konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Luděk V.:
Jolanta I.:
Założę się o niebieskiego jaśka, że większość tych ławek jest pustych w 99%, kosztem miejsc parkingowych, których zawsze brakuje.

Auta wypędzają ludzi z ulic. Gdzie jeżdżą samochody, tam ludzie raczej nie siedzą na ławkach, no bo co to za przyjemność wąchać spaliny i słuchać silników.

Dla pomysłodawcy ławek oraz Grzegorza nie jest to takie oczywiste.

Temat: parkowanie w Katowicach

Grzegorz P.:
Jolanta I.:
Tak ja też mam parking pod biurem.Problem w tym, że czasem potrzebuję załatwić coś w centrum miasta: czy wtedy powinnam jechać komunikacją miejską np. z S-ca do K-c? Też parkuję często hektar od miejsca gdzie mam coś do załatwienia i nie marudzę, że muszę 2 zł zapłacić.Ale staram się postawić na miejscu albo innych petentów albo urzędników, którzy do pracy mają kilkanaście czy kilkadziesiąt km dlatego jeżdżą samochodami.

Są tacy, ale są też i tacy, którzy autobusem by mieli 30 min., a samochodem jadą 20, więc oczywiście MUSZĄ autem. Generalnie nie rozumiem tych ludzi np. z Sosnowca, któzy codziennie stoją w korkach i jaðą prawie godzinę do Katowic, kiedy pociągiem jedzie się 10 min., i jak doliczyć do tego dojazd na dworzec i spacer do biura to wyjdzie tyle samo.

1) bo sie tyłek do auta przyzwyczaja
2) bo do auta jest najczęściej 50 metrów , do autobusu powyżej 500
3) bo do auta się wsiada i jedzie, a na autobus się idzie i czeka
4) bo rzadko sie zdarza, żeby przystanek startowy w sosnowcu był bardzo blisko, a końcowy również niedaleko celu podróży ... i tu pada teoria o czasie podróży
5) jeżeli ktoś ma jechać autobusem kto ma auto, to jaki sens jest utrzymywać auto - idąc tym tokiem myślenia to i poza miasto pkp oraz pks jeździ
6) jak się jedzie do Katowic to najczęściej na określoną godzinę a autobusy różnie jeżdżą
7) ...dlaczego na centrum stoi najwięcej aut na numerach "SK...." - bo MUSZĄ autem ;-)))

trasa Sosnowiec/długosza do Katowice/Skargi
a) auto: czasami 12 minut wystarcza, zazwyczaj do 20min. i nie przypominam sobie bym jechał(więcej niż kilka razy do roku) do Katowic prawie godzinę pomimo, że bliżej mam do centrum Dąbrowy Górniczej, aniżeli centrum Sosnowca
b) autobus: dojście na przystanek ~ 10 minut, czekanie na autobus 3-5minut to już 13-15min następnie czas dojazdu ( >35min ), przy obecnych cenach paliw cena autobusu jest nieznacznie niższa.
20 min a ~60min autobusem to jednak robi różnice tylko do centrum

a co do samego pkp i 10 minut
a) dojazd do dworca: koszt + czas, jeżeli autobusem to jeszcze dojście na przystanek i czekanie
b) czas na odszukanie peronu + zakup biletu + oczekiwanie na pociąg z nadzieją, że sie nie spóźni
c) welkom Silesia - opuszczenie dworca kolejne 5 minut ( + udanie sie na kolejny środek transportu ? - czas + koszt )

mam nadzieje, że pomogłem zrozumieć :)
Podsumowujac:
Dla ~95% mieszkańców Sosnowca dotarcie na Piotra Skargi autem to zysk czasu powyżej 10 minut

bo wygoda, bo zawsze się siedzi, bo można posłuchać swojej muzyki, bo jak sie ma wiecej rzeczy to nie trzeba nosić, bo auto czeka na mnie a nie ja na autobus, bo solarisy mają szczelne szyby/drzwi i jak wpadnie bezdomny to pachnie nieładnie - w leciwych ikarusach jest nieco lepiej, bo nikt mi portfela z kieszeni nie wyciągnie, bo można zapalić jak sie chce, bo jak coś nagle wypadnie to można szybko plan zmienić
... i tak można by długo :)
amen
Grzegorz Pelc

Grzegorz Pelc radca prawny

Temat: parkowanie w Katowicach

Tomasz G.:

mam nadzieje, że pomogłem zrozumieć :)

Pomogłeś.
bo można zapalić jak się chce,

Chyba nie można, o ile pamiętam.

Są też minusy:
- zawsze musisz wrócić ta,m, gdzie zaparkowałeś,
- nie poczytasz w drodze,
- na drodze bywa niebezpiecznie,
- nie napijesz się po pracy,
- parkowanie nie zawsze jest łatwe.

W każdym razie, gdyby samochód nie oszczędzał mi 45 min., to bym nie jeździł samochodem. Głownie dlatego, że jazda autem wymaga skupienia, a to po pracy nie jest łatwe i męczy, a i poczytać nic się nie da.
Luděk V.

Luděk V. tłumacz
polsko-czeski

Temat: parkowanie w Katowicach

Grzegorz P.:
Są też minusy:
- nie poczytasz w drodze,

Gdzieś widziałem kątkiem oka napisy na niektórych autobusach czy tramwajach, coś jak: jadąc autobusem, możesz czytać, co chcesz. Jadąc samochodem, musisz czytać reklamy.

Temat: parkowanie w Katowicach

Grzegorz P.:
bo można zapalić jak się chce,

Chyba nie można, o ile pamiętam.
można za wyłączeniem kat. "C" pow. 3,5 tony jeżeli poza kabiną kierowcy przewożeni są ludzie :)

Są też minusy:
- zawsze musisz wrócić ta,m, gdzie zaparkowałeś,
- nie poczytasz w drodze,
- na drodze bywa niebezpiecznie,
- nie napijesz się po pracy,
- parkowanie nie zawsze jest łatwe.
mhm, a z tym sie zgodze, choć co do parkowania to zazwyczaj mam bliżej niż do autobusu :)
Luděk V.:
Gdzieś widziałem kątkiem oka napisy na niektórych autobusach czy tramwajach, coś jak: jadąc autobusem, możesz czytać, co chcesz. Jadąc samochodem, musisz czytać reklamy.

można .... audiobooki ;)

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Tomasz G.:
Luděk V.:
Gdzieś widziałem kątkiem oka napisy na niektórych autobusach czy tramwajach, coś jak: jadąc autobusem, możesz czytać, co chcesz. Jadąc samochodem, musisz czytać reklamy.

można .... audiobooki ;)
Jak się nie jest słuchowcem, to raczej nie pomogą. ;)

Temat: parkowanie w Katowicach

Natalia N.:
można .... audiobooki ;)
Jak się nie jest słuchowcem, to raczej nie pomogą. ;)

jestem multibodźcowcem* ;)

*) neologizm powstał na na potrzeby tej wypowiedzi i określa osobę, która sobie przełącza dominujący system w razie potrzeby na pożądany ;)

Edit: tak teraz sobie na to patrze - nie brzmi to ani dobrze, ani poprawnie, ale już mniejsza o to :)Tomasz G. edytował(a) ten post dnia 25.04.11 o godzinie 12:22

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Tomasz G.:
Natalia N.:
można .... audiobooki ;)
Jak się nie jest słuchowcem, to raczej nie pomogą. ;)

jestem multibodźcowcem* ;)
Szczęściarz, u mnie najgorzej z przyswajaniem informacji przez samo słuchanie właśnie, chyba że chodzi o muzykę ;)

Temat: parkowanie w Katowicach

Natalia N.:
Szczęściarz, u mnie najgorzej z przyswajaniem informacji przez samo słuchanie właśnie, chyba że chodzi o muzykę ;)

ten mały uśmiech musiał sie tam pojawić w mojej wypowiedzi, co do słuchania w samochodzie, to jeżeli materiał wymaga ciągłego skupienia i analizowania/przemyśleń/zastanowienia sie ... to u mnie nie działa.
Udaje mi sie skupić tylko wyrywkowo, nawet jeżeli mam do dyspozycji 3 pasy i jazdę przez kolejne 200km "na wprost".

Jak do auta to w moim przypadku, to tylko muzyka lub lekkiego audiobooka - wszystko inne nie zdaje egzaminu.

Podczas biegania fajnie się "czyta" audiobooki - polecam :)

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Tomasz G.:
Podczas biegania fajnie się "czyta" audiobooki - polecam :)
U mnie właśnie nic lekkiego nawet nie przejdzie, chyba że mam obraz. :)

Temat: parkowanie w Katowicach

Natalia N.:
Tomasz G.:
Podczas biegania fajnie się "czyta" audiobooki - polecam :)
U mnie właśnie nic lekkiego nawet nie przejdzie, chyba że mam obraz. :)

hmm,a próbowałaś ?
Ps: a wiec pozostaje Ci tylko jeździć autkiem na miejscu pasażera i słuchajac audioibook'ów zamykać oczy celem wsparcia wyobraźni :)

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Pytanie na szybko: gdzie można zaparkować przy placu Wolności? Nigdy tam nie parkowałam, a jestem łajza i nie kojarzę po prostu. :p
Klaudia Hałas

Klaudia Hałas właściciel, Biuro
Usługowe EKSPERT

Temat: parkowanie w Katowicach

Dookoła Pl.Wolności są miejsca parkingowe, ewentualnie Gliwicka, Opolska, Sokolska w kierunku do Pl.Wolności. To zależy , o której godzinie.

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Musiałam już wyjść, więc nie przeczytałam, ale i tak dzięki. Dojechałam i nawet udało mi się wepchnąć gdzieś samochód. ;)

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Nie jest chyba dobrze skoro w niedzielne południe nie było miejsca na ul.Młyńskiej żeby zaparkować.

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

.....!@#$%^&* to jedyny komentarz do tego:

"Mieszkańcy osiedla Paderewskiego w Katowicach skarżą się, że nie mają gdzie parkować. Wkrótce miejsca będzie jeszcze mniej, bo miasto sprzedaje duży parking na osiedlu. Urzędnikom marzy się w tym miejscu biurowiec.

Katowicki magistrat ogłosił właśnie przetarg na sprzedaż liczącej 2,3 tys. metrów działki przy ul. Sikorskiego. Teraz, przy samym wjeździe na osiedle, działa duży strzeżony parking. Miasto sprzedaje działkę, więc jego dni są policzone. - Cena wywoławcza to 1,6 mln zł. Chcielibyśmy, żeby powstał tu obiekt biurowo-usługowy, który nie będzie w znaczącym stopniu generował ruchu samochodowego w tamtym rejonie - mówi Jakub Jarząbek z biura prasowego magistratu."


http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72935,9612876,Z_o...

Pytanie za 100 punktów: gdzie mieszka Pan JArząbek??? Albo czy choć raz był na os. Paderewskiego? ZAPRASZAMY!!!!!!!!!

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Dodam tylko, że jest to likwidacja TRZECIEGO parkingu w tej okolicy.
Pierwszy poległ ten gdzie teraz buduje swój nowy salon pewne ASO.
Drugi tam gdzie była baza sprzętowa Fladra ale będę budować...bloki.
I teraz ten trzeci.

Czy w naszym magistracie pracują ludzie ograniczeni umysłowo????
Tomasz W.

Tomasz W. handlowiec,
specjalista ds
bezpieczeństwa; od
wyzwania do...

Temat: parkowanie w Katowicach

Jolanta I.:
Dodam tylko, że jest to likwidacja TRZECIEGO parkingu w tej okolicy.
Pierwszy poległ ten gdzie teraz buduje swój nowy salon pewne ASO.
Drugi tam gdzie była baza sprzętowa Fladra ale będę budować...bloki.
I teraz ten trzeci.

Czy w naszym magistracie pracują ludzie ograniczeni umysłowo????

od sprzedazy dzialki wlasciwi urzednicy dostana premie
a wkrotce koniec 1 polrocza ;)

obwaiam sie ze wlasciwy adres do masowego protestu poza prasa to :
http://www.katowice.eu/forum_spoleczne/index.php/compo...

konto usunięte

Temat: parkowanie w Katowicach

Tomasz W.:

właściwym adresem jest spółdzielnia oraz magistrat-wysłane pismo do tego ostatniego wkleję Wam tu potem.
Jacek Janota

Jacek Janota Zapraszam do
współpracy.

Temat: parkowanie w Katowicach

No to współczuję... na Paderewie zaparkować w ciągu dnia, gdy ludzie w pracy są, jest ciężko, to co teraz będzie jak zaczną wracać z pracy a parkingu nie będzie??
Mam pomysł.
Spuścić wodę ze stawików i będzie cacy parking bo park z tego nędzny - brudny, niezagospodarowany i zaniedbany.
Innego rozwiązania nie widzę...

Następna dyskusja:

Kariera w Katowicach?!




Wyślij zaproszenie do