Jacek Moćko

Jacek Moćko deputy head of
Global Trade
Solutions, BNP
Paribas Bank P...

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Witam Wszystkich,

na poczatku 2009 planuje wyjazd do Bangkoku na 4-5 dni, nastepnie na pare dni do Angkor Wat.

Moge prosic o pomoc w kwestiach logistycznych. Moze ktos polecic sprawdzone biuro w Bangkoku, ktore organizuje takie wyprawy (dojazd, hotel, powrot)? Ewentualnie jak najlepiej samemu organizowac taka wyjazd do Angkoru?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc i praktyczne wskazowki.

Pozdrawiam,

Jacek
Jaromir W.

Jaromir W. CIO, SAPowiec, PM
[EWO]

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Najlepiej samemu - na tym forum znajdziesz wiele porad dotyczących samego dojazdu z BKK do REP (samolot, autobus, taxi) - wszystko zalezy od czasu i budżetu.

Na miejscu też można znaleźć lokalnego przewodnika mówiącego po angielsku lub zwiedzać samemu z książkowym przewodnikiem...

konto usunięte

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

http://airasia.com
to tanie linie lotnicze latające po Azji
albo Khao San Road i jedna z wielu agencji turystycznych. Podróż atobusem już w sobie jest przezyciem :)
Dorota Starzyńska

Dorota Starzyńska Właściciel firmy,
dyrektor marketingu
i PR, wydawca,
koor...

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

E, bez przesady. Większość autobusów jest w lepszym stanie niż polskie. Podobne zdanie mam o pociągach, tylko trzeba wybierać I klasę i jest super.
Ewa Kłoskowska

Ewa Kłoskowska Kierownik projektow,
specjalizacja:
technologie medyczne
...

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Ewa Jones:
http://airasia.com
to tanie linie lotnicze latające po Azji
albo Khao San Road i jedna z wielu agencji turystycznych. Podróż atobusem już w sobie jest przezyciem :)

z bangkoku do siem reap to zdaje sie tylko bangkok air

airasia lata do phnom peng

jezeli tylko na kilka dni, to ja bym nie tracila czasu na dojazdy autobusem
Hanna Ż.

Hanna Ż. dziennikarz, autor

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Najlepiej pociągiem do granicy, potem pzrez granicę piechotą i autobusem do Angkor. Całość trochę trwa - pociąg jest rano (ew. autobus), bo granica jest na noc zamykana. Trzeba ją przejść, przenosować i następnego dnia rano do celu :) Nie wiem, czy są wieczorne autobusy z granicy. Ale pewnie tak.
Maciej Głowacki

Maciej Głowacki
Nieruchomości/Spółki
/Zarządzanie
zespołem/Kolej

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Jak powyżej.
Jak masz trochę więcej kasy to poleć.
Jak nie to około 6:00 masz pociąg do Aranyaprateh. Tylko 3 klasa. Cena biletu około 5 PLN. Czas podróży około 5 godzin. Potem na piechotę przez granicę i jak dla mnie taksówka to najlepsze rozwiązanie. Cena około 50$. Czas podróży około 3 godziny (autobusem 5,5h).
Adrian A.

Adrian A. MS Excel power! :)

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

No way:D Idziecie na łatwiznę! Extremalny plan jest taki:

1) w biurze podróży mówisz że chcesz jechać do Angkoru, zaproponują Ci albo autobus, albo minivan. Autobusy odjeżdżają chyba o 6.00 z Khaosan Road. Minivan podjedzie po Ciebie do hotelu
2) docierasz wygodnie do granicy (widoki... bezcenne, a kartą MC możesz sobie... no:] )
3) pakują Cię do bardzo niewygodnego busa:D a tym busem po wertepach (trzęsie przez większość trasy) jedziesz w zależności od pory, pora sucha jakieś 4-5h i jesteś w Siam Rep, pora deszczowa, gdzie po prawej stronie autobusu jak okiem sięgnąć woda :] po lewej stronie jak okiem sięgnąć woda:D a czasami jak okiem sięgnąć w przód i tył to też woda ]:-> to trwa jakieś 7h ew. kilka dni:D (jak drogę całkowicie zaleje:P i musisz nocować w autobusie, hehehe). Widzisz całe wsie kąpiące się w tym "oceanie", no super:) genialna sprawa (na szczęście ledwo ale ledwo udało się mi przejechać i nie trzeba było nocować, czy tam "wodować":] )
4) następnie jakaś wieś i przekąska... następnie Siam Rep
5) tam najlepiej zgadaj się za wczasu z kierownikiem (lokalnym) wycieczki tej autobusowej, żeby wynajął motocykl z taką rikszą, i nie tylko zawiezie Cię gdzie chcesz w obrębie Angkor Wat, a także po angielsku (dobrze mówią Ci kierownicy) opowie co, jak, gdzie, kiedy... pozna Cie z lokalnymi, poopowiada itd.

Samoloty są dla "mięczaków":)

konto usunięte

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Ja z moimi znajomymi podróżowałam w tym roku do Angkor Wat z Bangkoku na własną rękę. Hotel mieliśmy niedaleko dworca kolejowego, ponieważ pociąg odjeżdżał o 5.50 rano (coś koło tego). Potem 5 godzin do Araniaprathet - miasta na granicy z Kambodżą. Byliśmy tam tuż po 12.00. Tam "przejmują" cię tuk-tukowcy. Trzeba kazać się zawieźć do konsulatu po wizę. Niestety "robią" tam przekręty bo normalnie wiza powinna być tańsza a płaci się więcej (1000 Bath). Ale tam nie ma wyboru. Trzeba sprawdzić ile kosztuje taka wiza w kosulacie Kambodży w Bangkoku. Następnie (ten sam tuk-tukowiec w tej samej cenie) powinien dowieźć Cię do granicy i tam już trzeba przemaszerować kawałek. Niestety jest tam mnóstwo "życzliwych" pseudo-pracowników rządu, którzy chcą Cię przeprowadzić przez granicę. Oczywiście jest to jedna wielka ściema, goście są częścią "lokalnej mafii" żerującej na turystach podróżujących do Angkor. Oferują pomoc i dowiezienie do terminalu autobusowego, który nawet terminalu nie przypomina i masz do wyboru: albo taxi za 60 USD albo autobus, który nie wiadomo kiedy przyjedzie. Staraj się od nich uwolnić i znaleźć transport zaraz na samej granicy lub znaleźć prawdziwy terminal autobusowy. My ostatecznie, mimo, że daliśmy się naciąć na mafię i terminal, znaleźliśmy taksówkarzy, którzy wzięli nas za 40 USD do Angkor. ale trzeba się jednak nad tym natrudzić i nie dać zwariować. W Siem Reap byliśmy ok. godz. 18.00 (ok. 2 godzin spędziliśmy na pseudo-terminalu), więc trasę da się spokojnie zrobić w 1 dzień albo i krócej.
Pozdr,
Jowita Janiszewska

Jowita Janiszewska Tan-Viet Trade

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Połączenia i standrard autobusów jeżdżących po Tajlandii jest tak wysoki, że życzyłabym sobie takiego w naszej pięknej Polsce. Dlatego też polecam jak najbardziej podróż autobusem. Trwa ona około 4,5-5 godzin, po drodze z przystankiem na "siusiu" i ewentualne zakupy w "7Eleven". Potem, tak jak pisali poprzednicy, trzeba się uporać z wizami i opędzić od "życzliwych" naganiaczy. Noclegu w Poipet nie polecam, bo "miasto" wciąż wygląda jak po wybuchu bomby atomowej i można się zniechęcić do dalszego odkrywania uroków Kambodży. Podróż taksówką do samego Siem Reap również niesie ze sobą pewną dawkę ekstremalnych przeżyć, zwłaszcza jak podróżuje się nią w 5 osób + kierowca, który do tego przysypia za kierownicą ;) Droga do Siem Reap jest "prawie" zrobiona, ale jak wiemy "prawie" stanowi wielką różnicę - w tym przypadku nawet kluczową :)

Podsumowując, jeżeli ktoś nie jest przygotowany na dosyć trudne warunki podróżowania, w porównaniu z samolotem, niech sobie odpuści. Jednak moim zdaniem, traci się zbyt wiele ciekawych przeżyć, podróżując jedynie w "hermetycznie zamykanych puszkach".
Zjeździliśmy autobusami cały Bangkok i pół Tajlandii, za każdym razem z przyświecającym nam hasłem " Ahoj przygodo !" :) Naprawdę polecam.

Radzę trzymać się z daleka, od wszelkich biur podrózy, zwłaszcza tych na KhaoSan Rd. Jeżeli już załatwiać takie wyprawy przez TAT. Naprawdę, podróżowanie na własną rękę po Tajlandii jest dziecinnie proste i wyjątkowo komfortowe. Może ciężko w to uwierzyć, tym którzy nie poznali jeszcze Tajlandii, ale w wielu kwestiach jesteśmy jeszcze "100 lat za Murzynami" w porównaniu z Nimi !
Paweł Jurczak

Paweł Jurczak Kontroler finansowy

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Ja odczulem podroz taksowka (poza tym ze jest monopol i dosc droga zabawa)jako wyjatkowo komfortowa, mimo nieskonczonej drogi. Wioza Cie Toyota Camry z klima.... full wypas, fakt ze trafilem tam prosto po wycieczce do Indii i Nepalu. To moglo miec wplyw na moja percepcje :-), nie do konca wiem co jest nie tak z wykupywanymi wycieczkami do sieam reap prosto z BKK... chyba wychodzi taniej, ale wszyscy mowia ze jest sie 4-5 godzin pozniej niz w opcji kombinowanej :)
Adrian A.

Adrian A. MS Excel power! :)

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Taksówki w TH drogie? Chyba, że ktoś zapomniał się upomnieć o licznik:) A pamiętam raz, jak wytargowaliśmy u taksówkarza przejazd niemal z 1 końca BKK na 2 za 150 bahtów :D chyba 2,5h jazdy.

Biura podróży, jeżeli chodzi o załatwianie wiz i podróż z A do B to bardzo dobre rozwiązanie, a podróż wychodzi dłużej z prostych przyczyn, na trasie z BKK do Siam Rep mamy conajmniej 2 przymusowe przystanki na jedzonko, 1 przed granicą a 2 przed Siam Rep (tu już wychodzi jakieś 2h ekstra), plus na granicy czeka się aż CAŁA grupa przejdzie i dopiero wtedy odjeżdża się autobusem... (to też zajmuje trochę czasu).

A BKK faktycznie najlepiej zwiedza się autobusami, metrem itd.Adrian Ałasa edytował(a) ten post dnia 06.01.09 o godzinie 14:37
Paweł Jurczak

Paweł Jurczak Kontroler finansowy

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

mowie o taksowce z granicy do sieam reap... stałe ceny 50.000 rieli od osoby...
Olga Kolemba

Olga Kolemba Zawodowo bujam w
obłokach.

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

BANGKOK- ANGKOR WAT . Czy ktos planuje ta trase droga ladowa w ciagu najblizszych dni? Zalezy mi, zeby bylo i szybko (mam tylko 3 dni) i tanio. Moze daloby sie połączyć siły?
Lidia K.

Lidia K. Factoring
Professional :-)

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Bus lub Van z Khaosan Rd. do granicy, piechota przez granicę i taksówka (stara Toyota Camry zwyczajowo) - niezapomniane przeżycie bezpośrednio pod hotel w Siem Reap (gdy jest sucho, a kierowca szybki - 2 godz od granicy, w trakcie ulewy - jechałam ok. 4 godzin, ale wrażenia niezapomniane).

Nie jest to drogi przejazd, w przeciwieństwie do linii lotniczych z BKK do PP i stamtąd dopiero do SR.
Anna J.

Anna J. Aktualnie otwarta
na nowe wyzwania :)

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

..o boże aż sie popłakałam.. jak te wszystkie opinie przeczytalam.. musze to przezyc, mimo ze plan byl dostac sie samolotem :D

..aaa i mam jeszcze jedno pytanko, czy jesli wykupie wize w Warszawie do Kambodzy to ze tak powiem "mam to z glowy" przy wjezdzie do Kambodzy czy mimo wszystko beda sie mnie starali na cos naciagnac ??

I jeszcze jedno: co z wiza jak bede wracac do Tajlandii?? Czy myslicie ze mam zakupic od razu w Polsce wizę dwuwjazdowa do Tajlandii czy tez wykupie na granicy ??Anna J. edytował(a) ten post dnia 16.06.09 o godzinie 13:10

konto usunięte

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Podobno nie ma już wiz do Tajlandii... W lutym zostały zniesione (ze względu na zastój w tajlandzkiej turystyce), ale nie wiem na jak długo.

A co do podróży z Bangkoku do Ankoru - ciekawa jestem, gdzie jest ten "prawdziwy" dworzec autobusowy. Męczyliśmy się go znaleźć, ale mafia nas pokonała. Jeśli ktoś go odnalazł, to myślę, że cenną wskazówką byłoby wyjawienie jak się do niego dostać z granicy. Czy to daleko, w którym kierunku, ile kosztuje, jakie warunki podróży... :P

A na koniec rada dla kupujących od ręki cały przejazd - warto pokręcić się po rożnych biurach podróży i negocjować cenę. Można ja zbić o połowę tylko wychodząc i wracając do sprzedającego ;)
Katarzyna Jarzynowska (Berezińska)

Katarzyna Jarzynowska
(Berezińska)
Senior HR
Consultant,
Engineering,
Manufacturing &
Logist...

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Co do prawdziwego dworca w siem rep, my mieliśmy okazję go odwiedzić dopiero wyjeżdzając stamtąd. Też padliśmy ofiarą 'porwania' i nasz autobus został zamknięty za metalowymi wrotami gdy tylko dotarliśmy na miejsce.

Było to dosyć zabawne, zwłaszcza, że po wyjściu z autobusu zostaliśmy od razu przechwyceni i szybko zawiezieni do innego guest house'u niż mieliśmy rezerwację. Dworzec otaczali umundurowani panowie-zapewne strażnicy pilnujący interesu.

Ciekawa jestem, kto stoi za tym procederem. Czy ktoś z Was wie coś więcej na ten temat?Katarzyna Berezińska edytował(a) ten post dnia 17.06.09 o godzinie 12:17

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Witam,

Robiłem tą trasę na początku sierpnia, to mogę dać najnowszy opis.

Najważniejsza różnica jest taka, że w lipcu została ukończona cała trasa z pipet do siem reap i teraz jest lepsza niz wiekszość dróg w Polsce. Do tego kilka samochodów na drodze:)

Wyjazd z KSR rano jak najwcześniej taxi na liczniku 90-100 b. na northen bus terminal, Morchit. tam w okienku 25 kupujemy bilet za 207 b na autobus 1 klasa, odjazd 5:00 am 5:30, 6:00 itd można też kupić w okienkach prywatnych 31 ale te autobusy są gorsze i mają wiecej przystanków.

na granicy jesteśmy koło 10 tam przesiadamy się do rikszy za 80 b i mówimy że chcemy prosto na granice! oczywioście wiozą nas do "konsulatu kambodży" który wyglada jak szopa i chcą nam sprzedać wizę za 1000-1200 bht, mówimy kilka razy że mamy wize i że chcemy prosto na granice, po chwili wiozą nas na granice.
pamietajcie że nie macie obowiazku pokazywac paszportu nikomu!!!! nawet jak jest w mundurze.

na granicy co chwile ktos nas zaczepia i che zaprowadzic do "konsulatu" i zalatwić wize, czasami nawet bedą agresywni trzeba ich olewac i isc prosto do granicy .

Po lewej stronie jest duzy budynek gdzie wchodzimy po stempelek wyjazdu z taj, jest osobna bramka dla białych także nawet jak kolejka jest długa przed budynkiem to i tak wchodzimy do środka.

wychodzimy z imigration i przechodzimy przez mostek (co chwile ktos nas zaczepia i chce załatwic wize za 1000-1200 bht olewamy wszystkich.
beda rowniez probowali sprawdzic czy jestescie zdrowi i dac stempelek za 100 bht olewamy idziemy dalej, również mogą byc agresywni
trzeba byc pewnym siebie i udawac ze sie wszytko wie i że juz sie to kiedys robiło.
wiza kambodzy jest w małym budynku po prawej stronie jak juz przejdziemy mostek.

tu jest kilku ze strzazy granicznej ale to wcale nie oznacza ze nie beda chcieli nas okraść, będą mowili że na wize czeka sie 2-3 dni ale za kilkaset bhatów oni załatwia szybko, mówimy że wczoraj dzwonilismy do ambasady i że wiza kosztuje 20 $, cały czas to powtarzamy. Na wszystko co będą mówili że trzeba dopłacić mówimy ambasada 20 $.
wypełniamy wnioski o wize dajemy 20$ + jedno zdjęcie paszportowe.
szef jednostki znowu bedzie chciał wiecej kasy i powie ze jak nie dostanie to długo potrwa..

mówimy że mamy dużo czasu i siadamy na krzesełku , po 5 minutach dostajemy paszporty z wizami..

dalej idziemy kolejne 50 - 100 m do imigration wypełniamy papierki dostajemy pieczątki i idziemy dalej ..

tutaj rzuci sie na was masa naganiaczy z mafii taksówkowej .. którzy za 50$ zawiozoą was do siem reap albo za darmo na dworzec autobusowy skąd za 12 $ busem dalej.

My jechaliśmy w 3 osoby i szliśmy do przodu olewajac wszystkich, mówilismy ze nie jedziemy do siem reap itd że czekamy na znajomych ale cały czas za nami szli ..

jak przeszlimy jakies 100 m podjechala jakas taxi i kierowca mowi ze 25$ -
szybko potwierdziłem ze do siem reap 25 $ cała trasa bez przesiadek , bez brania miejscowych pasazerow itd on potwierdził wskoczylismy szybko z plecakami i prawie sie udało..

niestety policja nas zatrzymała i naganiacze z mafii na nas nagadali, kierowca sie troche zmartwił wysiadł gadał dlugo z policjantem, wkoncu musiał zapłacić naganiaczowi (nie widziałem ile) i pojechalismy dalej ..

dalej 2h po nowej drodze i bylismy przed siem reap.

zatrzymalismy sie na przystanku gdzie stała jedna riksza i miala nas za darmo zawieźć do hotelu .. bez zobowiazań.
zgodzilismy się wiedząc ze to jakis układ jest ale co nam moga zrobic jak sie nie zgodzimy ..

zawieźli nas do angkor king villa gdzie za triple room o standardzie najlepszym w jakim spałem w azji zaplacilismy 8$ /3os
do tego jest darmowy internet. cena nam odpowiadała standard tez, do bar street było z 200 m .. to zostaliśmy=]

od razu umówiliśmy sie na nastepny dzień z rikszą na zwiedzanie swiatyn za 12 $ wstep na jeden dzien 20$ na 3 dni 40$.

aaa na granicy beda jeszce chcieli was naciac na wymianie walut, nic nie wymieniajcie oficjalna waluta jest dolar!!!! w kazdym sklepie wydadza wam reszte w dolarach nawet jak zaplacicie 100$.

riele wydadza tylko jak dacie 1$ za cos co kosztuje 3000 rieli to wydadza wam 1000 rieli reszty

sredni kurs 1$ - 4000$

podsumowując

KSR - Bus terminal 90 bht
bangkok - granica - 207 bht/os
riksza do granicy - 80 bht
wiza - 20$ - 660bht
taxi do siem reap - 25$
czas - wyjazd 5:00 am - 13:00 na miejscu

powrotna trasa dokładnie tak samo tylko odwrotnie i bez nerwów bo juz nikt nie stara sie oszukac. dobrze wyjechac porzed 8 rano taxi tak zeby na granicy byc przed 10 bo o 10:30 jest ostatni państwowy bus nastepny dopiero o 13:00, prywatne też jezdza ale sa gorsze i wiecej przystankow.

można oczywiscie tez wziac zorganizowana wycieczke z KSR tam zaplacimy mniej za busa ale za wize conajmiej 1000 czyli juz o 340 wiecej, a z tego co slyszalem to jada specjalnie bardzo wolno zeby byc siem rep pozno i juz nie zmieniac hotelu do ktorego was zawioza.

jak jedziecie samemu to warto sie dogadac z innymi turystami juz na granicy na taxi.

http://www.talesofasia.com/cambodia-overland-bkksr-sel...

na tej stronie jest duzo wiecej opisów złodziejstwa na tej trasie=] mi dzieki tej stronie udało sie uniknąć oszustwa=]

wizy do tajlandii nadal obowiazuja ale czasowo są wydawane za darmo, jezeli wybieracie sie do koambodzy czy laosu itd to warto od razu w Polsce zrobic sobie wize na kilka wjazdów, oszczednosc kasy i problemow

pozdrawiamArtur Skrzypczak edytował(a) ten post dnia 27.08.09 o godzinie 15:05

konto usunięte

Temat: Jak mozna sie najlepiej dostac z Bangkoku do Angkor Wat?

Ja jechałem pociągiem z Bangoku do miejsowości gdzie jest granica. Generalnie rozwiązanie tanie, choc średnio wygodnie. Przy czym problem lezał w tym iż siedzienia są o wiele mniejsze od tych w pkp i po prostu ciasno. Ale jak ludnośc wybywa to można się położyc. Byc może widoki za oknem piękne-ale wszyscy byliśmy tak zmęczeni (odjazd jest chyba o 5 czy też 6) że przespaliśmy te pejzaże.Cyrk i to na kółkach zaczyna się, po opuszczeniu pociągu, przy tuk-tukach. Należy kazac się wieśc do granicy- i koniec. Każdy przystanek przed oznacza agencję turystyczną która wyrobi wizę za nieco wyższą opłatę. Nawet jeśli pracownicy tej placówki legitymują się niewiadomo jakimi plakietkami itp. Po przekroczeniu granicy, po dwóch kilometrach (jeździ bus darmowy) jest państwy postój taksówek- jazda do siem rap kosztuje w każdej tyle samo! (bilety kupuje się w kasie na tym postoju).Nas zrobiono tak iż ok w konsulacie facet pomógł wyrobic wizy za 1000 B (cena prawidłowa) ale zaproponował taxi do siem rap za 15 dolarów od łebka. (cena państwowa- bodajże 7 lub 9) My nie wiedząc o państwówce z radością przystaliśmy na tą ofertę....

Następna dyskusja:

jak sie dostac z chiang mai...




Wyślij zaproszenie do