konto usunięte

Temat: podróżujcie z dziećmi

My sie wybieramy z nasza mala Kaja do Azji w listopadzie (bedzie miala wtedy 11 miesiecy) i chcemy kupic takie nosidlo na plecy - wiecie, stelaz + jakies kieszenie na bagaze. Cos tego typu:

http://www.cerrotorre.pl/product-pol-2271-Nosidelko-Va...

Czy ktos z Was moze tego uzywal? Polecacie? Jakas firme konkretnie? Chcemy kupic juz teraz, bo Mala juz siedzi sama, a w sierpniu zabieramy ja w gory do Wloch i bedziemy testowac nosidlo.

Dziekuje z gory za pomoc!
Michał Guć

Michał Guć wiceprezydent Gdyni

Temat: podróżujcie z dziećmi

Polecam takie, kóre może służyć nie tylko do noszenia, ale także jako fotelik i mały wózeczek. Mieliśmy takie, ale to było 9 lat temu więc niestety nie pamiętam marki. Natomiast te dodatkowe funkcje bardzo się przydawały - zwłaszcza jako siedzonko do karmienia malucha.
Agnieszka Matras-Gołębska

Agnieszka Matras-Gołębska Business Manager,
Young Digital Planet
SA

Temat: podróżujcie z dziećmi

My wlasnie wrocilismy z podrozy po Azji, a dokladnie Malezji z 21-miesieczną Mają. Plan jaki wykonalismy to: Kuala Lumpur 4 dni-potem auto i Elephant Conservatory w centrum polwyspu oraz Cameron Highlands(wystarczyly 2 dni) a w drodze powrotnej Batu Cave. Jeden dzien odpoczynku w KL i wypad do Melaki na jeden dzien. Zas pozniej Singapur 4 dni -jechalismy tu z KL mega komfortowym autokarem z masazem w siedzeniach:). Potem autokar do Mersing i 5 dni na pieknej wyspie Tioman. Nastepnie autokar do Kuala Terengganu i 3 dni na boskiej wyspie Redang.
Zadnych probelmow zdrowotnych, zadnych sensacji zoladkowych i innych historii. I zdanego komara nie widzialam. Maja bardzo dzielnie zniosla cala podroz, jedynie na poczatku bardzo przeszkadzal jej upal ale szybko sie przyzwyczaila, zwlaszcza ze wszedzie klimatyzacja. Choc i z tym trzeba uwazac zeby sie nie przeziebic.
Caly wyjazd baaardzo udany i napewno polecam:)
Maja jako blondynka z niebieskimi oczkami byla w ciaglym centrum zainteresowania i wszedzie miala duzo chetnych do zabawy ze soba i opieki:)
Przed wyjazdem zaszczepilam ja jedynie na WZW A. I pilnowalam po prostu zeby miala czyste raczki (mialam ze soba chusteczki i zel antybakteryjny) i nie brala nic do buzi(w miare mozliwosci upilnowania).
Nawt z nami snorklingowala:) Tzn miala zalozone rekawki, w ktorych uwielbia plywac i wlazla mi na plecy. Ja ogladalam rybki a ona siedziala mi na plecach i spiewala piosenki:):):)
Ze smieszniejszych rzeczy: w Singapurze, gdy odmowilismy zakupienia plecaczka z Hello Kitty, swoim krzykiem niezadowolonia(a ma baardzo wysokie C) właczyła alarm w sklepie jubilerskim naprzeciwko:):):):) I to dwa razy:)
pozdrwaiam wszystkich duzych i małych podróżników.
Izabela Król

Izabela Król mama, podróżnik,
underwriter,
strzelec ... :)

Temat: podróżujcie z dziećmi

ja rezerwowalam,nie musialam wiec biegac z dzieckiem na rekach i szukac pokoju,np w okolicach swiat, nowego roku bez szans na znalezienie. ale to zalezy,ceny zawsze mozna sprawdzicno i uzyc bezkonkurencyjnego tripadvisor, tylko nie wlaczac opcji podroz z dzieckiem bo wyskakuja resorty powyzej 200$ za dobe:)

Ja też rezerwowalam przez internet gdy lecialam z małą do Malezji. Wcześniej jednak sprawdzałam opinie na forach i na stronie http://pl.tripadvisor.com/ Praktycznie na żadnym sie nie sparzyłam z wyjatkiem noclegu w Kuchingu.

W KL spałam w hostelu 41Berangan. Może nie za tanio bo 100RM (ok 90 zł) za pokój, ale bardzo czysto i przyzwoicie i z klimą
http://www.41berangan.com/

W MELAKA jest super i tani hostel Old Town Guesthouse. Właściciele maja córeczke mnie więcej w wieku mojej Oli, więc wszystko tam było co potrzebne dla takiego malucha, lącznie z zabawkami i krzesłami do karmienia. Generalnie suoper klimat. Super ludzie. I za groszę (pokój ok 30RM bez klimey i 50RM z klimą)
119, Jalan Temenggong
75000 Melaka, Malaysia
Tel : +60 (0) 6-286 0796

W Malezji w ogóle polecam sieć hoteli TuneHotels. Naprawde super sprawa i ceny jak w hostelach, a śpisz w świeżutkiej białej pościeli, czysta lazienka, pokój prawie sterylny. Trochę może to wszystko jest tam sztuczne, ale naprawdę warto. Za Queen Size Bed z klimą płaciłam 80RM (ok 70 zł). Właśnie do TuneHotelu ewakuowałam sie w Kuchingu.
http://www.tunehotels.com/

W Penangu też jest TuneHotel ale już wczesniej zarezerwowałam w Hostelu jak niżej i też polecam. Trochę drożej niż w Tune ale na pewno nie tak klimatycznie jak w Baantalay. Właściciel tez jest b pomocny we wszystkim (Nark) i zorganizowal nam za półdarmo objazd po wyspie a jak trzeba było to z jednym maluchem jeździł do lekarza o północy i nie chciał za to pieniędzy. Cena ok 90RM za pokój z klimą i 50RM bez klimy

Baan Talay Homestay & Guest House Penang
515 Jalan CM Hashim, Tanjong Bungah,
Penang 11200 Malaysia
http://baantalay.webs.com

No i na koniec rajskie wyspy - Perhentian Islands. Ja byłam na wyspie Besar w Abdul Chalet. I moim zdaniem najfajniejsza plaża po tej stronie wyspy. Warto jednak rezerwować tam wcześniej, bo szybko wykupują. Sama wyspa rajska. Za bungalow od strony ogrodu, bez klimy płacilismy ok 90RM czyli ok 80 zł. Od strony morza z klimą koszt ok 250RM. Ale kima naprawde nie była konieczna. wystarczył wiatrak.

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g304003-d65262...

Aha, między KL a Melaką byliśmy w Singapurze i tam nie pamietam nazwy hotelu w którym spalismy, ale w Singapurze naprawde było trudno o nocel w hostelu zmaluchem. Musielismy spać w hotelu, bo wiekszośc hosteli nie akceptuje dzieci poniżej 12 lat (nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam). Sam Singapur polecam. Sztuczne ale robi wrażenie. Tylko klima jest tam zabójcza, wszechobecna wszędzie i rozkłada.

Relacja zdjęciowa z wyprawy Oli do Malezji luty/marzec 2010 tutaj :)

http://picasaweb.google.pl/Izabela.Krol/OlaWMalezjiMar...

Lot KLM via Amsterdam. Miło i przyjemnie mimo że samolot był pełny. Zapłaciłam 3300 zł razem z małą, ale wtedy Ola nie miała jeszcze 2 lat

Cenowo Malezja jest chyba najdroższym krajem w Azji w jakim do tej pory byłam, co nie zmienia tego że i tak jest tanio. Malezja jest bardzo nowoczesna i drogi mają naprawdę rewelka. Za 3,5 tygodnia w sumie kosztowała mnie ta wyprawa ok 7-8 tys zł z małą, w tym dwa wewnętrzne przeloty http://airasia.com

mam nadzieję, ze te informacje komus się przydadzą :)

pozdrawiam
Iza
Ola Klich

Ola Klich zawód
charakteryzacja

Temat: podróżujcie z dziećmi

Oczywiście ze podróżuje,juz w sumie zaczeliśmy kiedy córeczka miała 3m.Byliśmy z nią na Costa Brava,Marsylii,Egipcie i Grecji.
Teraz już nauczeni doświadczeniem i tachaniem wózka po plaży,kiedy ma roczek kupiliśmy jej nosidełko Tuli i odczuliśmy wielką wygodę,juz nawet na lotnisku,kiedy nie trzeba było sie martwić co zrobic z wózkiem,mimo tego ze była to tylko parasolka.

konto usunięte

Temat: podróżujcie z dziećmi

Izabela Król:

Iza, właśnie obejrzałam Twoje cudne zdjęcia z Malezji, przepięknie!!!!

Ja niestety nie mam na koncie bardzo dalekich podróży z córeczką, ale zaliczyłyśmy już kilka wypadów na rockowe koncerty zagranicę, rodzinną objazdówkę po Włoszech (Toskania i Piemont), Egipt i kilka polskich wypraw. W tym roku myślę o Francji - w Paryżu coroczne spotkanie ze znajomymi + Lazurowe Wybrzeże. To jeszcze projekt w zalążku.
W każdym razie, i tak złamałam wiele "zasad", które nadopiekuńcze mamy mi dawały, uważam, że warto z dzieckiem podróżować, dziecko bardzo szybko się adaptuje i widzę, że wspaniale każdy wypad wpływa na nawet najmniejszego malucha.

konto usunięte

Temat: podróżujcie z dziećmi

mój syn podróżuje z nami wszędzie. Miał 6 m-cy, jak pojechaliśmy na tydzień do Wiednia. Dzielnie znosił upały i codziennie wycieczki do okolicznych miejscowości. Potem pojechaliśmy raz jeszcze do Wiednia jak miał 11 miesięcy... Teraz w czerwcu jedziemy z nim zwiedzać Toskanię. Synek będzie miał 1,5 roku. Będziemy 3 tygodni w trasie :-) Musze tylko kupić nosidełko turystyczne, bo góry tez mamy w planie :)

konto usunięte

Temat: podróżujcie z dziećmi

Iza, niesamowite zdjęcia! Narobiłaś mi apetytu:-)
Anna Waniewska

Anna Waniewska centrum zarzadzana
niczym

Temat: podróżujcie z dziećmi

Monika Sus:
My sie wybieramy z nasza mala Kaja do Azji w listopadzie (bedzie miala wtedy 11 miesiecy) i chcemy kupic takie nosidlo na plecy - wiecie, stelaz + jakies kieszenie na bagaze. Cos tego typu:

http://www.cerrotorre.pl/product-pol-2271-Nosidelko-Va...

Czy ktos z Was moze tego uzywal? Polecacie? Jakas firme konkretnie? Chcemy kupic juz teraz, bo Mala juz siedzi sama, a w sierpniu zabieramy ja w gory do Wloch i bedziemy testowac nosidlo.

Dziekuje z gory za pomoc!

polecam chuste albo mai tai, jest lekkie i bardzo wygodne i najwaznijesze przepuszcza powietrze bo uszyte z bawelnianego materialu.swietna sprawa

konto usunięte

Temat: podróżujcie z dziećmi

Monika Sus:
My sie wybieramy z nasza mala Kaja do Azji w listopadzie (bedzie miala wtedy 11 miesiecy) i chcemy kupic takie nosidlo na plecy - wiecie, stelaz + jakies kieszenie na bagaze. Cos tego typu: http://www.cerrotorre.pl/product-pol-2271-Nosidelko-Va...
Czy ktos z Was moze tego uzywal? Polecacie? Jakas firme konkretnie? Chcemy kupic juz teraz, bo Mala juz siedzi sama, a w sierpniu zabieramy ja w gory do Wloch i bedziemy testowac nosidlo.
Dziekuje z gory za pomoc!

Mój syn nigdy nie był zadowolony z chusty lub nosideł w których miał skrępowane ruchy (poprawność wiązania, zakładania była sprawdzana). Ze względu na częste wyjazdy zaopatrzyliśmy się w nosidło ze stelażem. Tam ma swoją przestrzeń i może obracać się do woli, nie przyległa ściśle do mojego ciała.
Wypróbowaliśmy kilka, wypożyczając ze sklepów ze sprzętem turystycznym. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na nosidło Vaude Jolly Comfort. Jest wygodne, elementy przy ciele nie powodują otarć, mocnego ucisku (jak bywało przy innych nosidłach), ma z tyłu taką siatkę, który umożliwia wentylację. Pasy / szelki płynnie się reguluje, więc może nosić nosidło zarówno mój mąż (190cm), jak i ja (164cm). Nosidło dodatkowo ma pojemny plecak, piankowy przewijak, daszek przeciwsłoneczny oraz kaptur przeciwdeszczowy.

Obrazek

konto usunięte

Temat: podróżujcie z dziećmi

Witam

Zapraszam na nasz blog - http://redoffroad.blox.pl
Jestem w trakcie opisywania podróży po Andaluzji (z 3,5 latkiem)
Pięknie, czysto i przyjaźnie. Może ktoś się zainspiruje;)

jak się pogrzebie w zakładce - za granicami - to są jeszcze opisy wyjazdów do Egiptu, Tunezji, Rzymu i na Maderę.
Michał Guć

Michał Guć wiceprezydent Gdyni

Temat: podróżujcie z dziećmi

Zapraszamy na Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze. Już wkrótce spotkanie poświęcone podróżowaniu z dziećmi.

http://www.gwp.zhp.gdynia.pl/news.php?readmore=12
Bartosz Jagodziński

Bartosz Jagodziński właściciel, KREATOR
WNĘTRZ

Temat: podróżujcie z dziećmi

Witam,
sporo piszecie o podróżach z dziećmi do Azji.
Moje refleksje:
W azji bylismy z dzieckiem trzykrotnie. Za każdym razem żadnych problemów. Mnóstwo zabawnych sytuacji i wiele zdziwienia na widok niebieskookiego blondynka (5-7 lat), zwłaszcza w Chinach i na SriLance. Każdy wyjazd indywidualnie planowany. Każdy daje dziecku tak wiele informacji, poszerza horyzonty...
Anna Waniewska

Anna Waniewska centrum zarzadzana
niczym

Temat: podróżujcie z dziećmi

my znowu palnujemy skrocic zime...i znow padlo na azje tym razem z 2ka maluchow,3.5 i 16msc, chcemy spedzic luty na bali.lot frank- sing a z sing airasia.
po ktortkich wypadach do wloch i skandynawii okazalo sie ,ze mlody narybek swietnie znosi podrozowanie wiec nie powinno byc zle 17godz lotu, prawda, pocieszcie mnie,ze bedzie pieknie i dzieci przespia 90% lotu hehe

ktos z was byl na bali z dziecmi, moze jakies wskazowki.
planujemy 10 dni w sanur, 10 dni ubud i tydzien lovina, pared ni na jetlag w singapurze

pozdr cieplutko!
Michał Guć

Michał Guć wiceprezydent Gdyni

Temat: podróżujcie z dziećmi

Byliśmy,ale tylko przejazdem w drodze na SUmbawe i Flores.
REWELACJA!!!
Izabela Król

Izabela Król mama, podróżnik,
underwriter,
strzelec ... :)

Temat: podróżujcie z dziećmi

Karolina K.:
Izabela Król:

Iza, właśnie obejrzałam Twoje cudne zdjęcia z Malezji, przepięknie!!!!

Ja niestety nie mam na koncie bardzo dalekich podróży z córeczką, ale zaliczyłyśmy już kilka wypadów na rockowe koncerty zagranicę, rodzinną objazdówkę po Włoszech (Toskania i Piemont), Egipt i kilka polskich wypraw. W tym roku myślę o Francji - w Paryżu coroczne spotkanie ze znajomymi + Lazurowe Wybrzeże. To jeszcze projekt w zalążku.
W każdym razie, i tak złamałam wiele "zasad", które nadopiekuńcze mamy mi dawały, uważam, że warto z dzieckiem podróżować, dziecko bardzo szybko się adaptuje i widzę, że wspaniale każdy wypad wpływa na nawet najmniejszego malucha.

dzięki :)

daleki czy bliskie podróże - nie jest to istotne, fajnie że się jeździ :) ja byłam na moich pierwszych przymusowych wakacjach w tym roku w lipcu (przerwa przedszkolna) i powiem że wróciłlam b zadowolona. Grecja, Kreta, wschodnia część, hotel (South Coast) prowadzony przez rodzinę greków, naprawdę swojskie klimaty, jeździłyśmy autostopem, pożyczałyśmy samochód, zjechałyśmy calą wschodnią kretę - było cudnie, a tylko 3 godziny lotu z Polski :)
Izabela Król

Izabela Król mama, podróżnik,
underwriter,
strzelec ... :)

Temat: podróżujcie z dziećmi

anna waniewska:
my znowu palnujemy skrocic zime...i znow padlo na azje tym razem z 2ka maluchow,3.5 i 16msc, chcemy spedzic luty na bali.lot frank- sing a z sing airasia.
po ktortkich wypadach do wloch i skandynawii okazalo sie ,ze mlody narybek swietnie znosi podrozowanie wiec nie powinno byc zle 17godz lotu, prawda, pocieszcie mnie,ze bedzie pieknie i dzieci przespia 90% lotu hehe

ktos z was byl na bali z dziecmi, moze jakies wskazowki.
planujemy 10 dni w sanur, 10 dni ubud i tydzien lovina, pared ni na jetlag w singapurze

pozdr cieplutko!

Aniu, ja w Indonezji byłam w 2002 roku, wtedy jeszcze małej nie było. Po moich doświadczeniach czuję jednak że indonezja jest lajtowa dla dzieci i jest idealna :) Bardzo pozytywnie ją wspominam czysto, bezpieczenie a przy tym turyści wtedy ledwo co widoczni. relacja z wyprawy jest tutaj:

http://www.gaszyn.six.pl/ind02.htm

żeby się dostać na flores trzeba było tylko dokładnie zaplanować statek, bo wtedy pływal raz na 2 tygdonie, ale sama podróż statkiem niezapomniania... no i flores, to wtedy była dziewicza. Lombok opanowany był wtedy przez boba marleya i każdy tam żył w w rytmach reggae - czad :)

no i rafy i plaże na wyspach gili... ehh :)

Singapur wspomniam też b fajnie, tyle ze w hostelach nie można spać z maluchami bo hostele sa od 12+ a więc masz tylko do wyboru hotele

mam nadzieję, że choć trochę pomoglam :)
Anna Waniewska

Anna Waniewska centrum zarzadzana
niczym

Temat: podróżujcie z dziećmi

troche ciezej jest podrozowanie z 2ka dzieci, bo starsza musi miec osbne lozko, w 4ka na 1 nie ma szans sie zmiescic, wiec hotel musi bc albo 3 osobowy albo z dostawka
Ewa Kłoskowska

Ewa Kłoskowska Kierownik projektow,
specjalizacja:
technologie medyczne
...

Temat: podróżujcie z dziećmi

anna waniewska:
troche ciezej jest podrozowanie z 2ka dzieci, bo starsza musi miec osbne lozko, w 4ka na 1 nie ma szans sie zmiescic, wiec hotel musi bc albo 3 osobowy albo z dostawka

My poprzednim razem w Azji z roczna corka wzielismy ze soba bardzo lekkie lozeczko (2,5 kg):
http://www.travelswithbaby.com/gear/travel_beds.htm

Tym razem tez zabieramy to samo lozeczko dla kolejnego dziecka, a dla starszych (10-latek i 3-latka) rezerwujemy dostawke.

Rezerwowalismy hotele na swieta i nowy rok, a w miedzy czasie i po bedziemy szukac na miejscu. Dla tak duzej rodziny trudno jest znalezc cos przez internet, wiec na http://agoda.com podawalam tylko jedno, najstarsze dziecko. Ew. koszty sniadan dla najmlodszych pokryjemy na miejscu.
Anna Waniewska

Anna Waniewska centrum zarzadzana
niczym

Temat: podróżujcie z dziećmi

roczna coreczka spi z nami w wyrku, w domu tez.. bo talki przytula zreszta budzi sie w nocy a jeszcze ja karmie, dobrze nam z tym, pomimio,ze nie przespalam zadnej nocy od 13msc

poza tym Gabcia jest drobniutka wiec nie zajmuje duzo msca. starsza poprzednio w malezji spala z nami, teraz majac 3.5lat, wazac 20kg to bez szans bo pewnie powybijalaby nam zeby nagami.lol.

Ewa,switnie,ze podroz po grecji tak sie udala widac wiec.ze jak ktos lubi podrozowac ilosc dzieci nie ogranicza do siedzenia w domu i biadolenia.

pozdranna waniewska edytował(a) ten post dnia 11.10.11 o godzinie 11:43

Następna dyskusja:

Wakacje z dziećmi




Wyślij zaproszenie do