Tomasz T.

Tomasz T. specjalista ds.
sprzedaży i obsługi
klienta

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Witam.

Poszukuję dla dużego inwestora, projektów elektrowni wytwarzających energię w oparciu o odnawialne jej źródła (wiatrowych w Polsce, słonecznych w Czechach).

Osoby zainteresowane współpracą, proszę o kontakt.
Mirosław Łusiak

Mirosław Łusiak Właściciel, AIM
Finanse BUN

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Posiadam w swojej ofercie projekty farm wiatrowych.Tel. 607 099 942
Sebastian O.

Sebastian O. Wspólnik,
Mazowieckie
Elektrownie Wiatrowe
i Wodne Sp. z.o.o

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Witam
Co to za inwestor? Jakimi wielkościowo farmami jest inwestor zainteresowany? Oczywiście pytań jest więcej ale to już na priva pewnie. Mamy różne projekty na różnym etapie realizacji.
proszę na mail sebastian@meww.pl
Bartosz Reichert

Bartosz Reichert windprojects.pl
mikrogeneracja.pl

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Zapraszam na http://windprojects.pl

konto usunięte

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

A ja tak trochę z innej beczki...

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że energetyka wiatrowa tworzy 4,3 miejsca pracy na 1MW. Spotkali się Państwo kiedyś z takimi danymi? Mi wydaje się trochę dużo...
Miejsca pracy w energetyce wiatrowej to chyba głównie projektowanie i wykonawstwo, bo z z obsługi farmy wiatrowej to chyba ew. tylko serwis i przeglądy.
Jeżeli się myle to proszę o sprostowanie.

konto usunięte

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Adam Ryszkowski:
A ja tak trochę z innej beczki...

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że energetyka wiatrowa tworzy 4,3 miejsca pracy na 1MW. Spotkali się Państwo kiedyś z takimi danymi? Mi wydaje się trochę dużo...
Miejsca pracy w energetyce wiatrowej to chyba głównie projektowanie i wykonawstwo, bo z z obsługi farmy wiatrowej to chyba ew. tylko serwis i przeglądy.
Jeżeli się myle to proszę o sprostowanie.

Pewnie chodzilo wlasnie o te zatrudnienie w projektowaniu i wykonastwo. Sama obsluga FW to tylko serwis od dostawcy turbin, ewentualnie osoba kierujaca FW.
Michał Głowacki

Michał Głowacki Project Manager

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Dla parku wielkości 20 turbin potrzebnych jest ok. 3 serwisantów zatrudnionych na cały okres funkcjonowania projektu.

konto usunięte

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Michał Głowacki:
Dla parku wielkości 20 turbin potrzebnych jest ok. 3 serwisantów zatrudnionych na cały okres funkcjonowania projektu.

Czy oni sa na miejscu czy dojezdzaja?
Michał Głowacki

Michał Głowacki Project Manager

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Na miejscu, śpią pod turbiną :D
a tak naprawdę to sa zatrudniani z lokalnych miejscowości i szkoleni w razie awarii do interwencji.

konto usunięte

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Michał Głowacki:
Na miejscu, śpią pod turbiną :D
a tak naprawdę to sa zatrudniani z lokalnych miejscowości i szkoleni w razie awarii do interwencji.

To ciekawe zawsze myslalem ze dostawcy turbin maja jakis tam super wykwalifikowanych serwisantow
Michał Głowacki

Michał Głowacki Project Manager

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

to prawda, ale tez do małych usterek zatrudniani są lokalnie zatrudnieni serwisanci
Marta Porzuczek

Marta Porzuczek Ochrona
środowiska/CSR/BHP

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Dokladnie: Obsluga farmy wiatrowej od strony finansowej, sprzedaży energii, wykonawstwa analiz chociażby środowiskowych (wytyczne OTOPU), czy powykonawcze analiz halasu.... To nie jest tak, że wiatraki się stawia, one się kręcą i co jakiś czas przyjeżdza serwis.... > Łukasz Żendzian:
Adam Ryszkowski:
A ja tak trochę z innej beczki...

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że energetyka wiatrowa tworzy 4,3 miejsca pracy na 1MW. Spotkali się Państwo kiedyś z takimi danymi? Mi wydaje się trochę dużo...
Miejsca pracy w energetyce wiatrowej to chyba głównie projektowanie i wykonawstwo, bo z z obsługi farmy wiatrowej to chyba ew. tylko serwis i przeglądy.
Jeżeli się myle to proszę o sprostowanie.

Pewnie chodzilo wlasnie o te zatrudnienie w projektowaniu i wykonastwo. Sama obsluga FW to tylko serwis od dostawcy turbin, ewentualnie osoba kierujaca FW.

konto usunięte

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Pani Marto, czy to znaczy, że Pani zdaniem liczba 4,3 miejsca na 1MW jest zgodna z prawdą w polskich warunkach czy zawyżona/zaniżona?
Piotr Dziobkowski

Piotr Dziobkowski Project Manager/
Commercial Manager

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Witam serdecznie
Uważam, iż obecnie ta liczna może być nawet zaniżona. Przy całkowitej ilości 350 MW mocy zainstalowanej (stan na 30.06.2008 - źródło URE http://ure.gov.pl )byłoby to 1505 osób. W szeroko rozumianej energetyce wiatrowej pracuje mnóstwo ludzi. Musimy bowiem uwzględnić nie tylko osoby zatrudnione bezpośrednio przy serwisie elektrowni wiatrowch, tutaj rzeczywiście pracuje bardzo mało specjalistów - ( np. Vestas ma bodaj 6 serwisantów w Polsce), ale także ogromny rynek powykonawców. Od produkcji podzespołów zaczynając - (KK–Electronic AS - rozdzielnice elektryczne, fabryka LM Glasfiber - łopaty do turbin, wykonawstwo wież stalowych - tutaj jest kilku polskich podwykonawców. Kolejną branżą to przygotowanie inwestycji - urbaniści, geodeci, ekolodzy, energetycy - znam ludzi którzy od kilku lat żyją wyłącznie z podwykonawstwa dla branży. Największe zatrudnienie możemy odnotować wśród samych deweloperów - myślę że tylko w tej części rynku pracuje ok 600 osób.... Przy uzwględnieniu czynników o których piszę uważam że liczba 4,3 na 1MW jest mocno zaniżona....
Michał Skrzypek

Michał Skrzypek Private Equity

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Witam, mam do sprzedania działającą elektrownię wiatrową 1,5 MW w województwie kujawsko-pomorskim. Dodatkowo pełna dokumentacja dla kolejnej turbiny 0,85 MW

Azimutus
022 375 74 50
michal.skrzypek@azimutus.com
Kacper Ostrowski

Kacper Ostrowski Azimutus S.A.

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

nieaktualneKacper Ostrowski edytował(a) ten post dnia 07.09.11 o godzinie 13:11

konto usunięte

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Witam

Posiadamy aktualnie 2 projekty z pozwoleniem na budowę. Jest to projekt 10MW i 6MW. W razie zainteresowania proszę o kontakt mailowy.

Pozdrawiam Chmiel Sylwia

sylwia222@onet.eu

konto usunięte

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

Witam

Zajmuje się sprzedażą projektów elektrowni wiatrowych. Na chwile obecna posiadamy projekty o mocy:
-2MW
-2MW
-4MW
-6MW
-8MW
-10MW

Wszystkie projekty są z pozwoleniem budowlanym. sylwia222@onet.eu
Henryk Kryś

Henryk Kryś Handlowiec

Temat: Elektrownie wiatrowe - projekty warte inwestycji.

sylwia chmiel:
Witam

Zajmuje się sprzedażą projektów elektrowni wiatrowych. Na chwile obecna posiadamy projekty o mocy:
-2MW
-2MW
-4MW
-6MW
-8MW
-10MW

Wszystkie projekty są z pozwoleniem budowlanym. sylwia222@onet.eu
proszę o ofertę na maila henryk1970@gmail.com

Następna dyskusja:

Szukam projekty pod elektro...




Wyślij zaproszenie do