konto usunięte

Temat: Unigraphics NX szkolenia

Czesc wiecie moeze jakie firmy (godne polecenia) na terenie Wroclawia organizuja szkolenia z Unigraphics NX
Piotr Ł.

Piotr Ł. Już nie taki całkiem
spokojny człowiek

Temat: Unigraphics NX szkolenia

CAMdivision
ul. Stargardzka 7-9

Co do "godności polecenia" - niestety nic nie moge powiedziec, pracuje w innym programie.

konto usunięte

Temat: Unigraphics NX szkolenia

Miałem okazję poznać chłopaków z CAMdivision, wiem co potrafią i co najważniejsze są dobrzy w tym co robią ;) więc jak masz okazję udać się do nich na szkolenie to warto.

Pozdrawiam
Mateusz Pióro

Mateusz Pióro Doświadczony
programista
back-end'owy

Temat: Unigraphics NX szkolenia

A wiesz ktoś może coś o kursach z UGSa kończonych certyfikatem...?
(na terenie Warszawy lub okolic)

Byłbym także zainteresowany pracą w tym temacie więc adres takowej firmy też byłby dla mnie czymś wspaniałym...

Wielka prośba do wszystkich o pomoc!

TNX

konto usunięte

Temat: Unigraphics NX szkolenia

W stolicy masz SIEMENSa (http://www.ugs.pl). Oni organizują szkolenia i po dostajesz certyfikat.

Temat: Unigraphics NX szkolenia

jak cos cie odnosnie interesuje NX to daj znac cos podpowiem:) bo sam w nim pracuje
Tomasz Sondej

Tomasz Sondej Student,
Politechnika
Wrocławska

Temat: Unigraphics NX szkolenia

Wiecie moze jak w nx można tworzyć standardowe elementy mechaniczne jak np. koła zębate, łożyska, wały , sprężyny itd. W środowisku Inventor korzystałem z modułu Design Accelerator natomiast w nx dopiero zaczynam i nie wiem jakie są możliwości w tym zakresie także dziękuje za wszelkie porady.

konto usunięte

Temat: Unigraphics NX szkolenia

Mateusz Pióro:
A wiesz ktoś może coś o kursach z UGSa kończonych certyfikatem...?
(na terenie Warszawy lub okolic)
Tak, certyfikat dobrz rzecz ... do powieszenia go sobie na ścianie ...

Tomasz Sondej:
Wiecie może jak w nx można tworzyć standardowe elementy mechaniczne jak np. koła zębate, łożyska, wały , sprężyny itd. W środowisku Inventor korzystałem z modułu Design Accelerator natomiast w nx dopiero zaczynam i nie wiem jakie są możliwości w tym zakresie także dziękuje za wszelkie porady.
W "czystym" NX'ie nie ma jako tako kreatorów elementów standardowych, więc "lecisz z myszki" wszystko.
?Takie "upraszczacze" sa domeną tańszych programów typu Solid Edge, czy w szczególności Inventor.
Jednak nie zrażaj się do programu, bo dzięi temu, że nie ma "kreatora" będziesz mógł naprawdę poznać geometrię zazębienia, sposoby kształtowania wałów, poznasz funkcje deformable parts i wiele, wiele innych.
Daniel Pastuszka

Daniel Pastuszka Menadżer ds wdrożeń
PLM ( Product
Lifecycle Mangement)
GM...

Temat: Unigraphics NX szkolenia

hej , u mnie także możecie liczyć na ciekawe propozycje szkoleń we Wrocławiu , w Bydgoszczy oraz u Was w firmie
Tomasz Sondej

Tomasz Sondej Student,
Politechnika
Wrocławska

Temat: Unigraphics NX szkolenia

Sławomir S.:
Mateusz Pióro:
A wiesz ktoś może coś o kursach z UGSa kończonych certyfikatem...?
(na terenie Warszawy lub okolic)
Tak, certyfikat dobrz rzecz ... do powieszenia go sobie na ścianie ...

Tomasz Sondej:
Wiecie może jak w nx można tworzyć standardowe elementy mechaniczne jak np. koła zębate, łożyska, wały , sprężyny itd. W środowisku Inventor korzystałem z modułu Design Accelerator natomiast w nx dopiero zaczynam i nie wiem jakie są możliwości w tym zakresie także dziękuje za wszelkie porady.
W "czystym" NX'ie nie ma jako tako kreatorów elementów standardowych, więc "lecisz z myszki" wszystko.
?Takie "upraszczacze" sa domeną tańszych programów typu Solid Edge, czy w szczególności Inventor.
Jednak nie zrażaj się do programu, bo dzięi temu, że nie ma "kreatora" będziesz mógł naprawdę poznać geometrię zazębienia, sposoby kształtowania wałów, poznasz funkcje deformable parts i wiele, wiele innych.


Z jednej strony masz racje ponieważ pozwala to zgłebić bardziej wiedze na temat niektórych elementów, ale z drugiej bardzo podobało mi sie to rozwiązanie, oszczędzamy czas na wiele obliczeń, do których zapewne i tak byśmy użyli oprogramowania pomocniczego. Poza tym dostarcza wiele elementów np. przekładanie pasowe -> pasy o znormalizowanych wymiarach nie trzeba szukać informacji o długości i wymiarach wszystko jest na tacy.
Moim zdaniem bardzo świetne narzędzia dla projektanta.

Temat: Unigraphics NX szkolenia

OFF TOP
są accelerators tylko to sie inaczej nazywa
Reuse Library
w NX nie ma kol zebatych w bibliotece
i nie robi ewolwenty przyblizonej lukami
podaje sie wzory na zarys
tworzy model
dodaje do reuse library
podlacza xls i jest biblioteka kol
wszystko jest w dokumentacji dobrze opisane
jesli fima ma opieke techniczna to z serwera siemensa sciaga sobie biblioteke czesci mechanicznych. szukaj Machinery library (pliki sa dostepne w wersji od NX5 w gore)

Następna dyskusja:

AutoCad - projekty, konsult...




Wyślij zaproszenie do