Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: Wypalenie zawodowe

Artur K.:
Agnieszka G.:
Artur K.:

Spokojnie, maniakalny upór w przeświadczeniu o własnej nieomylności to też rodzaj choroby :D
Taaak a podaj numer lub opis z wikipedii:)?

You're welcome :D

Zespół maniakalny oznacza zmieniony chorobowo podwyższony nastrój i wzmożoną aktywność. Przejawy manii to przede wszystkim euforia, niczym nie uzasadnione, bardzo dobre samopoczucie. Nadmierna radość, nieuzasadnione poczucie szczęścia i zadowolenie sprawiają wrażenie niczym nie uzasadnionych reakcji, czasem nieadekwatnych, nawet na przykre wydarzenia życiowe. W bardziej nasilonych stanach maniakalnych dobre samopoczucie znika, a dominuje nastrój gniewny (dysforyczny). Rozdrażnienie, konfliktowość ujawniają się w sytuacjach, gdy chory napotyka na przeszkody w realizacji swoich zamiarów.
Stanowi maniakalnemu towarzyszy zmniejszenie potrzeby snu, bezsenność, mniejszy apetyt. Osoba w stanie maniakalnym często ma przeświadczenie o swojej nieomylności, siły, potencji, nie widzi przeszkód w realizacji swoich licznych pomysłów i celów. Chory często nadużywa alkohol, zawiera wiele nowych znajomości, jest aktywny seksualnie, potrafi stracić duże sumy pieniędzy, zaciągać pożyczki na różne nieracjonalne inwestycje.


http://www.pcts.pl/arts/ZABURZENIA-AFEKTYWNE-depresja-...

:D
Dawid C.

Dawid C. In progress... Still
:)

Temat: Wypalenie zawodowe

Artur K.:
A troll internetowy?? Nie ma analogii?
To jest, akurat, stara przypadłość - uskuteczniana za pośrednictwem nowych narzędzi :)
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: Wypalenie zawodowe

Agnieszka G.:
Artur K.:
Agnieszka G.:
Artur K.:

Spokojnie, maniakalny upór w przeświadczeniu o własnej nieomylności to też rodzaj choroby :D
Taaak a podaj numer lub opis z wikipedii:)?

You're welcome :D

Zespół maniakalny oznacza zmieniony chorobowo podwyższony nastrój i wzmożoną aktywność. Przejawy manii to przede wszystkim euforia, niczym nie uzasadnione, bardzo dobre samopoczucie. Nadmierna radość, nieuzasadnione poczucie szczęścia i zadowolenie sprawiają wrażenie niczym nie uzasadnionych reakcji, czasem nieadekwatnych, nawet na przykre wydarzenia życiowe. W bardziej nasilonych stanach maniakalnych dobre samopoczucie znika, a dominuje nastrój gniewny (dysforyczny). Rozdrażnienie, konfliktowość ujawniają się w sytuacjach, gdy chory napotyka na przeszkody w realizacji swoich zamiarów.
Stanowi maniakalnemu towarzyszy zmniejszenie potrzeby snu, bezsenność, mniejszy apetyt. Osoba w stanie maniakalnym często ma przeświadczenie o swojej nieomylności, siły, potencji, nie widzi przeszkód w realizacji swoich licznych pomysłów i celów. Chory często nadużywa alkohol, zawiera wiele nowych znajomości, jest aktywny seksualnie, potrafi stracić duże sumy pieniędzy, zaciągać pożyczki na różne nieracjonalne inwestycje.


http://www.pcts.pl/arts/ZABURZENIA-AFEKTYWNE-depresja-...

:D
hyhyhy wredna:)

konto usunięte

Temat: Wypalenie zawodowe


Obrazek


Fajnie się temat rozwija ;)
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: Wypalenie zawodowe

Tak Piotrze, poziom zrozumienia jak między działem IT a resztą korporacji w The IT Crowd :P

konto usunięte

Temat: Wypalenie zawodowe

Artur K.:
A troll internetowy?? Nie ma analogii? Jeśli nie jest to zaraz będzie udowodnione, że to choroba. To nic, że to skutek innych zaburzeń ważne że będzie choroba i znajdą się chorzy na nią.

Najczęściej ci którym nie wyszło robienie debili z innych przy pomocy prostej sztuczki jak ta tutaj:

http://www.goldenline.pl/forum/3402455/wypalenie-zawod...

czyli: "nie zgadzasz się ze mną że jesteś nieudacznikiem - to oznaka że nim jesteś" :P

Stary trollski myk - ty tu naprawde jeszcze chcesz po czymś takim dyskutowac? :D

Mogę tak wymieniać godzinami. blablablabla

Tak, tak, możesz wymieniac godzinami, w koło to samo, wiadomo ... :D

konto usunięte

Temat: Wypalenie zawodowe

Artur K.:
Wikipedia - wow, cóż za miarodajne źródło. Gratuluje:)

Tak z ciekawości się zapytam, w czym to źródło jest niby gorsze od zdania Artura K. ?!
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: Wypalenie zawodowe

Rafał K.:
Artur K.:
Wikipedia - wow, cóż za miarodajne źródło. Gratuluje:)

Tak z ciekawości się zapytam, w czym to źródło jest niby gorsze od zdania Artura K. ?!

Wiki można edytować :) Artura nie :D
Jan D.

Jan D. nie wszystko na raz
- mam ochotę na
zmiany

Temat: Wypalenie zawodowe

Ciekawa obserwacja
"
Trelak z kolei (2001) uważa, iż do cech indywidualnych sprzyjających wypaleniu zawodowemu można zaliczyć: bierność, defensywność, zależność, niską samoocenę. Helena Sęk (1996) uznaje zaś unikanie sytuacji trudnych za specyficzny typ kontroli, który łączy się z niskim poczuciem skuteczności zaradczej, poczuciem kontroli zewnętrznej oraz nieracjonalnym przekonaniem o roli zawodowej.

Silna motywacja do pracy oraz wysoka reaktywność to cechy indywidualne, mające istotny wpływ na procesy wypalenia zawodowego (Golińska, Świętochowski, 1998). Duże prawdopodobieństwo zaistnienia sytuacji wypalenia zawodowego jest wśród ludzi niewierzących w swoje możliwości, unikających trudnych sytuacji, a także wśród ludzi przekonanych, że bardzo wiele zależy od nich samych. Osoby takie stawiają sobie bardzo wysokie wymagania, są perfekcjonistami. Angażując się w pracę zawodową bez reszty, traktując swój zawód jako misję do wykonania często kosztem wyrzeczeń, doznają zawodu, gasną, by ostatecznie się wypalić.
"
http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=245
Z tego krótkiego opisu wynika, że typowe wypalenie zawodowe dotyka polityków "próbujących sprawdzić się w biznesie" oraz wiszących u ich klamki :-)

konto usunięte

Temat: Wypalenie zawodowe

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1044525.html

Wypaleni prezesi

Korporacyjni nadgorliwcy nie chcą często korzystać z pomocy w rozwiązaniu ich problemów zawodowych i zgadzają się na nią, gdy jest już za późno - uważa Jenny Gould zajmująca się przygotowywaniem do pracy i życia bez stresu w firmie doradczo-coachingowej STP Consultancy z Oksfordu. - Stres jest czasami bardzo perfidny: można z nim żyć przez jakiś czas zanim człowiek uświadomi sobie, że z jego powodu wypalił się - mówi.
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: Wypalenie zawodowe

Rafał K.:
Artur K.:
Wikipedia - wow, cóż za miarodajne źródło. Gratuluje:)

Tak z ciekawości się zapytam, w czym to źródło jest niby gorsze od zdania Artura K. ?!
Tak z ciekawości odpowiem - wiki to widzimisię ludzi wszystkich. A ja piszę w tematach na których się znam.
A masz inne to słucham - czy brak odwagi w napisaniu swojego zdania wzięła górę?
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: Wypalenie zawodowe

Agnieszka G.:
Rafał K.:
Artur K.:
Wikipedia - wow, cóż za miarodajne źródło. Gratuluje:)

Tak z ciekawości się zapytam, w czym to źródło jest niby gorsze od zdania Artura K. ?!

Wiki można edytować :) Artura nie :D
Że też ja na to nie wpadłem, żeby taką ciętą ripostą odpowiedzieć:)
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: Wypalenie zawodowe

Artur K.:
Agnieszka G.:
Rafał K.:
Artur K.:
Wikipedia - wow, cóż za miarodajne źródło. Gratuluje:)

Tak z ciekawości się zapytam, w czym to źródło jest niby gorsze od zdania Artura K. ?!

Wiki można edytować :) Artura nie :D
Że też ja na to nie wpadłem, żeby taką ciętą ripostą odpowiedzieć:)

Widzisz, nie doceniłeś kadrowej z PKS-u :)

A tak serio, dostałeś inne źródła niż Wiki i też marudzisz, normalnie nie dość, ze maniak, to jeszcze malkontent :D
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: Wypalenie zawodowe

Agnieszka G.:
Artur K.:
Agnieszka G.:
Rafał K.:
Artur K.:
Wikipedia - wow, cóż za miarodajne źródło. Gratuluje:)

Tak z ciekawości się zapytam, w czym to źródło jest niby gorsze od zdania Artura K. ?!

Wiki można edytować :) Artura nie :D
Że też ja na to nie wpadłem, żeby taką ciętą ripostą odpowiedzieć:)

Widzisz, nie doceniłeś kadrowej z PKS-u :)
Kadrowe z PKSu- są sprytne i fajne:)

A tak serio, dostałeś inne źródła niż Wiki i też marudzisz, normalnie nie dość, ze maniak, to jeszcze malkontent :D
Nie prawda:) innych źródeł nie kwestionuję tylko co w nich jest opisane a wiki to miejsce dla leni:) no i nieudaczników oczywiście :)
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: Wypalenie zawodowe

Artur K.:
Nie prawda:) innych źródeł nie kwestionuję tylko co w nich jest opisane a wiki to miejsce dla leni:) no i nieudaczników oczywiście :)

Nieprawda jak już :D nieudaczniku bez słownika :D

To jak w końcu z tym wypaleniem? bo nie da się zaprzeczyć, że nie istnieje :)
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: Wypalenie zawodowe

Agnieszka G.:
Artur K.:
Nie prawda:) innych źródeł nie kwestionuję tylko co w nich jest opisane a wiki to miejsce dla leni:) no i nieudaczników oczywiście :)

Nieprawda jak już :D nieudaczniku bez słownika :D
NIeee eee prawda kadrowa z PKS-u:)

To jak w końcu z tym wypaleniem? bo nie da się zaprzeczyć, że nie istnieje :)
Nie istnieje, nie ma, i nie zmieni to fakt, że ma numer choroby i chorych. Przecież to oczywista oczywistość :)
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: Wypalenie zawodowe

Jan D.:
Ciekawa obserwacja
"
Trelak z kolei (2001) uważa, iż do cech indywidualnych sprzyjających wypaleniu zawodowemu można zaliczyć: bierność, defensywność, zależność, niską samoocenę. Helena Sęk (1996) uznaje zaś unikanie sytuacji trudnych za specyficzny typ kontroli, który łączy się z niskim poczuciem skuteczności zaradczej, poczuciem kontroli zewnętrznej oraz nieracjonalnym przekonaniem o roli zawodowej.
Czyli lenie i ciamajdy.

Silna motywacja do pracy oraz wysoka reaktywność to cechy indywidualne, mające istotny wpływ na procesy wypalenia zawodowego (Golińska, Świętochowski, 1998). Duże prawdopodobieństwo zaistnienia sytuacji wypalenia zawodowego jest wśród ludzi niewierzących w swoje możliwości, unikających trudnych sytuacji, a także wśród ludzi przekonanych, że bardzo wiele zależy od nich samych. Osoby takie stawiają sobie bardzo wysokie wymagania, są perfekcjonistami. Angażując się w pracę zawodową bez reszty, traktując swój zawód jako misję do wykonania często kosztem wyrzeczeń, doznają zawodu, gasną, by ostatecznie się wypalić.
I znowu lenie i ciamajdy.

Że też chciało ci się szukać :)

No ale oczywiście lepiej chorować niż coś zrobić ze swoim życiem (zawodowym i prywatnym). Tak pięknie można być chorym na wypalenie zawodowe :) - nikt się nie czepia, wszyscy współczują i rozumieją. Lenie i ciamajdy.
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: Wypalenie zawodowe

Jeśli powtórzysz "lenie i ciamajdy" jeszcze z 20x to nie stanie się to prawdą :D

Dziś za upór maniakalny przyznaję Ci 4 Kucharskie na 10 :D

Wypalenie niestety istnieje i tak jak to już tu zostało stwierdzone, niekoniecznie dotyka wszystkich i nie jest wytłumaczeniem na wszystko :)

konto usunięte

Temat: Wypalenie zawodowe

Artur K.:
Tak z ciekawości odpowiem - wiki to widzimisię ludzi wszystkich. A ja piszę w tematach na których się znam.
A masz inne to słucham - czy brak odwagi w napisaniu swojego zdania wzięła górę?
Artur K.:
Nie prawda:) innych źródeł nie kwestionuję tylko co w nich jest opisane a wiki to miejsce dla leni:) no i nieudaczników oczywiście :)
Artur K.:
Nie istnieje, nie ma, i nie zmieni to fakt, że ma numer choroby i chorych. Przecież to oczywista oczywistość :)

oczywistą oczywistością jest to, że maestro w swej samozajebistości przekracza granice śmieszności...

konto usunięte

Temat: Wypalenie zawodowe

Artur K.:

Ja nie wnikam w mentalność, stan ducha czy psychiki jak i moralność. Powtórzę, dla mnie nie istnieje coś takiego jak "wypalenie zawodowe". To skutek braku wpływu na swoje życie zawodowe i prywatne.

Warto pamiętać, że ludzie nie żyją w próżni tylko w konkretnych uwarunkowaniach, które bardzo silnie wpływają na ich życie i w związku z tym nie wszystko zależy od danej osoby, którą Ty nazywasz nieudacznikiem.
Możemy się zabawić w ładne nazywanie takich osób - przyjmę każdą Twoją propozycję. Nie zmienia to faktu, że ja uważam to co napisałem.

Nie chodzi o ładne nazywanie tylko o trafne nazywanie. Nieudacznik to ktoś komu się ciągle nie udaje, a to oznacza, że ów ktoś ciągle próbuje. W pewnych kulturach samo próbowanie jest traktowane jako oznaka siły charakteru. Nawet przyjmując Twoje stanowisko za trafne, warto byłoby użyć takich słów jak "słabość", "marazm", "problemy z samookreśleniem", nawet niech już będzie "lenistwo". Ale nie "nieudacznictwo". Dlaczego? Dlatego, że po pierwsze to określenie jest nietrafne, a po drugie ma wydźwięk ewidentnie pejoratywny, a więc w dyskusji jest obraźliwe. Nie należy też uogólniać i wrzucać wszystkich do jednego worka.

Piotrek w walce o lepszy świat

Przeceniasz mnie i moje możliwości :)
chyba się zagalopowałeś - wskaż mi proszę treść mojej wypowiedzi, gdzie swojego dyskutanta nazywam nieudacznikiem.
Tylko nie pisz o wrażeniach, wnioskach a konkretach.

Nazywasz tak część dyskutantów w sposób pośredni. Dobrym przykładem jest tu Twoja odpowiedź na wpis Pana Romana Zająca. Zresztą słowa "nieudacznik" używasz bardzo często w kolejnych wpisach, w których polemizujesz z innymi. Tak jak pisałem już kiedyś na innej grupie nie trzeba do kogoś napisać wprost "ty chuju", żeby go obrazić.Ten post został edytowany przez Autora dnia 21.01.14 o godzinie 11:10

Następna dyskusja:

Wypalenie zawodowe




Wyślij zaproszenie do