Krystian Mularczyk

Krystian Mularczyk ☁ Cloud Solutions
Project Manager ☁

Temat: parkowanie w Katowicach

Rafal D.:

hmm..i tu sie mylicie bilet 4,20 zl kosztuje i tyle place za przejazd z rudy slaskiej na zawodzie czytajcie dobrze opisy biletow :)

3. W granicach trzech i więcej miast (gmin) lub przez godzinę od momentu skasowania (z możliwością przesiadek)

gdzie się mylę? właśnie taką kwotę wpisałem w kalkulacje. trzeba się przesiąść w centrum, dlatego trzeba zapłacić 4.20 w jedną stronę.
Grzegorz P.:

A do kosztu przejazdu autem (autem do parku?? co to w ogóle za pomysł??) dolicz sobie 10 zł za wjazd.
A w ogóle to najlepiej chyba rowerem.
A ja mam do parku jakieś 3 km i chodzę pieszo :P.

Kto powiedział, że trzeba wjeżdżać do parku? :)
Natalia W.:
Krystian Mularczyk:
"zamień wóz na bus" ;)

Taa, najpierw kampania społeczna, a później podwyżki biletów. KZKGOP wie jak zachęcić do podróżowania komunikacją miejską.

AMEN, to się w Polandii PR nazywa

Dariusz W.:
Tak sobie czytam wpisy z ostatniej strony, i dziwię się że nikt nie postuluje najefektywniejszego rozwiązania, czyli STOPNIOWEGO ZMNIEJSZANIA LICZBY SAMOCHODÓW.

Że niby jak to zrobić? :)
Damian P.:
Zrównać Załęże z ziemią, zrobić zjazd ze średnicówki. Na Załężu zrobić ogromny parking, puścić szybki tramwaj do centrum i et voila. ;-) ;-) ;-)

No żart przedni ;) W praktyce na całym świecie funkcjonują tzw. garaże podziemne lub piętrowe. Katowice mają w planach zrobić podziemny garaż pod placem Wolności. O planach słyszałem ponad rok temu... kiedyś będzie.
Grzegorz Pelc

Grzegorz Pelc radca prawny

Temat: parkowanie w Katowicach

Krystian Mularczyk:

AMEN, to się w Polandii PR nazywa

Dariusz W.:
Tak sobie czytam wpisy z ostatniej strony, i dziwię się że nikt nie postuluje najefektywniejszego rozwiązania, czyli STOPNIOWEGO ZMNIEJSZANIA LICZBY SAMOCHODÓW.

Że niby jak to zrobić? :)

Ot, parę przykładowych rozwiązań:

1. Niedopuszczenie do ruchu pojazdów nie spełniających normy np. EURO4, albo jeszcze lepiej - EURO5 :P
2. Niedopuszczenie do ruchu pojazdów, których konstrukcja umożliwia jadę z prędkością przekraczającą maksymalną dopuszczalną w kraju :D
Rafal D.

Rafal D. Obsługa celna,
ochrona środowiska,
optymalizacja
gospodar...

Temat: parkowanie w Katowicach

no co ty az tak drastycznie :) czy ja bym jezdzil ? rowerem ? w zime ? hmm...

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Rafal D.:
no co ty az tak drastycznie :) czy ja bym jezdzil ? rowerem ? w zime ? hmm...

No a w czym problem? Zima czy deszcz to częsta wymówka - nie ma złych warunków pogodowych, są tylko źle ubrani rowerzyści :-)
Rafal D.

Rafal D. Obsługa celna,
ochrona środowiska,
optymalizacja
gospodar...

Temat: parkowanie w Katowicach

pogoda pikus ale z prawie z biskupic do katowic na zawodzie po drodze malego do tesciowej na godule ciezko bedzie oj ciezko

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Aaa, to zmienia postać rzeczy - w Grenoble mam kolegę, co w VAN'ie wozi rower. Dziecko zawieziesz, auto zostawisz na jakimś parkingu a dalej na kole :-)

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Krystian Mularczyk:
Rafal D.:

hmm..i tu sie mylicie bilet 4,20 zl kosztuje i tyle place za przejazd z rudy slaskiej na zawodzie czytajcie dobrze opisy biletow :)

3. W granicach trzech i więcej miast (gmin) lub przez godzinę od momentu skasowania (z możliwością przesiadek)

gdzie się mylę? właśnie taką kwotę wpisałem w kalkulacje. trzeba się przesiąść w centrum, dlatego trzeba zapłacić 4.20 w jedną stronę.

Tak mnie naszła jedna myśl - powinna się znajdować w dziale o KZK GOP, ale... w Ostrawie są 24h bilety za 65 Kč. W weekend na jednym takim bilecie, może podróżować do pięciu osób: dwie dorosłe i dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Gdyby KZK wprowadziło taki bilet (albo umożliwiło korzystanie z niego na już istniejącym), to zapewne wiele osób by z tego skorzystało...

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Paweł N.:
samochodów. Ta nieosiedlowa i niebiurowa częśc miejsc to miejsca rotacyjne - mieszkaniec osiedla wyjeżdża do pracy ktoś inny przyjeżdża w to miejsce. Tak funkcjonują normalne miejsca parkingowe w centrum, na ulicach i na parkingach miejskich.


Zapraszam u mnie pod blok o g.16-17 żebyś znalazł normalne miejsce do zaparkowania, tylko cudem jak akurat ktoś odjeżdża i szlag mnie trafia, że muszę się o miejsce niemal bić i to nie z sąsiadem a z jakimś petentem czy pracownikiem biurowca jakim jest np.Czah, myślisz, że będzie lepiej jak skończą budowę biurowca na ul.Paderewskiego?
Jeszcze 2 lata temu tego problemu nie miałam i to nie dlatego, że nagle moi sąsiedzi się wzbogacili i pokupowali samochody.

Ponawiam pytanie GDZIE mają parkować mieszkańcy tego osiedla?
Bo na razie tylko piszesz o tym co by może mogło być albo co jest gdzie indziej-mnie interesuje miejsce parkingowe pod moim blokiem.
Fakt jest taki, że nasze zakichane miasto LIKWIDUJE parkingi dla mieszkańców i buduje kolejne biurowce.
Emilia Kopieniak

Emilia Kopieniak Executive Manager
Manufacturing &
Supply Chain

Temat: parkowanie w Katowicach

ta 18:45 to pewnie taki ukłon w stronę klienta później wychodzącego z pracy :)
Podobno standardowo są do 16:20, więc jak wychodzę po 17tej to już "kamizelek" nie ma.
A żeby jeszcze bardziej podkreślić postawę "frontem do klienta", postanowili ściągać 50 PLN/ dzień już po 7 dniach.

Miłego weekendu bez opłat parkingowych :)

Maciej P.:
Tomasz Kita:
postoisz trochę w korkach warszawskich (lub w tloku w metrze lub autobusie) to docenisz katowice, serio

Tak się składa, że trzy miesiące mieszkałem i pracowałem w Wawie i nie narzekam na metro (gorzej niektóre tramwaje i autobusy). Najszybsza forma transportu, pół Warszawy pokonywałem w pół godziny. Najgorzej jest z jednego brzegu Wisły na drugi, ale Katowice nie mają tego problemu :)
Chodzi mi o to, żeby nie dawać za wygraną bo inni mają gorzej i cieszmy się z tego co mamy. Są też inni co mają lepiej :)
Tak na marginesie. Do której w dni powszednie są pobierane opłaty za parkowanie w centrum? Próbowałem dzisiaj zatrzymać się pod dworcem PKP zatrzymać na 5 minut ok. 18.45 i w każdym rogu przywitali mnie panowie w pomarańczowych kamizelkach żądając uiszczenia opłaty. Paranoja...

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Huhu, po tym artykule to faktycznie chyba siup na rower albo z biletem miesięcznym...

Parkingi w centrum Katowic mocno podrożeją.

Prywatna firma ma wybudować w Katowicach dwa podziemne parkingi. By zachęcić inwestora, magistrat chce mu powierzyć także w zarząd miejsca parkingowe w okolicy Dworcowej i Jagiellońskiej. Kierowców czekają większe wydatki


Każdego dnia do centrum Katowic wjeżdża ponad 60 tys. samochodów. Kierowcy za postój muszą zapłacić pracownikom Miejskiego Zarządu Ulic Mostów od 1,5 zł do 2 zł za godzinę. Wkrótce jednak w newralgicznych częściach miasta trzeba będzie zapłacić znacznie więcej. I nie chodzi tylko o miejsca w podziemnych parkingach.

Te ostatnie być może wybuduje w Katowicach spółka Mota-Engil. - Rozpoczynamy negocjacje, które potrwają co najmniej kilka miesięcy - mówi Jakub Jarząbek z biura prasowego urzędu miasta.

Parkingi, łącznie na prawie tysiąc miejsc, mają powstać pod ulicą Dworcową oraz pod placem Chrobrego naprzeciwko gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Prywatna firma przez wiele lat będzie nimi zarządzała i pobierała opłaty. - Rozmowy trwają, więc za wcześnie mówić o szczegółach - uważa Jarząbek.

Wiadomo jednak, że aby zachęcić potencjalnego inwestora, miasto jest gotowe oddać mu w zarząd istniejące już parkingi w pobliżu Dworcowej i placu Chrobrego. - Jeżeli obok podziemnego parkingu będzie można parkować znacznie taniej, to inwestycja nigdy się nie zwróci - argumentują urzędnicy. Nie chcą jeszcze wyjawić, o które konkretnie miejsca chodzi.

Katowiccy kierowcy o tym, że będą płacić więcej nawet nie chcą słyszeć. - Każda podwyżka jest zbyt wysoka. Płacimy miastu podatki, a wszędzie sięga się do naszych kieszeni - mówi Jan Kołodziej.


Więcej... http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10715667,Pa...

Temat: parkowanie w Katowicach

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10729807,Za...

Kierowcy parkujący w centrum Katowic muszą uważać. Cierpliwość stracili mieszkańcy bloków, którym przyjezdni zabierają miejsca parkingowe. Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa wynajęła firmę, która zakłada blokady i każe sobie słono płacić za ich zdjęcie. Jak mówią przedstawiciele spółdzielni, podziałało.

- Firmę zatrudniliśmy pod presją mieszkańców, którzy skarżyli się, że pod własnym domem nie mają gdzie parkować. Wymiana jest barterowa. My mamy porządek na parkingach, a oni zatrzymują opłaty - wyjaśnia Anna Duch, rzeczniczka spółdzielni.

Na pierwszy ogień poszły bloki spółdzielni, które stoją w centrum. Obok domów przy ul. Mikołowskiej, Rybnickiej, Francuskiej i Podchorążych najpierw pojawiły się tablice ostrzegające, że za parkowanie bez zezwolenia trzeba zapłacić 150 zł, i ulotki informacyjne. Później pracownicy firmy Park Partner przeszli od słów do czynów. Mieszkańcy dostali specjalne identyfikatory (również dla gości), a ci, którzy ich nie mają, znajdują blokady na kołach.

- Podziałało. Wcześniej to był dramat. Starałem się jak najmniej jeździć samochodem, bo bałem się, że po powrocie nigdzie nie zaparkuję. Przed wjazdem na parking obok bloku jest znak z zakazem wjazdu, ale nikt go nie przestrzegał. Próbowałem wyjaśniać kierowcom, że to teren prywatny. Jeden o mało mnie nie pobił - mówi jeden z lokatorów bloku na rogu ul. Mikołowskiej i Poniatowskiego.

- Niektórzy rzeczywiście wyzywają i przeklinają, ale nie ma zmiłuj, muszą zapłacić. Wszędzie w Europie działają takie firmy i to normalne, że ludzie chcą, żeby pilnować ich własności. Jeśli komuś założymy blokadę, to stoimy przy samochodzie, aż kierowca wróci, żeby nie miał pretensji, że musi nas szukać. Nie ma gotówki, to czekamy, aż wróci z pieniędzmi - zaznacza pan Jarosław z firmy Park Partner.

Lidia Grodowska, wiceprezes katowickiej spółdzielni Paderewskiego, przyznaje, że zarządcy osiedla nad podobnym pomysłem zastanawiali się już wiosną. Chcieli, żeby ta sama firma pilnowała w ten sposób miejsc przy ul. Sowińskiego, gdzie parkują ludzie przejeżdżający do sąsiednich biur i budynku sądu. - To nowy pomysł i pojawiły się głosy, że to działanie na granicy prawa. Dlatego się wstrzymaliśmy, ale przez cały czas obserwujemy, jakie będą efekty. Niewykluczone, że do sprawy wrócimy - zapowiada Grodowska.

Krzysztof Król z katowickiej straży miejskiej: - My i policja zgodnie z przepisami możemy zakładać blokady na miejscach przy drogach publicznych. Nie chcę oceniać legalności ich działania, ale chyba nie łamią prawa. Firma weszła w niszę prawną.

Anna Duch z KSM wyjaśnia, że wynajęta firma działa tylko na terenie należącym do spółdzielni. - Gdybyśmy mogli fizycznie odgrodzić ten teren, tak byśmy zrobili. Jednak te bloki to środek miasta, więc nie da się tego zrobić. Stąd pomysł z blokadami - mówi Duch. Dodaje, że w następnych miesiącach system zostanie wprowadzony przy kolejnych budynkach administrowanych przez KSM.

No to idą na sposób.
Tomasz W.

Tomasz W. handlowiec,
specjalista ds
bezpieczeństwa; od
wyzwania do...

Temat: parkowanie w Katowicach

bzdura nie nisza prawna
sa wyroki ktore zapadly w podobnych sprawach (i to w okolicy)
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/476074,katow...

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Tomasz W.:
bzdura nie nisza prawna
sa wyroki ktore zapadly w podobnych sprawach (i to w okolicy)
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/476074,katow...


O ile dobrze rozumiem to KSM zakłada te blokady na swoim PRYWATNYM terenie,prawda?
Jest tabliczka, jest informacja i albo się ktoś do tego zastosuje albo nie.
Za bardzo nie rozumiem jak w takiej sytuacji właściciel może egzekwować swoje prawo do własności terenu? Tylko stawianiem szlabanu? To jakaś paranoja.

A teksty, że od tego jest SM czy Policja to jakaś kpina, czy Pan sędzia próbował kiedyś zadzwonić na 112 albo do SM? Policja ma naprawdę chyba ważniejsze sprawy niż parkowanie aut na prywatnym terenie.
Tomasz W.

Tomasz W. handlowiec,
specjalista ds
bezpieczeństwa; od
wyzwania do...

Temat: parkowanie w Katowicach

Jolanta I.:
Paweł N.:
samochodów. Ta nieosiedlowa i niebiurowa częśc miejsc to miejsca rotacyjne - mieszkaniec osiedla wyjeżdża do pracy ktoś inny przyjeżdża w to miejsce. Tak funkcjonują normalne miejsca parkingowe w centrum, na ulicach i na parkingach miejskich.


Zapraszam u mnie pod blok o g.16-17 żebyś znalazł normalne miejsce do zaparkowania, tylko cudem jak akurat ktoś odjeżdża i szlag mnie trafia, że muszę się o miejsce niemal bić i to nie z sąsiadem a z jakimś petentem czy pracownikiem biurowca jakim jest np.Czah, myślisz, że będzie lepiej jak skończą budowę biurowca na ul.Paderewskiego?
Jeszcze 2 lata temu tego problemu nie miałam i to nie dlatego, że nagle moi sąsiedzi się wzbogacili i pokupowali samochody.

Ponawiam pytanie GDZIE mają parkować mieszkańcy tego osiedla?
Bo na razie tylko piszesz o tym co by może mogło być albo co jest gdzie indziej-mnie interesuje miejsce parkingowe pod moim blokiem.
Fakt jest taki, że nasze zakichane miasto LIKWIDUJE parkingi dla mieszkańców i buduje kolejne biurowce.

wykopanie parkingow podziemnych miedzy blokami przekracza mozliwosci spoldzielni?
to nie do konca jest to o czym pisze ale

Obrazek
Tomasz W.

Tomasz W. handlowiec,
specjalista ds
bezpieczeństwa; od
wyzwania do...

Temat: parkowanie w Katowicach

Jola u mnie pod blokiem jest B2 za wyjatkiem upowaznionych - tel 986 i zakladaja blokady

umowa KSM z prywatnym blokerem to jak na stacji BP przy Francuskiej
czym innym jest platnosc a czym innym naruszenie wlasnosci wlasciciela pojazdu

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Tomasz W.:
wykopanie parkingow podziemnych miedzy blokami przekracza mozliwosci spoldzielni?
to nie do konca jest to o czym pisze ale


Tomasz....popraw mnie jeśli się mylę, pod osiedlem są chyba fragmenty kopalni....
Pomijam już koszt takiej inwestycji, miasta na razie na to nie było stać a ma być stać SM?
Tomasz W.

Tomasz W. handlowiec,
specjalista ds
bezpieczeństwa; od
wyzwania do...

Temat: parkowanie w Katowicach

Jolanta I.:
Tomasz W.:
wykopanie parkingow podziemnych miedzy blokami przekracza mozliwosci spoldzielni?
to nie do konca jest to o czym pisze ale


Tomasz....popraw mnie jeśli się mylę, pod osiedlem są chyba fragmenty kopalni....
Pomijam już koszt takiej inwestycji, miasta na razie na to nie było stać a ma być stać SM?

parkingi miedzy blokami i aktywny dach (np place zabaw, miejsca spacerowo-rekreacyjne) to normalnosc;
niby dlaczego inwestorem mialo by byc miasto?
teren nalezy do SM i ew. wlascicieli lokali (prawo spoldzielcze do lokalu to przeszlosc);
widzisz inne rozwiazanie problemu? sadzisz ze samochodow bedzie ubywac?

ja tak - platne parkingi 5km od blokow lub drakonskie oplaty za parkowanie pod chmurka inkasowane do kasy SM bez ŻADNYCH korzyści dla mieszkańców

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Tomasz W.:
parkingi miedzy blokami i aktywny dach (np place zabaw, miejsca spacerowo-rekreacyjne) to normalnosc;

Tak, tylko chyba zapomniałeś, że ten kraj przez 50 lat był jaki był, nie oczekuj, że w ciągu 20-30 lat nadrobimy wszystkie zaległości tak inwestycyjne jak i mentalne.
niby dlaczego inwestorem mialo by byc miasto?

A czy ja coś takiego napisałam?
Chyba nie zrozumiałeś: miasta nie było do tej pory stać na taką inwestycję to SM ma mieć na to kasę?
teren nalezy do SM i ew. wlascicieli lokali (prawo spoldzielcze do lokalu to przeszlosc);

Akurat ja nie jestem członkiem SM-więc z tą własnością to nie jest tak łatwo jak napisałeś.
Może pokuś się i zrób symulację kosztów: ile by wtedy kosztował czynsz za mieszkanie jeśli mieszkańcy mieliby sfinansować budowę parkingu podziemnego.Poza tym nie każdy lokator ma samochód, jeden nie ma żadnego a inny ma 2.
widzisz inne rozwiazanie problemu? sadzisz ze samochodow bedzie ubywac?

Ubywać na pewno nie będzie ale jak obserwuję to kierowcy zaczynają parkować w miejscach gdzie jeszcze 2-3 lata temu nikt nie parkował.
Co zrobić? A pobudujmy w najbliższej okolicy naszych osiedli kolejne bloki albo biurowce, bo mało ich jest, prawda?

ja tak - platne parkingi 5km od blokow lub drakonskie oplaty za parkowanie pod chmurka inkasowane do kasy SM bez ŻADNYCH korzyści dla mieszkańców

:D
No "masz rację" kolejny haracz od zmotoryzowanych?
Tomasz W.

Tomasz W. handlowiec,
specjalista ds
bezpieczeństwa; od
wyzwania do...

Temat: parkowanie w Katowicach

Jola nie rozumiem dlaczego mnie atakujesz za grzechy prlu

miejsce parkingowe to koszt ok 20tys zl jesli sie ktos na nie zdecyduje bedzie mial blisko a jak nie to rower

inny przyklad:
http://inhabitat.com/saits-green-roofed-parking-garage...
to jest akurat parking uniwersytecki;-)

Obrazek

Temat: parkowanie w Katowicach

Akurat mieszkam na osiedlu administrowanym przez KSM. Mamy tego pecha, że w weekendy w pobliskiej szkole zajęcia mają studenci z jakiejś wyższej szkoły pierdzenia w stołek. Osiedle jest zasypane ich samochodami. Stoją wszędzie, na zakazach postoju i zatrzymywania się, na trawnikach. Zakazy wjazdu niedotyczące mieszkańców KSM oczywiście też mają gdzieś, a my nie mamy gdzie parkować. Może to rozwiązanie się sprawdzi i u nas. Wiem, wredna jestem ;-)

Następna dyskusja:

Kariera w Katowicach?!




Wyślij zaproszenie do