konto usunięte

Temat: jaki rodzaj działalności założyc najlepiej.

. Mam zlecenie od spółdzielni mieszkaniowej na dana usługe .Chca rachunek,zastanawiam sie co w takim wypadku zrobić jaka opcja będzie dla mnie najbardziej optymalna.A mianowicie nie wiem czy otworzyć ponownie Dg (z tym,że nie widzi mi sie płacenie skłądki zus za ten jeden miesiąc)do tego również oczywiscie podatek od przychodu.Zastanawiałem sie również nad założeniem Sp.z.o.o z tata np.Wiem ,że minimalna wartość społki to 5000zl mam rozumiec ze mam ta kwote wplacic na konto firmy i maja tak owe pieniadze tam byc ?Ksiegowosc takiej spolki jest dosc mozolna i droga z tego co wiem.Aktualnie nie wiem czy firma bedzie trwac wiecej niz jeden miesiac czy tez dluzej napewno nie będzie zamknięta bo przecież po zawieszeniu nie musze płacić składek zus?A jesli chodzi o opodatkowanie w dg najnizsze z którego moglbym skorzystac to 8% tak?chodzi mi o ryczalt.Nadmieniam,że przez okres 2 lat prowadziłem dg więc niski zus mnie już nie obowiązuje.Zastanawialem sie rowniez nad umowa o dzielo lecz wtedy podatek 18% spoczywa na barkach spoldzielni więc to odpada.Prosze mi wybaczyc za dosc nietypowe pytania.Ale kto pyta nie błądzi licze na rady.Z góry dziekuje za odpowiedz.Przemysław Smarzyński edytował(a) ten post dnia 04.04.13 o godzinie 10:45

konto usunięte

Temat: jaki rodzaj działalności założyc najlepiej.

Przemysław S.:
. Mam zlecenie od spółdzielni mieszkaniowej na dana usługe .Chca rachunek,zastanawiam sie co w takim wypadku zrobić jaka opcja będzie dla mnie najbardziej optymalna.A mianowicie nie wiem czy otworzyć ponownie Dg (z tym,że nie widzi mi sie płacenie skłądki zus za ten jeden miesiąc)do tego również oczywiscie podatek od przychodu.

Czy tata prowadzi działalność gospodarczą? Na jeden miesiąc rozważyłbym "podłączenie się" pod tatę i wykonanie usługi w ramach jego działalności.

>Zastanawiałem sie również nad założeniem
Sp.z.o.o z tata np.

Sp. z o.o. nie ma sensu "na jeden strzał"

>Wiem ,że minimalna wartość społki to 5000zl
mam rozumiec ze mam ta kwote wplacic na konto firmy i maja tak owe pieniadze tam byc ?

Kapitał zakładowy nie musi się "marnować"-może zostać wydany (oczywiście musi to być kosztem).
Tak naprawdę, nie musi to być kwota gotówki 5000zł, może być np. rower o takiej wartości;)

>Ksiegowosc takiej spolki jest dosc mozolna i
droga z tego co wiem.Aktualnie nie wiem czy firma bedzie trwac wiecej niz jeden miesiac czy tez dluzej.

Sp. z o.o. nie ma sensu w tej sytuacji.
Jarosław Postawa

Jarosław Postawa Właściciel,
Dorvin.Net

Temat: jaki rodzaj działalności założyc najlepiej.

Miłosz M.:
Czy tata prowadzi działalność gospodarczą? Na jeden miesiąc rozważyłbym "podłączenie się" pod tatę i wykonanie usługi w ramach jego działalności.
Przy tej radzie sugeruję ostrożność. Można podpaść pod firmanctwo.

konto usunięte

Temat: jaki rodzaj działalności założyc najlepiej.

Miłosz M.:
Przemysław S.:
. Mam zlecenie od spółdzielni mieszkaniowej na dana usługe .Chca rachunek,zastanawiam sie co w takim wypadku zrobić jaka opcja będzie dla mnie najbardziej optymalna.A mianowicie nie wiem czy otworzyć ponownie Dg (z tym,że nie widzi mi sie płacenie skłądki zus za ten jeden miesiąc)do tego również oczywiscie podatek od przychodu.

Czy tata prowadzi działalność gospodarczą? Na jeden miesiąc rozważyłbym "podłączenie się" pod tatę i wykonanie usługi w ramach jego działalności.

>Zastanawiałem sie również nad założeniem
Sp.z.o.o z tata np.

Sp. z o.o. nie ma sensu "na jeden strzał"

>Wiem ,że minimalna wartość społki to 5000zl
mam rozumiec ze mam ta kwote wplacic na konto firmy i maja tak owe pieniadze tam byc ?

Kapitał zakładowy nie musi się "marnować"-może zostać wydany (oczywiście musi to być kosztem).
Tak naprawdę, nie musi to być kwota gotówki 5000zł, może być np. rower o takiej wartości;)

>Ksiegowosc takiej spolki jest dosc mozolna i
droga z tego co wiem.Aktualnie nie wiem czy firma bedzie trwac wiecej niz jeden miesiac czy tez dluzej.

Sp. z o.o. nie ma sensu w tej sytuacji.


Jednak chyba najbardziej optymalna opcja będzie założenie Dg(samozatrudnienie) odprowadzenie składki zus itd. Moj ojciec nie posiada Dg. Czas pokaże z biegiem czasu czy będą zlecenia ,jednak w tym kraju nie widze odprowadzać składki do zusu przez całę życie bo to nonsens.Mimo młodego wieku znienawidziłem tą instytucje jakim jest zus bo nawet reforma nie pomoże w tym wypadku Dla micro przedsiębiorsw te składki są naprawde chore,w porównaniu z zagranicą.

konto usunięte

Temat: jaki rodzaj działalności założyc najlepiej.

Jarosław Postawa:
Miłosz M.:
Czy tata prowadzi działalność gospodarczą? Na jeden miesiąc rozważyłbym "podłączenie się" pod tatę i wykonanie usługi w ramach jego działalności.
Przy tej radzie sugeruję ostrożność. Można podpaść pod firmanctwo.

Nie straszcie ludzi. To tylko kwestia zabezpieczenia tego w ramach regulacji "wewnętrznych"-np. umowa o dzieło/zlecenie. W ten sposób działają np. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.
Skoro na forum są fachowcy, niech napiszą jak zabezpieczyć się przed zarzutem firmanctwa. Tylko proszę nie piszcie, że najlepiej od razu udać się do Doradcy Podatkowego/Biura Rachunkowego najlepiej prowadzonego przez autora tego typu "porady". Nie każdy pomysł biznesowy wypala, część pada już na etapie koncepcji. Sprzedaż kilku przedmiotów/wykonanie kilku usług przede wszystkim po to, żeby sprawdzić, czy pomysł "chwyci" nie wymaga od razu zakładania DG. Można to ominąć i można to zrobić legalnie, patrz AIP.Miłosz M. edytował(a) ten post dnia 04.04.13 o godzinie 16:35
Jarosław Postawa

Jarosław Postawa Właściciel,
Dorvin.Net

Temat: jaki rodzaj działalności założyc najlepiej.

Ależ oczywiście, że można to załatwić legalnie. Umowa dowolnego rodzaju, ewentualne sprawdzenie PKD, rejestracja w ZUS jeśli trzeba i po sprawie. Problematyczne jest jedynie wystawianie faktur bez umowy, czyli według mojego słownika "podłączenie się". Dlatego napisałem, że sugeruję ostrożność, a nie że absolutnie się nie da tego zrobić. :)
Sławomir Janiak

Sławomir Janiak specjalista ds
podatków KR Group

Temat: jaki rodzaj działalności założyc najlepiej.

rany, czy Wy też macie dzisiaj problemy z Goldenline?
u mnie w dwóch różnych miejscach, na różnych kompach dzieją się cuda
Sławomir Janiak

Sławomir Janiak specjalista ds
podatków KR Group

Temat: jaki rodzaj działalności założyc najlepiej.

ale czemu ma nie być to umowa zlecenia LUB O DZIEŁO? podatek faktycznie płąci płatnik ale nie ze swego budżetu tylko z Twojego wynagrodzenia brutto

konto usunięte

Temat: jaki rodzaj działalności założyc najlepiej.

Sławomir Janiak:
ale czemu ma nie być to umowa zlecenia LUB O DZIEŁO? podatek faktycznie płąci płatnik ale nie ze swego budżetu tylko z Twojego wynagrodzenia brutto


Tak ,ale jest to 18% jeśli sie nie myle,lepiej wyjde gdy założe Dg .Dziękuje za rady ponownie.

konto usunięte

Temat: jaki rodzaj działalności założyc najlepiej.

Przemysław S.:
Sławomir Janiak:
ale czemu ma nie być to umowa zlecenia LUB O DZIEŁO? podatek faktycznie płąci płatnik ale nie ze swego budżetu tylko z Twojego wynagrodzenia brutto


Tak ,ale jest to 18% jeśli sie nie myle,lepiej wyjde gdy założe Dg np w ryczałcie 5.5%.Bo odlicze sobie cześc zusu .Dziękuje za rady ponownie.



Wyślij zaproszenie do