozwagę i brak przedłużenia rezerwacji. No cóż, bywa. Rozumiem rozczarowanie.

Pozdrowienia.



Wyślij zaproszenie do