Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Zawsze lubiłem pojemne słowo "zboczeniec" ze względu na to, jak łatwo z jego pomocą skierować na kogoś negatywne spojrzenie. Fetyszystę, dominę, wielbiciela seksu a'tergo czy "mokrych zabaw" i... pedofila, gwałciciela, nekrofila łączy w jedno :]

Równie wygodnymi do klasyfikacji ale antonimami są popularne słowa "porządny" i "normalny".

Niby wszystko w porządku, bo "zboczenie", czyli "dewiacja" to "odchylenie od normy". Niekoniecznie musi być pejoratywne, jeśli znaczna większość jest szara i nudna. Ale utarło się, że jest negatywne. W ten sposób bardzo ładnie zestawia się dwie cechy ze sobą, by obrzydzić tę drugą, chociaż obydwie, nawet jeśli są zboczeniem, mają zupełnie inną rangę:

- pederasta - nekrofil (pociąg do tej samej płci, pociąg do trupa)
- pederasta - pedofil (j.w., pociąg do małych dzieci)
- fetyszysta - zboczeniec (ktoś, kogo "kręcą" np. gładkie tkaniny, gwałciciel)
- kobieta mająca w życiu kilku partnerów - kurew, puszczalska

Swoją drogą znam niejedną kobietę, która jest bi (świat potrafi być piękny ;)) i kilku mężczyzn, którzy może nie są homoseksualistami, ale wzięliby normalnie udział w orgii.

Zatem, czy ta dewiacja jest aż tak rzadka (chociaż bardzo tajona)? :]Adrian Olszewski edytował(a) ten post dnia 09.06.10 o godzinie 22:19
Monika Czapska

Monika Czapska Dyrektor
Departamentu
Księgowości Funduszy

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Maciej Filipiak:
Czym nekrofilia różni się od homoseksualizmu?

Nekrofilia to zboczenie, zaburzenie psychiczne.
DLACZEGO? Czym się różni od homoseksualizmu? Podyskutujmy merytorycznie.
Homoseksualizm to orientacja seksualna, nie jest determinowana psychiką.
Czyżby?
Orientacja zapisana jest w jądrze dymorfizmu płciowego (obszar w mózgu)
Orientacja jest taką samą cechą dziedziczną jak dziedziczny jest kolor oczu.
A to ciekawe :-), tak samo jak Twój poziom inteligencji? Żart. :-( wybacz

Nekrofilia z homoseksualizmem nie ma nic wspólnego ani jako zbiór zachowań ani przyczyny.
Tak jak zbiór A do B... o przecież logiczne.


Jeżeli orientacje można nazwać zboczeniem to wszyscy jesteśmy zboczeni, Ty też.
Jeśli znasz moją orientację...

Zboczenie można wyleczyć.
Twojego chyba nie :-( Bo to nie zboczenie ale defekt mózgu? ;-)
Taka mała złośliwość hetero :-D
Monika Czapska

Monika Czapska Dyrektor
Departamentu
Księgowości Funduszy

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Daniel Dzida:
A myślałem, że to pożegnanie na serio...
Czyli jednak da się z Nami dyskutować?
Czy są inne motywy powrotu?
Dzida... nie da się z Wami dyskutować :-).. ale jak czytam te lansiarskie pseudo intelektualne teksty w towarzystwie wzajemnej adoracji to trochę merytoryki muszę dodać :-) bo we własnym kisielu się podusicie

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Monika Róża Czapska:
Maciej Filipiak:
Czym nekrofilia różni się od homoseksualizmu?

Nekrofilia to zboczenie, zaburzenie psychiczne.
DLACZEGO? Czym się różni od homoseksualizmu? Podyskutujmy merytorycznie.

W tym sensie, że oba są odchyleniem od pewnej normy - niczym.
Homoseksualizm to orientacja seksualna, nie jest determinowana psychiką.
Czyżby?

Tutaj nie powinno być przepychanki na słowa, tylko linki do artykułów.
Orientacja zapisana jest w jądrze dymorfizmu płciowego (obszar w mózgu)
Orientacja jest taką samą cechą dziedziczną jak dziedziczny jest kolor oczu.
A to ciekawe :-), tak samo jak Twój poziom inteligencji? Żart. :-( wybacz

Poniżej poziomu.

Nekrofilia z homoseksualizmem nie ma nic wspólnego ani jako zbiór zachowań ani przyczyny.
Tak jak zbiór A do B... o przecież logiczne.

Dwa zachowania mogą należeć do jednej klasy abstrakcji, ale mieć zupełnie inne podłoża.

Weźmy problem "chłodu emocjonalnego" (zaburzenia wyrażania uczuć, emocji, empatii). Może wynikać z jednostki chorobowej (np. zespołu Aspergera), a może być wynikiem traumatycznych przejść bądź wynikać z presji otoczenia. Nie ta droga w tym przypadku.


Jeżeli orientacje można nazwać zboczeniem to wszyscy jesteśmy zboczeni, Ty też.
Jeśli znasz moją orientację...

Jest ona bez znaczenia, jeśli przyjąć podaną definicję.

Zboczenie można wyleczyć.
Twojego chyba nie :-( Bo to nie zboczenie ale defekt mózgu? ;-)
Taka mała złośliwość hetero :-D

Poniżej poziomu.
Monika Czapska

Monika Czapska Dyrektor
Departamentu
Księgowości Funduszy

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Sorry za sarkazm...... ale czasem się nie da :-(

konto usunięte

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Pani Moniko, jeśli chce Pani wiedzieć, czym się różnią te dwie rzeczy, proponuję sięgnąć po książki do psychologii, to się Pani dowie. Powinna Pani zdobyć dość rozległą wiedzę i poprawić informacje, które Pani już ma, i gdy nie będzie Pani mylić pojęć orientacji/zaburzenia, orientacji/choroby itp., możemy dyskutować dalej. Nie ma najmniejszego sensu dyskusja, w której tę samą rzecz nazywamy różnie, lub różne rzeczy nazywamy tak samo. Terminologia jest podstawą. To, co do tej pory działo się w dyskusjach z Panią, to to, że zaprzeczała Pani podstawowej wiedzy, która jest wieloletnim dorobkiem psychologii, znanym studentom psychologii od wielu lat i robiła to Pani z pozycji własnego ,,wydaje mi się''. Dyletanckie pogaduszki na tak drażliwy temat, jak homoseksualizm, nie mają sensu, gdy posługujemy się wyłącznie opiniami.

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Ale tu już nawet nie chodzi o to.

Nawet, gdyby przyjąć, że oba zachowania są odstępstwem od normy i określa się je jedną kategorią "dewiacja", to przecież nie oba są równie odrażające (przykład: pederastia, nekrofilia), a zestawianie ich razem jest po prostu erystyką.

Równie dobrze można powiedzieć, że psychopata, który zamordował, pociął i zjadł własnych rodziców był "impulsywny", podobnie, jak "nadpobudliwy" manager, który uprzykrzał życie ludziom swoją wybuchowością. Obaj byli impulsywni. Byli? Byli.

Nie można w takiej dyskusji uciekać się do erystyki, bo to prowadzi tylko do irytacji. A jak się w danej chwili nie ma kontrargumentu, to lepiej poczekać, aż się pojawi.

PS: i nie chodzi mi o "poprawność polityczną". Jest różnica między nazwaniem czegoś po imieniu, a celowym zestawianiem dwóch "obcych światów" po to, by jednym zohydzić drugi. Moim zdaniem powinno się używać tej klasy abstrakcji, która już różnicuje dostatecznie zachowania, bez krzywdzenia uogólnianiem. Przykładowo, pisząc "dewiant" można mieć na myśli zarówno homoseksualistę, fetyszystę i pedofila czy nekrofila. Ale gołym okiem widać różnicę jakościową pomiędzy bardziej szczegółowymi klasami abstrakcji. W niczym nie ujmując prawdzie, mogę napisać pedofil czy gej. Ba, nawet mogę napisać "pedał" czy "męska cipa", jeśli aż tak bardzo ich nie trawię (jak widać - brak poprawności politycznej), ale to nadal nie to samo, co pedofilia, czyli krzywdzenie dziecka.Adrian Olszewski edytował(a) ten post dnia 09.06.10 o godzinie 22:57

konto usunięte

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

To, że nasze wypowiedzi wydają się Pani ,,nie trzymające się kupy'', wynika najprawdopodobniej z tego, że nie rozumie Pani przynajmniej części pojęć, które są tutaj używane. Dlatego w dobrej wierze rekomenduję lekturę.

Na jakiej podstawie stwierdza Pani, że to moje książki są ,,wątpliwej...''? Jest to wyjątkowa bezczelność. Nie będę odbijał piłeczki, bo tego Pani oczekuje. To właśnie lektura różnych źródeł skłoniła mnie do przychylenia się takim a nie innym poglądom, ponieważ poglądy podobne do głoszonych przez Panią (choć trudno je jakoś ująć, bo fluktuują w tym kierunku, gdzie Pani wygodnie), jak stwierdziłem w toku ,,indywidualnego'' rozumowania, wynikają z niedouczenia.
Monika Czapska

Monika Czapska Dyrektor
Departamentu
Księgowości Funduszy

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Janusz C.:
To, że nasze wypowiedzi wydają się Pani ,,nie trzymające się kupy'', wynika najprawdopodobniej z tego, że nie rozumie Pani przynajmniej części pojęć, które są tutaj używane. Dlatego w dobrej wierze rekomenduję lekturę.
taa, oczywiście ;-) takiego języka mało kto "skuma" .. jedynie z "jedynej" opcji ideologicznej (będę złośliwa). Najłatwiej powiedzieć i uciąć rozmowę... nie rozumiesz..A może to Ty nie rozumiesz? ....Spróbujmy

Na jakiej podstawie stwierdza Pani, że to moje książki są ,,wątpliwej...''? Jest to wyjątkowa bezczelność.
:-) i to jaka! ;-) Tak jak krytyka Kurtyki. Mówi Pan beszczelność? Czyżby? Krytyka i inne zdanie od kiedy jest bezczelnością?
Nie będę odbijał piłeczki, bo tego Pani oczekuje. To właśnie lektura różnych źródeł skłoniła mnie do przychylenia się takim a nie innym poglądom, ponieważ poglądy podobne do głoszonych przez Panią (choć trudno je jakoś ująć, bo fluktuują w tym kierunku, gdzie Pani wygodnie), jak stwierdziłem w toku ,,indywidualnego'' rozumowania, wynikają z niedouczenia.
Powiem tak... nic Pan nie wniósł oprócz jałowej krytyki.

konto usunięte

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Nie rozumie Pani. Jak nie krytykuję Pani jako osoby, tylko stwierdzam fakty o Pani osobie.Janusz C. edytował(a) ten post dnia 09.06.10 o godzinie 23:18
Monika Czapska

Monika Czapska Dyrektor
Departamentu
Księgowości Funduszy

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Janusz C.:
Nie rozumie Pani. Jak nie krytykuję Pani jako osoby, tylko stwierdzam fakty o Pani osobie.Janusz C. edytował(a) ten post dnia 09.06.10 o godzinie 23:18
Nie krytykuję Pani ale stwierdzam fakty o Pani... krytyczne. Oczywiście to nie krytyka! Janusz ... może ktoś się nabierze na to.. ktoś z ilorazem poniżej setki

konto usunięte

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Monika Róża Czapska:
Janusz C.:
Nie rozumie Pani. Jak nie krytykuję Pani jako osoby, tylko stwierdzam fakty o Pani osobie.Janusz C. edytował(a) ten post dnia 09.06.10 o godzinie 23:18
Nie krytykuję Pani ale stwierdzam fakty o Pani... krytyczne. Oczywiście to nie krytyka! Janusz ... może ktoś się nabierze na to.. ktoś z ilorazem poniżej setki

Mówię Pani o swoich intencjach. Krytyka wynika wg mnie z intencji. Nie mam takiej intencji. Chociaż może powinienem mieć właśnie taką. Opisałem to, jak odbieram Pani poglądy i z czego wg mnie wynika całe to nieporozumienie w wątku. Żeby dyskutować o problemach współczesnego świata, trzeba mieć wg mnie wiedzę, który sięga dalej, niż codzienne doświadczenia z podwórka.
Monika Czapska

Monika Czapska Dyrektor
Departamentu
Księgowości Funduszy

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Janusz C.:
Żeby dyskutować o problemach współczesnego świata, trzeba mieć wg mnie wiedzę, który sięga dalej, niż codzienne doświadczenia z podwórka.
Święte słowa... i tego się trzymajmy

konto usunięte

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Rozumiem przez to, że skłoni się Pani do niezbędnych lektur.

konto usunięte

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Na początek polecam Leśnika Polskiego, numery 1-994 (1972- ...).
Monika Czapska

Monika Czapska Dyrektor
Departamentu
Księgowości Funduszy

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Janusz C.:
Rozumiem przez to, że skłoni się Pani do niezbędnych lektur.
A Pana do obiektywizmu ....bo cóż pamiętam z PRLu obowiązkowe lektury i zabronione też. Pan może nie pamięta i dlatego ta polemika....

konto usunięte

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Monika Róża Czapska:
Daniel Dzida:
A myślałem, że to pożegnanie na serio...
Czyli jednak da się z Nami dyskutować?
Czy są inne motywy powrotu?
Dzida... nie da się z Wami dyskutować :-).. ale jak czytam te lansiarskie pseudo intelektualne teksty w towarzystwie wzajemnej adoracji to trochę merytoryki muszę dodać :-) bo we własnym kisielu się podusicie

Róża Czapska... skoro się nie da, to co ma na celu pisanie tu przez Panią postów?
Niestety Pani merytorycznych wypowiedzi nie udzieliła tutaj za wiele...

Ja się w niczym nie duszę (z tego co widzę inni również nie), więc dziękuję za troskę.
Grzegorz K.

Grzegorz K. jeśli szukam nowych
doznań to.....
muzycznych

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Polecił bym jako lekturę dwa podręczniki, ale, chyba już sa doskonale znane....

1. "Ostatnie słowo musi należeć do mnie bo daje mi to przekonanie o mojej racji"
2. "Jak złośliwie dociąć przeciwnikowi w dyskusji tak aby jego merytoryczne argumenty przysłonić zasłoną dymną"

:-))))))
Monika Czapska

Monika Czapska Dyrektor
Departamentu
Księgowości Funduszy

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Bruno R.:
1. "Ostatnie słowo musi należeć do mnie bo daje mi to przekonanie o mojej racji"
Ale prymitywne ;-)... i Pan w to wierzy?
2. "Jak złośliwie dociąć przeciwnikowi w dyskusji tak aby jego merytoryczne argumenty przysłonić zasłoną dymną"

:-))))))
Zasłona dymna ? ja takich nie stosuję.... Mówię wprost: NIESTETY :-(
Marcin Orliński

Marcin Orliński Wicenaczelny,
„Przekrój”

Temat: Homoseksualizm - normalność czy choroba?

Monika Róża Czapska:
Janusz C.:
Rozumiem przez to, że skłoni się Pani do niezbędnych lektur.
A Pana do obiektywizmu ....bo cóż pamiętam z PRLu obowiązkowe lektury i zabronione też. Pan może nie pamięta i dlatego ta polemika....

Pani Moniko, po ostrych słowach, które padły z Pani strony, oczekiwałbym co najmniej przeprosin. Myślę, że pozostali forumowicze również. Pozdrawiam!



Wyślij zaproszenie do